Jump to content

  •         

Photo

Polecane peryferia


32 replies to this topic

#1 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3405 posts

Posted 11 April 2016 - 02:37 PM

Jako forum postanowiliśmy wyjść wam na przeciw i stworzyć temat dotyczący polecanych peryferii. 
Które wyróżniają się dobrą jakością w stosunku do ceny bądź też są po prostu dobre.
 

MYSZKI:

Każdy gracz dobrze wie że bez dobrej, a przede wszystkim komfortowej (czyt. dopasowanej pod siebie) myszy ciężko jest uzyskać satysfakcjonujący wynik. Poniżej przedstawimy parę propozycji wartych rozważenia, jednakże nie sprawdzą się one u każdego.
 
Func MS-2
Specyfikacja:
Rodzaj myszy: optyczna
Użyty sensor: Avago 3090
Czułość DPI: 800-4000
Cena: ~120zł
Oby dowiedzieć się więcej, zapraszam do recenzji: klik
 
HAMA uRAGE MMORPG
Specyfikacja:
Rodzaj myszy: optyczna
Użyty sensor: Avago 3050
Czułość DPI: 100-4000
Cena: ~150zł
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam do recenzji: klik
 
Steelseries Rival 300
Specyfikacja:
Rodzaj myszy: optyczna
Użyty sensor: PWM3310
Czułość DPI: 50-6500
Cena: ~200zł
 
Corsair Vengeance M95
Specyfikacja:
Rodzaj myszy: laserowa
Użyty sensor: Avago 9800
Czułość DPI: 100-8200
Cena: ~310zł
 
Func MS-3
Specyfikacja:
Rodzaj myszy: laserowa
Użyty sensor: Avago 9500
Czułość DPI: 10-5670
Cena: ~330zł
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam do recenzji: klik
 
 
 

KLAWIATURY:

Na samej myszy ciężko byłoby coś ugrać, dlatego też potrzebna jest dobra klawiatura. Oto kilka propozycji:
 
Sharkoon Skiller
Specyfikacja:
Rodzaj klawiatury: membranowa
Podpórka pod nadgarstki: tak
Przyciski multimedialne/makr: tak
Podświetlenie: brak
Cena: ~89
 
Sharkoon Zone K30
Specyfikacja:
Rodzaj klawiatury: membranowa
Podpórka pod nadgarstki: tak
Przyciski multimedialne/makr: tak
Podświetlenie: białe
Cena: ~149
 
Genius Manticore
Specyfikacja:
Rodzaj klawiatury: membranowa
Podpórka pod nadgarstki: tak
Przyciski multimedialne/makr: tak
Podświetlenie: białe
Cena: ~240
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam do recenzji: klik
 

Ozone STRIKE Battle
Rodzaj klawiatury: mechaniczna
Podpórka pod nadgarstki: nie
Przyciski multimedialne/makr: nie
Podświetlenie: czerwone
Cena: ~329zl
 
Roccat Ryos MK
Specyfikacja:
Rodzaj klawiatury: mechaniczna
Podpórka pod nadgarstki: tak
Przyciski multimedialne/makr: tak
Podświetlenie: brak
Cena: ~400
 
CM Storm Trigger-z
Specyfikacja:
Rodzaj klawiatury: mechaniczna
Podpórka pod nadgarstki: tak
Przyciski multimedialne/makr: tak
Podświetlenie: białe
Cena: ~520
 
 
 

SŁUCHAWKI:

Na sam koniec zostawiliśmy kwestie dźwięku, a dokładniej słuchawek które to zapewnią odpowiednie rozeznanie w terenie na polu walki. W tym wypadku nie skupimy się na produktach dla graczy, ponieważ one wypadają często gorzej od standardowych słuchawek bez magicznego dopisku:
 
Superlux HD681
Specyfikacja:
Typ: półotwarte
Impedancja (ohm): 32
Pasmo przenoszenia: 10-30000Hz
Cena: ~95zl
 
Superlux HD330
Specyfikacja:
Typ: półotwarte
Impedancja (ohm): 150
Pasmo przenoszenia: 10-30000Hz
Cena: ~140zl
 
Koss UR40
Typ: otwarte
Przetworniki: 40mm
Impedancja (ohm): 60
Pasmo przenoszenia: 15-22000Hz
Cena: ~145zl
 
Encore RockMaster OE
Typ: zamknięte
Impedancja (ohm): 32
Pasmo przenoszenia: 20-20000Hz
Cena: ~199zl
 
Superlux HMC631
Typ: zamknięte
Impedancja (ohm): 40
Pasmo przenoszenia: 20-20000Hz
Cena: ~250
 
HyperX Cloud
Typ: zamknięte
Impedancja (ohm): 60
Pasmo przenoszenia: 15-25000Hz
Cena: ~290zl
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam do recenzji: klik
 
Qpad QH-90
Typ: zamknięte
Impedancja (ohm): 60
Pasmo przenoszenia: 15-25000Hz
Cena: ~329zl
 
Sennheiser PC 330
Typ: zamknięte
Impedancja (ohm): 32
Pasmo przenoszenia: 14-22000Hz
Cena: ~333zl
 
Reloop SHP-1
Typ: zamknięte
Impedancja (ohm): 64
Pasmo przenoszenia: 10-26000Hz
Cena: ~414zl
 
Brainwavz HM5
Typ: zamknięte
Impedancja (ohm): 64
Pasmo przenoszenia: 10-26500Hz
Cena: ~489zl
 
Beyerdynamic MMX 300
Typ: zamknięte
Impedancja (ohm): 32
Pasmo przenoszenia: 5-30000Hz
Cena: ~999zl
 
Uważasz że czegoś tu brakuje? Zapomnieliśmy o jakimś produkcie?
Napisz w prywatnej wiadomości, dodatkowo uwzględniając powód dlaczego to on powinien znaleźć się w tym zestawieniu.

Edited by XarduneK, 12 April 2016 - 11:11 PM.


#2 kebab84

kebab84

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 posts

Posted 13 April 2016 - 12:17 PM

uboooogo strasznie... w ogole powinne zostac dodane kategorie cenowe... do 50 do 100 do 150 do 200 powyzej 200

a rzeczy ktore tu są ... za mało i są ogromne braki...


POLECANE MYSZKI

powyżej 200zł 1.ZOWIE FK1/EC1A/EC2A itp  2.DM1 PRO S 3.RAZER Deathadder
od 150 do 200zł 1.Gigabyte XM300 2.DM1 PRo 3.SS Rival 300
od 100 do 150zł 1.CM Storm Alcor 2.OZONE NEON 3K 3.Tessoro Saggita

do 100zł  1.A4tech A90 bloody  2.Logitech G100s  3.Cougar 200K   

do 50zł Tracer Vanquish

dx_E6tid.jpg


#3 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 3405 posts

Posted 14 April 2016 - 01:18 AM

Kategorii cenowych nie ma sensu robić, wystarczy że są posortowane cenowo. A w kwestii ubogiej listy, tutaj też liczę częściowo na użytkowników (ale to na pw) sam nie jestem w stanie mieć wszystkiego i przetestować/sprawdzić.

Edited by XarduneK, 14 April 2016 - 01:19 AM.


#4 kebab84

kebab84

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 posts

Posted 14 April 2016 - 07:05 AM

To Ci uzupełnie trochę jak bede miał czas.


POLECANE MYSZKI

powyżej 200zł 1.ZOWIE FK1/EC1A/EC2A itp  2.DM1 PRO S 3.RAZER Deathadder
od 150 do 200zł 1.Gigabyte XM300 2.DM1 PRo 3.SS Rival 300
od 100 do 150zł 1.CM Storm Alcor 2.OZONE NEON 3K 3.Tessoro Saggita

do 100zł  1.A4tech A90 bloody  2.Logitech G100s  3.Cougar 200K   

do 50zł Tracer Vanquish

dx_E6tid.jpg


#5 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 posts

Posted 14 April 2016 - 12:21 PM

uboooogo strasznie... w ogole powinne zostac dodane kategorie cenowe... do 50 do 100 do 150 do 200 powyzej 200

a rzeczy ktore tu są ... za mało i są ogromne braki...

Całkowicie się z tym zgadzam. Jak ma to tak wyglądać jak teraz to lepiej nic nie pisać i skasować cały temat.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#6 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 3405 posts

Posted 14 April 2016 - 12:41 PM

omar może byś tak przeczytał posty niżej, hmm?



#7 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 posts

Posted 14 April 2016 - 12:44 PM

Zanim to napisałem przeczytałem wszystkie posty w temacie, zapewniam Xardi ;)


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#8 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 14 April 2016 - 01:01 PM


Ozone STRIKE Battle

Klawiatura spasowana jak właz w ruskim czołgu, z wypadającymi keycapsami i switchami nienadającymi się do niczego oprócz grania?


Edited by gtxxor, 14 April 2016 - 01:01 PM.

KRUL FORUMKA 


#9 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3550 posts

Posted 14 April 2016 - 02:49 PM

Xor pzrzestań pisać bzdury - proszę.

Tam są cherry MX brown jak w wielu innych klawiaturach - chcesz powiedzieć,ze wszędzie do niczego więcej jak do grania się nie nadają?Ja używam tych przełączników od ponad roku i problemu nie widzę.pomijam fakt,ze klawiatura pod katem gier tworzona.

Poza tym miałem ta klawiaturę i nie wiem dlaczego twierdzisz,ze jest źle spasowana.


Edited by Blackwhite, 14 April 2016 - 03:02 PM.


#10 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2748 posts

Posted 14 April 2016 - 05:06 PM

Browny to tam mogą być ale pod warunkiem że zdecyduje sie na taki a nie inny wariant, natomiast tutaj mowa jest o redach i to że nadają sie tylko do grania to jest niezaprzeczalny fakt. Mieliśmy tą klawkę na testach w redakcji, i rzeczywiście keycapsy osadzone są w sposób dość... nienaturalny, a spasowanie? Heh, Niektóre klawki za 150 zeta wypadają pod tym katem lepiej. Wypunktowaliśmy to wszystko w podsumowaniu. Czyjaś subiektywna, wcale nieodosobniona zresztą opinia - bzdury? Nie powiem, fajne standardy ;)

#11 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3550 posts

Posted 14 April 2016 - 05:38 PM

Proponuje jeszcze raz kliknąć w linka i zobaczyć jakie są przełączniki bo najwidoczniej cos przeoczyłeś.

Co do waszej redakcji to bez obrazy ale nie jest ona dla mnie jedynym wyznacznikiem. Czytałem wiele recek tej klawiatury na innych szanowanych portalach i zdecydowana większość wypada bardzo pozytywnie, mało tego dobra jakość wykonania była wymieniana w podsumowaniu ;)



#12 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 14 April 2016 - 05:58 PM

Wpisuję w google "ozone strike battle review", biorę pierwszy link i...

 

http://www.trustedre...e-battle-review

 


  • Build quality is a little below par
  • Key caps fall off too easily
  • Metal top fails to provide premium feel

I nie jest to tylko zdanie Mateusza, bo tę recenzję weryfikowałem ja i również miałem ten sprzęt. I spośród 5 klawiatur, w sumie 6-ciu (jedną trzeba dobić), Ozone wyglądał jak Brutus M23 przy TJ07.


Aż Mati dzwonił i się pyta, czy on jest oszołom i nie umie klawy używać, czy mu się to rozsypuje bo keycapsy lecą przy szybkim tapowaniu.


KRUL FORUMKA 


#13 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3550 posts

Posted 14 April 2016 - 06:02 PM

to poszukaj lepiej i przejrzyj więcej recek - do tego warto przeczytać podsumowanie a nie tylko wypunktowane rzeczy na koniec -  chyba tego Ciebie nie trzeba uczyć ;)

http://www.eteknix.c...board-review/3/

http://aphnetworks.c...e-strike-battle

 

Tutaj o dziwo gość testował REDY i można na nich wg niego pisać i grac - a akurat jego opinie sobie cenie bardzo.

Fakt napisał,ze jakość mogłaby być lepsza, natomiast nie podziela Twojego zdania o ruskim czołgu ;)

http://www.kitguru.n...eyboard-review/


Edited by Blackwhite, 14 April 2016 - 06:03 PM.


#14 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 14 April 2016 - 06:08 PM

Zapytaj Omara, który ma do czynienia z MK-50 na Redach, co on myśli o pisaniu na Redach i tych przełącznikach w ogóle. Ja wiem, że to kwestia preferencji, ale ja nie mam ekstra ciężkiej łapy, a Reda nie czuję. Switch "wpływa" do środka i nie jest to sprzęt, na którym jestem w stanie napisać więcej niż "zabierzcie mi to sprzed oczu".


PS: Kolejna recenzja, czytam podsumowanie i widzę ten sam zarzut, czyli nie jest to z palucha wyssane

 

The key caps do come off easily

KRUL FORUMKA 


#15 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3550 posts

Posted 14 April 2016 - 06:11 PM

Nie miałem Redów, nie wiem.Każdy ma inne preferencja jak napisałeś i tutaj nie ma dwóch zdań.Dlatego  stwierdzenie,ze na redach nie da się pisać to czysto subiektywna opinia i każdy powinien spróbować  to na własnej skórze przed zakupem klawiatury.

Natomiast link tutaj jest do klawiatury z Brown'ami a Ty piszesz,że się nie nadaje do pisania - z resztą gdyby nawet to pod kątem gier klawiatura została stworzona ;) Dla nie osobiście gdzie więcej pisze jak gram nie kupiłbym jej z jednego powodu - brak "numerycznej".Ale są tacy ludzie , którzy kupują sprzęt pod konkretne przeznaczenia a nie do wszystkiego i to też trzeba wziąć pod uwagę.



#16 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 posts

Posted 14 April 2016 - 07:14 PM

Ja już nie wiem o co się sprzeczacie. Przecież klawiatura z recki na ITHardware wyraźnie ma REDY. Mogę potwierdzić, że na tym poprawnie ja nie potrafię pisać.

Coś napiszę, coś mi się (nawet nie wiem kiedy) wciśnie i tekst znika - jeśli nie znika to przypadkowo wciskam inne przyciski i robię na niej błędy. Generalnie REDY to masakra i w mojej ocenie powinni zaprzestać całkowicie produkcji klawiatur na tych switch-ach. Minimum to chyba Brown-y. 


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#17 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2685 posts

Posted 14 April 2016 - 07:39 PM

Ale...

Red'y nie są do pisania. Przynajmniej dla mnie. Proszę pamiętaj o tym, że świat nie kręci się wokół ciebie. Ludzie mają różne preferencje i zastosowania dla swoich klawiatur. Miałem okazję korzystać z klawiatury na tych switch'ach i mnie, rzeczywiście, nie podpasowały. Natomiast kolega, który mi tej klawiatury użyczył korzysta z nich cały czas i ma bardzo dobre mniemanie co do nich. Takie switch'e są bardzo ciche i bardzo mu przez to spodobał ten typ. Jednocześnie mówi, że pomaga mu to bardzo w grach.


Edited by kiroma, 14 April 2016 - 07:40 PM.

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#18 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3550 posts

Posted 14 April 2016 - 08:06 PM

Ja już nie wiem o co się sprzeczacie. Przecież klawiatura z recki na ITHardware wyraźnie ma REDY. Mogę potwierdzić, że na tym poprawnie ja nie potrafię pisać.

Coś napiszę, coś mi się (nawet nie wiem kiedy) wciśnie i tekst znika - jeśli nie znika to przypadkowo wciskam inne przyciski i robię na niej błędy. Generalnie REDY to masakra i w mojej ocenie powinni zaprzestać całkowicie produkcji klawiatur na tych switch-ach. Minimum to chyba Brown-y. 

Omar ja pisze o tym jaka klawiatura jest tutaj w tym wątku,  w polecanych. Są tam Cheery MX BROW'n i Xor się do niej odnosił. Co mnie interesuje recka na ITHardware z RED'ami skoro tutaj polecana jest z BROWM'ami ;)

Mam nadzieję,że teraz wiecie o co mi chodzi.



#19 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 posts

Posted 14 April 2016 - 08:39 PM

Teraz załapałem Black. Na koniec was trochę zaskoczę. Potocznie przyjmuje się, że Blue są do pisania jednak właśnie te klawisze są najczęściej wykorzystywane przez wielu graczy w szybkich FPS-ach.

Nawet ta recka to poniekąd potwierdza - klawiatura gamingowa na Blue. 

http://itpc.net.pl/r...ravcore-edge/3/

Swoją drogą wpisywanie w wady stwierdzenia "… niebieskie, które słabo nadają się do wszystkich rodzajów gier"

http://itpc.net.pl/r...ravcore-edge/5/

świadczy o kompletnym braku znajomości tematu przez Xardunka.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#20 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 3405 posts

Posted 14 April 2016 - 08:51 PM

To polecam zagrać w MMORPGi z blue, powodzenia :)

Nie każdy gra tylko w BFy czy inne FPSy


Edited by XarduneK, 14 April 2016 - 08:51 PM.


#21 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2748 posts

Posted 14 April 2016 - 09:54 PM

Bo tutaj z feedbackiem jest trochę na bakier, ale do tego idzie przywyknąć. No a ciężko się z Omarem nie zgodzić, skoro w podsumowaniu wkradła się pewna nadinterpretacja. Browny generalnie powinny być dogodniejsze za sprawą linearnej charakterystyki - choć to i tak trochę określenie na wyrost, ale jesli miałeś styczność to wiesz doskonale o co się rozbiega.

#22 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 3405 posts

Posted 14 April 2016 - 10:15 PM

Nie podaje że nie nadają się do gier, a że nie są odpowiednie do wszystkich rodzajów gier, jest różnica prawda?

Ale omar o MMORPGAch nic nie wie, wiec nie mam mu tego za złe, aczkolwiek mógł by najpierw spytać czemu tak twierdze zamiast zarzucać mi brak znajomości...

 

A co do przywyknięcia prawda, aczkolwiek tam umiejętności mają określony czas odnowy, a przykładowo jedną umiejętność się spamuje gdy główne combo jest na odnowieniu i tutaj już ma to znaczenie. Ktoś powie co za różnica jeśli padnie jedna umiejętność mniej bo to prawie nic, ale jeśli weźmie się pod uwagę instancje i grupkę 5/12osób i każdy by miał użyć jedną umiejętność mniej... to już robi różnice prawda zwłaszcza że nie zawsze sobie można stać bezczynnie :)

 

P.S. Zresztą on Lineage II od LoLa nie odróżnienia :D



#23 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2748 posts

Posted 14 April 2016 - 10:20 PM

No to widocznie myślisz jedno a piszesz drugie, no bo zobacz jak masz to w konkluzji zredagowane ;)

#24 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 3405 posts

Posted 14 April 2016 - 10:45 PM

Dopiero jak to napisałeś to faktycznie, powinno być niektórych bo i tak tez uważam.

Zdanie które miałem mogło być dwojako odebrane, wszystkich jako żadnych albo nie do wszystkich jako niektórych (i tu miał być ta druga wersja).


Edited by XarduneK, 14 April 2016 - 10:48 PM.


#25 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2748 posts

Posted 14 April 2016 - 11:35 PM

Otóż to. Dwuznaczność :D

#26 kebab84

kebab84

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 posts

Posted 15 April 2016 - 07:02 AM

zerżnięte ale trochę rozjaśnia temat:

 

Dla porównania w membranowych średnia siła nacisku wynosi ok. 55-60g.
*przeznaczenie podawane jest w skali od 1 do 10, gdzie 10 to najlepsze.

black-150x150.jpgCherry MX BLACK
Siła nacisku potrzebna do aktywacji: 60g
Rodzaj: liniowe (ang. linear)
Przeznaczenie: 8 gry / 2.5 pisanie
Dla kogo: są to typowo gamingowe przyciski. Dają uczucie pełnej gładkości ruchu podczas pełnego wciśnięcia. Szczególne uznanie znajdą w nich osoby grające w gry RTS, gdzie potrzebne jest szybkie "tapowanie" przycisków. W tym wypadku są one najlepsze. Są również dla osób, które mają "ciężkie" dłonie i zdarza im się często wcisnąć niepożądany przycisk. W innych grach niż rtsy, gracze mogą odczuć pewne zmęczenie po dłuższym czasie jej użytkowania. Są to przyciski zdecydowanie dla tych co koniecznie chcą dociskać klawisze do samego końca (gracze i tak to robią). Jeżeli szukamy klawiatury na której zamierzamy również dużo pisać - nie jest to najlepszy wybór, gdyż pisanie na nich wiąże się z popełnianiem dużej ilości błędów (dzieje się to przez brak sygnału zwrotnego, czy wcisnęliśmy przycisk czy nie) . Są to również najcichsze przyciski z całej szóstki. Są najbardziej sprężyste.
trochę więcej o MX Black opisaliśmy w tej recenzji

red-150x150.jpgCherry MX RED
Siła nacisku potrzebna do aktywacji: 45g
Rodzaj: liniowe (ang. linear)
Przeznaczenie: 8 gry / 2 pisanie
Dla kogo: również typowo gamingowe przyciski o pełnej gładkości ruchu. W zasadzie jedyną różnicą między red a black jest siła nacisku potrzebna do aktywowania przycisku. Klawisze wciskają się bardzo lekko, są zdecydowanie "najmiększe" ze wszystkich cherry mx. Dla jednych może to być aż za lekko, co będzie skutkować wieloma niepożądanymi wciśnięciami. Z drugiej strony gracze fps nie męczą palców ciągłym wciskaniem WSAD. Stąd uznajemy ten rodzaj przycisków przeznaczony szczególnie dla graczy wszelakich strzelanek. Jeśli jesteś osobą, która lubi bardzo lekko wciskające się przyciski, nie martwisz się o przypadkowe "trafienia" w niepożądany przycisk oraz pisanie na klawiaturze nie jest twoim priorytetem (bardzo łatwo popełniać błędy) to redy są zdecydowanie dla Ciebie. Są troszkę głośniejsze od black. Są również bardziej sprężyste od brown czy blue ale trochę mniej od black.

brown-150x150.jpgCherry MX BROWN
Siła nacisku: 55g pomimo, że aktywacja odbywa się przy 45g.
Rodzaj: dotykowe (ang. tactile)
Przeznaczenie: 4.5 gry / 7 pisanie
Dla kogo: jest to najlepszy rodzaj przycisków pomiędzy graniem a pisaniem dzięki lekkiemu "tyknięciu", które czujemy w połowie naciśnięcia przycisku (coś jakby chropowatego, taki mały guzek, ocierało o nasz przycisk w połowie jego aktywacji - można by przyrównać to do przycisków mx red, do których dostałoby się ziarenko piasku, o które zawadzamy). Owe "tyknięcie" nie jest słyszalne, jedynie odczuwalne pod palcem w postaci lekkiego oporu jaki stawia owy guzek, który musimy niejako "przejść" (stad wymagana siła 55g, aby go "przejść", po czym dopiero następuje aktywacja samego przycisku). Na pewno, dzięki temu łatwiej nam pisać bez konieczności dociskania przycisku do końca oraz mamy sygnał zwrotny, że go wcisnęliśmy. Klawisze aktywują się lekko, dzięki czemu nie odczuwamy zmęczenia podczas długich komputerowych sesji . Przyciski nadadzą się do każdej gry, gdyż nie ma żadnych problemów w podwójnym "tapowaniem", mimo że odbywa się to minimalnie wolniej niż na black czy red-ach. W grach naprawdę ciężko to odczuć. Są troszkę mniej sprężyste od redów i black ale bardziej od blue. Głośność ich jest na poziomie redów (minimalnie głośniejsze, o trochę innym dźwięku). Może się zdarzyć, że podczas grania "haczenie" będzie nas drażniło, stąd warto je jednak przetestować przed zakupem.

blue-150x150.jpgCherry MX BLUE
Siła nacisku: 60g pomimo, że aktywacja odbywa się przy 50g.
Rodzaj: dźwiękowo - dotykowe (ang. click-tactile)
Przeznaczenie: 3.5 gry / 9 pisanie
Dla kogo: jeżeli ktoś nie miał do czynienia wcześniej z klawiaturami mechanicznymi, to blue wydadzą mu się równie dobre do grania jak inne. Zaawansowani gracze i osoby mające kontakt z innymi rodzajami cherry mx, rzeczywiście odczują lekkie opóźnienie w powracaniu przycisku do pozycji początkowej (tzw. wolniejszy feedback) głównie podczas szybkiego "tapowania". Również charakterystyczne, głośne "kliknięcie" i wyczuwalne "tyknięcie" mogą być trochę rozpraszające podczas grania. Są to typowe przyciski dla osób które bardzo dużo piszą, a gry traktują jako dodatek. Na żadnych innych nie będzie się nam tak dobrze pisało jak na blue. Są one jednak najgłośniejsze ze wszystkich przycisków. Są najmniej sprężyste (nawet niektóre membranowe potrafią szybciej powracać do ponownego naciśnięcia). Jeżeli ktoś posiada lub miał możliwość spróbowania pisania na dawno używanych maszynach do pisania, to "klik" MX Blue będzie podobny do tego jaki one oferują.

cherry-mx2.jpg

green150x150.jpg

Cherry MX GREEN
Siła nacisku: 80g pomimo, że aktywacja odbywa się przy 70g.
Rodzaj: dźwiękowo - dotykowe (ang. click-tactile)
Przeznaczenie: 3.5 gry / 9 pisanie
Dla kogo: Jest to po prostu twardsza wersja przełączników MX Blue. Jeżeli uważacie, że niebieskie przełączniki były dla was za miękkie, a podobał wam się ich klik, to zdecydowanie powinniście wybrać klawiaturę na zielonych wisienkach. W Polsce przełączniki te są bardzo ciężko dostępne i praktycznie, aby je dostać trzeba zamawiać klawiaturę z zagranicy (głównie USA np. poprzez serwis Massdrop.com).

clear-150x150.jpgCherry MX CLEAR
Siła nacisku: 65g pomimo, że aktywacja odbywa się przy 55g.
Rodzaj: dotykowe (ang. tactile)
Przeznaczenie: 4.5 gry / 7 pisanie
Dla kogo: Jest to odpowiednik MX Brown, ale wymagający większej siły nacisku. Dodatkowo, charakterystyczny guzek, który wyczuwamy podczas jego aktywacji jest bardziej wyraźny niż w brązowych przełącznikach. Daje to lepsze wyczucie momentu w którym przycisk została aktywowany (tzw. feedback). Podobnie jak Cherry Green, Clear'y są bardzo słabo dostępne w Polsce.
graph-mx-green-clear.jpg

Reasumując, wybór klawiatury mechanicznej sprowadza się głównie do osobistych preferencji i nie da się jednoznacznie powiedzieć, że w danej grze jedne przełączniki będą na pewno lepsze od drugich. O ile na Brown'ach i Blue zauważalnie lepiej się pisze, tak linearne Red i Black był tworzone głównie z myślą o graczach, aby móc płynnie i lekko przechodzić między przyciskami. Dodajmy jeszcze, że przy wyborze między Red a Black warto wziąć pod uwagę nasz wiek, bo przy założeniu, że współczynnik waga/wzrost mieści się w normie, to dla osób do powiedzmy 16-18 roku życia redy na pewno będą bezpieczniejszym wyborem. W późniejszych latach, gdy nabieramy tężyzny to MX Black przestają wydawać się twarde, dla wielu stają się wręcz idealne (oczywiście, jak ktoś lubi bardzo lekką aktywację przycisku to ciągle znajdzie przyjemność z MX Red).

Dla osób, które nigdy nie miały styczności z taką klawiaturą, najlepszym przykładem, aby najlepiej zobrazować wrażenia płynące z korzystania z poszczególnych przycisków Cherry MX, jest wyobrażenie sobie, że przyciski mechaniczne są jak gaz, hamulec i sprzęgło w samochodzie. Wszystkie chodzą bardzo płynnie, jednolicie przez cały zakres ich naciśnięcia. Różnica (przynajmniej dla potrzeb przykładu) polega na tym, że najwięcej siły potrzebujemy aby wcisnąć sprzęgło a najmniej gaz i hamulec. Dodatkowa różnica, to podczas dociskania hamulca, już w połowie doskonale czujemy, że hamujemy. Przyciski na membranie można porównać jak byśmy naciskali gumową pompkę od np. materaca (takie tandetne, do pompowania nogą, wyglądające trochę jak sprężynka ;p) - lekko się chwieje, różna siła nacisku, nie ma gładkości podczas nacisku.
Porównując to do przycisków Cherry MX:
sprzęgło - mx black, płynnie do samego dociśnięcia, ale wymaga większej siły nacisku
gaz - mx red, płynnie do samego dociśnięcia, ale wymaga najmniejszej siły nacisku
hamulec - mx brown, wymaga małej siły nacisku i w trakcie daje nam sygnał, że nie musimy dalej wciskać.
Jeżeli by połączyć sprzęgło z hamulcem i dodać do tego dźwięk to powstanie - mx blue - wymaga średniej siły nacisku (mniejsza niż black, większa niż brown), sygnał naciśnięcia zaakcentowany dźwiękiem i wrażenie lekkiego opóźnienia w powracaniu przycisku (wyczuwalne tylko przez osoby które miały kontakt z innymi mechanikami lub bardzo dużo "tapują"


Edited by kebab84, 15 April 2016 - 07:03 AM.

POLECANE MYSZKI

powyżej 200zł 1.ZOWIE FK1/EC1A/EC2A itp  2.DM1 PRO S 3.RAZER Deathadder
od 150 do 200zł 1.Gigabyte XM300 2.DM1 PRo 3.SS Rival 300
od 100 do 150zł 1.CM Storm Alcor 2.OZONE NEON 3K 3.Tessoro Saggita

do 100zł  1.A4tech A90 bloody  2.Logitech G100s  3.Cougar 200K   

do 50zł Tracer Vanquish

dx_E6tid.jpg


#27 Piotrek195

Piotrek195

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 107 posts

Posted 27 April 2016 - 02:48 PM

mam pytanko co do sluchawek bo moje superluxy juz umieraja powoli,wiem ze sa podane wyzej propozycje ale moze wypowiedza sie osoby noszace okulary do komputera jak sie dane sluchawki sprawdzaja gdyz sam jestem okularnikiem i nie chce zeby sluchawki mega dociskaly mi je do glowy



#28 LexusHPC

LexusHPC

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 84 posts

Posted 28 April 2016 - 01:15 PM

mam pytanko co do sluchawek bo moje superluxy juz umieraja powoli,wiem ze sa podane wyzej propozycje ale moze wypowiedza sie osoby noszace okulary do komputera jak sie dane sluchawki sprawdzaja gdyz sam jestem okularnikiem i nie chce zeby sluchawki mega dociskaly mi je do glowy

Jakie miałeś Superluxy?


Pozdrawiam

Kamil Hard-Pc.pl


#29 Piotrek195

Piotrek195

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 107 posts

Posted 16 May 2016 - 08:25 AM

HMC 631



#30 silverF5

silverF5

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 16 May 2016 - 06:56 PM

Co do słuchawek - dlaczego brakuje Creative Aurvana Live? Korzystam z nich od ładnych kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem przeczytałem masę recenzji i bardzo wiele osób je poleca. Niektórzy dla poprawy dźwięku przeprowadzają recabling (zmianę oryginalnych przewodów na lepsze) - są nawet specjalne tego typu usługi "serwisowe" do znalezienia w sieci. Owszem, słuchawki nie posiadają mikrofonu, ale nie każdy gra w tytuły, które wymagają komunikacji głosowej. Co do ceny - nie jest ona wygórowana i uważam, że CAL! posiadają bardzo dobry stosunek cena/jakość, a tym samym są bardzo opłacalnym zakupem.


Edited by silverF5, 16 May 2016 - 06:56 PM.


#31 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2590 posts

Posted 16 May 2016 - 07:42 PM

A to z tego powodu, że nowsze egzemplarze nie mają się zbytnio do tych starych - stare faktycznie po wrzuceniu nawet taniutkiego sonolene brzmiały bardzo dobrze, nowe to rozrzut jak cholercia - tak jakby przetworniki nie podlegały jakiejkolwiek kontroli jakości - co egzemplarz to inne granie.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#32 silverF5

silverF5

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 16 May 2016 - 10:54 PM

A to z tego powodu, że nowsze egzemplarze nie mają się zbytnio do tych starych - stare faktycznie po wrzuceniu nawet taniutkiego sonolene brzmiały bardzo dobrze, nowe to rozrzut jak cholercia - tak jakby przetworniki nie podlegały jakiejkolwiek kontroli jakości - co egzemplarz to inne granie.

 

Kurczę, nie wiedziałem, że obecna sytuacja wygląda tak słabo. Rzeczywiście, moje CALe zakupiłem stosunkowo dawno, więc pewnie dlatego jestem z nich zadowolony :) Chciałem kupić drugi egzemplarz, ale po tym, co napisałeś, zaczynam się mocno zastanawiać... Ale zawsze znajdzie się alternatywa, więc źle nie jest :)



#33 lasuh1984

lasuh1984

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 02 February 2017 - 04:45 PM

HAMA uRAGE MMORPG polecam, używam od ponad roku  praktycznie  do fps i mmorpg . Nigdy nie miałem żadnych problemow z ta myszka.

​Te myszkę produkuje nie tylko hama  . Przeglądając sklepy widzę ta sama mysz produkowana przez rożne firmy (wygląda na to ze hama to protoplasta tej konstrukcji).


Edited by lasuh1984, 02 February 2017 - 04:46 PM.

OS: Win 10 Home/64 CPU:  INTEL CORE i7 4790k  4.4ghz    COLLER: Be Quiet Silent Loop 280  MOBO: Asus Maximus VII Ranger

RAM: 2x8Gb Geil Veloce 1866mhz  GPU: Asus Strix 1070ROG  SSD: GoodRam Irydium pro 240   SSD 2: PNY Cs1311  120gb

HDD: SEagate 3.5  2Tb Sata 3  7200rpm  64m HDD 2: Seagate 6Tb 3.5 5800rpm 128m  PSU: Corsair CX750m  Case: PanzerMax  Mouse: Logitech g600 

Keyboard: Steelseries Apex m800  / Tracer trk323  

LCD: Benq XL2720z /Dell 1908FTP,,

  




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL