Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z Asus MAXIMUS VIII HERO


Najlepsza odpowiedź Gasiu , 31 sierpnia 2016 - 11:50

Wina leżała po stronie procesora (uszkodzenie kontrolera pamięci). Odesłałem na gwarancję i póki co wszystko ładnie śmiga :D Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gasiu

Gasiu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 02 kwietnia 2016 - 01:40

Witam

Po poprawnym zamknięciu systemu komputer nie wyłączył się (wentylatory i zasilacz nadal chodziły mimo że system się zamknął poprawnie i na wyświetlaczu widniał napis "Brak sygnału"). Po ponownym restarcie na monitorze nadal widnieje napis "Brak sygnału". Zostawiłem na płycie głównej tylko 1 kość RAMu oraz procesor, resetowałem płytę przez przycisk CLR_CMOS, wgrałem nowszy BIOS ze strony producenta poprzez "USB UEFI BIOS Flashback", przekładałem kość RAMu w różne sloty - niestety problem nie zniknął.

Po wciśnięciu przycisku start, Q-CODE zatrzymują się na dłużej przy niektórych kodach, niestety nie wiem do końca jak to interpretować i nie wszystkie są wypisane w instrukcji do płyty. Niedawno do tego wszystkiego zniknęło mi podświetlenie w strefach AUDIO oraz chipsetu (widoczne jeszcze na filmiku).

 

Filmik ze startu Płyty głównej: https://www.youtube....h?v=pb4lhWxV7JY

 

Specyfikacja: Asus MAXIMUS VIII HERO, i5-6600K, 2x4GB HyperX Fury 2666MHz, SPC Supremo M1 550W.

Zastanawiam się czy wina leży po stronie płyty głównej czy może innej części.


CPU: Intel i5 6600K + be quiet! Pure Rock MOBO: Asus Maximus VIII Hero GPU: Gigabyte Radeon HD7770 1GB RAM: HyperX Fury 2x4GB 2666MHz CL15 SSD: Samsung EVO 850 250GB  HDD: WD Blue 1TB PSU: SPC Supremo M1 550W CASE: SPC Aquarius M60W


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 23 kwietnia 2016 - 06:12

ta płyta jest dobrze znana z problemów kompatybilności ram , ale co z nią jest u ciebie to nwm

to co piszesz wskazuje że padła płyta


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 27 kwietnia 2016 - 10:39

Postcody powinny przeleciec w mgnieniu oka, tutaj jest problem to widac. Odeslij plyte na gwarancje. Mozesz tez sprobowac popuscic troche chlodzenie. Jednak sam obstawiam ze to wina samego mostka


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#4 Gasiu

Gasiu

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 11:50   Najlepsza odpowiedź

Wina leżała po stronie procesora (uszkodzenie kontrolera pamięci). Odesłałem na gwarancję i póki co wszystko ładnie śmiga :D

CPU: Intel i5 6600K + be quiet! Pure Rock MOBO: Asus Maximus VIII Hero GPU: Gigabyte Radeon HD7770 1GB RAM: HyperX Fury 2x4GB 2666MHz CL15 SSD: Samsung EVO 850 250GB  HDD: WD Blue 1TB PSU: SPC Supremo M1 550W CASE: SPC Aquarius M60W





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL