Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dźwięk sprężyny w klawiaturze mechanicznej

klawiatura mechaniczna

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 23 marca 2016 - 03:11

Witam!

Kupiłem kilka dni temu nową klawiaturę mechaniczną Razer Blackwidow 2014 Stealth. Mam z nią taki problem, że podczas pisania na niej klawisze wydają dziwny dźwięk sprężynki.Jak klikam to tak jakby przełącznik miał trochę luzu i ta sprężyna drga, co jest denerwujące. Nie wszystkie, większość (np. WSAD nie wydaje takiego dźwięku, głównie klawisze po prawej stronie litery F i spacja najbardziej) Czy to jest normalne np. za mocno wciskam klawisze, czy się jeszcze nie wyrobiły, czy ja mam jakąś wadę w mojej klawiaturze? Klawiatura jest oryginalna, kupiona jako używana, ma mniej niż pół roku ja używam jej już drugi dzień. 

Ewentualnie, czy reklamacja takie coś obejmuje? 


Sygnaturka%2B2.jpg


#2 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 23 marca 2016 - 03:31

Mialem z czymas takim doczynienia w przypadku rapoo, taka byla specyfika tamtych przelacznikow.
Prawdopodobnie tutaj bedzie podobnie, co zrobic to razer placisz za marke nie jakosc.

Jeszcze pytanko jakie ona ma konkretnie przelaczniki? Daj zdjecie jak mozesz (po zdjeciu klawisza).

#3 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 23 marca 2016 - 03:34

Mialem z czymas takim doczynienia w przypadku rapoo, taka byla specyfika tamtych przelacznikow.
Prawdopodobnie tutaj bedzie podobnie, co zrobic to razer placisz za marke nie jakosc.

Jeszcze pytanko jakie ona ma konkretnie przelaczniki? Daj zdjecie jak mozesz (po zdjeciu klawisza).

Przełączniki razer orange. Jest to właściwie to samo co Cherry MX Red. Tutaj masz to pokazane: https://www.google.p...OFISViN0ao9i_M:  

 

Potrzebują one do aktywacji tylko 45g, a ja wcześniej używałem bardzo twardej klawiatury membranowej i może po prostu za mocno uderzam w te przyciski.

 

A jaką konkretnie miałeś tę klawiaturę i z jakimi przełącznikami? 


Użytkownik Minecube edytował ten post 23 marca 2016 - 03:40

Sygnaturka%2B2.jpg


#4 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 23 marca 2016 - 04:50

Rapoo V800, kailh yellow.
Wszystke MX jakie mialem byly pozbawione tego dzwieku natomiast tutaj byl nieznosny

#5 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 23 marca 2016 - 04:54

Czytałem na zagranicznym forum, że nie są to sprężynki tylko ten metal drży i wiele osób tak ma. Jak wciskam słabiej przyciski to nie brzęczy. 


Sygnaturka%2B2.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: klawiatura mechaniczna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL