Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

RAM Kingston DDR 4 Zapycha się/Nie czyści PROBLEM

RAM ram GTA V gta v PC pc proble nie czysci error

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kubabrowar

Kubabrowar

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 05:07

Witam.

Posiadam I5-6600k MSI Z170A M5 Kingoston Fury 2x4GB 2133Mhz

Mam następujący problem:

Podczas gry w Rainbow six lub Planetary anichilation^^ po pewnym czasie pokazuje sie komunikat systemowy

"W komputerze brakuje pamięci. Zapisz pliki i zamknij następujące programy."

Dodatkowa podczas gry w GTA V MSI afterburner pięknie pokazuje jak podczas pierwszej misji ram się zapycha

Od około 3900mb rośnie do 6400mb wtedy pokazuje komunikat a pochwli gra się zacina.

Po prosty w gta v ram sie nie czysci. Dlaczego?

Dodam tylko ze kolega mający i5 haswell i 8gb ddr3 niema takich problemów.

#2 dtanfal

dtanfal

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 473 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 05:38

Przestetuj pamieci memtestem

Tylko podczas grania masz takie zapchniecia pamieci ram?

CPU: Intel Pentium 4 451 3,2 Ghz
RAM: 512 MB DDR2 SAMSUNG, 1 GB DDR2 KINGSTON
 GPU: Zintergowane
HDD: WDC WD800JD-00HKA0

#3 damian203

damian203

Advanced Member

• Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 05:50

Masz windows 10?

#4 Kubabrowar

Kubabrowar

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 06:39

Mam win7 i z włączonym skypem i menedżerem zadań jest zajęte około 2.1-2.1Gb RAMu niewiem czy to dużo czy mało

Mnie między innymi ciekawi dlaczego w gta występuje taki efekt.

Memtest86 uruchomie na noc

Użytkownik Kubabrowar edytował ten post 19 marzec 2016 - 06:53

#5 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 7690 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 06:46

dziwne ,bo to typowy problem win 10

mi na 8.1 8gb ram starcza , na 10 nagle mu mało a robie to samo , także nwm co będzie , może się okazać że będzie trzeba dokupić ram do 16gb

#6 Kubabrowar

Kubabrowar

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 08:37

Zapomnial bym na tym komputerze w starej wersji byl HDD z win7x32>>>win10 ktory pozostal obecnie korzystam z win7x64 na SSD

Sformatowałem parycje z win10 i nic to niedało.

Przed chwilą zrobiłem test w gta v i po około 5-6min gry pokazaly sie dwa komunikaty:

https://www.dropbox..../obraz.bmp?dl=0

co do kupna dodatkowych 8 Gb. Mógłbym kupić ale jeżeli w gta ten ram w ogóle się nieczyści to czy nie okaże się że będzie się on zapełniał do 16Gb?

dla przykładu w grach typu wowp, wows, wot tego problemu niema

Użytkownik Kubabrowar edytował ten post 19 marzec 2016 - 08:40

#7 damian203

damian203

Advanced Member

• Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 08:40

To moze zxainstaluj jakis program do czyszczenia ram np memory booster

#8 Kubabrowar

Kubabrowar

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 08:53

Poszukam innego programu bo Memory booster niedziala

#9 Kazah90

Kazah90

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 11:14

U mnie problemem był sam folder, do którego nie miałem niby dostępu, pozostałość po starym windowsie:D, i gdy afterburner chciał w tym folderze zapisać nagranie, po prostu nie mógł i zapychał ram aż do końca, w wiedźminie 3 po prostu w przeciągu 1 minuty z 4 - 5 gb użycia ramu dochodziło do 8+ a tyle mam, po odpaleniu nagrywania, następnie zamuła i restart, usunąłem folder, zrobiłem drugi o takiej samej nazwie i cyk, chodzi:D nie ma zwiech, nie ma zapchania po prostu taka pierdoła a przed tym sprawdziłem zasilacz, ram, kartę graficzną, procesor a co lepiej zasilacz nówka, dwa tygodnie:D, więc pierdoła a może rozwiąże twój problem, nie zawsze przyczyną jest sprzęt a po prostu pierdoła w systemie:) komputer to skomplikowana maszyna, a czasami problem jest tak prosty że po prostu nie bierze się go pod uwagę:)

PS: Jeśli GTA V, jest pozostałością ze starego systemu możesz mieć podobny problem z dostępem, ram po prostu przejmie funkcje dysku i zapcha się w minutę, możliwe że będziesz musiał usunąć grę całkowicie z dysku i przeinstalować, ewentualnie save gdzieś przenieść i wgrać je do świeżo zainstalowanej wersji gry.

Użytkownik Kazah90 edytował ten post 21 marzec 2016 - 11:19

#10 Kubabrowar

Kubabrowar

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 03:22

Rozumiem, myslisz ze defragmentacja starego HDD pomoże? Bo SSD chyba niewarto defragmentować :)

A tak pozatym to te GTA V sciagnolem sobie z torrentu takze przyczyny w gta v moga byc rozne.

#11 Kazah90

Kazah90

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 11:42

Jeśli to torrentowa wersja to przyczyn może być tyle co zajmuje ta gra :D, ciężko powiedzieć, spróbuj przeinstalować grę, jeśli masz win10 to też może być wina systemu po ostatnich aktualizacjach jest sporo błędów, przynajmniej u mnie, defragmentacja może pomóc, ale nie koniecznie. Trzeba czekać do następnej aktualizacji przynajmniej ja muszę.

#12 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 12:11

Temat zmykam piratom nie pomagamy. 

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został Zamknięty przez moderatora.

Powód: Piractwo

Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół ITPC.NET.PL

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: RAM, ram, GTA V, gta v, PC, pc, proble, nie czysci, error

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL