Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Hackintosh- tak, czy nie?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 11:43

Siema!
Co myślicie o Hackintoshu?

Czy opłaca się pod to składać kompa/ instalować?

Co prawda Apple na takie praktyki nie zezwala, ale chcę troszkę odejść od Windowsa. 

Na Asusie X501A mam Ubuntu, z którym współpraca układa mi sie pomyślnie mimo, że czasami w jakimś programie coś potrafi wywalić się ot tak, "z rzyci" i w tym momencie jedyną opcją jest terminal.

OSXa chciałbym z tego względu, że wg. mnie jest to system b. wygodny i uniwersalny. Myślę o złożeniu w późniejszym czasie jakiejś kosteczki na Celeronie/ Pentiumie specjalnie pod to.

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com

#2 nokiaspl

nokiaspl

Forumowicz

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 12:02

zależy do czego chcesz używać Maca ,wg mnie to się opłaca składać Hackintosha ,nawet z obecnych podzespołówpowinno dać rade uruchomić .

8c6559-6.png

ltkltt.png

dj2tvs.png

dugdqx-2.png

#3 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 12:14

Multimedia, internet etc. Żadnych gier i tego typu rzeczy. Ew. raz na "ruski rok" zmontować prosty film.

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com

#4 arkad7

arkad7

Początkujący

• Members
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 11:18

Multimedia, internet etc. Żadnych gier i tego typu rzeczy. Ew. raz na "ruski rok" zmontować prosty film.

Hacintosh fajna sprawa, używałem kiedyś takiego rozwiązania i było fajnie, miałem tylko problem z aktualizacjami, ale teraz podobno można to obejść...A co do kosteczki to jest jedna taka z wgranym już OS X-nazywa sie Mac mini,do wyrwania za 1700 zł...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#5 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 02:20

Wiem, ale jednak da się taniej, a ja mam b. ograniczony budżet i małe możliwości zarobku

#6 Smilodon

Smilodon

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1007 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 03:49

Jak chcesz hackintosha to musuisz kupić OSX'a w apple storze :P 

#7 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 04:01

Z tym raczej problemu nie będzie. Snow Leopard kosztuje 80 zł a aktualizację są free

#8 PiotrQ

PiotrQ

AS Monaco FC

• Użytkownik
  • 2129 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 10:23

Moim zdaniem kupować specjalnie sprzęt do hackintosha mija się z celem, ale na jakimś co już posiadasz, czemu nie. Jako 2 system.
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#9 arkad7

arkad7

Początkujący

• Members
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 11:12

Moim zdaniem kupować specjalnie sprzęt do hackintosha mija się z celem, ale na jakimś co już posiadasz, czemu nie. Jako 2 system.

Taa tyle że nie na wszystkim sie da :(

#10 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 12:48

Ale na zdecydowanej większości ponoć działa, chociaż ja na moim C2D nie dawałem rady (modelu nie powiem, nie mam dostępu do kompa teraz, a pamięć zawodna jest  :P )

Ale fajnie by było coś na mini ITX, ew micro ATX.

Tak mam też fantazję, żeby to wszystko ładnie upchnąć w obudowie od jakiegoś sprzętu audio HiFi. Parę planów mam.

#11 nokiaspl

nokiaspl

Forumowicz

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 03:47

Najtańszy Hack bedzie ciebie kosztować koło 1300zł

płyta Asrock b85m pro4 lub jakaś MSI b85m

procesor I3 4330

Ram 2x4GB

Ale mozna jeszcze taniej złożyć Sandy Bridge lub ivy bridge.

Użytkownik nokiaspl edytował ten post 04 marzec 2016 - 03:52

8c6559-6.png

ltkltt.png

dj2tvs.png

dugdqx-2.png

#12 PiotrQ

PiotrQ

AS Monaco FC

• Użytkownik
  • 2129 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 12:51

Taa tyle że nie na wszystkim sie da :(

To na wirtualce.

ps.
Po dzisiejszym pałowaniu się na osx stwierdzam że on jest tak nie logiczny i nie intuicyjny że aż ch**e opadają. Jeszcze byłby ok po wypier... gui i nie wychodzeniu poza terminal gdyby nie okroili na nim komend linuxowych. Jeszcze do tego nie potrafi zapisywać plików na partycjach ntfs, no śmiech na sali. Jedynie co, to zrobić tylko format / i świat staje się lepszy.

rada. nie zadawaj się z osx'em.

#13 arkad7

arkad7

Początkujący

• Members
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 01:08

To na wirtualce.

ps.
Po dzisiejszym pałowaniu się na osx stwierdzam że on jest tak nie logiczny i nie intuicyjny że aż ch**e opadają. Jeszcze byłby ok po wypier... gui i nie wychodzeniu poza terminal gdyby nie okroili na nim komend linuxowych. Jeszcze do tego nie potrafi zapisywać plików na partycjach ntfs, no śmiech na sali. Jedynie co, to zrobić tylko format / i świat staje się lepszy.

rada. nie zadawaj się z osx'em.

Miałem hacka,imaca,pare MacBooków i powiem szczerze, że można się przyzwyczaić,OS X jest dla osób które komputera używają do programów tekstowych,graficznych,czasem internet,Przecież 3/4 osób mających iZabawki nie interesuje się informatyką,komputerami,nie ściąga torrentów to na kij im więcej?Ja uważam, że OS X jest fajny ale do zabawy.Ostatnio przesiadłem sie na PC w cenie maca noi winda w konkretnych zadaniach sprawuje sie lepiej.Problem jest taki że w budzie siedzi i7 5820 a co z laptopami na pentiumie?Powiem tak mając 6 kafli wziąłbym pcta pod siebie ale mając 2,5 i szukając lapka wziąłbym używanego macbooka.Taka moja opinia.

#14 PiotrQ

PiotrQ

AS Monaco FC

• Użytkownik
  • 2129 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 01:29

Nawet jak ktoś by mi oferował osxa i 500zł to nie wezmę tego shitu. Właściciel maka też nie wiedział jak uruchomić terminal, sprawdzić ip i zajętego ramu. To ostatnie sprawdziłem z konsoli jak już ogarnąłem jak odpalić terminal. Poza tym na maku kopiuj/wklej używa się cmd (czy coś takiego) ale w jednym programie (co najmniej) już nie bo prawdopodobnie tam działa ctrl. I gdzie tu logika?

#15 arkad7

arkad7

Początkujący

• Members
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 01:42

Nawet jak ktoś by mi oferował osxa i 500zł to nie wezmę tego shitu. Właściciel maka też nie wiedział jak uruchomić terminal, sprawdzić ip i zajętego ramu. To ostatnie sprawdziłem z konsoli jak już ogarnąłem jak odpalić terminal. Poza tym na maku kopiuj/wklej używa się cmd (czy coś takiego) ale w jednym programie (co najmniej) już nie bo prawdopodobnie tam działa ctrl. I gdzie tu logika?

a jak w windowsie 8 przesunę kursor w prawo i mi się kafelki włączają to gdzie tu logika?a te bugi w 10 albo aktualizacje powodujące niedziałanie hdd gdzie tu logika?poza tym znajdź mi gościa w starbuksie który wie co to terminal... :)Zresztą nie zaczynajmy kolejnej gównoburzy PC vs Mac, za dużo już tego w internecie.

#16 PiotrQ

PiotrQ

AS Monaco FC

• Użytkownik
  • 2129 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 10:16

a jak w windowsie 8 przesunę kursor w prawo i mi się kafelki włączają to gdzie tu logika?a te bugi w 10 albo aktualizacje powodujące niedziałanie hdd gdzie tu logika?poza tym znajdź mi gościa w starbuksie który wie co to terminal... :)Zresztą nie zaczynajmy kolejnej gównoburzy PC vs Mac, za dużo już tego w internecie.

OK koniec dyskusji.

ps.
używam win7 :P win 8 i 10 też nie logiczne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL