Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

PROBLEM- brzęczący zasilacz Corsair CX500

zasilacz brzeczacy corsair

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pch3lowaty

Pch3lowaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 25 lutego 2016 - 02:26

Witam,

 

kilka miesięcy temu pojawił się u mnie pewien problem.

 

Zasilacz który posiadam: http://www.morele.ne...0047-eu-522538/

 

Mianowicie, od czasu do czasu zasilacz brzęczał. Na początku nie przeszkadzało mi to więc w sumie olałem sprawę. Problem w tym, że brzęczenie powróciło i cholernie mnie irytuje :D
Brzęczenie pojawia się przy większym obciążeniu komputera, przy większych temperaturach pracy.

Podejrzewam, że albo cewki się już 'wyrobiły' albo może coś z wentylatorem jest nie tak (chyba bardziej prawdopodobna opcja, jeśli brzęczenie pojawia się pod większym obciązeniem)
Nie robiłem do tej pory żadnych pomiarów, nie zaglądałem do wentylatora (niestety zasilacz nie jest modularny i żeby to zrobić, będę musiał całą budę porozłączać). Zanim się na to zdecyduję, chciałbym poznać Wasze zdanie.

Dzięki za chęci i liczę na pomoc!


Dszeffko (25 lutego 2016 - 04:57 ):
Notatka
Dodałem nazwę zasilacza do tytułu.

CPU: Intel Core I5 4690k (overclocked 4.5 GHz)                                         Klawiatura: Hama uRage Illuminated

GPU: MSI GTX 760                                                                                        Myszka: Stellseries Rival 300

MOBO: Gigabyte GA Z97X- Gaming 3

RAM: Kingston HyperX Fury 2x4 Gb 2400 MHz CL11

Zasilacz: Corsair CX 500

Obudowa: Zalman Z9 U3
HDD/SSD: Seagate 1TB 7200 RPM 64MB CACHE, Transcend 370 128GB

 

 

Najczęściej grane: CS:GO, Fifa 16

Link do steam: http://steamcommunit...61198119647353/


#2 dtanfal

dtanfal

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 475 postów

Napisano 25 lutego 2016 - 04:31

Warto sie dowiedziec czy zdjecie obudowy zasilacza i grzebanie w nim nie spowoduje utraty jego gwarancji

 

Jesli nie to sprobuj go rozebrac i zobaczyc czy wentylator o cos nie ociera. Jesli bedzie wszytsko wzglednie w porzadku i po przejrzeniu nie bedzie jakichs brzeczen to ok. ale jesli to nie ustapi to odeslij go na gwarancje ;)



#3 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 25 lutego 2016 - 04:59

Zasilacze mają ploby, które uniemożliwiają jego otwarcie (ze względu na gwarancję oczywiście) - ten ma ją na śrubie - nie otworzy.
Jaki to jest dźwięk dokładniej? Masz opcję nagrać ten dźwięk?


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#4 Pch3lowaty

Pch3lowaty

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 25 lutego 2016 - 05:57

Dszeffko jeśli chodzi o dźwięk, to wyobraź sobie, że rozpędzasz na jakimś pręcie koło od roweru i między szprychy wkładasz jakiś aluminiowy drucik :D 

Myśle o odesłaniu go na gwarancję, czas takiej usługi to około 2 tygodni a nie mam zapasowego (charakter pracy oraz studiów nie pozwalają na taką przerwę) 


CPU: Intel Core I5 4690k (overclocked 4.5 GHz)                                         Klawiatura: Hama uRage Illuminated

GPU: MSI GTX 760                                                                                        Myszka: Stellseries Rival 300

MOBO: Gigabyte GA Z97X- Gaming 3

RAM: Kingston HyperX Fury 2x4 Gb 2400 MHz CL11

Zasilacz: Corsair CX 500

Obudowa: Zalman Z9 U3
HDD/SSD: Seagate 1TB 7200 RPM 64MB CACHE, Transcend 370 128GB

 

 

Najczęściej grane: CS:GO, Fifa 16

Link do steam: http://steamcommunit...61198119647353/


#5 tw_marian

tw_marian

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 26 lutego 2016 - 05:33

A może to po prostu zasilacz jest niedokręcony i wibruje? Obudowę pewnie możesz zdjąć, więc poruszaj nim, dociśnij i zobaczysz.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasilacz, brzeczacy, corsair

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL