Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

zepsuta bateria w laptopie

bateria laptop

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Derpforever

Derpforever

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 04:00

Witam wszystkich,

Mam laptopa toshiba satellite c660 od około 5 lat. Ostatnio zabrałem się do jego przeczyszczenie, ponieważ straszenie się grzał. Rozkręciłem na części wszystko wyczyściłem sprężonym powietrzem, zmieniłem pastę. Włączam, wszystko jest OK oprócz tego, że bateria się nie ładuje:D i tu moje pytanie czy podczas czyszczenia mogłem coś uszkodzić, czy może jakiegoś kabelka nie podłączyłem. Laptop wykrywa baterie i ładowarkę ale bateria jak stała na 17%, tak dalej stoi. Przeinstalowywałem sterowniki od baterii w menażerze urządzeń, ale nic nie pomogło (podczas czyszczenia nie używałem opaski antystatycznej ani maty, ale przed montażem dotykałem kaloryfera o ile ma to jakieś znaczeniexD). Macie jakieś pomysły co mogło się stać i jak to naprawić? 



#2 psejta3

psejta3

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 04:21

Proponuję jeszcze raz na spokojnie rozkręcić laptopa bo zapewne czegoś nie podłączyłeś. Może taśmy od gniazda ładowania. Chyba, że masz przylutowane do płyty. Jeśli niczego nie zauważysz to będziesz musiał oddać laptopa do specjalisty. Bateria raczej tak sama z siebie się nie popsuła. Dobrze, że chociaż  dotknąłeś kaloryfera. Lepsze to niż nic. Ale to nie powinno być przyczyną. Kombinuj :P


HP EliteBook 8460p
CPU: Intel Core i5-2520M | GPU: AMD Radeon HD 6470M | RAM: 4 GB Samsung M471B5273CH0-CH9 | SSD: Transcend SSD370 (128 GB) | OS: Windows 10 Pro 64-bit | DISPLAY: Asus VW199TR | MOUSE: Targus AMU01EU | KEYBOARD: Acer KU-0760


#3 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 04:33

Są różne opcje - magicznie uszkodziłeś sobie zasilacz i nie ładuje z tego powodu bądź odłączyłeś gniazdo zasilania, bo w satelitach toshiby są na kablu z wtyczką ;)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#4 Derpforever

Derpforever

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 06:48

@Dszeffko Przepraszam ale nie za bardzo rozumiem, skoro komputer działa na zasilaniu to jak mogłem nie podłączyć gniazda zasilania? (pewnie walnąłem jakąś głupotę w tym momencie, ale u mnie to normalne. FeelsBadMan :s )



#5 psejta3

psejta3

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 06:51

Skoro "pod kablem" działa to już brak podłączonego gniazda zasilania możemy wykluczyć. Więc chyba bez ponownego rozebrania się nie dowiesz. Ewentualnie sprawdź przy płycie głównej te złote piny, które stykają się z baterią. Może tam coś się stało.


HP EliteBook 8460p
CPU: Intel Core i5-2520M | GPU: AMD Radeon HD 6470M | RAM: 4 GB Samsung M471B5273CH0-CH9 | SSD: Transcend SSD370 (128 GB) | OS: Windows 10 Pro 64-bit | DISPLAY: Asus VW199TR | MOUSE: Targus AMU01EU | KEYBOARD: Acer KU-0760


#6 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 06:58

@Dszeffko Przepraszam ale nie za bardzo rozumiem, skoro komputer działa na zasilaniu to jak mogłem nie podłączyć gniazda zasilania? (pewnie walnąłem jakąś głupotę w tym momencie, ale u mnie to normalne. FeelsBadMan :s )

Gniazda są na 4 piny - mogłeś któryś zakrzywić, a przeoczyłem fakt, że wykrywa zasilacz ;)

Jak masz w domu miernik - sprawdź jakie napięcie i amperaż podaje zasilacz - może podawać za mało.

Jeśli podaje prawidłowo to mogłeś sobie uszkodzić część sekcji zasilania na płycie laptopa i wtedy już jest nieciekawie - chyba, że używasz laptopa stacjonarnie to wyjmuj baterie, bo szkoda, żeby tam siedziała i pracuj na samym zasilaczu.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#7 Derpforever

Derpforever

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 07:22

Wydaję mi się że to raczej uszkodzona sekcja zasilania, jestem uważny podczas podłączania kabli, raczej żadnego pina nie zakrzywiłem. No nic w weekend się tym zajmę, teraz nie mam czasu na rozkręcanie;)


Kal-el (23 lutego 2016 - 08:37 ):
Nie cytuj posta bezpośrednio nad swoim, chyba, że odnosisz się do fragmentu, a nie całości.

Użytkownik Kal-el edytował ten post 23 lutego 2016 - 08:37


#8 psejta3

psejta3

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 07:25

Koniecznie daj znać czy coś się zmieniło :)


HP EliteBook 8460p
CPU: Intel Core i5-2520M | GPU: AMD Radeon HD 6470M | RAM: 4 GB Samsung M471B5273CH0-CH9 | SSD: Transcend SSD370 (128 GB) | OS: Windows 10 Pro 64-bit | DISPLAY: Asus VW199TR | MOUSE: Targus AMU01EU | KEYBOARD: Acer KU-0760




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bateria, laptop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL