Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dziwne zjawisko z mikrofonem w słuchawkach


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mamrot321

mamrot321

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 10:58

Drodzy czytelnicy mam problem z mikrofonem w słuchawkach Hyper w momencie gdy podłączam je do płyty głównej i zaczynam mówić brzmię jak robot głos jest ostro zniekształcony, w momencie gdy dotknę płyty głównej w tylnej części obudowy głos wraca do normy mogę wiedzieć o co chodzi bo niestety ale na stałe ręki tam sobie nie przymocuje a nie wiem co mam zrobić.



#2 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 11:48

Przebicie, uziemić trzeba :)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#3 mamrot321

mamrot321

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 03:55

Komputer na ziemi dalej to samo jak mam ręke okay jak nie ma dupa, najwidoczniej nie mam uziemienia w domu. Jak sobie z tym poradzić pomocy.



#4 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 03:58

Masz gniazdko uziemione?

Wysłane z mojego LG-D855
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#5 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 03:59

Uziemienie jest w gniazdku (bądź go nie ma lub może być też i zerowanie) więc stawianie na podłodze nic nie pomoże :0 Masz może jakiś kaloryfer w okolicy? Jeśli tak - połącz kaloryfer z obudową za pomocą jakiegoś kabelka i sprawdź czy dało rezultaty :)

 

Jednakże po przeczytaniu postu, który umieściłeś proponuję wezwać elektryka i poprosić go o sprawdzenie gniazdek i jeśli uziomu nie ma, a możliwe jest wykonanie zerowania - niech to uczyni - jeśli przebicie jest na obudowie to podłączenie do kaloryfera jest tylko kwestią sprawdzenia czy sposób coś daje - samodzielne zabawy z prądem w przypadku braku znajomości (a taki niestety zaobserwowałem - bez urazy) jest groźne dla Ciebie i otoczenia.


Użytkownik Dszeffko edytował ten post 13 lutego 2016 - 04:03

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#6 mamrot321

mamrot321

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 04:06

MAm znajomego elektryka w pracy w poniedziałek z nim porozmawiam sam się za to nie zabieram bo nie znam się na tym w ogóle.



#7 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 04:14

Dobre wyjście z sytuacji :) Jednak trzeba mieć pewność, że kolega faktycznie się zna, bo w przypadku zerowania nie każda instalacja się do tego nadaje - jeśli mieszkasz w bloku to najłatwiej jest zadzwonić do administracji i zamienić kilka słów z elektrykiem - zachodzi prawdopodobieństwo, że się nie zna, bo zazwyczaj w starszych budynkach giną dokumentacje, ale może się okazać, że papiery są i będzie to bardzo pomocna rada - nieodpowiednie modyfikacje w instalacji też mogą być niebezpieczne.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#8 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 04:37

a moze po prostu pomiedzy plyta a obudowa jest jakas śrubka czy w innym miejscu gdzies sie styka i powoduje caly problem?


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 13 lutego 2016 - 04:38

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#9 mamrot321

mamrot321

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 04:41

Za dużo mi to nie mówi, płyta główna jest przykręcona śrubkami do obudowy.



#10 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 04:49

Na śruby od obudowy <-> płyty głównej powinny być wrzucone podkładki do odizolowania jej od obudowy. Masz w domu próbnik? Jeśli tak sprawdź nim obudowę i przykładowo porty USB - jak sie mocno zapali próbnik na obudowie to nie polecam jej dotykać, bo możesz sobie wpłynąć tym niekorzystnie na zdrowie :)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL