Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 3,000 PLN przeznaczony do Gier dla Press2Play

PC 3ooo Gaming Gry Zestaw

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 03:37

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 3000 PLN (trzy tysiące złotych)

*Wymagania oraz zastosowanie - Głownie gry

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje - Żadnych

*Czy planujesz podkręcanie? - Tak procesor do 4,5 Ghz

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Nie

*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne...ry/info/AyDRkz/



#2 Tom194

Tom194

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 04:10

Moja propozycja: http://www.morele.ne...ry/info/QCFgcZ/


Kal-el (08 lutego 2016 - 04:24 ):
Może tak opisałbyś swój zestaw? Napisał dlaczego uważasz, że ten zaproponowany przez autora jest gorszy. Co w Twojej propozycji jest lepszego i dlaczego powinien wybrać ten? Wklejasz link do koszyka i co to ma być?

CPU: Adm Athlon x2 255 MOBO: Gigabyte GA-M68MTGPU: Gejward GT 430  DYSK: WD 160GB RAM: 4 GB DDR3  Zasilacz: SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550W Obudowa: Brak


#3 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 05:56

 

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 3000 PLN (trzy tysiące złotych)

*Wymagania oraz zastosowanie - Głownie gry

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje - Żadnych

*Czy planujesz podkręcanie? - Tak procesor do 4,5 Ghz

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Nie

*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne...ry/info/AyDRkz/

 

W tym budżecie nie ma jak zrobić jakiegoś sensownego oc chyba, że chcesz kartę graficzną za 500zł a jak komputer ma służyć do grania to proponuję coś takiego: http://www.morele.ne...ry/info/uj4tgX/ Pograsz sobie na tym zestawie w najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach. trochę przekroczyłem budżet ale myślę, że warto. warto dopłacić stówę jeszcze i dopłacić do wersji 4gb r9 390.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#4 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 06:11

NIe chce juz kart od AMD uzywam ich od zawsze poczawszy od mojego pierwszego komputera z Radeonem 9200 SE az do dzisiaj po 6970. Niestety mam juz dosyc kart od czerwonych jak i ich genialnych sterownikow ktore to zrzucaja wiekszosc pracy na procesor... Wolalbym zmienic srodowisko, ale nie odwroce sie od procesorow spod loga AMD poniewaz uwazam ze nie odbiegaja one az tak wydajnosciowo od i5 a sa o wiele tansze zarowno same procesory jak i plyty glowne. Napisalem ze bede platforme podkrecal a ty proponujesz mi okrojona plyte glowna bez chlodzonej sekcji zasilania. Sama plyte tez nie posiada nowego standardu USB 3.0, a jest tylko magazynowym lezakiem nie nadajacym sie do tego by wkladac go do komputerow w 2016 roku, to samo tyczy sie obudowy.
Co do swojego zestawu nie jestem tylko pewny czy dobrac jedna kosc po 8 GB czy lepiej dwie po 4 GB. I czy ten cooler sie zmiesci do tej obudowy.


W tym budżecie nie ma jak zrobić jakiegoś sensownego oc chyba, że chcesz kartę graficzną za 500zł a jak komputer ma służyć do grania to proponuję coś takiego: http://www.morele.ne...ry/info/uj4tgX/ Pograsz sobie na tym zestawie w najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach. trochę przekroczyłem budżet ale myślę, że warto. warto dopłacić stówę jeszcze i dopłacić do wersji 4gb r9 390.

Zestaw tez nie jest za fajny. Trzymacie się jakichś sztucznych ram komputera dla graczy i wszędzie wkładacie procesory od Intel'a które nie są najlepszym wyborem co do wydajności i ceny. AMD ma wiele tasze procesory i po OC do 4,5 Ghz daja sobie rade tylko zeby nie zamulac ich narzutem sterownikow od grafiki.



#5 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 06:47

NIe chce juz kart od AMD uzywam ich od zawsze poczawszy od mojego pierwszego komputera z Radeonem 9200 SE az do dzisiaj po 6970. Niestety mam juz dosyc kart od czerwonych jak i ich genialnych sterownikow ktore to zrzucaja wiekszosc pracy na procesor... Wolalbym zmienic srodowisko, ale nie odwroce sie od procesorow spod loga AMD poniewaz uwazam ze nie odbiegaja one az tak wydajnosciowo od i5 a sa o wiele tansze zarowno same procesory jak i plyty glowne. Napisalem ze bede platforme podkrecal a ty proponujesz mi okrojona plyte glowna bez chlodzonej sekcji zasilania. Sama plyte tez nie posiada nowego standardu USB 3.0, a jest tylko magazynowym lezakiem nie nadajacym sie do tego by wkladac go do komputerow w 2016 roku, to samo tyczy sie obudowy.
Co do swojego zestawu nie jestem tylko pewny czy dobrac jedna kosc po 8 GB czy lepiej dwie po 4 GB. I czy ten cooler sie zmiesci do tej obudowy.


Zestaw tez nie jest za fajny. Trzymacie się jakichś sztucznych ram komputera dla graczy i wszędzie wkładacie procesory od Intel'a które nie są najlepszym wyborem co do wydajności i ceny. AMD ma wiele tasze procesory i po OC do 4,5 Ghz daja sobie rade tylko zeby nie zamulac ich narzutem sterownikow od grafiki.

Mi się wydaję Użytkowniku tego forum, że pchanie się w procesory od AMD nie ma sensu tak samo jak oc przy Twoim budżecie. Skoro komputer ma się nadawać do gier to ja próbuję złożyć taki komputer, który będzie trzymał się stabilnie przez najbliższe parę lat (chodzi o procesor) Co Ci da OC procesora fx 6300 czy nawet 8320 jak nie będzie tak stabilny i wydajny jak intel i5 6500 o fx 6300 to wgl nie mówię nie ma porównania. Nie wiem czy z tych rozsądnych ludzi na forum poleci Ci zestaw z Procesorem od AMD. A i piszesz,że procesory AMD są tańsze tylko dolicz sobie chłodzenie do tego 8320 i cena będzie już taka sama przy gorszej wydajności.

A co do karty graficznej przy i5-tce narzutu sterwoników na procesor chyba nawet nie można odczuć dlatego, że i5 to wydajna jednostka. A r9 380 jest po prostu naturalnie wydajniejsza od gtx 960.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#6 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 07:57

Ale to sie nie oplaca plyta jest za stara... i bez polotu za pol roku będę ja musiał wyj$#ac, wolalbym juz teraz doplacic do lepszej plyty i potrzebuje dysku SSD ktory jest wymaganiem obowiazkowym



#7 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 08:26

Podkręcanie FX-a ma mniej więcej taki sens, jak kupienie Malucha przy założeniu, że od razu wsadzi się mu silnik od Ferrari. Maluch od swapa się Ferrari nie stanie, a koszta tej modyfikacji są tak wysokie, że spokojnie można byłoby od razu kupić dużo lepszy samochód. Tutaj działa to identycznie.

 

Niepodkręcony Core i5 będzie i tak wydajniejszy od mocno OC'niętego FX-a, a przy tym zadowoli się znacznie uboższym chłodzeniem i prostszą płytą. Bo jeśli Ty myślisz, że na tym Kraicie zrobisz jakiś wysoki wynik na FX 8320, to jesteś w błędzie. Płyty do OC FX-ów zaczynają się od 8-fazowej sekcji zasilania i kosztują lekką ręką 50% więcej od tego Kraita. Do tego dorzuć sobie chłodzenie, bo Fortisa 3 na przetaktowanym FX-ie zapocisz. Tutaj rozsądne minimum to Raijintek Tisis.

 

Teraz zobacz, jak rosną koszta, a to dalej nie jest wydajność Core i5.


Po prostu są pewne czynniki, których nie przeskoczymy, a 3000 zł to nie jest budżet na budowę peceta nastawionego na OC. Czy to źle? Absolutnie nie, bo w tej kasie możesz złożyć bardzo przyzwoity zestaw, choć w overclocking z prawdziwego zdarzenia się nie pobawisz, bo te 4,2 GHz na FX-ie 8320, to jest żaden wynik. 


KRUL FORUMKA 


#8 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 09:17

Podkręcanie FX-a ma mniej więcej taki sens, jak kupienie Malucha przy założeniu, że od razu wsadzi się mu silnik od Ferrari. Maluch od swapa się Ferrari nie stanie, a koszta tej modyfikacji są tak wysokie, że spokojnie można byłoby od razu kupić dużo lepszy samochód. Tutaj działa to identycznie.

 

Niepodkręcony Core i5 będzie i tak wydajniejszy od mocno OC'niętego FX-a, a przy tym zadowoli się znacznie uboższym chłodzeniem i prostszą płytą. Bo jeśli Ty myślisz, że na tym Kraicie zrobisz jakiś wysoki wynik na FX 8320, to jesteś w błędzie. Płyty do OC FX-ów zaczynają się od 8-fazowej sekcji zasilania i kosztują lekką ręką 50% więcej od tego Kraita. Do tego dorzuć sobie chłodzenie, bo Fortisa 3 na przetaktowanym FX-ie zapocisz. Tutaj rozsądne minimum to Raijintek Tisis.

 

Teraz zobacz, jak rosną koszta, a to dalej nie jest wydajność Core i5.


Po prostu są pewne czynniki, których nie przeskoczymy, a 3000 zł to nie jest budżet na budowę peceta nastawionego na OC. Czy to źle? Absolutnie nie, bo w tej kasie możesz złożyć bardzo przyzwoity zestaw, choć w overclocking z prawdziwego zdarzenia się nie pobawisz, bo te 4,2 GHz na FX-ie 8320, to jest żaden wynik. 

W 100% się zgadzam. 

I nie mówię, że mój zestaw to jakiś mus ale to tylko taka naprowadzka na to, którą ścieżką podążać.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#9 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 11:22

A coś takiego? http://www.morele.ne...ry/info/9B7dNd/ lekko trzeba dopłacić ale opłaca się bardziej. Przynajmniej rozwojowe podzespoły.



#10 FG42

FG42

    VX-120

  • Moderator
  • 1 874 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 11:37

Wybrałeś procesor z zablokowanym mnożnikiem, więc płyta Z170 nie jest potrzebna, wystarczy B150. Dysk SSD z tych tańszych można zmienić na A-Data Premier Pro SP920.



#11 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 09 lutego 2016 - 08:39

Nie widzialem tam nigdzie 6500K. Dysk zaraz zmienie. $ idzie w dol wiec mysle ze cany tez lekko spadna


Nie widziałem tam nigdzie 6500K. Dysk zaraz zmienię. $ idzie w dol wiec myślę ze ceny tez lekko spadną

Co do płyty to zastanawiam się nad tym teraz
http://www.morele.ne...ming-k4-770212/
http://www.morele.ne...ing-pro-768061/
 



#12 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 09 lutego 2016 - 04:23

Nie widzialem tam nigdzie 6500K. Dysk zaraz zmienie. $ idzie w dol wiec mysle ze cany tez lekko spadna


Co do płyty to zastanawiam się nad tym teraz
http://www.morele.ne...ming-k4-770212/
http://www.morele.ne...ing-pro-768061/
 

płytę możesz zmienić na msi b150A pc mate bez żadnych bajerów (których nie wykorzystasz) a zaoszczędzisz parę stówek. daj sobie tam ferę 2 zamiast fortisa bo i tak nie podkręcisz tego procesora.

Dysk ssd zmieniłbym na plextor m6s.

Karta graficzna na r9 380 nitro od sapphire. I do tego możesz do obudowy dołożyć 40 zł (spc m35)


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#13 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 09 lutego 2016 - 04:50

Cos takiego? http://www.morele.ne...ry/info/gmeFzk/
Osobiscie myslalem nad tym http://www.morele.ne...ry/info/TRPlH5/
W sumie to nie potrzebuje lepszego chlodzenia do zablokowanego mnoznika. A karta grafiki musi miec 4Gb.
Z sapphire wychodzi tyle http://www.morele.ne...ry/info/IH1k9A/ oczywiscie z 4 Gb pamieci


Użytkownik Press2Play edytował ten post 09 lutego 2016 - 04:54


#14 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 09 lutego 2016 - 07:46

Cos takiego? http://www.morele.ne...ry/info/gmeFzk/
Osobiscie myslalem nad tym http://www.morele.ne...ry/info/TRPlH5/
W sumie to nie potrzebuje lepszego chlodzenia do zablokowanego mnoznika. A karta grafiki musi miec 4Gb.
Z sapphire wychodzi tyle http://www.morele.ne...ry/info/IH1k9A/ oczywiscie z 4 Gb pamieci

I ten zestaw z r9 380 od sapphire jest dobry :) śmiało możesz zamawiać.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#15 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 10 lutego 2016 - 06:43

Teraz potrzebuje do tego Wentylatory, najlepiej caly zestaw tylko nie wiem ile ich tam juz jest i jakie to sa zeby dokupic ich odpowiednia ilosc i ten sam model.
Co do myszki i klawiatury pewnie zostane przy swoim i juz 3 albo 4 rok z rzedu zamowie A4Tech x7 razem z podkladka.
Nie mam pomyslu na sluchawki i monitor. Podzieli sie ktos jakas opinia? Monitor najlepiej 23" badz 24" nie mniejsze, a wiekszy w sumie tez nie ma sensu. Fajnie gdyby jeszcze wspieral to cale Free Sync od AMD bo w CS:GO mi sie to przyda



#16 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 lutego 2016 - 08:06

W CS-ie FreeSync Ci się nie przyda zupełnie, a tylko przeszkodzi. To jest taki mądrzejszy V-Sync. Pograj sobie z V-Synciem w CS-a i zobacz, jak to działa ;)


KRUL FORUMKA 


#17 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 10 lutego 2016 - 08:09

Gralem z V-sync na monitorze z 144 Mhz matryca i naprawde bylo widac roznice. Nie mowie ze FreeSync jest konieczny ale fajnie by bylo go miec skoro juz bede wydawal pieniazki na monitor 144 Mhz.



#18 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 10 lutego 2016 - 08:34

Gralem z V-sync na monitorze z 144 Mhz matryca i naprawde bylo widac roznice. Nie mowie ze FreeSync jest konieczny ale fajnie by bylo go miec skoro juz bede wydawal pieniazki na monitor 144 Mhz.

Nie wiem czy wiesz ale za dobry 144 hz monitor z free sync trzeba dać coś ponad 2k to prawie tyle co Twój komputer.

Więc raczej Ci się nie opłaca. I wątpię, żeby cokolwiek Ci to dało.

Mogę Ci polecić monitor Benq XL2430T albo Iiyama red eagle.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#19 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 11 lutego 2016 - 11:28

Ta Iiyama ma ten FreeSync bo ja chyba na tym monitoze mialem okazje pograc, z kolei ten Benq tez kusi spora iloscia bajerow. No i juz sam nie wiem



#20 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 11 lutego 2016 - 03:59

to już wybór należy tylko do Ciebie.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#21 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 11 lutego 2016 - 10:22

A co do sluchawek? Jakies propozycje? mialem senki hd 202, alpha tactic 3d (mam je do dzis to juz bedzie 3 lata prawie), przez koss ur 200, po Genius HS-G500V, nawet zaczepilem o pierwsze syberie ale po tygodniu je zamienilem wlasnie na Alpha tactic 3D. i teraz nie wiem co brac. Ktos cos doradzi



#22 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 12 lutego 2016 - 01:01

A co do sluchawek? Jakies propozycje? mialem senki hd 202, alpha tactic 3d (mam je do dzis to juz bedzie 3 lata prawie), przez koss ur 200, po Genius HS-G500V, nawet zaczepilem o pierwsze syberie ale po tygodniu je zamienilem wlasnie na Alpha tactic 3D. i teraz nie wiem co brac. Ktos cos doradzi

qpad qh-85 np


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#23 Press2Play

Press2Play

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 12 lutego 2016 - 07:31

Welur, fajnie wyglądają i opinie pochlebne. Biere to panie. One nie maja karty dźwiękowej? Jak nie maja to już się skusze możne na jakiegoś Xonara ikartę Aver Media do nagrywania. No $ spada już jest po 3,89 wiec możne ceny tez spadną a kompa złoże dopiero za miesiąc to coś sobie więcej odłożę :)





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PC, 3ooo, Gaming, Gry, Zestaw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL