Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Karta dźwiękowa do ok. 250 zł do gier


Najlepsza odpowiedź Dszeffko , 23 stycznia 2016 - 08:15

Pytanie jeszcze jedno do Dszeffka. Jakie jeszcze lepsze od AIM'a sc8000 i audiotrak'a may'i karty dźwiękowe w podobnej cenie by się znalazły?

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

W podobnej cenie? Nie. W tych okolicach cenowych celowałbym w AIMa jeśli nie musi być na USB. Później pozostają zakupy u skośnookich - SMSL - ewentualnie zabawki DIY, ale nikt tanich nie robi, sam budowałem 2 sztuki w przeszłości na Wolfsonie WM8741 - sama kostka to 60zł wychodziła + płytka 50 (co prawda sam robiłem płytki, ale i tak to kosztuje czas + części i projekt) - koszt końcowy podchodził pod tysiaka przy opcji full wypas i biedniejszej w 600 sie zamknęło.

 

Co do AIMa as372 - czytałem o nim, odpuściłem - planowałem żonie zamiast Mayki kupić - skórka za wyprawkę.

Przejdź do postu


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 08:08

Cześć,
Postanowiłem założyć osobny temat, żeby nie spamić w najdłuższym, a propo tego jaką kartę dźwiękową do 250 zł +/- wybrać. Sluchawki jakie będą do niej podłączone to superluxy HD 681, a mikrofon jakiego będę używał to zalman zm - mic 1. Może być na PCI, ale i na USB. Obojętnie.
Zależy mi na tym, żeby dźwięk był wyraźnie lepszy od integry. Prawdę mówiąc nie wiem czego oczekiwać od customowej dźwiękówki, ponieważ nigdy takowej nie posiadałem.
Kartą, którą wszyscy chwalą to Audiotrak Maya U5 lub AIM SC8000 (to zaoferował dszeffko).
Mój typ to AIM as 372. W internecie niewiele jest recenzji/testów tego sprzętu, nawet na stronach anglojęzycznych. W porównaniu do May'i, która ma 48 kHz próbkowania, to AIM as 372 ma 192 kHz.
Pozdrawiam - Dark.

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Xdarkkingx edytował ten post 23 stycznia 2016 - 08:09

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#2 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 08:15   Najlepsza odpowiedź

Pytanie jeszcze jedno do Dszeffka. Jakie jeszcze lepsze od AIM'a sc8000 i audiotrak'a may'i karty dźwiękowe w podobnej cenie by się znalazły?

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

W podobnej cenie? Nie. W tych okolicach cenowych celowałbym w AIMa jeśli nie musi być na USB. Później pozostają zakupy u skośnookich - SMSL - ewentualnie zabawki DIY, ale nikt tanich nie robi, sam budowałem 2 sztuki w przeszłości na Wolfsonie WM8741 - sama kostka to 60zł wychodziła + płytka 50 (co prawda sam robiłem płytki, ale i tak to kosztuje czas + części i projekt) - koszt końcowy podchodził pod tysiaka przy opcji full wypas i biedniejszej w 600 sie zamknęło.

 

Co do AIMa as372 - czytałem o nim, odpuściłem - planowałem żonie zamiast Mayki kupić - skórka za wyprawkę.


Użytkownik Dszeffko edytował ten post 23 stycznia 2016 - 08:20

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#3 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 08:46

Czyli najlepszy jest w tej kwocie AIM SC 8000? Czytałem coś, że niby brak gniazda mikrofonowego? Możesz rozwinąć temat?

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#4 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 08:50

Owszem, ale mikrofon wystarczy podłączyć do integry - to nie robi różnicy. Ten zalman nie będzie grymasił :)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#5 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 09:19

Posiadam AIM'a SC8000 i gra całkiem dobrze. 

Dla niektórych minusem może być właśnie brak złącza mikrofonowego oraz wyprowadzenia na front panel obudowy. Niestety by mieć złącze słuchawkowe z przodu trzeba posiłkować się przedłużkami.


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 23 stycznia 2016 - 09:20

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#6 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 09:47

Posiadam AIM'a SC8000 i gra całkiem dobrze.
Dla niektórych minusem może być właśnie brak złącza mikrofonowego oraz wyprowadzenia na front panel obudowy. Niestety by mieć złącze słuchawkowe z przodu trzeba posiłkować się przedłużkami.

Raczej nie zależy mi na tym tak bardzo. Jak mocno "czuć"/słychać/"widać" różnicę pomiędzy tym AIM'em, a integrą?

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#7 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 10:09

Wszystko zależy od reszty toru audio. 

Na słabych jakościowo kolumnach czy słuchawkach różnica będzie minimalna. 

Różnica jest, ale teraz już Ci nie powiem jaka. Przyzwyczaiłem się do dźwięku z AIM'a musiałbym włączyć integre i odsłuchać dużej ilości nagrań by wychwycić jakieś większe różnice. 

Jeśli masz stosunkowo dobry sprzęt to usłyszysz różnicę. 


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#8 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 10:10

Wszystko zależy od reszty toru audio.
Na słabych jakościowo kolumnach czy słuchawkach różnica będzie minimalna.
Różnica jest, ale teraz już Ci nie powiem jaka. Przyzwyczaiłem się do dźwięku z AIM'a musiałbym włączyć integre i odsłuchać dużej ilości nagrań by wychwycić jakieś większe różnice.
Jeśli masz stosunkowo dobry sprzęt to usłyszysz różnicę.

Tak jak pisałem, będą to superluxy HD 681, niby są dobre, ale czy wystarczająco.

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#9 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 10:14

Superluxy pokazuje dopiero swój cały potencjał pod dobrym źródłem. 

Integra napędza je tak na słowo honoru. 


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 23 stycznia 2016 - 10:14

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#10 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 07:23

Czyli będzie wszystko ok. :D
Dzięki za pomoc. Dobranoc dla tych, którzy chodzą spać w normalnych porach ;)

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

W poniedziałek mam nadzieję, że uda mi się zakupić tego AIm'a wraz z Superluxami HD 681 i zdam relację jak to wygląda w porównaniu do integry. Raczej będę wiedział jak "brzmi" dźwięk z integry, bo korzystam z nich od... sześciu latnieprzerwanie ;)


Wiem, że mogę być trochę (nie wiem jakby to nazwać) natrętny? Niezdecydowany? Ale czy w pracy kart dźwiękowych na PCI nie przeszkadza tzw. szum cyfrowy? Podobno urządzenia analogowe tego nie lubią. Dlatego czy w okolicach 250 zł plus jest jakaś lepsza dźwiękówka od may'i?



Nie bijcie.

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#11 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 07:38

Nie uświadczyłem żadnych zakłóceń podczas używania SC8000.  


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 24 stycznia 2016 - 07:38

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#12 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 07:41

Tyle, że tego nie jesteś w stanie sprawdzić w praktyce, bo ten szum generuje wszystko od procesora po zasilacz, więc nie wiem czy sprawdzenie tego jest możliwe; w sensie, że na "czysto" i wraz z szumem.

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#13 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 07:43

Sprawdzenie tyle o ile prawdopodobnie nie jest możliwe.
Karta jest u mnie podpięta pod wzmacniacz kolumnowy i nigdy żadnych zniekształceń podczas słuchania muzyki nie było.
To o czym piszesz to dla mnie szukanie dziury w całym.

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 24 stycznia 2016 - 07:44

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#14 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 07:54

Sprawdzenie tyle o ile prawdopodobnie nie jest możliwe.
Karta jest u mnie podpięta pod wzmacniacz kolumnowy i nigdy żadnych zniekształceń podczas słuchania muzyki nie było.
To o czym piszesz to dla mnie szukanie dziury w całym.

Problem w tym, że to nie ja to j dziury szukam, tylko mój "finansodawnca". ;)
Niestety, takie życie.

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#15 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 08:23

 Ja z karty jestem bardzo zadowolony obecnie napędza mi starego Kenwooda+kolumny Boston Acoustics  A26. Zaś słuchawki mam Maxell Retro DJ jest to dokładnie to samo co brainwavz hm3. 

Oba sprzęty grają dobrze. Pod kartę był też podłączony stary i słaby wzmacniacz unitry, a dźwięk się też delikatnie poprawił. 

Ja kupiłem kartę w promocyjnej cenie przez jakiś czas była w komputroniku po 130zł. Po karcie się za dużo nie spodziewałem. 


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 24 stycznia 2016 - 08:24

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#16 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 10:26

Co do szumów itp - zniekształcenia mają karty jak każde, źródeł idealnych nie ma - jest natomiast filtracja zasilania, żeby ograniczyć wpływ zasilacza itp. Nie ma się co martwić - musiałbyś mieć niestabilny zasilacz bądź uwaloną mobo, żeby były jakieś problemy przeszkadzające w użytkowaniu.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#17 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 25 stycznia 2016 - 06:19

Chodzi mi szum z tego rodzaju co wydają wzmacniacze lampowe, a konkretniej lampy w nich zawarte. Tyle, że tam ten dźwięk jest delikatny i wręcz pożądany. Może i tak, że musiałbym mieć uwalone mobo albo co gorsze cewki na grafice. Ja jeszcze młody jestem i słuchu jeszcze nie zepsułem, więc tak wysokie dźwięki niestety daję radę usłyszeć.

Wysłane z mojego INSIGNIA_785_PRO przy użyciu Tapatalka

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#18 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 25 stycznia 2016 - 10:59

Ja też do głuchych nie należe...
Lampowiec? Szumią zużyte lampy - inne szumy jeśli występują nie są do wyłapania, chyba że przesterujesz. Nie wiem skąd ta wiedza o lampowcach. Lampy mają zniekształcenia, które wpływają na dźwięk i to jest właśnie ta zaleta lamp - lampy grają ciepłej i pełniej.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#19 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 25 stycznia 2016 - 06:34

Ja też do głuchych nie należe...
Lampowiec? Szumią zużyte lampy - inne szumy jeśli występują nie są do wyłapania, chyba że przesterujesz. Nie wiem skąd ta wiedza o lampowcach. Lampy mają zniekształcenia, które wpływają na dźwięk i to jest właśnie ta zaleta lamp - lampy grają ciepłej i pełniej.

No dobrze, nie kwestionuję tego co napisałeś; piszę to co wiem skądś tam. No cóż chyba będę zmuszony do zakupu may'i. Zdecydowanie wolałbym tego AIM'a, ale trudno, życie nie bajka. Myślę, że Wy szczególnie dobrze o tym wiecie.

Hehehehehehehehehe
Mobilna sygnaturka w drodze!

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#20 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 25 stycznia 2016 - 06:51

Nie rozumiem czemu odpuściłeś AIMa. Najlepszy wybór z dźwiękówek wewnętrznych w tym budżecie.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#21 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 25 stycznia 2016 - 08:56

Nie rozumiem czemu odpuściłeś AIMa. Najlepszy wybór z dźwiękówek wewnętrznych w tym budżecie.

Nie odpuściłem. Sprobuje jeszcze porozmawiać.

Hehehehehehehehehe
Mobilna sygnaturka w drodze!
A jeszcze pytanie. Czemu Dszeffka odpusciłeś Sobie AIM'a as 372?

Hehehehehehehehehe
Mobilna sygnaturka w drodze!

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#22 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 25 stycznia 2016 - 10:57

Bo jak już pisałem - nie warto zmieniać ze względu na niski przyrost jakości dźwięku, a Majkę już miałem (w dodatku żona nie ma jakichś super słuchawek więc też i nie było sensu) Pamiętaj też, że sama częstotliwość próbkowania nie gra no i do tego obstawiam, że różnicy nie uświadczysz.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#23 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 08:03

No dobrze. Dało radę "uskubać" tego AIM'a. ;)
Teraz tylko pozostał sam fakt kupna.

Hehehehehehehehehe
Mobilna sygnaturka w drodze!
Hmm. Wiecie gdzie można go dostać? We wszystkich sklepach jest "trwale niedostępny". Jedyny sklep jaki go posiada to Audeos. Nie znam tego sklepu, ale wydaje się być ok.

Hehehehehehehehehe
Mobilna sygnaturka w drodze!

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#24 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 08:21

Ja znam doskonale ten sklep, trochę transakcji z nim zrobiłem, znam też właściciela (Mayster z forum mp3store), gość mieszka w Żywcu i jak najbardziej polecam z czystym sumieniem. Brać nie wybrzydzać jeśli ma (stawiam ten sklep ponad morele, agita i nawet xkoma, którego bardzo lubię za poziom obsługi)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#25 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 29 stycznia 2016 - 02:12

Nie wiem czy o tego AIM-a autorowi chodzi ale na Labie ktoś sprzedaje.

http://forum.pclab.p...sis-Aim-SC8000/


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#26 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 29 stycznia 2016 - 02:55

Nie wiem czy o tego AIM-a autorowi chodzi ale na Labie ktoś sprzedaje.
http://forum.pclab.p...sis-Aim-SC8000/

Tak tego, ale wolę kupić nówkę i z pewnego źródła ;)

Wysłane z mojego Iphone 7s Edge plus pro gaming

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#27 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 02 lutego 2016 - 05:59

No dobrze. Karta - AIM Sc8000 - przyszła dzisiaj do mnie ze sklepu Audeos, który mogę szczerze polecić, bo paczka była w grubym kartonie, a w środku znajdowała się gąbka. Po pierwszych kilku godzinach słuchania na niej muzyki (gier jeszcze nie sprawdzałem) sprawuje się świetnie. Dźwięki jest taki "głębszy", "mocniejszy" i dużo mocniej dają się słyszeć basy. Do tego Wirtualny dźwięk 7.1 daje prawdziwe uczucie tych 7 głośników (?). Ogólnie to szczerze mogę polecić tę kartę komuś, kto nie ma zbyt dużo pieniędzy na taką zabawę, ale chce chociaż trochę polepszyć brzmienie dźwięku. ;)

Oczywiście dziękuję za pomoc Dszeffkowi oraz Green-Ivanowi.


"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#28 Ant3k

Ant3k

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 12:47

A przyokazji:

Co myslicie o prodigy hd2?


Dobra sukienka jest jak twardy dysk. Liczy się krótki czas dostępu...




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL