Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Nie działający slot 1 oraz 2 pamięci RAM

RAM sloty MSI Z97-GD65

Najlepsza odpowiedź BigosPL , 20 stycznia 2016 - 02:43

Wyciągnij procesor i sprawdź piny (sprawdź gniazdo procesora pod światło) - Kontroler pamięci jest w procesorze i zapewne dlatego, że wygięło się parę pinów, podczas montażu procesora nie działają dwa banki ram (miałem taki przypadek).


Miałeś racje. Jeden pin się wygiął. Wziąłem igłę i go wyprostowalem. Wszystko działa ;D dzięki za pomoc! Przejdź do postu


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 BigosPL

BigosPL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 01:47

Witam! Mam problem z płytą MSI Z97-GD65 GAMING

http://www.morele.ne...-gaming-640717/

Jest to nowa płyta. Wczoraj ją dostałem ze sklepu morele. Wieczorem wziąłem się za wymianę starej płytki na nową. Wszystko przełożyłem z starej. Problem tkwi w tym że gdy włożę kość pamięci RAM do pierwszych dwóch slotów komputer się nie włączy. Na wyświetlaczu wyskakuje nr. 55. Gdy natomiast włożę pamięć RAM do 3-4 slotu komputer działa poprawnie.(Pamięć to 1600 cl9 od Kingston x3) Bawiłem się przekładaniem RAM i nic to nie dało. Zrobiłem restart BIOSU oraz CMOS - bez żadnych efektów. Doczytałem na jednym forum że wina może leżeć w coolerze xD Czy jest to prawda? Co powinienem zrobić? 

 

http://zapodaj.net/4...86ef1d.jpg.html

http://zapodaj.net/e...369b06.jpg.html

http://zapodaj.net/d...76e4e4.jpg.html



#2 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 02:02

Wyglada to na uszkodzony kontroler pamieci - gwarancja.


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#3 BigosPL

BigosPL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 02:18

A możliwe że jest to wina starego BIOSU?  



#4 Luxanna

Luxanna

    krulofa

  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 02:24

Wyciągnij procesor i sprawdź piny (sprawdź gniazdo procesora pod światło) - Kontroler pamięci jest w procesorze i zapewne dlatego, że wygięło się parę pinów, podczas montażu procesora nie działają dwa banki ram (miałem taki przypadek).


Zawsze wierny swojej pięknej, wspaniałej, zaradnej, oświeconej, niezastąpionej, pomysłowej, kreatywnej, wdzięcznej, kulturalnej i ogólnie rzecz biorąc - perfekcyjnej pani. <3 

k2PCD6P.png

Spoiler

Audio: 

Spoiler

#5 BigosPL

BigosPL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 02:29

A w przypadku wygięcia takich pinów to na gwarancję nie mam co liczyć? 



#6 Luxanna

Luxanna

    krulofa

  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 02:33

W przypadku MSi różnie to bywa. Polecam ci spróbować je wyprostować, ewentualnie pójść do zegarmistrza, aby on je wyprostował (chyba, że jakiś pin się urwał). 


Zawsze wierny swojej pięknej, wspaniałej, zaradnej, oświeconej, niezastąpionej, pomysłowej, kreatywnej, wdzięcznej, kulturalnej i ogólnie rzecz biorąc - perfekcyjnej pani. <3 

k2PCD6P.png

Spoiler

Audio: 

Spoiler

#7 BigosPL

BigosPL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 02:42

Procesor wkladalem prawidłowo a więc jaka może być przyczyna wygiecia tych pinow. Procesor wkladalem z 20 razy i ani razu jeszcze taka sytuacja mi się nie pojawiła. Za chwilę rozkręcę komputer i zerkne czy rzeczywiście piny są wygięte

#8 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 03:05

Wyciągnij procesor i sprawdź piny (sprawdź gniazdo procesora pod światło) - Kontroler pamięci jest w procesorze i zapewne dlatego, że wygięło się parę pinów, podczas montażu procesora nie działają dwa banki ram (miałem taki przypadek).

Tez mialem taki przypadek, po zmianie z 4690k na g3258 to samo, pentek 3240 - to samo. Piny byly wszystkie i proste a cos nie lapalo. Po telefonie do AID serwis dowiedzialem sie ze na 90% to wina gniazda - gniazdo do wymiany - 150zl albo zyc z tym, ogolnie plyte sprzedalem za 200zl z tym uszkodzeniem (msi gaming 3) co najdziwniejsze na jakies kilkanascie plyt na z97 tylko w MSI takie cos mialem i widzie ze teraz ktos tez ma problem z gniazdem w msi


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#9 Luxanna

Luxanna

    krulofa

  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 03:44

Tez mialem taki przypadek, po zmianie z 4690k na g3258 to samo, pentek 3240 - to samo. Piny byly wszystkie i proste a cos nie lapalo. Po telefonie do AID serwis dowiedzialem sie ze na 90% to wina gniazda - gniazdo do wymiany - 150zl albo zyc z tym, ogolnie plyte sprzedalem za 200zl z tym uszkodzeniem (msi gaming 3) co najdziwniejsze na jakies kilkanascie plyt na z97 tylko w MSI takie cos mialem i widzie ze teraz ktos tez ma problem z gniazdem w msi

I min dlatego nie lubię płyt MSI. 


Zawsze wierny swojej pięknej, wspaniałej, zaradnej, oświeconej, niezastąpionej, pomysłowej, kreatywnej, wdzięcznej, kulturalnej i ogólnie rzecz biorąc - perfekcyjnej pani. <3 

k2PCD6P.png

Spoiler

Audio: 

Spoiler

#10 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 19 stycznia 2016 - 08:28

I min dlatego nie lubię płyt MSI.

Msi ma w ogóle support do...
Przeciwnie jest Asrockiem.

Wysłane z mojego Iphone 7s Edge plus pro gaming

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#11 BigosPL

BigosPL

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 20 stycznia 2016 - 02:43   Najlepsza odpowiedź

Wyciągnij procesor i sprawdź piny (sprawdź gniazdo procesora pod światło) - Kontroler pamięci jest w procesorze i zapewne dlatego, że wygięło się parę pinów, podczas montażu procesora nie działają dwa banki ram (miałem taki przypadek).


Miałeś racje. Jeden pin się wygiął. Wziąłem igłę i go wyprostowalem. Wszystko działa ;D dzięki za pomoc!



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: RAM, sloty, MSI Z97-GD65

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL