Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

bq! Dark Rock Pro 3 i kompatybilność z LGA 1151

Dark Rock Pro 3 LGA 1151

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cobra

Cobra

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 11:46

Witam.

Zakupiłem niedawno wspomniany w temacie cooler nie obawiając się zbyt o kompatybilność z podstawką LGA 1151, jako że firma be quiet! wyraźnie wskazuje w specyfikacji tego produktu na zgodność z platformą Intela.

Dodatkowo, posiadam też cooler, który miałem założony na platformie z socket 775, a który to też założyłem bez problemu na LGA 1151, co potwierdziło zgodność produktów.

Zastanawia mnie tylko jedno, w świetle niedawnych doniesień o uszkadzaniu procesorów Skylake przez coolery, które niejako "automatycznie" zostały oflagowane jak zgodne z tą podstawką, bo zostały dopuszczone do sprzedaży PRZED pojawieniem się na rynku LGA 1151 i Skylake.

Czy, ten konkretny cooler, posiadający mocowanie do płyty, tożsame dla LGA 1151 i wcześniejszych wersji podstawki, rzeczywiście nie stanowi zagrożenia dla najnowszej platformy z LGA 1151?

Zamocowałem cooler z pewną ostrożnością i nie wkręciłem do końca śrub łączących backplate z uchwytami przy podstawie radiatora.

Wkręciłem je na tyle by uchwyty radiatora zaczęły się wyginać co było dla mnie informacją o dostatecznym dociśnięciu radiatora do procesora, zapewniającym brak luzów pomiędzy radiatorem a procesorem.

W ten sposób pozostała przestrzeń pomiędzy gniazdami, w które wkręcane są śruby z plastikowymi spinkami, zabezpieczającymi te śruby przed wypadnięciem podczas montażu.

Powinienem wkręcić je do końca, tak by pozbyć się tych wolnych przestrzeni. Lecz czy to nie spowoduje powstania zbyt dużej siły dociskającej procesor do podstawki, która to siła może doprowadzić do uszkodzenia procesora/podstawki/płyty głównej?

Wydaje się że te plastikowe spinki powinny być wyższe w przypadku LGA 1151, dzięki czemu uchwyty radiatora spinałyby całość z mniejszą siłą.

Użytkuję swój komputer w pozycji poziomej, co powoduje że w moim przypadku, obecny sposób montażu i "niedokręcenie" coolera do procesora nie stanowi problemu.

Wolałbym jednak dokręcić go z odpowiednią - maksymalnie dużą a wciąż bezpieczną dla wszystkich komponentów, siłą.

Na koniec link do zdjęcia zamontowanego DRP3 ze zbliżeniem na owe mocowanie. Prawa spinka nie "siedzi" na swoim miejscu, co jest skutkiem procesu skręcania całości z zachowaniem ostrożności ;-)

https://www.dropbox....q/DRP3.JPG?dl=0

#2 gtxxor

gtxxor

prezes kółka różańcowego

• Użytkownik
  • 4862 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 05:49

Be quiet opublikował oficjalne oświadczenie, że ich coolery kompatybilne są z LGA 1151 i nie powodują uszkodzenia procesora.

KRUL FORUMKA 

#3 be quiet!

be quiet!

Początkujący

• Przedstawiciel Firmy
  • 11 postów

Napisano 02 luty 2016 - 11:16

Dokładnie, treść oświadczenia poniżej:

“Wszystkie obecne coolery CPU be quiet! są kompatybilne z procesorami Skylake Socket LGA1151 i nie powodują problemów wspomnianych w niektórych publikacjach. Zalecamy użytkownikom dokładne przestrzeganie instrukcji podczas montażu i instalacji. Nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń od naszych klientów, integratorów systemów czy sklepów specjalistycznych z problemami opisanymi w niektórych publikacjach. W celu uniknięcia uszkodzenia w czasie transportu zawsze rekomendujemy naszym klientom demontaż coolera CPU.”

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL