Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Ubuntu na dysku zewnętrznym

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 DaltooN

DaltooN

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 06:15

Witam !

Od pewnego czasu, myślę nad zakupem zewnętrznego dysku twardego 120GB pod USB. Chciałbym zapytać, czy na owym dysku można zainstalować system operacyjny Ubuntu 14.10 lub 15.10, tak że gdy dysk ten podepnę i zabootuje na innym komputerze to by uruchomił się system operacyjny (nie instalator!). Jestem ciekaw czy taka opcja jest możliwa, ponieważ przydało by mi się to bardzo m.in do szkoły. Czekam na wasze wypowiedzi :)

#2 puotek93

puotek93

Advanced Member

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 03:34

z doświadczenia wiem ,że u siebie jak mi na stacjonarce padła zewnętrzna grafa musiałem przeinstalowac ubuntu bo nie chciało sie załadować ...

Czemu nie mam pojecia . .Mysle ze nie odpali bo przeciez instalujesz na jednym kompie i bd miec informacje o sprzecie itp tego komputera a nie stu czy dwustu ..

#3 PiotrQ

PiotrQ

AS Monaco FC

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 10:32

Kiedyś tak zrobiłem i się okazało że bootloader zainstalował się na dysku zewnętrznym. Efektem tego było, że żeby odpalić jakikolwiek system trzeba było podpiąć dysk zewnętrzny. Zapewne da się zrobić to jak trzeba ale ojciec nie dał mi dużo czasu żeby to poprawić, więc zainstalowałem mu linuxa obok windowsa na 1 dysku.
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#4 baton1211.98

baton1211.98

Advanced Member

• Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 03 luty 2016 - 10:03

Jesli pytanie nadal jest aktualne, to tak jest to mozliwe. Wystarczy w yt wpisac i wyskoczy duzo poradnikow.  

"How to Create Persistent Bootable Linux USB"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL