Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Kilka pytań odnośnie R9 Fury/Fury X


Najlepsza odpowiedź Pantheist , 21 stycznia 2016 - 09:35

MSI GTX 980 Ti w budzie. Teraz raty i płacz co miesiąc :x Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Temat do zamknięcia;)

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pantheist

Pantheist

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 10:45

Witam.

Za miesiąc przymierzam się do zakupu grafiki do komputera (w końcu,ta integra mnie kiedyś wymęczy) i mój wybór pada na R9 Fury/Fury X. No właśnie. Którą wybrać? Dodam,ze cena nie gra roli,ponieważ i tak będę kupował na raty. Dlaczego nie nvidia? Problemy ze sterownikami,zaniżanie wydajności własnych układów starszej generacji. Nie dla mnie takie maniery. Nie jestem fanbojem,ale grafika będzie kupiona na dobrych kilka lat i nie zamierzam jej wymieniać. A więc:

 

Karta do:

*1080p (w przyszłości 1440p)

*GTA V,Wiedźmin 3,WoW (tak wiem,potęga) i innych nowych/starych tytułów

*konfiguracja obecnego kompa jest w mojej sygnaturze

 

Pytania:

1. Czy jest między nimi duża różnica w wydajności?

2. Czy mój zasilacz da radę z tym procesorem podkręconym do 4,7 GHz?

3. Jeśli Fury to jaka wersja będzie najlepsza?

4. Jeśli Fury X,to z racji tego,że wszystkie są takie same,który producent ma najlepszą gwarancję/serwis?

5. Jesli Fury X. Czy będzie w nim trzeba wymienić płyn chłodniczy? (nie znam się na LC AiO,wybaczcie)

6. Gdzie zamontuję blok od karty w obudowie Phanteks  Enthoo Pro? (mam u góry 3 wentylatory,a wielkie chłodzenie CPU,uniemożliwia wielkich manewrów)

7. Czy to prawda,że w tym roku ma wyjść Fury X z 8 GB pamięci HBM?

 

Więcej pytań może znajdzie się w trakcie dyskusji. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam!


Użytkownik Pantheist edytował ten post 12 stycznia 2016 - 10:46

f9d0e9518be2e5ae.jpg


#2 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 10:50

Ja bym na Twoim miejscu jeszcze troche zaczekal zwlaszcza ze niedlugo wychodza nowe generacje kart od amd i nvidii. Karta na lata? Na lata mozesz kupowac pralke :) z karta juz trudniej.



#3 Pantheist

Pantheist

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 10:58

Wiem,że nie ma karty na lata. Ale ja nie potrzebuję wymieniać karty co rok. Wystarczy,że zjadę z ustawieniami na niższe. Jak mówiłem,pascale nvidii mnie nie interesują. Dolar teraz wariuje,do kart amd też muszę poczekać,a ceny będą zapewne zaporowe. Wolę kupić od razu i tak czekam już 3-4 miesiące z kupnem grafiki,a gry stoją i się kurzą ;)


f9d0e9518be2e5ae.jpg


#4 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 11:47

Ja bym jednak zastanowił sie nad GTX980Ti - karta moim zdaniem lepsza od FuryX.

Natomiast jak Ci się nie pali poczekaj na nowe karty i zobacz jak się sytuacja rozwinie.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 12 stycznia 2016 - 11:48


#5 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 12:28

Blacku, bez żartów z tym czekaniem. Czekać można zawsze. Obecnie to kwestia 4-5 miesięcy, więc jesteśmy gdzieś w połowie cyklu "życia" Fury X. Idąc Twoją drogą rozumowania, wszystkie karty powinno kupować się tylko na premierę, bo jak się nie kupi, to już trzeba czekać. 


KRUL FORUMKA 


#6 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 11:34

Xor napisałem,ze jak mu się nie spieszy to niech poczeka.Jak potrzebuje kartę teraz to niech kupi 980Ti



#7 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 03:06

Czasem nano nie ma potaniec na dniach?

#8 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 03:09

Już spadło z ceny nano, 2400 obecnie kosztuje najtańszy model (a w sumie to wsio ryba, wszystkie są takie same jakby nie patrzeć :) )


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#9 Pantheist

Pantheist

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 03:44

Ale czy 980ti nie dostanie znów po dupie jak wyjdzie Pascal? Poza tym mógłby ktoś odpowiedzieć na resztę pytań z r9 fury X? Bardzo bym prosił,bo nie wiem,czy zasilacz nie jest za słaby i czy będę miał gdzie zamontować chłodzenie z karty.
Pozdrawiam
Nabazgrane z Lumii 735

f9d0e9518be2e5ae.jpg


#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 05:45

980ti napewno dostanie po dupie , tak już było niestety z 780ti

zasilacz spokojnie da radę , 

między fury i fury x nie ma gigantycznej różnicy a niektóre fury odblokowują się do wersji X , warto sobie poczytać , może się poszczęści :]

blok od karty montujesz najlepiej tam gdzie masz tylny wentylator wylotowy

niewiem nic o wersji 8gb , na AIO też się nie znam i nwm jak będzie z wymianą płynu

najlepsze fury robi saphire

co od fury X to nie mam pojęcia , wszystkie są referencyjne tak naprawde i nie mam pojęcia czym się różnią :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#11 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 05:54

Ale czy 980ti nie dostanie znów po dupie jak wyjdzie Pascal? 

A to nie jest tak,ze to AMD dopiero po jakimś czasie robi dobre stery i ich karty zyskują na wydajności a Nvidia do nich zaczyna tracić?

Nie sadze,ze Nvidia olewa stara architekturę.



#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 05:59

możesz nie sądzić , ale łatwo to sprawdzić , bierz jakiegoś radka hd7xxx i sprawdzaj wydajność po kolei od najstarszych sterowników i co ? zysk max 10% także dopracowanie sterowników odpada

a jakimś cudem ostatnio gtx780ti w grach coraz blizej do r9 280x czyli 2 klasy niżej tak naprawde , karty 3 razy tańszej , wstyd i tyle

olewanie architektury przez nvidie to fakt , testowałęm gtx960 i inaczej nie wytłumaczy że na początku gtx760 wygrywał z 960 i nagle po 3 wydaniach sterowników gtx760 osłabł , a gtx960 się podniusł , ewidentnie podnoszą sprzedarz nowej generacji kosztem starszych kart to bardzo niemiłe wobec tych którzy kupują ich nietanie karty :[


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 06:28

To chodzi o Gameworksa, który jest optymalizowany tylko pod karty najnowszej gen. Na kartach AMD te funkcje po prostu nie działają, a starym NV odbijają się czkawką. 


KRUL FORUMKA 


#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 06:44

nie prawda , nigdy tego szajsu w grach nie włączam więc tym tego nie wytłumaczy , nvidia poprostu bawi się sterownikami i to jest jasne , tego poprostu nie da się wytłumaczyć inaczej


jlzqhakr0o4c.jpg


#15 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 07:05

 

a jakimś cudem ostatnio gtx780ti w grach coraz blizej do r9 280x czyli 2 klasy niżej tak naprawde , karty 3 razy tańszej , wstyd i tyle

 

Chętnie zobacze te testy



#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 07:09

Chętnie zobacze te testy

w wymaganiach gier np w far cry primal gtx780 zrównali z r9 280x , także też upadł , a testy konkretne nie podam dlaczego ?? bo pojedyńczy test nie pokaże sytuacji , trzeba patrzeć na testy z perspektywy czasu i wtedy widać że coś jest ewidentnie nie tak , bo akurat zaraz po premierze nowej generacji moc starej spada zauważalnie 


jlzqhakr0o4c.jpg


#17 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 07:16

nie prawda , nigdy tego szajsu w grach nie włączam więc tym tego nie wytłumaczy , nvidia poprostu bawi się sterownikami i to jest jasne , tego poprostu nie da się wytłumaczyć inaczej

Nie nad wszystkim masz kontrolę. Niekiedy, jak masz kartę NV, niektórych rzeczy nie da się wyłączyć, np. HBAO+ w Batmanie. 


Po prostu konkretne ustawienia są ściśle powiązane z presetami. Ustawiasz ultra i jest. Na AMD nie ma ;) 


KRUL FORUMKA 


#18 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 07:24

Nie nad wszystkim masz kontrolę. Niekiedy, jak masz kartę NV, niektórych rzeczy nie da się wyłączyć, np. HBAO+ w Batmanie. 


Po prostu konkretne ustawienia są ściśle powiązane z presetami. Ustawiasz ultra i jest. Na AMD nie ma ;)

no na całe sczęście ja jeszcze umiem się bawić ustawieniami i rzadko ustawiam presety , moje gusta to tekstury max jak się da , a efekty wyłączyć lub ograniczyć i zwykle się sprawdza ;]


jlzqhakr0o4c.jpg


#19 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 08:00

w wymaganiach gier np w far cry primal gtx780 zrównali z r9 280x , także też upadł , a testy konkretne nie podam dlaczego ?? bo pojedyńczy test nie pokaże sytuacji , trzeba patrzeć na testy z perspektywy czasu i wtedy widać że coś jest ewidentnie nie tak , bo akurat zaraz po premierze nowej generacji moc starej spada zauważalnie 

Ale to o niczym nie świadczy.Pokaz mi proszę testy gdzie 780Ti zrównuje się z 280X.

 

Wiesz ja zmieszczę słonia w karawce ale nie pokaże Ci ;)

 

Także sory kolego ale Twoje teorie  bez poparcia dla mnie nic nie znaczą ;)


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 13 stycznia 2016 - 08:02


#20 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 08:02

Nigdzie się nie zrównuje jeszcze , źle mnje zrozumiałeś , chodzi mi o to że ostatnio jest coraz bliżej do tego , ale jesxcze pewnie z pół roku conajmniej minie nim to się stanie

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

jlzqhakr0o4c.jpg


#21 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 08:05

Wystarczy mi test gdzie 280X jest blisko do wydajności 780Ti.



#22 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 08:06

no na całe sczęście ja jeszcze umiem się bawić ustawieniami i rzadko ustawiam presety , moje gusta to tekstury max jak się da , a efekty wyłączyć lub ograniczyć i zwykle się sprawdza ;]

 

Jak dla mnie możesz się bawić nawet ... dopisz sobie ;)

 

Bo nie rozumiesz sensu wypowiedzi. Co z tego, że umiesz sobie zmienić np. "jakość oświetlenia" z wysokiej na średnią, zamiast jechać od razu presetami, jeśli nie wiesz, jaka technologia się pod tym kryje. Często jest tak, że na kartach NV przy maksymalnej jakości oświetlenia jest wbijany HBAO+, który u AMD nie działa, pomimo teoretycznie tych samych ustawień. Może się okazać, że 280X i 780 Ti faktycznie będą miały tyle samo kl./s w nowym FC na ultra, ale GTX 780 Ti wyświetli efekty, których Radeon nie wyświetli. 


KRUL FORUMKA 


#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 08:07

Jakoś mi się to nie widzi. A porównania kiedy kartami nvidi też zmienija się w czasie zawsze na korzyść nowszych choćby na początku przegrywały więc to nie jest okej

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

jlzqhakr0o4c.jpg


#24 Musinek

Musinek

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 425 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 10:46

Przestań się pogrążać . Powtarzasz słowa xora, które on potrafi argumentować (testy itp). Naczytałeś się różnych teorii, ale nie masz jak tego udowodnić. Więc przestań ciągle nawijać o tych sterownikach, no chyba że masz szklaną kulę, w takim razie nie mam pytań.



#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 10:55

Przestań się pogrążać . Powtarzasz słowa xora, które on potrafi argumentować (testy itp). Naczytałeś się różnych teorii, ale nie masz jak tego udowodnić. Więc przestań ciągle nawijać o tych sterownikach, no chyba że masz szklaną kulę, w takim razie nie mam pytań.

mam gtx760 , testowałem 960 aż 3 razy żeby dać jej szanse i swoje opinie wyrobiłem , sztucznie próbują ubić starszą generacje


jlzqhakr0o4c.jpg


#26 Musinek

Musinek

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 425 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 10:59

Do czasu aż Xor tego nie "ujawnił" był spokój i cisza. Teraz nagle wszyscy szumią o tych sterownikach.



#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 11:02

Do czasu aż Xor tego nie "ujawnił" był spokój i cisza. Teraz nagle wszyscy szumią o tych sterownikach.

przecież ja o tym zawsze pisałem jak był temat o gtx970\960 więc nie widzę żadnego hype , ja piszę konsekwentnie bo sam sprawdziłem


jlzqhakr0o4c.jpg


#28 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 11:10

Sterowniki to jest uproszczenie. Tu chodzi o optymalizacje w funkcjach Gameworksa. Kiedy gra jest pozbawiona jakichkolwiek wodotrysków tego typu, to taki GTX 780 Ti wypada rewelacyjnie (patrz: Battlefront). Kiedy jednak gra Gameworksem stoi, to zaczynają się schody (patrz: Project CARS). Wówczas jednak i AMD potrafi mocno dostać po uszach.

 

Teraz będzie świetny benchmark w postaci nowego Tomb Raidera, bo tam mamy zarówno TressFX 3.0, jak i nvidiowskie oświetlenie na wokselach. Ciekawe, które GPU poradzi sobie najlepiej z taką mieszaniną ;) 


KRUL FORUMKA 


#29 Pantheist

Pantheist

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 11:29

To w końcu brać 980Ti czu Fury X? Nie ukrywam,że mam się ku drugiej opcji,ale jak wydajność zielonych po premierze Pascala nie spadnie,to czemu nie... Chociaż osobiście te ich sterowniki co 2 dni do każdej nowej gry są dla mnie irytujące.


f9d0e9518be2e5ae.jpg


#30 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 11:41

bierz fury :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#31 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 11:48

Ja bym się poważnie zastanawiał. Fury X to fajna karciocha, ale na pewno nie do 1080p, na którym siedzisz obecnie. Do tego dochodzą potencjalne problemy z ulokowaniem chłodnicy, która do najmniejszych nie należy. Na chwilę obecną Fury X nie jest dla Ciebie optymalnym wyborem. 


KRUL FORUMKA 


#32 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 08:17

Do czasu aż Xor tego nie "ujawnił" był spokój i cisza. Teraz nagle wszyscy szumią o tych sterownikach.

Xxor akurat niczego tutaj nie ujawnił to było od dawno jasne i oczywiste.

 

Tu macie przykład jak Hi-Endy od NV poprzedniej generacji dostają wpierdziel od kastratów Nvidii nowszej generacji.

960 rozwala 780, która niemal zrównuje się z 280X:facepalm:

R9 290 bez X zamiata GTX-780Ti - nie tak było przecież chwilę po premierze tych kart.

O ile dobrze odczytuje test to wyniki są bez hairworks.

 

http://wccftech.com/...ial-benchmarks/

 

 

Witcher-3-Benchmarks-1080p-No-GameWorks.

 

Tutaj 280X rozwala GTX-a 780 - gameworks OFF !

http://gamegpu.ru/rp...t-test-gpu.html

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test

 

Niestety osłabianie starszych generacji czy to w nowych sterach, czy z hairworksem czy bez u Nvidii jest faktem.


Użytkownik omar2033 edytował ten post 14 stycznia 2016 - 08:34

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#33 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 10:19

Omar nie wiem jak oni te testy robili (odnoszę się do pierwszych)  ale tak się składa ,ze mam GTX780.Specjalnie sprawdziłem Wieska 3 na dokładnie tych samych ustawieniach.

Minimalna FPS 36 , średnia FPS 47 ;)

Jasne,ze ich test robiony był 8 miesięcy temu na innej wersji gry i na innych sterach.Trzeba by było teraz sprawdzić jak się zachowują te dwie karty ale śmiem twierdzic ,ze 280x  takich FPS nie wyciągnie.

Jak testowałem R9 380 Nitro to na wysokich bez AA i bez Hair  Works miała on średnio 55 FPS


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 14 stycznia 2016 - 10:24


#34 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 10:49

R9 380 czy R9 390?


KRUL FORUMKA 


#35 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 10:56

R9 380 - tylko jak pisałem High a nie Uber.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 14 stycznia 2016 - 10:57


#36 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 11:31

Zaraz to wychodzi, że 380 u Ciebie była wydajniejsza od 780 bo przecież podane przeze mnie testy też są w HQ.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#37 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 11:44

Testy sa na Max details czyli Uber ;)

Ja testowałem na Uber GTX780



#38 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 11:49

Masz rację pomyliłem się.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#39 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 11:52

Jak znajdę chwile to sprawdzę r9 380 i porównam do GTX780.

Także będzie test na najnowszych sterach nvidii i AMD



#40 Pantheist

Pantheist

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 12:49

Ja bym się poważnie zastanawiał. Fury X to fajna karciocha, ale na pewno nie do 1080p, na którym siedzisz obecnie. Do tego dochodzą potencjalne problemy z ulokowaniem chłodnicy, która do najmniejszych nie należy. Na chwilę obecną Fury X nie jest dla Ciebie optymalnym wyborem.


Cóż,to już zmienia moje podejście do tematu,chociaż fury wciąż kusi. A z czystej ciekawości gdzie mógłbym zamontować chłodnicę od tej karty uwzględniając fakt,że mam budę enthoo pro i raijintek tisis'a na cpu?

Zaś jeśli chodzi o 980ti która bedzie najchłodniejsza i najcichsza po oc? Pozdrawiam

f9d0e9518be2e5ae.jpg


#41 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 01:26

Cichutka jest od Plaita ale ze względu na cewki i jakość wykonania jaka trafiła się mi nie polecę Ci tej karty.

Asus jest cichy ale za to dość ciepły, ja bym celował w MSI albo EVGA.

 

Jak zależy Ci na ciszy to Fury X może Cie bardzo rozczarować praca pompy ;)



#42 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 01:34

Cóż,to już zmienia moje podejście do tematu,chociaż fury wciąż kusi. A z czystej ciekawości gdzie mógłbym zamontować chłodnicę od tej karty uwzględniając fakt,że mam budę enthoo pro i raijintek tisis'a na cpu?

Zaś jeśli chodzi o 980ti która bedzie najchłodniejsza i najcichsza po oc? Pozdrawiam

ja bym zrobił najprościej i zamontowal na tylnym wentylu wyciągającym ,:}


jlzqhakr0o4c.jpg


#43 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 02:28

ja bym zrobił najprościej i zamontowal na tylnym wentylu wyciągającym ,:}

I tisisa wygiął młotkiem chyba, bo to nie ma szans wejść za tym coolerem ;)

 

 

Cóż,to już zmienia moje podejście do tematu,chociaż fury wciąż kusi. A z czystej ciekawości gdzie mógłbym zamontować chłodnicę od tej karty uwzględniając fakt,że mam budę enthoo pro i raijintek tisis'a na cpu?

Na spodzie obudowy. Musiałbyś odkręcić piwnicę od zasilacza i voila.


KRUL FORUMKA 


#44 Pantheist

Pantheist

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 03:11

Odpada. Zabudowy zasilacza nie mam założonej ale koło zasilacza mam wentylator wciągający powietrze,więc chyba odpuszczę sobie fury x. Zwykła fury jest pewnie słabsza od gtx 980 i do 1080p na uber za słaba?
Nabazgrane z Lumii 735

f9d0e9518be2e5ae.jpg


#45 Pozyton

Pozyton

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 04:12

Za słaba do 1080p nie jest, ale jest droższa od 980 i ogólnie wypada słabiej od niej.

Co do wentylatora, nie możesz go przełożyć w inne miejsce? Albo po prostu zdemontować?



#46 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 04:17

No jak wentylator wyciągający, to idealne m-sce na chłodnicę ;)


KRUL FORUMKA 


#47 Pantheist

Pantheist

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 08:21

W takim wypadku biorę MSI 980Ti. Będzie pasował wizualnie w budzie no i jak sami pisaliście jest dobry. Teraz tylko czekać,aż zatwierdzą mi jutro wniosek o raty i jesli wyjdzie pozytywnie w poniedziałek będę miał tego potworka u siebie. A jakby po premierze pascali spadła mu mocno wydajność znajdę Was :D


f9d0e9518be2e5ae.jpg


#48 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 09:04

My nigdzie nie uciekamy :P



#49 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 15 stycznia 2016 - 08:04

A jakby po premierze pascali spadła mu mocno wydajność znajdę Was :D

Spoko nie ma sprawy my tu jesteśmy, a i banki chętnie kolejny kredycik udzielą :szczerbol:


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#50 TitoBandito

TitoBandito

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 582 postów

Napisano 15 stycznia 2016 - 09:56

Kredycik.jpg
 

:diabel:


TitoBandito.png




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL