Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Studia Informatyczne

Studia nauka informatyka

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 tech support

tech support

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 06:38

Siemanko :D

Mógłby ktoś z was powiedzieć jak jest na studiach informatycznych (na pierwszym roku)? 

Pytam się tylko dlatego, że jestem ciekaw jak mniej/więcej wygląda nauczanie tzn. czy trzeba umieć od razu programować czy zaczyna się od podstaw itd. 

 

 

 


╔►CPU: Intel Core i5 4670k
╠►Cooler: bequiet! Dark Rock 3
╠►MOBO: Asus Maximus VII Ranger (Z97)
╠►GPU: Asus Strix GTX 970 DirectCU II
╠►RAM: HyperX 4x4GB 1600MHz CL9 XMP Savage
╠►HDD: WD Black 500GB
╠►SSD: Corsair Force Series GS 240GB - 555MB/s x 525MB/s
╠►PSU: Corsair VS650W
╠►CASE: Fractal Design Define R5 (Black)
║ 
╠► Keyboard: Razer BlackWidow Stealth
╠► Mouse: Razer DeathAdder Chroma 10 000 DPI
╠► Mouse Mat: Razer Goliathus Control Edition Medium
╚► Headphones: Razer Kraken 7.1

 


#2 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 06:39

Zalezy gdzie :) ale u mnie np zaczynalo sie od podstaw.



#3 tech support

tech support

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 06:42

a trzeba miec matematyka roz. zeby dawac sobie rady na tych studiach czy wystarczy bdb ogarnieta podstawa?


╔►CPU: Intel Core i5 4670k
╠►Cooler: bequiet! Dark Rock 3
╠►MOBO: Asus Maximus VII Ranger (Z97)
╠►GPU: Asus Strix GTX 970 DirectCU II
╠►RAM: HyperX 4x4GB 1600MHz CL9 XMP Savage
╠►HDD: WD Black 500GB
╠►SSD: Corsair Force Series GS 240GB - 555MB/s x 525MB/s
╠►PSU: Corsair VS650W
╠►CASE: Fractal Design Define R5 (Black)
║ 
╠► Keyboard: Razer BlackWidow Stealth
╠► Mouse: Razer DeathAdder Chroma 10 000 DPI
╠► Mouse Mat: Razer Goliathus Control Edition Medium
╚► Headphones: Razer Kraken 7.1

 


#4 Guppy

Guppy

    Abstynent Rybka

  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 07:04

Bez rozszerzenia na dobrym poziomie nawet nie myśl o tych studiach.



#5 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 07:06

Trzeba mieć poprostu głowe do matmy :) co tu duzo mowic.



#6 tech support

tech support

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 07:12

a na jakim jest poziomie owa matma


╔►CPU: Intel Core i5 4670k
╠►Cooler: bequiet! Dark Rock 3
╠►MOBO: Asus Maximus VII Ranger (Z97)
╠►GPU: Asus Strix GTX 970 DirectCU II
╠►RAM: HyperX 4x4GB 1600MHz CL9 XMP Savage
╠►HDD: WD Black 500GB
╠►SSD: Corsair Force Series GS 240GB - 555MB/s x 525MB/s
╠►PSU: Corsair VS650W
╠►CASE: Fractal Design Define R5 (Black)
║ 
╠► Keyboard: Razer BlackWidow Stealth
╠► Mouse: Razer DeathAdder Chroma 10 000 DPI
╠► Mouse Mat: Razer Goliathus Control Edition Medium
╚► Headphones: Razer Kraken 7.1

 


#7 Guppy

Guppy

    Abstynent Rybka

  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 07:25

Na perfekt musisz znać cały materiał, bo na wykładach jednego nie zrozumiesz i reszta do piachu idzie.



#8 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 07:47

Wejdź sobie na stronę którejkolwiek uczelni i zobacz na harmonogramy zajęć i przeglądnij sylabusy poszczególnych przedmiotów. Będziesz wiedział mniej więcej czego w teorii dowiesz się na studiach. 



#9 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 07:58

Anala i algebre trzeba dobrze ogarniać, fizykę już trochę mniej ale też trzeba kumać. Z programowaniem to różnie, ale jak zaczynają od podstaw to tempo nauczania jest bardzo szybkie.
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#10 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 11:47

Matematyka królowa nauk - jak zna matme to i fizykę ogarnie bez problemu ;) No ale - informatyka bez matematyki to jak kajakarstwo bez wiosła - próbować sobie można ;)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#11 kapi00z

kapi00z

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 15 stycznia 2016 - 07:42

Siemanko :D

Mógłby ktoś z was powiedzieć jak jest na studiach informatycznych (na pierwszym roku)? 

Pytam się tylko dlatego, że jestem ciekaw jak mniej/więcej wygląda nauczanie tzn. czy trzeba umieć od razu programować czy zaczyna się od podstaw itd. 

Obecnie jestem na pierwszym to cośtam opowiem:
Wszystko zależy od wydziału tak na prawdę. Materiał się strasznie różni. Wiem na przykładzie moich studiów, a kumpla z poznania z uniwerku. Musisz najpierw sobie odpowiedzieć: licencjat czy inżynierka?
Jedni mają matmy niecałe pół wymiaru godzinowego, u mnie jest to 18h z 21h zajęć obecnie, w przyszłym semestrze z tego co wiem to mam około 16h matmy + 3 fizyki + 3 informatyki.
Co do samych zajęć z programowania, to mamy w sumie od zera, tylko trzeba wtedy się na wykłady pomęczyć, albo mieć samozaparcie, bo internet akurat w tej kwestii pomaga mocno.

Z tego co się zorientowałem po znajomych, to zaczyna się od początku, ale materiał leci dość szybko (u mnie 2 lata nauki cpp + algorytmów w liceum nie pokrywają się z materiałem z pierwszego semestru w algorytmach, bo język mam inny).

a trzeba miec matematyka roz. zeby dawac sobie rady na tych studiach czy wystarczy bdb ogarnieta podstawa?

W papierach nikt Ci nie każe, ale łatwiej. Z odrobiną samozaparcia można samemu się nadrobić albo dowiedzieć. Na im mniej się czujesz pewnie z wiedzą, tym bardziej chodzisz na wykłady.
Jak będziesz miał szczęście i trafisz na dobrych ćwiczeniowców, to w sumie wykłady dają Ci wiedzę suchą, a ćwiczeniowcy pokazują jak zdać kolokwia/egzamin (przynajmniej u nas tak jest).

Anala i algebre trzeba dobrze ogarniać, fizykę już trochę mniej ale też trzeba kumać. Z programowaniem to różnie, ale jak zaczynają od podstaw to tempo nauczania jest bardzo szybkie.

Analiza i algebra to akurat pikuś, logika to dopiero walka. Nie jestem pewien czy wszędzie jest. Ponoć gdzieniegdzie nazywa się wstęp do matematyki (teoria mnogości, teorie mocy, struktury formalne itd.)

Sumując wielki wywód: wszystko zależy od uczelni, wydziału, a tak na prawdę musisz sam sprawdzić, jakie zajęcia będziesz miał itd. Informatyka informatyce nierówna.


Intel i7-6700K + Noctua NH-D15, ASRock Z170 Extreme4, Kingston HyperX 4x4GB 2133MHz DDR4, Gigabyte HD7770 1GB, Crucial bx100 250GB, EVGA Supernova 550 G2, SiletniumPC Gladius x60 Pure Black.
KacperxD


#12 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 15 stycznia 2016 - 09:16

Kapi000z masz troche racji :) informatyka informatyce nierowna. Logika to raczej nie walka chodz matmy tutaj i tak nie brakuje. Jak juz Dszeffko porownal to mozna powoedziec ze informatyka bez matmy to jak gra w csa bez sluchawek :D

#13 tech support

tech support

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 03:39

Kapi000z masz troche racji :) informatyka informatyce nierowna. Logika to raczej nie walka chodz matmy tutaj i tak nie brakuje. Jak juz Dszeffko porownal to mozna powoedziec ze informatyka bez matmy to jak gra w csa bez sluchawek :D

+snowqwer, ale tutaj nikt nie mówi, że matematyka nie jest potrzebna do informatyki ;) Chodziło mi tylko o poziom matmy, która jest na studiach informatycznych. Tak poza tym czasami gram w CS:GO bez dźwięku i wbijam bez problemu niezłe staty z ACE'ami xD


╔►CPU: Intel Core i5 4670k
╠►Cooler: bequiet! Dark Rock 3
╠►MOBO: Asus Maximus VII Ranger (Z97)
╠►GPU: Asus Strix GTX 970 DirectCU II
╠►RAM: HyperX 4x4GB 1600MHz CL9 XMP Savage
╠►HDD: WD Black 500GB
╠►SSD: Corsair Force Series GS 240GB - 555MB/s x 525MB/s
╠►PSU: Corsair VS650W
╠►CASE: Fractal Design Define R5 (Black)
║ 
╠► Keyboard: Razer BlackWidow Stealth
╠► Mouse: Razer DeathAdder Chroma 10 000 DPI
╠► Mouse Mat: Razer Goliathus Control Edition Medium
╚► Headphones: Razer Kraken 7.1

 


#14 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 03:52

Tak, wiadom :D mimo wszystko trzeba miec glowe zeby potrafic taki poziom matmy przyjmowac do glowy i tak jak juz to bylo wczesniej wspomniane duzo zalezy od uczelni. 



#15 kapi00z

kapi00z

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 17 stycznia 2016 - 01:53

Na uczelni polsko-japońskiej mają z wejścia javę, na uniwerku poznańskim chyba na całe szczęście cpp, ale już nie pamiętam jak mi kumpel opowiadał, potem się upewnię i wpiszę tutaj.
Na mini na pw c90 mają na start, ale ono już jest upierdliwe dosyć, c99 na wppt na pwr.
Na mini i wppt matmy nie jest dużo, jest jej turbo dużo, na mini chyba nawet jeszcze gorzej + na 1 semestrze mają coś w stylu podstaw elektroniki, wppt ma fizykę na 2 semestrze.
Na pw na elektrycznym albo elektroniczym (nie pamiętam już) znajomy też w C zaczynał, tylko nie wiem który standard.
Co do uczenia się matmy to jest tak, że po prostu materiałem rzucają, jest tego dużo, czasami można się poczuć nawet przytłoczonym jak się nie łapie wszystkiego, ale na ćwiczeniach się potem okazuje, że to nie jest takie straszne. Z mojego punktu widzenia logika to potwór, gdzieniegdzie znany jako wstęp do matematyki.
Uwzględnić też trzeba, że studia inżynieryjne zawsze będą nieco trudniejsze niż licencjat


Intel i7-6700K + Noctua NH-D15, ASRock Z170 Extreme4, Kingston HyperX 4x4GB 2133MHz DDR4, Gigabyte HD7770 1GB, Crucial bx100 250GB, EVGA Supernova 550 G2, SiletniumPC Gladius x60 Pure Black.
KacperxD


#16 EEEeee

EEEeee

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 04:01

To są studia nie trzeba nic umieć nauczysz się na zajęciach 



#17 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 05:26

Oczywiście - z tego powodu edukację zaczyna się na studiach a kończy w podstawówce? ;)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Studia, nauka, informatyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL