Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za max 3600 zł przeznaczony do gier dla MySQEI

Komputer zestaw 3600zł procesor zasilacz jaki wybrać cena najlepszy

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MySQEI

MySQEI

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 10:30

Witam wszystkich !

Forum polecił mi człowiek o nicku Bakak (z youtube)

Mam problem, jestem poczciwym elektrykiem, nie znam się na sprzętach, co najwyżej mogę je naprawić :D

Siędzę w tym od paru dni, i nie mogę złożyć zestawu za 3600 zł.

Tyle benchmarków, tyle recenzji, a ja jestem cały czas w kropce.

Zacznijmy że nie jestem ślepy i widziałem proponowane zestawy, widziałem ten za 3600, ale jest w nim R9 390,

Ja od wydarzeń z przed 8 lat, staram się trzymać z daleka od produktów AMD, Radeonów itp, 

Jestem fanboyem firmy MSI, ale za to firmy PALIT na oczy widzieć nie chcę :)

Starałem się składać zestawy, ale mam wiele wątpliowści,

Czy opłaca się pchać w DDR4 ?,

I jak z tymi procesorami skylake ?

Jak ktoś mi poleci AMD czy Radeony, musi napisać mi wszystko, o sterownikach (ja miałem z nimi problemy), o chłodzeniach (też były problemy..), o gwarancji(same problemy)

o żywotności (też były),

Jeżeli chodzi o głośność zestawu, mnie ona nie rusza, mój obecny (zapasowy) sprzęt buczy jak startujący odrzutowiec, a ja po zalozeniu sluchawek nawet żony nie jestem w stanie uslyszec :D)

 

Rodzielczosć - 1680x1024, ale planuje przesiadkę na 144Hz, 24 cale BenQ.

Z poprzedniego zestawu ocalał dysk SSD 120gb, oraz nagrywarka ASUSA (nie uzywam)

 

O podkręcaniu wiem tyle że istnieje, więc chyba odpada, ale jak ktoś podlinkuje poradnik, to może..

 



#2 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 11:39

Łatwiej bedzie pomoc gdy zastosujesz sie do wzoru: http://forum.itpc.ne...-hardware-info/

 

Od 8 lat troche sie zmienilo :)



#3 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 11:56

Siemanko Kolego :)

 

W tej kwocie Skylake jest trochę drogawy. Twój stosunek do AMD też trochę dziwi 8 lat sporo zmieniło, a w tym zestawie za 3600 na forum równie dobrze możesz podmienić GPU na dowolnego GTX 970 tak aby zachować budżet i też będzie dobrze :D

 

Żeby nie było, to tu masz propozycję ode mnie:

http://www.pcprojekt...rV3j4AZvD8f6VHM

 

Delikatnie ponad budżet, ale masz tu wszystko co potrzeba aby pograć w niemal każdą gre na Ultra w FullHD, zaś biorąc po uwagę twoje info z YT, że masz monitor 1050p to tym bardzie wsio będzie śmigać aż miło.

8GB pamięci tez będzie wystarczające.

Jeśl;i bardzo chcesz przyoszczędzić to można wziąć nieco tańszą obudowę ale nie polecam ;)


Użytkownik Bakak edytował ten post 03 stycznia 2016 - 09:29

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#4 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 09:03

Siemanko Kolego :)

 

W tej kwocie Skylake jest trochę drogawy. Twój stosunek do AMD też trochę dziwi * lat sporo pewnie zmieniło, a w tym zestawie za 3600 na forum równie dobrze możesz podmienić GPU na dowolnego GTX 970 tak aby zachować budżet i też będzie dobrze :D

 

Żeby nie było, to tu masz propozycję ode mnie:

http://www.pcprojekt...gT$iJjB!wMRUFHB

 

Delikatnie ponad budżet, ale masz tu wszystko co potrzeba aby pograć w niemal każdą gre na Ultra w FullHD, zaś biorąc po uwagę twoje info z YT, że masz monitor 1050p to tym bardzie wsio będzie śmigać aż miło.

8GB pamięci tez będzie wystarczające.

Jeśl;i bardzo chcesz przyoszczędzić to można wziąć nieco tańszą obudowę ale nie polecam ;)

Z tego co wiem msi b85 g43 nie obsługuje pamięci z częstotliwością 2133 mhz, wiadomo zrzuci je, ale... Dlaczego wybrałeś ten zasilacz OCZ'a i gtx'a od asusa w wersji strix, a nie np. msi 100me lub gaming?


"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#5 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 09:15

Pomyliłem sie i wbiłem DDR4. Zaraz poprawie. Msi jest niefajnie wykonane a zasilacz jest poprostu spoko tak samo jak inne w tej cenie. Tutaj nie ma zbyt wielkiego wyboru. Praktycznie wszystko to jeden "Pies" :P a zasilacz to Corsair ;)

 

Ps:

Poprawiłem link.


Użytkownik Bakak edytował ten post 03 stycznia 2016 - 09:21

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Komputer, zestaw, 3600zł, procesor, zasilacz, jaki, wybrać, cena, najlepszy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL