Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zwarcie GPU GTX 970 od MSI


74 odpowiedzi w tym temacie

#51 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:48

A bez kabli wentyl lata i podswietlenie ?Jesli tak to jest jakiś tam procent ze może gpu nie dostało ale wątpie w sumie bo tam poszedł wielki prad .|Gpu wytrzyma nawet kilkanaście tysiecy volt ale z pradem to nic nie wygra


Użytkownik HAL900 edytował ten post 02 stycznia 2016 - 09:49


#52 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:49

http://iv.pl/images/...8893308415.jpeg -- tak wiec elementem zaznaczonym na żólto jest kondensator czy cos innego ?
Spróbbowac bez zlacza 8 i 6 pin?

#53 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:50

Spróbuj .Ale to zaden dowód ze to tylko sekcja zasilania .Co najwyzej potwierdzisz ze to ona robi zwarcie


Tamtych elementów jest całe mnóstwo wiec nawet nei wiesz czy na pewno w tamtym miejscu posżło zwarcie xD


Użytkownik HAL900 edytował ten post 02 stycznia 2016 - 09:51


#54 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:51

Dobra, bez kabli ani sie nie swieci ani rusza natomiast reszta smiga

#55 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:51

Tak się tylko zastanawiam - Autorze tematu - czy posiadasz chociaż podstawową wiedzę z zakresu elektroniki i zdolności manualne na wyższym już poziomie? Jeśli nie to nie ma co podpowiadać co miałby zrobić, bo jedynie można mu zaszkodzić. Jak się nie znasz - oddaj do serwisu, a jak zostanie naprawiona to pochwal się co się stało i ile zapłaciłeś za usługę.
Dla mnie kompletnie bez sensu jest podpowiadanie co robić i jak sprawdzać jeśli doszło do zwarcia i autor widział iskrzenie - mówi, że odda do serwisu więc nie będzie samodzielnie podejmował napraw. Jakiekolwiek działania, które teraz podejmie - w zależności od stopnia uszkodzeń - mogą prowadzić do następnych i jedyne co pozostaje - wyjąć grafikę z PCta, odłożyć na bok i poczekać grzecznie (używając w tym czasie integry) na działanie serwisu. Ja się odcinam, bo nie chce ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek inne uszkodzenia, które wystąpiłyby na skutek "testowania" różnych sposobów.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#56 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:55

Hmm piach jak nic xD


Samocdzielnie to on tam nic nie zrobi bo tam jest plomba a jak nie ma widocznych zwarć to bez problemu przejdzie rma oile z paragonem nie zrobią problemów . Ta karta jest jużnie do naprawy . Bedzie nowa


Ja się odcinam, bo nie chce ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek inne uszkodzenia, które wystąpiłyby na skutek "testowania" różnych sposobów.

Rózne sposoby zostały wytestowane w 0.1 s podczas zwarcia wiec wicej nie zrobi niz ma


Użytkownik HAL900 edytował ten post 02 stycznia 2016 - 09:54


#57 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:57

Hmm piach jak nic xD


Samocdzielnie to on tam nic nie zrobi bo tam jest plomba a jak nie ma widocznych zwarć to bez problemu przejdzie rma oile z paragonem nie zrobią problemów . Ta karta jest jużnie do naprawy . Bedzie nowa


Rózne sposoby zostały wytestowane w 0.1 s podczas zwarcia wiec wicej nie zrobi niz ma

Widzę, że jesteś magicznym serwisantem i po słabym opisie tematu i fakcie, że nie śmigają wentylatory z zasilania samego złącza PCI karta jest do wyrzucenia - chapeau bas.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#58 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:59

Owszem wiem co pisze ;)



#59 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 10:08

Znacie panowie jeszcze jakis serwis do naprawy gpu?

#60 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 10:13

Ta karta to juz prawdopodobnie szrot nie reaguje nawet z pominieciem sekcji zasilania.naprawa odpłatna wyniesie niewiele mniej niz nowa karta . Jedynie przepchnieszja przez rma jak znajdziesz paragon lub przymną na to ok ze go nie masz Napisałem ci pw co jeszcze mozesz



#61 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 10:19

Bo widze ze nie ma sensu dalej drazyc ten temat. Sprobuje powalczyć o paragon, w innym wypadku oddam do serwisu.
I jesli mozesz kolego to nie pogarszaj mej sytacji. Zawsze warto poprobowac. O paragon i o naprawe i tak bede walczyl. Nie po yo wydałem tyle pieniedzy

#62 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 10:21

Odpłatnie bym jej nie naprawiał .Ani to nie bedzie miec długiej gw a wyniesie krocie .Kondenstator za 50 grto tam nie poszedłxD



#63 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 05 stycznia 2016 - 10:40

Okazalo sie, ze znajomy informatyk posiada sprzet do naprawiania kart graficznych. Oddalem mu karte i w piatek bede wiedzial co sie z nia stalo.

#64 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 10 stycznia 2016 - 09:42

i co ci powiedział znajomy ?



#65 cNE.

cNE.

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 01:45

Gpu się nie naprawia z tego słyszałem tylko wymienia na nową?



#66 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 01:52

To nie jest system zerojedynkowy, żeby podejść do tematu w ten sposób. Jedni wymieniają sprzęty na nowe, inni naprawiają i tak samo jest ze wszystkim - nie wszystko opłaca się natomiast naprawiać.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#67 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 12 stycznia 2016 - 04:16

Najczesciej sprzet z wymiany jest odnowiony (refubrished) - inaczej mowiac to co moglobyc zostalo naprawione, karta dziala i ma gwarancje przeniesiona ze sprzetu ktory zostal oddany. W przypadku wymiany sprzetu na nowy podlega on od nowa gwarancji


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#68 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 07:30

Witam ponownie. 

Karta niestety niemożliwa do naprawy ( a bynajmniej kilka elektroników i informatyków tak powiedziało )

Po prostu nie wiadomo co zostało uszkodzone.

Karta oddana do poprzedniego właściciela. 

Tak przy okazji, zamierzam kupno kolejnego GPU, zważywszy na to, że PC jest mi na tę chwilę bardzo potrzebny, polecacie ASUSA GTX 970? 

Nie chcę kolejnego od MSI, gdyż nie posiada Backplate, a w razie kolejnej takiej sytuacji wolałbym aby karta się nie spaliłą  :)

Słyszałem ze ten ,,asusek'' wygina się dosyć mocno po dłuższym upływie czasu i jest dosyć głośny pod obciążeniem, co sądzicie na ten temat?

Tak wgl. to dziękuję za wszystkie odpowiedzi, różnorodną pomoc, nie ważne czy przydatną czy nie  :) Pozdrawiam serdecznie.



#69 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 09:00

 

Witam ponownie. 

Karta niestety niemożliwa do naprawy ( a bynajmniej kilka elektroników i informatyków tak powiedziało )

Po prostu nie wiadomo co zostało uszkodzone.

Karta oddana do poprzedniego właściciela. 

Tak przy okazji, zamierzam kupno kolejnego GPU, zważywszy na to, że PC jest mi na tę chwilę bardzo potrzebny, polecacie ASUSA GTX 970? 

Nie chcę kolejnego od MSI, gdyż nie posiada Backplate, a w razie kolejnej takiej sytuacji wolałbym aby karta się nie spaliłą:)

Słyszałem ze ten ,,asusek'' wygina się dosyć mocno po dłuższym upływie czasu i jest dosyć głośny pod obciążeniem, co sądzicie na ten temat?

Tak wgl. to dziękuję za wszystkie odpowiedzi, różnorodną pomoc, nie ważne czy przydatną czy nie:) Pozdrawiam serdecznie.

 

r9 390 od Sapphire ci polecam

 

Dlaczego 

-AMD nie zaniża wydajności swoich kart gdy wyjdą nowe (tak robi nVidia czego jest przykładem gtx 770 który powinien być lepszy od gtx 960 a jest gorszy ) 

-8gb ram (to jest za dużo lecz na pewno lepiej niż 3,5 w gtx 970 bo gdy wyjdziesz za te 3,5 to karta zacznie się krztusić .

-r9 390 Obsługuje DX 12 więc jak wyjdą gry które będą obsługiwały DX12 to r9 390 będzie jadło gtx 970 który nie jest przygotowany na dx12 co pokazują testy . 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#70 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 04:52

Dzięki za dobra propozycję, bo zgodze się z tobą, ze 390 jest opłacalny, ale nie w moim wypadku gdyż posiadam procesor od AMD phenom :)

#71 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 08:03

Zarowno 390 jak i 970 to solidny overkill dla tego procesora, nawet jakbys mial szuke niemozliwa z oc na poziomie 5ghz to byla by ona po prostu za slaba.


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#72 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 29 stycznia 2016 - 05:51

Mialem solidne 50-60 fpsow na uber w wieska takze nie narzekalem :)

#73 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 29 stycznia 2016 - 07:00

W jakiej rozdzielczosci? Poza tym w to nigdy nie uwierze. 970 na ultra nie osiagnie wiecej jak 50fps
http://www.purepc.pl...cznych?page=0,9
http://www.techspot....arks/page4.html
http://pclab.pl/art63116-27.html

Wiec albo ostro zjechales z rozdzielczoscia, albo opowiadasz bajki.


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#74 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 30 stycznia 2016 - 01:05

Full hd oczywiście. Nie opowiadam bajek a mówię fakty, natomiast ty kierujesz sie tylko jakimis słupkami. Przede wszystkim, mialem po wyłączane niepotrzebne bajerki typu hairworks itp. Sprawdzane msi afterburner...
Nie kierujmy sie w inna stronę w tym temacie.
Niestety karty nie dało rady naprawić.
Temat do zamknięcia. Pozdrawiam

#75 TitoBandito

TitoBandito

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 582 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 05:59

W jakiej rozdzielczosci? Poza tym w to nigdy nie uwierze. 970 na ultra nie osiagnie wiecej jak 50fps
http://www.purepc.pl...cznych?page=0,9
http://www.techspot....arks/page4.html
http://pclab.pl/art63116-27.html

Wiec albo ostro zjechales z rozdzielczoscia, albo opowiadasz bajki.


Dajcie już sobie spokój z testami w kolejnych wieśminach. Każdy kolejny Wiedźmin to popis nieudolności polskich programistów i jego jakość jak i wydajność na PC można oceniać dopiero po wypuszczeniu Edycji Rozszerzonej zawierającej z 10 pierwszych patchy - a jako, że ilość GB to zassania jest już tak potężna to trzeba wypuścić ER - oczywiście nabywcy premierówek mogą pobrać ER za darmo, ale oczywiście jakimś cudem na serwerach są uszkodzone pliki o czym dowiadujemy się po pobraniu kilkunastu GB łatki - CDP przez 3 miesiące udaje, że wszystko jest ok, po czym przyznaje, że nie i umieszcza poprawione pliki na serwerach. Wieśmin i CDP - parodia parodii...
TitoBandito.png



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL