Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zwarcie GPU GTX 970 od MSI


74 odpowiedzi w tym temacie

#1 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 04:23

Witam. Otóż mam pewien problem. Wczoraj grałem sobie w grę Wiedzmin 3: Dziki gon i usłyszałem pewien dźwięk. Okazało się, że mały radiator, który tydzień temu umieściłem na sekcji zasilania procesora ( by ją schłodzić do OC ) spadł na laminat karty graficznej, która nie posiada backplate'u. 2-3 iskierki poleciały, od razu po tym wyłączyłem kompa z zasilania i zdjąłem przyklejony radiator posiadający pastę termoprzewodzącą PACTUM PT-1. Próbowałem kilka razy odpalić kompa i nic... Nawet sie nie ruszył, a wiatraki kręcą się na 1/4 pełnego obrotu, nie ma żadnego dźwięku uruchamiania, a na niecałe pół sekundy napis MSI się podświetla. Po wyjęciu GPU wszystko normalnie działa, tylko oczywiście bez obrazu. Myślę, że powstało zwarcie na niej i już jej nie odzyskam... Niestety prywaciarz, od którego zakupilem karte nie umieścił paragonu w pudełku. Karta jest nowa. Chciałbym wysłać ją na gwarancję, ale wątpię, iż to wypali bez dowodu kupna ( posiadam dowód tylko w postaci kuriera, mianowicie karteczki na której wszystko jest umieszczone oraz olx ) Mój sprzęt to : MSI GTX 970 4G Gaming, procesor : AMD Phenom x4 945, mobo : Asus m4a78lt-m le, pamięci : Crucial ballistix 2x4GB 1600MHZ, zasilacz : Be!Quiet! 500W Straight Power E7. Obudowa jakiś no-name pomalowany prze ze mnie. Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc w rozwiązaniu sprawy.



#2 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:06

I tak nawet jak masz gwarancje to ci tej karty nie przyjmą , bo wina jest po twojej stronie :/ e

Kolega miał prawie podobną sytuację , ale taką że podczas nakładania chłodzenia na procesor nie podłożył tych gumowych kółek które powodują że metal nie dotyka płyty głównej , włączył PC zatrzeszczała płyta i już się nie włączyła , za płytę nie dał oczywiście tyle co ty za kartę ale 300zł poszło w piz*** bo na gwarancji mu nie przyjęli bo wina leżała po jego stronie . 


Użytkownik akakak123 edytował ten post 02 stycznia 2016 - 05:09

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#3 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:10

No niestety masz rację, ale myślicie, że jest szansa na naprawę tej karty? Jeśli tak to gdzie mam się zwracać o nią? Koszt się nie liczy, karta jest warta 1609złotych, także myślę, że naprawa więcej nie będzie mnie kosztować..


Włożyłem dużo pieniędzy, serca i czasu, by złożyć samemu taki zestaw, to nie może się skończyć w taki sposób.



#4 Musinek

Musinek

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 425 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:25

Wow odważny jesteś skoro łączysz phenoma z 970. Tak na serio to wątpię by to przyjęli, bo z tego co wiem to gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.


Użytkownik Musinek edytował ten post 02 stycznia 2016 - 05:30


#5 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:35

No to wielka szkoda, postaram się odzyskać paragon i naciągnąć firmę msi... Co łączenia, nie jest tak źle :) W wiedzmina grałem na uber w 45 klatkach na sekunde, nie było tragicznie, a w miejscach typowo graficznych stałe 60 fpsów osiągałęm.


Użytkownik igor121 edytował ten post 02 stycznia 2016 - 05:35


#6 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:39

Jeśli nastąpiło zwarcie to upalony będzie któryś z elementów bądź będą nadpalone ścieżki. Jest to uszkodzenie wynikające z mechanicznych działań na kartę, a co za tym idzie - powątpiewam w sukces takiego zabiegu. Zanim cokolwiek zaczniesz działać to jeszcze sprawdź czy nie ma widocznych śladów po upadku radiatora.

 

PS. Tak na przyszłość - jeśli chcesz radiatory przyklejać na sekcję - tylko termopadami z obustronnie zaaplikowaną taśmą 3M (taśma klejąca).


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#7 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:44

Dziękuję za szczere odpowiedzi. Dszeffko, na radiatorze nie widać najmniejszego śladu, a co do termopadów, tak miałęm zrobić, niestety w moim mieście ich brakowało i byłem zmuszony do użycia pactum'a :)



#8 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:45

Zamawiasz na necie :)
Na radiatorze? Ja mówie o PCB karty graficznej.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#9 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:52

Jeśli informatyk nie da rady tego naprawić ( mówił, iż sobie poradzi bez problemu ) to spróbuję rozkręcić kartę i sprawdzić czy nie ma zniszczonych / nadpalonych ścieżek lub mosfetów podniszczonych. 


Sprawdzę PCB, jeżeli informatyk nie da rady 


No niestety to był mój błąd zamawiać z olx.. 


Tak więc spróbuję się skontaktować tutaj po niedzieli, a możliwe że w piątek i przedstawię jak wygląda sytuacja. 

Wiecie może, czy prawo stoi za mną oraz czy mogę na siłę żądać od sprzedawcy tego paragonu / dowodu zakupu? Rzekomo dostał GPU od znajomego z niemiec i nie było w środku.. Takich kart ma od groma na olx, myślę ze prowadzi jakąś nielegalną działalność. Dodatkowo w opisie aukcji wszędzie jest napisane, że karta jest nowa.. kiedy ją dostałem była otwarta :)



#10 Musinek

Musinek

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 425 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:55

Przecież to widać nawet na PCB karty bez rozkręcania, jeśli ścieżki są upalone w miejscu gdzie spadł radiator. Jeśli kartę kupiłeś bez paragonu na OLX bez allegro lub innego serwisu, to tak właściwie na własne ryzyko, ponieważ zgodziłeś się na takie warunki.


Użytkownik Musinek edytował ten post 02 stycznia 2016 - 05:58


#11 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:56

O dziwo nie ma najmniejszego znaku na laminacie od zewnątrz, po niedzieli spróbuję na własną rękę sprawdzić od drugiej strony.



#12 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 05:58

Jeśli informatyk nie da rady tego naprawić ( mówił, iż sobie poradzi bez problemu ) to spróbuję rozkręcić kartę i sprawdzić czy nie ma zniszczonych / nadpalonych ścieżek lub mosfetów podniszczonych. 


Sprawdzę PCB, jeżeli informatyk nie da rady 


No niestety to był mój błąd zamawiać z olx.. 


Tak więc spróbuję się skontaktować tutaj po niedzieli, a możliwe że w piątek i przedstawię jak wygląda sytuacja. 

Wiecie może, czy prawo stoi za mną oraz czy mogę na siłę żądać od sprzedawcy tego paragonu / dowodu zakupu? Rzekomo dostał GPU od znajomego z niemiec i nie było w środku.. Takich kart ma od groma na olx, myślę ze prowadzi jakąś nielegalną działalność. Dodatkowo w opisie aukcji wszędzie jest napisane, że karta jest nowa.. kiedy ją dostałem była otwarta :)

Sama karta jest nowa, bo nieużywana. Otwarte pudełko nie świadczy o jej używalności. Jednakże jeśli nie napisał w aukcji, że dołączy dowód zakupu do zestawu to nie masz prawa tego od niego wymagać - nie było to częścią umowy między wami.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#13 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:00

Ech... no właściwie też masz rację, ale tu już chodzi o sprawiedliwość, skoro ustawia aukcję jako nową to musi się liczyć z tym, że wszytko będzie w środku jak należy, a nie będzie ją otwierał i wyjmował co sobie życzy.



#14 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:01

Może właśnie z tego powodu otwiera, żeby sprawdzić czy wszystko gra? Jeśli karta przyjechała faktycznie z Niemiec to takie rzeczy warto sprawdzić, żeby sobie problemów nie narobić, że czegoś z zestawu dawanego przez producenta brakuje, a się sprzedaje jako pełny box.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#15 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:04

A czy jest taka możliwość że nie było żadnego paragoniku, dowodu zakupu lub czegoś w tym stylu w pudełku ? Ostatnio wyczytałem, że w niektórych kartach plomba gwarancyjna jest zamieszczona na śrubach radiatora..



#16 Sebastian

Sebastian

    Majster

  • Użytkownik
  • 215 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:06

Ech... no właściwie też masz rację, ale tu już chodzi o sprawiedliwość, skoro ustawia aukcję jako nową to musi się liczyć z tym, że wszytko będzie w środku jak należy, a nie będzie ją otwierał i wyjmował co sobie życzy.

Wiesz wystawił kartę jako nową, to czy pudełko z karty zawiera jakieś akcesoria czy też paragon nie świadczy o używalności samej karty, tak jak Dszeffko napisał, moim zdaniem mógł nawet wysłać samą kartę Ci w innym pudełku bo sprzedaje "kartę" - konkretnie jest powiedziane że sprzedaje kartę i ona jest nowa a pudełko, instrukcje czy kody do gry które do niej np. dostał mógł sobie zostawić :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

#17 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:14

No cóż, pozostało mi się modlić, aby informatyk dał radę to naprawić, albo gościu przesłał mi paragon.. Kolega z innego forum powiedział mi, żeby msi przyjęło gwarancję, wystarczy posiadać fakturę nawet z warzywniaka, byleby wydrukowana i podbita. Co sądzicie na ten temat?



#18 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:15

Jak rozkręcisz kartę to już wiedz że ci na 10000000000000000% jej nie wezmą bo plomby gwarancyjne zerwiesz :)

Jeśli kupiłeś kartę mniej niż 2 tygodnie temu to masz 14 dni na gwarancje rozruchową na która każdy konsument ma prawo :) .


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#19 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:17

Czyli mam tę plombę gwarancyjną wewnątrz ? Może na nią uda mi się naciągnąć MSI, by naprawili lub zwrócili pieniądze, w co wątpię.. Karta przyszła do mnie bodajże 16 grudnia, a ze skargą zwróciłem się 30 grudnia, mam nadal szansę na zwrócenie mi pieniędzy ??



#20 Musinek

Musinek

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 425 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:20

MSI to nie EVGA a nawet i tam nie przyjmują kart uszkodzonych przez użytkownika.



#21 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:21

Nie ma w sprzedaży prywatnej gwarancji rozruchowej, bo dotyczy tylko firm.

Plomba gwarancyjna jest na jednej ze śrub mocujących radiator na karcie graficznej (czyli na tą powierzchnię gdzie spadł radiator - tam są śruby, na jednej zapewne będzie biała mała naklejka)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#22 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:24

Ano masz rację, ale tak jak powiedziałem, spróbuję trochę się z nimi pomęczyć, może coś mi się uda zrobić. Odezwę sie po weekendzie :)

Dzięki za pomoc.


Wiecie jak mógłbym dodać tutaj załącznik tej karty graficznej i gdzie dokładnie uderzył radiator ? 


Użytkownik igor121 edytował ten post 02 stycznia 2016 - 06:22


#23 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:42

Wrzuć na hosting, tutaj rzuć link :)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#24 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:44

Co masz na myśli mówiąc ,,hosting'' ? 



#25 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:46

http://iv.pl/

Hosting zdjęć.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#26 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:47

http://iv.pl/images/...8893308415.jpeg  --- zaznaczone na żółto



#27 Musinek

Musinek

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 425 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:51

Pokaż jak to wygląda na twojej karcie.



#28 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:52

karta dostała na sekcje zasilania gdzie jest duzy prad ale jesli mimo to nie ma sladów wizualnych zwarcia a prywaciaz pójdzie ci na reke z paragonem to gw bez problemu przejdzie



#29 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:52

Dokładnie tak samo :) Nie ma żadnych uszkodzonych ścieżek, nie ma przepalonych rzeczy, nic podobnego i to mnie właśnie dziwi. 



#30 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:53

Tam chyba są kondensatory i dławiki :) Prawdopodobnie popalone kondy, jeśli ktoś kto to będzie naprawiał się zna - pomierzy i się dowiesz - miernik w dłoń i prosta sprawa w sumie dla fachowca. Jednakże - wrzuć fotkę - chociaż obstawiam, że jak (tak mówisz) nie ma śladów na PCB to radiator zatrzymał się na nóżkach wlutowanych elementów


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#31 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:54

No chętnie bym wrzucił, jednak telefon posiada wadliwy procesor i zanim ja bym tu cokolwiek wrzucił, to długo by potrwało, no ale spróbuję.



#32 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 06:59

Tam chyba są kondensatory i dławiki :) Prawdopodobnie popalone kondy, jeśli ktoś kto to będzie naprawiał się zna - pomierzy i się dowiesz - miernik w dłoń i prosta sprawa w sumie dla fachowca. Jednakże - wrzuć fotkę - chociaż obstawiam, że jak (tak mówisz) nie ma śladów na PCB to radiator zatrzymał się na nóżkach wlutowanych elementów

ta a jak sie mierzy spalone kondensatory ?


Dokładnie tak samo :) Nie ma żadnych uszkodzonych ścieżek, nie ma przepalonych rzeczy, nic podobnego i to mnie właśnie dziwi. 

 

Z karta sie pożegnaji licz ze pójdzie z tym paragonem na reke



#33 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:13

Dobra udało się zrobić zdjęcię, spróbuję zaraz wrzucić je na hosting


http://iv.pl/images/...69672686131.jpg -- Bohater zdażenia, czyli sekcja zasilania

http://iv.pl/images/...98454965011.jpg -- Laminat mojej karty, to samo miejsce, które wcześniej zaznaczyłem tutaj :http://iv.pl/images/...8893308415.jpeg - na żółto.



#34 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:20

ta a jak sie mierzy spalone kondensatory ?


 

Z karta sie pożegnaji licz ze pójdzie z tym paragonem na reke

Kondensator sprawdza się omomierzem - jeśli nie znasz się na elektronice - nie zaczynaj nawet tematu.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#35 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:22

No nie znam .Ale chyba nie omomierzem i trzeba wylutowac xD wiec takie rady to zostaw dla siebie

jak karta wizualnie gicio to trzeba ja przepchnąc przez rma bo przejdzie o ile ten paragon nie bedzie problemem



#36 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:23

Problem w tym, że gościu mówi, że nie było żadnego paragonu, ale może z tym znajomym z niemiec pogadać...



#37 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:26

No to masz po gw na moje . Karta do piachu i watpie aby to duze elementy na karcie poszły .Pewnie gpu dead wiec 1500 papiera w piach



#38 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:28

Znajomy rzekomo kupił gtx'a w niemczech, w sklepie, a więc aby uzyskać prawo do wykorzystania gwarancji musiałym opisać sytuację na PL.MSI.COM i wysłać im zdjęcie paragonu z tego sklepu ?


No niestety... i tak jestem na kredycie, na skraju finansowym, ale to nie forum do wyżalania się.. Mogłem dopłacić te kilka złotych i kupić na morele lub xkom..



#39 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:28

Nie pytaj tu o to tylko support msi czy to przejdzie na rma .oczywiscie nie opisuj przyczyny usterki .tylko mów ze masz czarny ekran xD



#40 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:33

Znajomy rzekomo kupił gtx'a w niemczech, w sklepie, a więc aby uzyskać prawo do wykorzystania gwarancji musiałym opisać sytuację na PL.MSI.COM i wysłać im zdjęcie paragonu z tego sklepu ?


No niestety... i tak jestem na kredycie, na skraju finansowym, ale to nie forum do wyżalania się.. Mogłem dopłacić te kilka złotych i kupić na morele lub xkom..

Mogłeś kupić tą karte MSI nawet w Kamobodży , ponieważ to jest ten sam support , przecież możesz powiedzieć że byłeś na wakacjach w Niemczech i tam kupiłeś więc jeśli chodzi o sytuacje gdzie kupiłeś kartę to oni to maja w D , ponieważ ja kupiłem kiedyś jak byłem na wakacjach w Chorwacji gtx 660 , ponieważ jako że mieszkam w Polsce to zwrócili mi VAT więc się opłacało , lecz po kilku dniach zaczęła się psuć jakaś wada fabryczna czy co . Wystarczyło że napisałem do Polskiego supportu gigabyte i jedyne co musiałem zrobić to wysłać kartę wraz z kopią zakupu towaru na dany adres a wydatek to było 20zł na kuriera ponieważ oni już za to nie płacą , a sklep powinien . 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#41 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:35

Support MSI w Polsce jest cudowny.
1. Karte musisz wysylac do sprzedawcy (sklepu) lub oddac do komputronika i zaplacic 30zl ?(chyba tyle taka usluga kosztuje)
2. Polski support MSI moze Ci po nr karty jedynie znalezc dystrybutora karty lub hurtownie jezeli sprzedawca nie istnieje.

Mialem z nimi do czynienia, straszne obiboki


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 02 stycznia 2016 - 07:37

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#42 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:42

No nie znam .Ale chyba nie omomierzem i trzeba wylutowac xD wiec takie rady to zostaw dla siebie

jak karta wizualnie gicio to trzeba ja przepchnąc przez rma bo przejdzie o ile ten paragon nie bedzie problemem

Omomierzem i nie trzeba. Nie ma co rozmawiać z ludźmi tego typu jednak :D Nie warto, bo nie wie o czym pisze, a i tak jest zdania, że ma rację ;)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#43 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:49

To opisz jak omomierzem sprawdzisz bezwylutowania do tego .Przyda sie paru soobą np autorowi tematu



Mialem z nimi do czynienia, straszne obiboki

A mi pomogli .Zapodali mi 1 bios gdziena zadnym serwerze go nie było tylko na głównym msi



#44 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:51

Oby to były te kondensatory to wyśle karte do serwisu i może naprawią.. Skontaktuję sie po niedzieli, a ten prywaciaż co do niego zadzwonie to gada, że nie ma czasu i się rozłącza.. pozostało mi ją naprawić, bo na paragon nie mam co liczyć niestety..



#45 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:54

Mozesz karte oddac do Komputronika, koszt niski a zajmuja sie wszystkim i nawet paragonu nie potrzebujesz


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#46 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 07:59

Postaram się tak zrobić, mają serwis w Warszawie ?



#47 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 08:47

http://www.komputronik.pl/

Oni nie maja serwisu a posrednicza w wyslaniu karty na gwarancje do producenta.

A jezeli chcesz naprawic karte to polecam
http://www.aid-serwis.com.pl/

Profesionalna obsluga, sam czesto do nich wysylam sprzet i zawsze dobrze i rzetelnie


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 02 stycznia 2016 - 08:51

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#48 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 08:55

Kart w tym serwisie juz nie naprawiaja


Nawet sie nie ruszył, a wiatraki kręcą się na 1/4 pełnego obrotu, nie ma żadnego dźwięku uruchamiania, a na niecałe pół sekundy napis MSI się podświetla.

Bez podpietego zasilania zewnetrznego kreci wentylatorami i napis jest podswietlony ?



#49 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:43

To opisz jak omomierzem sprawdzisz bezwylutowania do tego .Przyda sie paru soobą np autorowi tematu


A mi pomogli .Zapodali mi 1 bios gdziena zadnym serwerze go nie było tylko na głównym msi

Osobą - z pewnością tak się pisze... Polecam - słownik w dłoń.

Bez wylutowania jak sie wepniesz w nogi to również będą się zmieniać wartości oporu przy czym nie będzie to wiarygodny pomiar - sprawdzisz czy jest poważnie uszkodzony i nic ponad to. Wylutować na wielowarstwowej PCB jakikolwiek kond to bajka.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#50 igor121

igor121

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 09:45

Gdy jest podpieta 8 i 6 pinówka



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL