Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Pomoc w wyborze pamięci ram, do komputera [300zł]

ram

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 DeadStarkPL

DeadStarkPL

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 03:16

Witam !

Chciałbym się dowiedzieć który ram wybrać i dlaczego.

1) http://www.morele.ne...1srk2-8-661450/

2) http://www.morele.ne...11cdc01-662745/

(albo inny do 300 zł)

Płyta; Asus z97 Pro Gamer

Cooler; SilentumPC Grandis XE1236

Jeszcze chciałbym się spytać czy lepszym wyborem byłaby jedna kość 8 GB czy 2x4 

Pozdrawiam :)

FG42 (31 grudzień 2015 - 03:24 ):
Notatka
Poprawiłem tytuł tematu.

Użytkownik DeadStarkPL edytował ten post 31 grudzień 2015 - 04:44

#2 Luxanna

Luxanna

krulofa

• Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 06:17

Wybrałbym ram od team group. Dlaczego? Tani, posiada wysokie taktowania i pasuje do twojej płyty głównej. 

Zawsze wierny swojej pięknej, wspaniałej, zaradnej, oświeconej, niezastąpionej, pomysłowej, kreatywnej, wdzięcznej, kulturalnej i ogólnie rzecz biorąc - perfekcyjnej pani. <3 

k2PCD6P.png

Spoiler

Audio: 

Spoiler

#3 Xdarkkingx

Xdarkkingx

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 06:50

Wybrałbym ram od team group. Dlaczego? Tani, posiada wysokie taktowania i pasuje do twojej płyty głównej. 

Nie rozumiem tych argumentów. Różnica między nimi to 17 zł na korzyść Team Group, obie mają 2400 mhz, obie pasują do płyty głównej, mają takie same opóźnienia. Kwestia wyglądu. Jak masz integrę to bierzesz 2x4gb ze względu na dual channel, ale pewnie masz customową grafikę, więc nie opłaca się, a będą sloty na przyszłość.

Użytkownik DarkKing edytował ten post 31 grudzień 2015 - 06:52

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."

#4 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 05:36

Gwoli ścisłości bo na pozór pamięci niczym się od siebie dla większości użytkowników nie różnią i tak też byłoby w Twoim przypadku - to Savage znając życie będą mogły poszczycić się wyższą przepustowością a zatem nieco szybciej poradzą sobie z pewnymi operacjami. W tych Vulcanach to nie siedzi nic innego jak MFR'y Hynixa w dodatku umiejscowione zapewne po jednej stronie laminatu. Szczerze powiedziawszy? Jeden pies za przeproszeniem z tym co weźmiesz. Jarają Cię smarki? Jak nie, to zwyczajnie bierz co tańsze ;p Bo czy to będą kości Samsunga, Hynixa czy rzadko już raczej spotykane Elpidy to większej różnicy nie zrobi.

#5 DeadStarkPL

DeadStarkPL

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 02:02

Dzięki za pomoc :)

Wywnioskowałem, że lepiej żebym wziął jeden moduł 8gb zamiast 2x4gb ze względu na to że mam własną kartę graficzną i bez sensu bym pakował, a tak to mogę zaoszczędzić na miejscu, jak i tym że te pamięci nie różnią się od siebie za bardzo. Dlatego też wybrałem najtańszy (219 zł)  ; 

Pamięć HyperX Savage 8GB 2400MHz DDR3 CL11

Mam nadzieje że to dobry wybór :)

Użytkownik DeadStarkPL edytował ten post 01 styczeń 2016 - 02:04

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ram

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL