Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Wzór i zasady tworzenia wątków w dziale Komputery


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 grudnia 2015 - 11:49

-Tytuł wątku powinien wyglądać następująco 
Zestaw za [budżet] przeznaczony do [gier,rendering itp] dla [nick zakładającego] 
-Wszystkie wątki o tytułach "komputer za 1000","POMOCY" "modernizacja" itd będą zamykane za zbyt ogólny tytuł wątku. 
-Prośby o zmianę tytułu przyjmują moderatorzy. Wiadomość z prośbą powinna zawierać nowy poprawiony tytuł wątku, moderator poprawi go tak szybko jak będzie to możliwe. 
-Dublowanie wątków zamkniętych z powodu złego tytułowania będzie karane warnem oraz zamknięciem. 
-Pierwszy post autora w wątku powinien być napisany według poniższego wzoru 
*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - (przykładowo - 3k złotych) 
*Wymagania oraz zastosowanie - (komputer zbudowany w oparciu o podzespoły pół-pasywne / komponenty LC) oraz (praca CAD / gry / programowanie / mastering)
*Natywna rozdzielczość monitora - (1600x900 / 1920x1080 / 2560x1600) # opcjonalnie format 
*Których podzespołów potrzebuje (i czy w podanym budżecie mają znaleźć się również peryferia) -
*Czy planujesz podkręcanie? - TAK/NIE
*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - (HDD, obudowę, zasilacz -> dokładny model)
*Własna propozycja zestawu komputerowego - (link do koszyka)
lub w sposób zbliżony by pomoc odnośnie zestawu mogła być udzielona jak najszybciej i w jak najlepszy sposób. 
-Wszystkie pytania odnośnie zestawu staramy się zawrzeć w jednym wątku. Rozbicie zagadnienia na kilka wątku spowoduje tylko i wyłączne przedłużenie oczekiwania na pomoc. 

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 30 grudnia 2015 - 12:23

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#2 youyou

youyou

    chodząca encyklopedia

  • Użytkownik
  • 1 057 postów

Napisano 30 grudnia 2015 - 01:39

Coś takiego powinno trafić do działu komputery.



#3 Lunatyk

Lunatyk

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 717 postów

Napisano 31 grudnia 2015 - 10:47

Myślę, że warto do wzoru dodać jeden podpunkt. Coś w stylu "Kiedy planujesz zamówić zestaw?". Wiele tematów z prośbą o dobranie podzespołów do zestawu itp. jest zakładane długo przed zakupem, a wszyscy wiemy jaki wachlarz cen serwuje nam kurs dolara.

Chciałbym w ten sposób uniknąć sytuacji, gdy ktoś poprosi o skompletowanie zestawu 2 miesiące przed zakupem.

 

Żeby uniknąć pytań i zarzutów, ten podpunkt zauważyłem na benchmarku. Chociaż wątpię, aby ktoś się przyczepiał do wzoru :)


Użytkownik Demonologyy edytował ten post 31 grudnia 2015 - 10:47


#4 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 31 grudnia 2015 - 11:29

Bardzo dobra mysl :)

#5 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 01 stycznia 2016 - 06:36

Ja z czystej ciekawości zapytam, czym tak de facto różni się ten wątek, od wątku utworzonego przeze mnie (będącego natenczas właściwie tylko moją samodzielną inicjatywą) już parę ładnych miesięcy temu?

 

Konkretniej; http://forum.itpc.ne...-hardware-info/

 

Z całą osobistą sympatią dla Ivana i ogółu grona moderatorskiego... ale widzę że czystki i podsuwanie ''swoich'' /protegowanych/ trwa w najlepsze. To już naprawdę nie łatwiej było kontynuować tamten wątek liczący zresztą już ponad 6k odsłon? Już tak niewygodny dla kogoś tu jestem? Myślę że jakieś słowo wyjaśnienia - przed reakcją - na pewno by nie zaszkodziło. Sytuacja tym bardziej bulwersująca, że to właśnie ja byłem tym któremu bodaj najczęściej zarzucało się brak jakiejkolwiek chęci podjęcia uprzedniej konsultacji z administracją, i szereg innych pomniejszych zaniedbań - nawet w przypadku (o ironio) próby przywrócenia SB drogą konsensusu. Jak w takim razie skomentować to?



#6 Luxanna

Luxanna

    krulofa

  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 01 stycznia 2016 - 06:49

Zgodzę się z SMX'em według mnie lepiej było edytować jego post, aby dopisać jedyną znaczną zmianę, czyli dokładne wymagania co do tytułu.

Ba! Jego wątek, pomimo tego, że jest starszy jest o wiele bardziej czytelniejszy i łatwiejszy do zrozumienia, przez randomowego usera. 


Zawsze wierny swojej pięknej, wspaniałej, zaradnej, oświeconej, niezastąpionej, pomysłowej, kreatywnej, wdzięcznej, kulturalnej i ogólnie rzecz biorąc - perfekcyjnej pani. <3 

k2PCD6P.png

Spoiler

Audio: 

Spoiler

#7 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 01 stycznia 2016 - 07:44

Ivan tworzy wzory do kazdego z dzialow, urworzyl pewnie i tu dla przejrzystosci (by zrobila to jedna osoba)

#8 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 01 stycznia 2016 - 04:01

Ładna mi to przejrzystość. Bo widzicie, tworzyć tematy ogólne dla każdego z działów to jedno, wprowadzać zamęt przez niedopatrzenie (chociaż z tym niedopatrzeniem to pewności niestety mieć nie moge, bo niestety ale niektóre z ostatnich działań admina jakby dążyły do dyskredytacji mojego wkładu w rozwój forum) - to drugie ;)

#9 Gogli

Gogli

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 264 postów

Napisano 22 lutego 2016 - 06:12

Takie pytanie po co pisać w temacie "[nick zakładającego]" skoro widać kto napisał post jak dla mnie nie ma to najmniejszego sensu tylko tematy są dłuższe?


Użytkownik Gogli edytował ten post 22 lutego 2016 - 06:13

I5 6600k | GTX 1070 MSI GAMING X |  MSI Z170A GAMING 3 | BE QUIET DARK ROCK 3 |  HYPERX FURY BLACK 4x4GB 2400MHz |  WD BLUE 1TB |  TRANSCEND 370 128GB |  CORSAIR RM550X | NZXT H440


#10 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 22 lutego 2016 - 06:14

Łatwiej sprawdzic czy dany temat sie dubluje :)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL