Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

EK-FB ASUS X99 Monoblock vs EK-Supremacy EVO - Full Nickel

X99 Monoblock

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 14 grudnia 2015 - 11:28

Jak w temacie co sądzicie o wydajności czy oprócz aspektów wizualnych monoblock jest wydajniejszy ? i czy tak naprawdę jest sens schłodzić sekcje zasilania?

Po przeczytaniu pewnego artykułuhttp://www.benchmark...rii-sekcji.html   za czołem się lekko martwić i myślę o monoblocku.

W testach na różnych portalach wyczytałem że sekcja zasilania na tych płytach czyli Asus x 99-a grzeje się do około 66C po oc z napięciem około 1.3v na cpu.

A po dotyku mogę stwierdzić z doświadczenia z silnikami że temperatura sekcji zasilania na mojej płycie może być właśnie w tych granicach od 66-70C jeszcze to sprawdzę czujnikiem aby na 100% wiedzieć jak to się ma w realu.

 



#2 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 15 grudnia 2015 - 11:06

Zdajesz sobie sprawę z jakiego okresu pochodzi ten ''news''?



#3 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 15 grudnia 2015 - 11:19

Zdajesz sobie sprawę z jakiego okresu pochodzi ten ''news''?

Tak zdaję sobie sprawę jest data 2014-09-08 przecierz ale spodobał mi się monoblock co o nich sądzisz ??



#4 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 15 grudnia 2015 - 11:39

Sądzę że to fajna sprawa zarówno wizualnie no i nie bez wpływu na żywotność. Jak masz trochę wolnego grosza to w sumie nie widzę przeciwwskazań, tutaj nie ma się co rozwodzić. Martwić się też nie ma co, jedynie przy drastycznie wysokim woltażu sekcja może złapać zadyszki, no a wtedy taki zabieg już na pewno nie zaszkodzi.



#5 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 01:19

Sądzę że to fajna sprawa zarówno wizualnie no i nie bez wpływu na żywotność. Jak masz trochę wolnego grosza to w sumie nie widzę przeciwwskazań, tutaj nie ma się co rozwodzić. Martwić się też nie ma co, jedynie przy drastycznie wysokim woltażu sekcja może złapać zadyszki, no a wtedy taki zabieg już na pewno nie zaszkodzi.

Myślałem o woltażu max 1.350v w 1.4v nie ma sensu iść za gorąco i za głośno by było a sekcja zasilania mierzyłem przy napięciu 1.35v rozgrzewa się do 72C Pod Aida 64 Max stres z FPU W grach + streaming68C max oczywiście sekcja.

Szukałem jakiś testów monoblocków ale ciężko coś znaleźć ciekawego jak z wydajnością jedynie podejrzewam że jest na podobnym poziomie co zwykłe blocki od EK może różnica 1-2C max masz jakąś wiedzę na ten temat ??






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL