Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Problem z obudową Silent Base 600

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Paweluu

Paweluu

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 11:22

Dzień dobry. Od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem obudowy be quiet! Silent Base 600, zakupionej w X-KOM, wersja z oknem. Posiadam kartę graficzną XFX R9 390X DD, co jest tutaj o tyle ważne, że karta rozdmuchuje gorące powietrze dookoła siebie, najbardziej w okolicy narożnika przy śledziu. Pecet jest dość mocno obciążany i pracuje tak przez długi czas, ponieważ wykorzystuję kartę do obliczeń rozproszonych.

Jakieś 2 tygodnie temu spostrzegłem, że okno mojej obudowy, dokładnie w okolicy wydmuchiwania przez kartę najgorętszego powietrza, zaczyna tracić przejrzystość. Najpierw była to lekko zabielona plama, ale z każdym kolejnym dniem efekt jest coraz bardziej widoczny. Biały nalot zaczyna przybierać coraz pełniejszy kolor, a z początku niewielka plamka systematycznie rozchodzi się w głąb okna. Przyznam szczerze, że nie jest to zbyt estetyczne.

Sklep odesłał mnie z kwitkiem, twierdząc, że jest to zwyczajna oznaka eksploatacyjna pleksy. Z jednej strony to rozumiem, ale żeby obudowa za 500 zł po miesiącu użytkowania była wyeksploatowana, to chyba nieco niepoważne podejście. Czy be quiet jest świadomy takiego problemu? Czy ewentualnie mogę ubiegać się o wymianę gwarancyjną panelu?

#2 be quiet!

be quiet!

Początkujący

• Przedstawiciel Firmy
  • 11 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 01:28

Cześć,

dzięki za Twojego maila!

Po pierwsze - na wszelki wypadek sprawdź czy na oknie nie ma folii ochronnej lub jej pozostałości, chociaż mamy nadzieję, że zdjąłeś ją od razu.

Po drugie  - z tego co piszesz wynika, że obudowa i karta graficzna nie mają dostatecznego chłodzenia.

Oto co proponujemy - możesz zgłosić się do naszego serwisu (serwis@listan.pl) i poprosić o wymianę panelu. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że po wymianie panelu z oknem na nowy problem najprawdopodobniej nie zniknie, ponieważ karta i obudowa nie mają dostatecznego chłodzenia. Proponujemy więc, abyś (o ile nie zależy Ci na obudowie z oknem) zwrócił się do serwisu, przedstawił swój problem i poprosił o przysłanie standardowego panelu bocznego z otworem wentylacyjnym, w którym możesz zamontować wentylator, który dodatkowo schłodzi Twoją kartę graficzną. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL