Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Gięcie akrylowych rur


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hadzi

Hadzi

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 06 grudnia 2015 - 05:21

Witam, 

 

jestem w trakcie kompletowania chłodzenia wodnego i wpadłem na pomysł (po oglądnięciu kilku fajnych, ładnych systemów chłodzeń) że u siebie też zastosuje akrylowe rurki zamiast węży. 

 

Chciałbym zakupić 2 rurki metrowe żeby mieć zapas jak coś popsuje przy gięciu, o takie: http://allegro.pl/bi...5837298750.html

 

i złączki takie: http://allegro.pl/ek...5800210810.html

 

do gięcia rur potrzebuje opalarki, brzeszczotu (to mam):D i czegoś takiego: http://www.angela.pl...ubing-blue.html

 

czy jeszcze czegoś będę potrzebował? Może macie jakieś rady albo jakiś poradnik? 

 

Chętnie wysłucham uwag i rad :D

 

Pozdrawiam 

Hadzi 


Użytkownik Hadzi edytował ten post 06 grudnia 2015 - 05:30

Procesor: Intel Core i7 6850K (wykręcony na 4,4 GHz,  custom LC )

Płyta główna: MSI X99A MPower

Ramy: 2x8 GB GEIL Dragon 3000 MHz 14 CL

Karta graficzna: EVGA GTX 980 Ti SC + (1504 MHz / 8012 MHz)

Dyski:Crucial SSD M.2 MX200 250 GB, 2 x Crucial SSD MX100 512 GB, GoodRam Iridium PRO 240 GB, WD Black 1002FAEX 1 TB, Toshiba 500 GB MQ01ABF050

Zasilacz: EVGA SuperNOVA G3 1000W

Obudowa:Fractal Design Define S

Monitory: Acer XB270HU, Iiyama ProLite E2409HDS


#2 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 07 grudnia 2015 - 11:32

To twoja pierwsza woda?
Bo jesli tak to rurki akrylowe nie sa za dobrym pomyslem.

#3 Hadzi

Hadzi

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 07 grudnia 2015 - 03:22

tak moje pierwsze wodowanie kompa. A czemu tak uważasz? Ciężkie do ogarnięcia? 


Procesor: Intel Core i7 6850K (wykręcony na 4,4 GHz,  custom LC )

Płyta główna: MSI X99A MPower

Ramy: 2x8 GB GEIL Dragon 3000 MHz 14 CL

Karta graficzna: EVGA GTX 980 Ti SC + (1504 MHz / 8012 MHz)

Dyski:Crucial SSD M.2 MX200 250 GB, 2 x Crucial SSD MX100 512 GB, GoodRam Iridium PRO 240 GB, WD Black 1002FAEX 1 TB, Toshiba 500 GB MQ01ABF050

Zasilacz: EVGA SuperNOVA G3 1000W

Obudowa:Fractal Design Define S

Monitory: Acer XB270HU, Iiyama ProLite E2409HDS


#4 youyou

youyou

    chodząca encyklopedia

  • Użytkownik
  • 1 057 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 03:44

Tu masz odpowiedź http://overclock.pl/...eksowy-poradnik



#5 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 10:47

tak moje pierwsze wodowanie kompa. A czemu tak uważasz? Ciężkie do ogarnięcia? 

Nie przejmuj się zazdrośniki zawsze mówią że to trudne nie do ogarnięcia itp że sobie nie dasz rady jak chcesz akryl to zrób sobie akryl i tyle po oglądaj filmiki na yt co i jak jak nagrzewać i wyginać itp masz link do kolesia on ma dużo filmów o lc i tez tam jest o wyginaniu rur akrylowych i nie tylko



#6 imiemichal

imiemichal

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 174 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 11:44

Rurki na początek mogą być, ale trzeba temu poświęcić dużo więcej uwagi i lepiej zaplanować układ.


CPU:i5 4690k MOBO:MSI Z97S SLI KRAIT EDITION RAM:Crucial Ballistix sport 2x4gbGPU:Gigabyte G1 GTX 970 CASE:Enthoo Pro PSU:Corsair RM550W SSD:Micron C400 256gb(crucial m4)


#7 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 09 grudnia 2015 - 12:48

Nie przejmuj się zazdrośniki zawsze mówią że to trudne nie do ogarnięcia itp że sobie nie dasz rady jak chcesz akryl to zrób sobie akryl i tyle po oglądaj filmiki na yt co i jak jak nagrzewać i wyginać itp masz link do kolesia on ma dużo filmów o lc i tez tam jest o wyginaniu rur akrylowych i nie tylko

 

Zazdrośnik bo? - Bo ktoś rzuca się na głęboką wodę i na spokojnie podejmuje decyzje o zakupie akryli na ''pierwszy ogień'' zamiast bardziej rozpowszechnionych węży z PVC? Przestrzegłbyś zakompleksiony wsioku zamiast wypisywać durnoty ;) Pomijając zupełnie względy ekonomiczne na które jesteś jakoś dziwnie wyczulony, to taki układ wymaga naprawdę wiele wysiłku. Złączkę jak już dobrze dokręcisz na wężu to trzyma jak skała - do akryli trzeba mieć pewną rękę, bo o jakieś drobne niedopatrzenie nietrudno, a przy towarzyszącej składaniu zestawu LC po raz pierwszy euforii...sam sobie odpowiedz. Akryle są fajne, ale do tego trzeba ''dojrzeć''. Dla kogoś zaznajomionego z tematem w stopniu znacznym - jak najbardziej. Ale póki co, radzę co nieco rozeznać się w sytuacji - złożyć sobie ten układ przy jakimś rozsądnym koszcie, i zobaczyć jak Ci się to będzie sprawdzało. Bo jak to mówią ''zapał słomiany''...

 

 

E// a Ty wsioku to kup sobie jeszcze jednego GTX980 classy czy co tam masz, i się popław jeszcze choć trochę w tych luksusach.


Użytkownik SMX edytował ten post 09 grudnia 2015 - 12:48


#8 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 09 grudnia 2015 - 01:54

Mati zlosc pieknosci szkodzi a za 3 tygodnie sylwester,chcesz frankfuterke ciepla,tyle co z wody wyciaglem :)



#9 Hadzi

Hadzi

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 09 grudnia 2015 - 06:32

hmmmmm,  tak sobie pooglądałem parę filmików i nie wygląda to na wielką sztukę. A nie powiem straszliwie mi się podoba :D ale może SMX ma rację :D żeby się nie rzucać na głęboka wodę. Pewnie wszystkie klocki mi przyjdą w przyszłym tygodniu, oprócz własnie węży, złączek i wentylatorów bo jeszcze ich nie zamówiłem. Wsadzę to do budy tak jak ja myślę że bym chciał i przemyślę sprawę czy węże czy rurki będę robił. Może zrobię jakieś zdjęcia tego jak to włożę i mi doradzicie co i jak :D 

 

 

Zazdrośnik bo? - Bo ktoś rzuca się na głęboką wodę i na spokojnie podejmuje decyzje o zakupie akryli na ''pierwszy ogień'' zamiast bardziej rozpowszechnionych węży z PVC? Przestrzegłbyś zakompleksiony wsioku zamiast wypisywać durnoty ;) Pomijając zupełnie względy ekonomiczne na które jesteś jakoś dziwnie wyczulony, to taki układ wymaga naprawdę wiele wysiłku. Złączkę jak już dobrze dokręcisz na wężu to trzyma jak skała - do akryli trzeba mieć pewną rękę, bo o jakieś drobne niedopatrzenie nietrudno, a przy towarzyszącej składaniu zestawu LC po raz pierwszy euforii...sam sobie odpowiedz. Akryle są fajne, ale do tego trzeba ''dojrzeć''. Dla kogoś zaznajomionego z tematem w stopniu znacznym - jak najbardziej. Ale póki co, radzę co nieco rozeznać się w sytuacji - złożyć sobie ten układ przy jakimś rozsądnym koszcie, i zobaczyć jak Ci się to będzie sprawdzało. Bo jak to mówią ''zapał słomiany''...

 

 

E// a Ty wsioku to kup sobie jeszcze jednego GTX980 classy czy co tam masz, i się popław jeszcze choć trochę w tych luksusach.

 

A co do względów ekonomicznych, to pewnie Ci chodzi o te wentylatory co w drugim temacie pisałem. Po prostu rozważam i patrzę cena/wydajność. Żeby mieć fajnie złożone to chłodzenie i żebym nie musiał zaraz czegoś wymieniać.


Procesor: Intel Core i7 6850K (wykręcony na 4,4 GHz,  custom LC )

Płyta główna: MSI X99A MPower

Ramy: 2x8 GB GEIL Dragon 3000 MHz 14 CL

Karta graficzna: EVGA GTX 980 Ti SC + (1504 MHz / 8012 MHz)

Dyski:Crucial SSD M.2 MX200 250 GB, 2 x Crucial SSD MX100 512 GB, GoodRam Iridium PRO 240 GB, WD Black 1002FAEX 1 TB, Toshiba 500 GB MQ01ABF050

Zasilacz: EVGA SuperNOVA G3 1000W

Obudowa:Fractal Design Define S

Monitory: Acer XB270HU, Iiyama ProLite E2409HDS


#10 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 15 grudnia 2015 - 10:52

Zazdrośnik bo? - Bo ktoś rzuca się na głęboką wodę i na spokojnie podejmuje decyzje o zakupie akryli na ''pierwszy ogień'' zamiast bardziej rozpowszechnionych węży z PVC? Przestrzegłbyś zakompleksiony wsioku zamiast wypisywać durnoty ;) Pomijając zupełnie względy ekonomiczne na które jesteś jakoś dziwnie wyczulony, to taki układ wymaga naprawdę wiele wysiłku. Złączkę jak już dobrze dokręcisz na wężu to trzyma jak skała - do akryli trzeba mieć pewną rękę, bo o jakieś drobne niedopatrzenie nietrudno, a przy towarzyszącej składaniu zestawu LC po raz pierwszy euforii...sam sobie odpowiedz. Akryle są fajne, ale do tego trzeba ''dojrzeć''. Dla kogoś zaznajomionego z tematem w stopniu znacznym - jak najbardziej. Ale póki co, radzę co nieco rozeznać się w sytuacji - złożyć sobie ten układ przy jakimś rozsądnym koszcie, i zobaczyć jak Ci się to będzie sprawdzało. Bo jak to mówią ''zapał słomiany''...

 

 

E// a Ty wsioku to kup sobie jeszcze jednego GTX980 classy czy co tam masz, i się popław jeszcze choć trochę w tych luksusach.

Nie będę się zniżał do twojego poziomu tak pochodzę ze wsi zgadłeś.

A wracając do tematu to jak ma kolega 18 lat plus to niech próbuje z akrylem jak to mu się podoba ja mam zwykłe węzę ale dla tego iż uważam iż łatwiej jak coś wymienić i mniej pracy przy montażu i nie straszcie już tych ludzi tak że nie ogarną tego jak to pierwszy raz bo bzdury gadacie że nie wiem co , jak ktoś się zainteresuje tematem to spokojnie zrobi LC takie jakie będzie chciał albo na jakie go będzie stać.

Ps. Trzeba być niezłym głąbem by tego nie złożyć i zaplanować , a wiadomo z biegiem czasu się samemu zauważy co i jak lepiej ułożyć co lepiej wygląda tyle w temacie (SMX-Pro Mod:facepalm:)



#11 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 15 grudnia 2015 - 11:01

Ano pro pro. Nie bez przyczyny ktoś mnie tu wyróżnił. Ty natomiast poza obrażaniem wszystkich wokół, i wpierdzielaniem się tam gdzie ogarnięci ludzie zabierają głos, byleby tylko napisać jakąś bzdurę jakoś niespecjalnie dałeś się z tej dobrej strony poznać. Odwilgło od dupki po pierwszym banie oj odwilgło ;)



#12 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 15 grudnia 2015 - 11:25

Ano pro pro. Nie bez przyczyny ktoś mnie tu wyróżnił. Ty natomiast poza obrażaniem wszystkich wokół, i wpierdzielaniem się tam gdzie ogarnięci ludzie zabierają głos, byleby tylko napisać jakąś bzdurę jakoś niespecjalnie dałeś się z tej dobrej strony poznać. Odwilgło od dupki po pierwszym banie oj odwilgło ;)

Szczerze w dupie mam jakieś tam punkty nie siedzą na forach 24/7 jak ty mam prace rodzinę dom a nie tylko forum jak ty , rozumiem ze to twoja praca ale ja nikogo nie wyzywam od wsioków itp tylko ty pokazujesz jaki z ciebie pro mod obelgami



#13 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 15 grudnia 2015 - 11:47

Tu nawet nie chodzi o te punkty bo to jeszcze nic. Chodzi o całokształt ;) Tobie jak widać mało co daje do myślenia. Bądź konsekwentny bardzo Cię proszę i sięgnij pamięcią jakimi epitetami obrzucałeś kogoś kto ośmielił się zakwestionować coś/wejść Ci w drogę przesiadując tu jeszcze pod wcześniejszym nickiem, dopiero później pouczaj kogoś.



#14 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 01:28

Tu nawet nie chodzi o te punkty bo to jeszcze nic. Chodzi o całokształt ;) Tobie jak widać mało co daje do myślenia. Bądź konsekwentny bardzo Cię proszę i sięgnij pamięcią jakimi epitetami obrzucałeś kogoś kto ośmielił się zakwestionować coś/wejść Ci w drogę przesiadując tu jeszcze pod wcześniejszym nickiem, dopiero później pouczaj kogoś.

Ja nikogo nie pouczam bo kim ja jestem żeby pouczać ale wyzywanie innych forumowiczów nie przystoi modowi bo to świadczy o braku dystansu do wypowiedzi innych ludzi choć by i oni nie do końca mieli racje , mod powinien dawać przykład ale dobry nie zły.

A po obrażaniu innych forumowiczów widać że ci się już ulewa ta praca i może czas na urlop przynajmniej ja tak robię ;)

Ps. Sorka za prowadzenie dialogu nie na temat :facepalm:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL