Jump to content

  •         

Photo

Problem z nowym komputerem - Karta sieciowa

nowy pc karta sieciowa sieciówka intel asus

1 reply to this topic

#1 xDantePL

xDantePL

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 posts

Posted 03 November 2015 - 04:20 PM

Witam!
Od kilku dni jestem posiadaczem nowego, złożonego przeze mnie komputera. Jest tylko jeden problem. Posiadam Mobo ASUS Z170A Pro Gaming i występuje dziwny problem z sieciówką na tej płycie.
Internet jest ale bardzo wolny. Posiadam łącze 12mb od Netii i zawsze pobieranie ciągnęło 1,1mb (czyli w sumie max) ale na tym komputerze, kiedy robię test na www.speedtest.net pokazuje mi max 600/700Kb/s ale za to wysyłanie jest w normie (1mb/s). Próbowałem reinstalować sterowniki (3 razy), reinstalowałem Windowsa 7 i nadal to samo. Internet chodzi szybciej nawet na telefonie. Próbowałem również podłączyć przenośną sieciówkę na USB od TP-Linka ale osiągi są takie same... Czy to jakiś problem z konfiguracją sieciówki? Na tylnym panelu komputera przy wejściu Ethernet są 2 diody. Jedna mruga na żółto (czyli norma),a druga (dolna) cały czas świeci się na pomarańczowo. Nie wiem czy te informacje w czymś pomogą ale ja po prostu nie mam już pojęcia co zrobić. Internet na każdym innym komputerze chodzi ok. Spróbuję teraz zainstalować Windowsa 10 (aktualizacja) bo wszystkie sterowniki są chyba domyślnie na 10. No ale wątpię, że to w czymś to pomoże.
Pozdrawiam i czekam na pomoc!

@Edit Dodam jeszcze, że pobieranie ze Steam'a leży całkowicie. Około 30-60Kb/s


Edited by xDantePL, 03 November 2015 - 04:28 PM.


#2 Maciej6

Maciej6

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 posts

Posted 04 November 2015 - 12:24 PM

Jeżeli problem występuje też na innej sieciówce to nie jestem przekonany czy to na pewno wina hardware'u.


System zarządzania handlowcami Mobivoice - mobivoice.pl



Reply to this topic



  



Also tagged with one or more of these keywords: nowy, pc, karta, sieciowa, sieciówka, intel, asus

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL