Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Komputer do gier CS:GO, OSU... 3400zł

komputer granie. CS:GO

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 18 października 2015 - 07:21

Witam!

Potrzebuję komputera dla kolegi. Zielony w sprawach komputerowych. Gra w gry i odrabia lekcje. Twierdzi, że nowe będzie grał w nowe, wymagające tytuły. Głównie gra w CS:GO, a jego teraźniejszy laptop nie radzi sobie nawet z tą grą :(

 

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 3400 zł

*Wymagania oraz zastosowanie - komputer do grania w gry ( nie wymagające tj. CS:GO (głównie), OSU, Minecraft- mówił, że nie będzie ew. COD Ghost), przeglądanie internetu

*Natywna rozdzielczość monitora -  1920x1080 

*Których podzespołów potrzebuje - cały PC

*Czy planujesz podkręcanie? - noob, który nie umie gry zainstalować, a podkręcaniem się będzie zajmował? Nie, nie będzie podkręcał

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Nie

*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne...ry/info/HY3KDf/

 

Sygnaturka%2B2.jpg


#2 Pozyton

Pozyton

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 18 października 2015 - 07:30

Ta propozycja nawet się nie uruchomi.

Coś takiego  zaproponowałbym: http://www.morele.ne...ry/info/hDJEY6/



#3 f16marcin

f16marcin

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 956 postów

Napisano 18 października 2015 - 07:31

Powodzenia w wkładaniu Skylake do socketu 1150, weź i5 na haswellu to płyta główna będzie mogła zostać lub dopłać 200/300 zł do płyty głównej pod skylake. 

 

No i jak będziesz brał skylake dla kolegi to jeszcze pamięci na dd4 zmień. 


Użytkownik f16marcin edytował ten post 18 października 2015 - 07:34


#4 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 18 października 2015 - 07:45

Sorry, nie zauważyłem, że ma inny Socket xD, pierwotnie był tam i5 4460.


Powodzenia w wkładaniu Skylake do socketu 1150, weź i5 na haswellu to płyta główna będzie mogła zostać lub dopłać 200/300 zł do płyty głównej pod skylake. 

 

No i jak będziesz brał skylake dla kolegi to jeszcze pamięci na dd4 zmień. 

http://www.morele.ne...2-ddr3-776251/ 

Ta płyta może być?


Sygnaturka%2B2.jpg


#5 f16marcin

f16marcin

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 956 postów

Napisano 18 października 2015 - 08:13

Może być ale uboga w złącza i nie pakował bym się w DDR3 na skyllake bo potrzeba specjalnych z obniżonymi napięciami a jak już się bierze skyllake to wypadało by kupić te ddr4



#6 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 18 października 2015 - 08:27

Może być ale uboga w złącza i nie pakował bym się w DDR3 na skyllake bo potrzeba specjalnych z obniżonymi napięciami a jak już się bierze skyllake to wypadało by kupić te ddr4

Vzyli lepiej nie kombinować i po prostu wziąć i5 4460?


Sygnaturka%2B2.jpg


#7 Pozyton

Pozyton

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 18 października 2015 - 08:48

tak, lepsze efekty w grach uzyskasz mając i5 4460 + 390, niż i5 6400 + 380



#8 f16marcin

f16marcin

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 956 postów

Napisano 18 października 2015 - 09:40

A no fakt będzie wydajniej, ale np za 2-3 lata będzie chciał zrobić upgrade to do wymiana płyta główna i ramy a tak to będzie tylko nowszy procesor ;)

 

Nie wiem czy ma wyjść kolejna seria procesorów dla tej podstawki bo aż tak się nie interesuję ale taką mam nadzieję ;) Skylake refresh jakiś na pewno będzie.

 

Biorąc pod uwagę to, że gość będzie grał w nie wymagające gry cs:go itp to taka karta jak 380 to o wiele za dużo to ja osobiście kupił bym skylake bo grafa i tak nie jest ważna w tym wypadku. 


Użytkownik f16marcin edytował ten post 18 października 2015 - 09:41


#9 mandalor

mandalor

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 944 postów

Napisano 18 października 2015 - 10:28

Zwykle jak się już kupi cały zestaw, to procesora się już do końca eksploatacji nie wymienia, zmienia się ewentualnie kartę graficzną i dodaje RAMu. Powiem tak, zanim ten procesor zacznie ci już nie wyrabiać w grach, to już prędzej zmienisz na nową platformę.


CPU: I7 6700k(4.6GHz),

Mobo: Asrock z170 Extreme4,

RAM:  2x8GB Kingston HyperX 2800MHz CL14

SSD:  Crucial MX200,

HDD:  WDC Blue 1TB,

GPU:  GTX 1070 FE

PSU:  EVGA SuperNova 650W,

CASE: SPC M60W.


#10 bzyczek

bzyczek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 20 października 2015 - 12:09


*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne...ry/info/HY3KDf/

 

Płyta główna jest nie pod ten socket , ta będzie pasować http://www.morele.ne...0eay0-771721/ .



#11 Luxanna

Luxanna

    krulofa

  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 21 października 2015 - 12:56

Przepraszam za OT, ale chciałem napisać to tak, aby było to widoczne dla wszystkich użytkowników forum, a nie tylko dla administracji. 

Płyta główna jest nie pod ten socket , ta będzie pasować http://www.morele.ne...0eay0-771721/ .

 Przybyłem tu z całkowicie innego powodu (który nie wymagał założenia konta), ale jak widzę to co piszesz...

Imo moje głupie wypociny , którymi zaśmiecałem to forum parę miesięcy (za które chciałbym szczerze, z ręką na sercu przeprosić, przy czym nie liczę na wasze wybaczenie - bo niezły burdel narobiłem, a szczególnie na początku mojego składania komputerów na forum, chociaż nie miałem złych zamiarów.) temu były mądrzejsze... 

 Gdy polecany jest monitor za tysiąc złotych (i jest to granica budżetu), ty polecasz monitor za 3 tysiące, przy czym na pewno nie jest to najlepsza propozycja w  tym budżecie. Potem w następnym temacie piszesz: "najlepsza będzie płyta od asusa na z170" Tylko jaka? Z170 deluxe? A może Z170 Sabertooth? Jak już coś polecasz to polecaj konkretnie i dlaczego warto to wybrać: np z170 ud3 posiada w porównaniu do jej konkurentów (a raczej konkurenta: z170 ex 4 od Asrocka) trochę lepszą jakość wykonania, lepiej chłodzoną sekcję zasilania i dwa złącza usb 3.0 na front panel , ale extreme 4 posiada przyciski power i reset (przydatne podczas testowania komputera przed złożeniem), lepsze uefi i lepiej rozplanowany laminat, przy czym obie płyty wyróżniają sie dual biosem i (teoretycznie) najlepszą sekcją zasilania w kategorii cenowej. Do tego ta płyta, którą teraz poleciłeś jest według mnie gwoździem do trumny... Wyżej już ustalono zarys zestawu: 390 / 970 + 4460, a nie 6500 + 380, ale co z tego? Lepiej polecić przepłaconą płytę na b150 (która jest gorzej wyposażona niż niektóre h110 w tej samej cenie),  zamiast skomentować opinię ludzi, którzy się wcześniej wypowiadali? Dziwię się, że jeszcze Xardi  nie dał ci bana...  (tak btw fajny tytuł sobie ustawiłeś parę miesięcy temu, Xardi:E )

 Powiem ci szczerze: nie popełniaj tego samego błędu co ja i nie rób z siebie debila na forum, a poczytaj parę (naście / dziesiąt - jak chcesz i masz czas to możesz to zrobić, a jak nie - powtarzam: nie rób z siebie debila i znajdź sobie inną pasję) recenzji, popatrz na parę zestawów osób, które robią to od dłuższego czasu (pierwsze co mi przychodzi na myśl ,kiedy ktoś się pyta o "osobę, która się zna" (poza moim bratem, który nauczył mnie podstaw, ale hardware nigdy nie chciało mu się tłumaczyć i zawsze mówił "poczytaj sam, bo ja nie wiem jak ci to wytłumaczyć"): @johnieemeister, a później blackwhite) i przede wszystkim pomimo swojego dość przychylnego stosunku do asusa NIE WCISKAJ GO NA SIŁĘ DO BUDŻETOWYCH ZESTAWÓW BO JEST PO PROSTU NIEOPŁACALNY (Według mnie (i nie tylko) ASUS ma sens tylko w high endowych zestawach, a tak lepiej rozglądać się za płytami konkurencji, bo tanie płyty asusa to tzw. zapchajdziury).  

 Jeśli to przeczytałeś mam nadzieję, że rozumiesz co ci napisałem i przestaniesz, lub przynajmniej ograniczysz polecanie przepłaconego / słabego sprzętu i raczej zamiast grać pierwsze skrzypce, będziesz starał się pomóc, wskazać na czym można by oszczędzić, lub do czego można by dołożyć (podając przy tym odpowiednie argumenty oczywiście) i dopiero, kiedy uznasz, że jesteś "gotów" (oczywiście nie przeceniaj się, bo ja kilka razy uznałem, że jestem gotów, a nadal brakuje mi sporo wiedzy) zacznij polecać zestawy, bo aktualnie jest jak jest... 

 To tyle chciałem napisać i już się zmywam. Do widzenia  ^_^ .

Ps. Jeśli kogoś obchodzi co tu robiłem: lubię powspominać to forum, bo to tutaj zaczęła się moja przygoda z komputerami i czasem fajnie poczytać posty np johniego czy xora, bo nie tylko piszą: wybierz to, to i to, ale także piszą dlaczego to wybrać, nie rozwodząc się przy tym nad byle czym, a piszą krótko, zwięźle i na temat.


Użytkownik Jatylkona5min edytował ten post 21 października 2015 - 03:51

Zawsze wierny swojej pięknej, wspaniałej, zaradnej, oświeconej, niezastąpionej, pomysłowej, kreatywnej, wdzięcznej, kulturalnej i ogólnie rzecz biorąc - perfekcyjnej pani. <3 

k2PCD6P.png

Spoiler

Audio: 

Spoiler



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputer, granie., CS:GO

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL