Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Wincej HERCUffff - 60 Hz Vs 144 Hz

60 Hz Vs 144 Hz 60 Hz 120 Hz 144 Hz Benq XL2411Z

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: 60 Hz VS 120/144 Hz? (34 użytkowników oddało głos)

Jakie "odświeżanie" ma Twój monitor?

  1. 60 Hz (25 głosów [69.44%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 69.44%

  2. 120 Hz (5 głosów [13.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.89%

  3. 144 Hz (6 głosów [16.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.67%

Czy widzisz różnicę między 60 Hz a 120/144 Hz?

  1. TAK (20 głosów [58.82%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 58.82%

  2. NIE (14 głosów [41.18%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 41.18%

Czy wyższe "odświeżanie" matrycy ma dla Ciebie znaczenie podczas grania? Jeśli tak, to proszę opisz, to w temacie poniżej. Podaj też tytuły gier w jakie grasz.

  1. TAK (Proszę opisz, to w temacie poniżej.) (13 głosów [38.24%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.24%

  2. NIE (21 głosów [61.76%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 61.76%

Głosuj

#1 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 09 października 2015 - 09:55

Nie chciałbym aby ten temat był kolejnym pretekstem do wojenek, każdy może wypowiedzieć się, jedyny warunek to kulturalna dyskusja :)

 
Po pierwsze i najważniejsze, widzisz Tearing, to super, jak go nie widzisz to jeszcze lepiej ;)
Po drugie najważniejsze, na filmie widać dość spory ghosting, czyli ślad po poprzedniej klatce. Proszę nie bierzcie tego pod uwagę, gdyż ten efekt jest spotęgowany ograniczeniami samego aparatu, który wychwytuje tylko 50 Kl./s, i aż 50, bo przecież człowiek nie widzi więcej jak 50-60 FPS ;)

Po trzecie najważniejsze, każdy człowiek jest inny, oczywiście anatomia jest podobna, ale różne schorzenia, np: Astygmatyzm itp. mogą sprawiać, że na pewne rzeczy jest się mniej lub bardziej wyczulonym. Ponadto ludzkie oko jest "trochę" bardziej skomplikowanym mechanizmem niż by się wydawało.
Różni ludzie są wyczuleni na różne rzeczy, inaczej postrzegają poszczególne kolory, mają różną wrażliwość na światło dzienne i sztuczne. A to sprawia, że mimo iż różnica gdzieś tam istnieje to, akurat na Cie nie będzie lub nie musi mieć wpływu.

Po czwarte i jeszcze ważniejsze, nie porównuję tutaj jakości kolorów na poszczególnych panelach tylko samo "odświeżanie"!

Film powstał bo mi się nudziło :P A ponadto mam dość pitolenia pewnych osobników na temat braku benefitów z wyższego "odświeżania" matrycy.

Oczywiście nie jestem w stanie w 100% pokazać różnic. Nie posiadam np: kamery rejestrującej 120 Kl./s i więcej

Ale skoro, pokutuje opinia, że człowiek nie jest w stanie zobaczyć więcej jak 50-60 Kl./s, to uważam, że mój aparat rejestrujący 50 Kl./s "idealnie" zasymuluje ludzkie oko :P

Oczywiście to jest duże uproszczenie tego zagadnienia i pisze to z ironią, ale jestem ciekaw co z tego wyjdzie i czy ktoś z Was zbaczy różnice.

Z premedytacją porównuje odświeżanie taniej "Marketowy" z 144 Hz TN-ką za 1200-1300zł, gdyż wgniektórych są siebie warte :P No i nie miałem innego monitora na stanie :P

Konfiguracja:
CPU: i5 4690K @4,5 GHz
MoBo: ASRock Z87 Killer
RAM: G.Skill RipjawsX 2400 Mhz 2x4GB CL10
GPU: Sapphire R9 390 Nitro Tri-X 8GB
SSD: Kingston HyperX 3K 120 GB
HDD1: Seagate 3T
HDD2: WD Green 2T
PSU: SPC Supremo M1 700W Platinium
CASE: Antec 1100
LCD: BenQ XL2411Z
 

 
Ten film sprowokował forumowego "Guru" do takiej wypowiedzi:
 

To nie jest argument, bo sam Bakak mówił, że 60 Hz na jego "144 Hz" BenQ daje gorszy efekt, niż 60 Hz na jego starym monitorze. Idę o zakład, że coś wymajstrowali z podświetleniem, żeby utwierdzić ludzi w przekonaniu.
 
PS: Bakak fajny film, ale utrwalasz ludzi w jednym, błędnym przekonaniu. 60 Hz monitor Ci migocze, bo ma podświetlenie na PWM, a podświetlenie w LCD nie zależy w jakimkolwiek stopniu od matrycy. Matryca LCD - czy ma 144 Hz, czy ma 30 Hz - nie emituje światła! Powinieneś postawić dwa monitory z przetwornicą DC, wówczas miałbyś porównanie specyfiki matryc, a nie... podświetlenia :)


 
Ponieważ podczas dyskusji na formu, pojawiła się sugestia iż migotanie podświetlenia w LG może potęgować wrażenie gorszego obrazu. Postanowiłem znaleźć takie ustawienia dla tego monitora, aby maksymalnie zmniejszyć ten efekt.
 
Wymagało to dość znacznego podbicia jasności i kontrastu, ale się udało :)
 
Benq również został ustawiony tak, aby emitował podobną jasność. Gdybym tego nie zrobił kamera dostosowałaby się do jaśniejszego źródła światła i Benq byłby nieczytelny.
 

 
Podsumowanie:
Dla mnie wyższe odświeżanie robi ogromną różnicę. Oczywiście jestem w stanie grać na 60 Hz monitorze jednak nie jest to już dla mnie wygodne.
Widziałem wiele bardzo dobrych monitorów 60 Hz za grube tysiące i zawsze podczas grania w dynamiczne FPSy widziałem Tearing. Mniej lub bardziej, ale był on dla mnie widoczny.
Rok temu postanowiłem w końcu kupić monitor z wyższym odświeżaniem i się nie zawiodłem. Dla mnie odczucie lepszej płynności obrazu jest znacznie większe niż na 60 Hz, co sprawia, że w moim wypadku oczy mniej się męczą. Poniewaz mam Astygmatyzm jest to bardzo istotne.
 
Jeśli ktoś z was nie widzi różnicy, to tym lepiej dla niego! :)
Każdy z was może sam wyciągnąć wnioski i podzielić się nimi w tym temacie oraz pod filmami. Do czego gorąco zachęcam.

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#2 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 09 października 2015 - 11:23

Moj monitorek ma 75hz… i co teraz? :(
Dodatkowo brakuje mi tutaj informacji o gsyncu czy freesyncu.

EDIT:
Co do tematu, miedzy 120/144hz a 60hz widze roznice tylko w szybkich ruchach (jak ktos wyskoczy nam na twarz czy tego typu) wtedy faktycznie moze ktos to widzi jak sie skupi na tym. Ale majac gsynca juz ten problem znika i nie bylem w stanie zobaczyc roznic miedzy 60hz a 120/144hz. Powiem wiecej 30klatek bylo lepsze jak standardowe 60…

Jak zakupie nowsza karte sprawdze to samo na freesyncu, a konkretnie 30hz z freesyncem kontra 60hz bez tego bajeru (monitor ma maksymalnie 75hz).

Ogolem mam wrazenie ze ludzi sa zbytnio nakreceni na te cyferki… ale. moze niewielka czesc spoleczestwa widzi ta roznice, tak jak audiofeel tylko czesc z nich tylko stwarza takie pozory.
Jakie jest najlepsze rozwiazanie? Kupic monitor z dobrymi kolorami ktory posiada gsynca.

Użytkownik XarduneK edytował ten post 09 października 2015 - 11:36


#3 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 09 października 2015 - 11:29

Jeszcze będę to uzupełniać. Pisałem to przed wyjściem z domu i Żona mnie pośpieszała :P

75Hz juz daje fajne efekty :)

Edit

Freesync działa z minimalnie 45 Kl./s. Poniżej uruchamia się zwykły VSync. Miej to na uwadze :)

Gsync - przeplata zwykle klatki z czarnymi przy niskim FPS i dlatego miałeś takie a nie inne wrażenie. Jesli ci to odpowiada to super, ale w szybkich FPSach będzie powodować większy imput lag. To fajnie by się sprawdzało w Wiedźminie 3.

wydrapane za pomocą MS Lumia 625

Użytkownik Bakak edytował ten post 09 października 2015 - 12:43

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#4 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 października 2015 - 12:23

Dodaj do ankiety opcję "nie daje się dymać producentom sprzętu", mam Xboksa" ;)


KRUL FORUMKA 


#5 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 09 października 2015 - 12:43

Tia :P pomyśle nad tym.

wydrapane za pomocą MS Lumia 625

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#6 Szubrawiec

Szubrawiec

    Szalony Naukowiec

  • Użytkownik
  • 712 postów

Napisano 09 października 2015 - 01:15

Zdecydowanie lepiej są widoczne szybkie obiekty , np pociski przeciw pancerne , lepiej widać odłamki z odłamkowo burzących oraz podkalibrowe w world of tanks albo podczas bardzo szybkiego przemieszczania się w star trec z prędkością worp 3 lub szybszej wszystko jest znacznie wyraźniejsze . Natomiast jeśli się nic nie dzieje na ekranie różnica jest mała lub żadna .


服が変わるのは意味あるの?最善ですitpc.net.pl.良いはありません。. 黒と白の321 、彼は王の王であります

#7 CZAMUKO

CZAMUKO

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 października 2015 - 01:17

Moim zdaniem jest spora różnica pomiędzy 120/144HZ a 60Hz natomiast zdanie to nie wynika z załączonego filmu bo według mnie nie da się przedstawić różnic za pomocą właśnie takiego filmu na youtube. 

 

Osobom, którzy mają 120/144Hz monitor proponuję zrobić test, po którym zdecydowana większość odczuje różnicę. Ustawcie monitor na 60Hz pograjcie z godzinkę po czym ustawcie na 120 HZ i zacznijcie grać. Myślę, że wielu z Was nie odczuje zbytniej różnicy.

Po jakimś czasie, na następny dzień na przykład, ustawcie na 120Hz pograjcie godzinę i zmieńcie na 60Hz. Myślę, że od razu otrzymacie odpowiedź czy jest różnica czy nie. Im dłużej będziecie grali na lepszej jakości tym większą różnicę odczujecie.

Ja sobie taki test zrobiłem już spory czas temu bo akurat mam 120Hz stąd mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że różnica jest kolosalna dla mnie.

 

Zawsze jest tak, że jak się przesiadamy z gorszego na lepsze, dodatkowo mając w głowie, na przykład paplanie marketingowców o super poprawie, że będzie to coś mega super, kończy się zwykle ogromnym rozczarowaniem bo szału nie ma.

Natomiast jak się przesiądziemy z lepszego na gorsze różnicę widać od razu i pojawia się pytanie "jak ja mogłem wcześniej tego używać?".

 

Ostatnio tak miałem z klawiaturą mechaniczną, którą pożyczyłem koledze, żeby sobie sprawdził czy mu pasuje. Zmuszony byłem podłączyć starą membranówkę, która bądź co bądź nie była za 10 złotych (Microsoft SideWinder X4) i z której byłem ogromnie zadowolony i szybko się okazało, że to jednak nie jest to co być powinno. Podobnie będzie ze słuchawkami, myszką itd.

 

Uważam, że osoby, które nie mają możliwości zrobienia powyższego testu nie są w stanie dostrzec różnić na filmikach z youtube.



#8 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 09 października 2015 - 01:26

Moim zdaniem jest spora różnica pomiędzy 120/144HZ a 60Hz natomiast zdanie to nie wynika z załączonego filmu bo według mnie nie da się przedstawić różnic za pomocą właśnie takiego filmu na youtube. 

 

Osobom, którzy mają 120/144Hz monitor proponuję zrobić test, po którym zdecydowana większość odczuje różnicę. Ustawcie monitor na 60Hz pograjcie z godzinkę po czym ustawcie na 120 HZ i zacznijcie grać. Myślę, że wielu z Was nie odczuje zbytniej różnicy.

Po jakimś czasie, na następny dzień na przykład, ustawcie na 120Hz pograjcie godzinę i zmieńcie na 60Hz. Myślę, że od razu otrzymacie odpowiedź czy jest różnica czy nie. Im dłużej będziecie grali na lepszej jakości tym większą różnicę odczujecie.

Ja sobie taki test zrobiłem już spory czas temu bo akurat mam 120Hz stąd mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że różnica jest kolosalna dla mnie.

O jakim monitorze konkretnie piszesz ? Model ?


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#9 CZAMUKO

CZAMUKO

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 października 2015 - 01:52

O jakim monitorze konkretnie piszesz ? Model ?

Eizo Foris FG2421



#10 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 października 2015 - 01:57

Ja mam mitycznego, legendarnego ROG Swifta i gram na nim w 60 Hz + G-SYNC. Wyżej różnicy po prostu nie ma, a karta przy locku na 60 kl./s właściwie nie daje o sobie znać na Xboksie One podłączonym do Soniaka W75C, który zabija ten monitor kontrastem ;)


Użytkownik gtxxor edytował ten post 09 października 2015 - 01:58

KRUL FORUMKA 


#11 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 09 października 2015 - 01:57

@Czamuko
Jak nie widać, zawsze można spowolnić filmik na YT :P

wydrapane za pomocą MS Lumia 625

Użytkownik Bakak edytował ten post 09 października 2015 - 01:59

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#12 CZAMUKO

CZAMUKO

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 października 2015 - 02:08

@Czamuko
Jak nie widać, zawsze można spowolnić filmik na YT :P

wydrapane za pomocą MS Lumia 625

Można ale to już nie to samo :P . To w czym największą widzę różnicę to - jakby to opisać - "delikatność przesuwania klatki po klatce" - widać taką "elegancką płynność", po angielsku nazwałbym to smoothing:)



#13 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 09 października 2015 - 02:36

Można ale to już nie to samo :P . To w czym największą widzę różnicę to - jakby to opisać - "delikatność przesuwania klatki po klatce" - widać taką "elegancką płynność", po angielsku nazwałbym to smoothing:)

Widać delikatność przesuwania klatki po klatce :facepalm: - sorry ja wymiękam jeśli wy to widzicie.

Jeszcze zapomniałeś dodać, że jak się postarasz to policzysz te 120 kl w ciągu sekundy - no może z 80 :szczerbol:


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#14 CZAMUKO

CZAMUKO

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 października 2015 - 02:50

Widać delikatność przesuwania klatki po klatce :facepalm: - sorry ja wymiękam jeśli wy to widzicie.

Jeszcze zapomniałeś dodać, że jak się postarasz to policzysz te 120 kl w ciągu sekundy - no może z 80 :szczerbol:

Nie policzę tylko dlatego, że nie umiem liczyć aż do tylu:) Jakbyś mnie maestro nauczył to wtedy dałbym radę:)

Wiedziałem, że jak tak napiszę to zaraz się jakiś ciamajda doczepi. Wyraziłem swoje zdanie bo po to jest ten wątek. Jak masz swoje zdanie to je wyraź a tak to tylko krytykujesz i naśmiewasz się z innych nie wnosząc nic nowego do dyskusji. Jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia to po co się odzywasz? Podejrzewam, że Tobie nawet nie ma co mięknąć;)



#15 Tatry13

Tatry13

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 471 postów

Napisano 09 października 2015 - 02:58

Ja tam widzę spore różnice 


CPU: Athlon II x4 640  Cooler: SilentiumPC Fortis 2+Sigma Pro   MOBO: Asrock 980DE3/U3S3 GPU: Msi R9 270 TF4 1150/1400mhz 1.225v   RAM: A-Data 8gb 1600Mhz  HDD: Seagate 500gb {ST3500413AS} HDDv2 Seagate 500gb {ST500LT012} PSU: Tacens Mars GAMING ( WOW :P ) Mp600 CASE: Zalman Z3

 

 

Najpopularniejsze obrazy ISO WINDOWS : http://baseiso.ucoz.pl/


#16 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 09 października 2015 - 03:26

Nie policzę tylko dlatego, że nie umiem liczyć aż do tylu:) Jakbyś mnie maestro nauczył to wtedy dałbym radę:)

Wiedziałem, że jak tak napiszę to zaraz się jakiś ciamajda doczepi. Wyraziłem swoje zdanie bo po to jest ten wątek. Jak masz swoje zdanie to je wyraź a tak to tylko krytykujesz i naśmiewasz się z innych nie wnosząc nic nowego do dyskusji. Jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia to po co się odzywasz? Podejrzewam, że Tobie nawet nie ma co mięknąć;)

Piszesz bzdury więc to skomentowałem. Skoro wiedziałeś to po co pisałeś.

Na tą chwilę większą ciamajdę jesteś ty gimbusku bo uwierzyłeś w bajkę o zbawiennych 120hz. Nie ogarniasz gry w 60hz. to zacznij sił w grach planszowych.

 

Poczytaj trochę wypowiedzi ludzi na profesjonalnym forum dotyczącym monitorów.

Gość, który wypowiedział się w tym temacie na MVA.pl testuje i kalibruje monitory zawodowo. Przeczytaj jego opinię o magicznych 120/144hz.

 

http://www.mva.pl/vi...c.php?f=6&t=396

"TN jest najszybszym typem matrycy, ale i najgorszym jakościowo. Nadaje się wyłącznie do szybkich gier. W pozostałych zastosowaniach należy w miarę możliwości unikać tego typu wyświetlacza. "120Hz" to marketingowa bujda jakich wiele w sprzęcie klasy masowej. Nie ma czegoś takiego jak 120Hz w LCD a wynika to z zasady działania. To tak jakby reklamował ktoś samochód, że lata na wysokości 3000m. Przecież wiadomo, że nie lata, nawet 10cm nad ziemią. Tak samo jak w samochodach nie istnieje parametr "pułap lotu", tak samo w LCD nie istnieje coś takiego jak "częstotliwość odświeżania". icon_e_wink.gif".

 

"Pochodzenie "120Hz" jest banalnie proste. Parametr "czas reakcji" się zdewaluował. Co sezon w danych technicznych pisało się coraz mniejsze liczby: 16, 10, 8, 5, 2ms. W końcu skończyło się pole manewru więc specjaliści od marketingu wymyślili "hertze". Zresztą w plazmach jest taki parametr, choć oznacza zupełnie co innego to jest reklamowany i się zapamiętuje. Ważne przede wszystkim, że się dobrze kojarzy. Również wysoka wartość "hertzów" tkwi w pamięci jeszcze z techniki kineskopowej. Niebagatelną zaletą nowego "parametru" jest, że lepszy-gorszy liczy się odwrotnie do czasu reakcji, czyli można windować w górę jego wartości ile wlezie. Założę się o dowolną ilość skrzynek piwa, że za kilka miesięcy pokażą się monitory z np 150 albo 200Hz. I taki "przyrost" będzie przez jakiś czas, podobnie jak kontrast, który dziś już osiąga na papierze absurdalne wartości w milionach i też już się zaczyna powoli wyeksploatowywać."

 

A tutaj ciekawostka:

 

http://www.eizo.pl/m...oris-fg2421-pl/

 

60hz_120hz_240hz.jpg

Po tej reklamie twojego EIZO dziwię się, że jeszcze widzisz cokolwiek przy 60hz.

Ciekawsze jeszcze jest to, że przy 120hz także jest kupa (szczerze współczuję Bakak :facepalm:)

Najbardziej jednak współczuję tobie, że łyknąłeś to wszystko jak karp i walisz potem takie pierdoły.


Użytkownik omar2033 edytował ten post 09 października 2015 - 03:41

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#17 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 09 października 2015 - 04:18

Omar już ci kiedyś napisałem, ze te cytaty nie zawierają żadnego merytorycznego przekazu. To jest tylko suche stwierdzenie bez poparcia go żadnymi dowodami. A ty to przedstawiasz jak prawdę objawioną.
Wiem że to idealnie pasuje do twoich przekonań ale jest kiepskim argumentem.

No i nieładnie jest sie naśmiewać.

wydrapane za pomocą MS Lumia 625

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#18 CZAMUKO

CZAMUKO

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 października 2015 - 04:29

Piszesz bzdury więc to skomentowałem. Skoro wiedziałeś to po co pisałeś.

Na tą chwilę większą ciamajdę jesteś ty gimbusku bo uwierzyłeś w bajkę o zbawiennych 120hz. Nie ogarniasz gry w 60hz. to zacznij sił w grach planszowych.

 

Poczytaj trochę wypowiedzi ludzi na profesjonalnym forum dotyczącym monitorów.

Gość, który wypowiedział się w tym temacie na MVA.pl testuje i kalibruje monitory zawodowo. Przeczytaj jego opinię o magicznych 120/144hz.

 

http://www.mva.pl/vi...c.php?f=6&t=396

"TN jest najszybszym typem matrycy, ale i najgorszym jakościowo. Nadaje się wyłącznie do szybkich gier. W pozostałych zastosowaniach należy w miarę możliwości unikać tego typu wyświetlacza. "120Hz" to marketingowa bujda jakich wiele w sprzęcie klasy masowej. Nie ma czegoś takiego jak 120Hz w LCD a wynika to z zasady działania. To tak jakby reklamował ktoś samochód, że lata na wysokości 3000m. Przecież wiadomo, że nie lata, nawet 10cm nad ziemią. Tak samo jak w samochodach nie istnieje parametr "pułap lotu", tak samo w LCD nie istnieje coś takiego jak "częstotliwość odświeżania". icon_e_wink.gif".

 

"Pochodzenie "120Hz" jest banalnie proste. Parametr "czas reakcji" się zdewaluował. Co sezon w danych technicznych pisało się coraz mniejsze liczby: 16, 10, 8, 5, 2ms. W końcu skończyło się pole manewru więc specjaliści od marketingu wymyślili "hertze". Zresztą w plazmach jest taki parametr, choć oznacza zupełnie co innego to jest reklamowany i się zapamiętuje. Ważne przede wszystkim, że się dobrze kojarzy. Również wysoka wartość "hertzów" tkwi w pamięci jeszcze z techniki kineskopowej. Niebagatelną zaletą nowego "parametru" jest, że lepszy-gorszy liczy się odwrotnie do czasu reakcji, czyli można windować w górę jego wartości ile wlezie. Założę się o dowolną ilość skrzynek piwa, że za kilka miesięcy pokażą się monitory z np 150 albo 200Hz. I taki "przyrost" będzie przez jakiś czas, podobnie jak kontrast, który dziś już osiąga na papierze absurdalne wartości w milionach i też już się zaczyna powoli wyeksploatowywać."

 

A tutaj ciekawostka:

 

http://www.eizo.pl/m...oris-fg2421-pl/

 

60hz_120hz_240hz.jpg

Po tej reklamie twojego EIZO dziwię się, że jeszcze widzisz cokolwiek przy 60hz.

Ciekawsze jeszcze jest to, że przy 120hz także jest kupa (szczerze współczuję Bakak :facepalm:)

Najbardziej jednak współczuję tobie, że łyknąłeś to wszystko jak karp i walisz potem takie pierdoły.

Wiesz, tu nie chodzi o to czy ja w to wierzę czy nie. Przed tym Eizo miałem monitor Samsunga jakiś 4:3 jeszcze. Poszedłem do autoryzowanego sklepu z iPhonami i okazało się, że gościu sprzedaje też monitory. Zapytałem co ma ciekawego na sklepie. Pokazał mi Eizo. A co on takiego ma - zapytałem? To nowość poza tym to Eizo. I go kupiłem - bez gadania o Herzach, czasach reakcji, jasnościach dupościach i innych pierdołach. Po prostu mi się spodobał.

Możesz mieć bekę z takich gości jak ja bo fachowiec się wypowiedział i obalił cały mit Herzów w monitorach. Czy ma rację czy nie to się nie wypowiem bo nie znam się na tym od strony technicznej natomiast szanuję jego i Twoje zdanie. Kto wie - może jakiś inny fachowiec mówi gdzieś coś innego?

 

Nie zmieni to jednak faktu, że gdy JA osobiście zmienię ze 120Hz na 60Hz w grze widzę od razu różnicę. Fachowiec powie, że to niemożliwe technicznie, ja powiem, że widzę różnicę (nie wiem może efekt Placebo?) podobnie zresztą jak w przypadku przytoczonej historii z klawiaturą. Zauważ, że nie wypowiedziałem się czy widzę różnicę na filmie Bakaka, tylko odnośnie MOICH odczuć związanych z MOIM sprzętem. Ja nie piszę, że tak jest z każdym monitorem. Nikogo też nie staram się na siłę przekonywać odnośnie słuszności ewentualnej wyższości 120Hz nad 60Hz. To są MOJE odczucia i żaden fachowiec nie jest w stanie ich zmienić - Ty również - możesz mnie nawet nazywać gimbuskiem z tego powodu - świadczy to tylko o Tobie. Nie musisz mi również współczuć, na prawdę nie ma czego - ja jestem po prostu niesamowicie zadowolony z mojego monitora nieważne co ktokolwiek by nie napisał, bo to ja go użytkuję i mam o nim swoją własną opinię. 

 

Nie mogłeś od razu wyrazić swojego zdania odnośnie 120/144Hz, byłoby kulturalniej i bez zbędnych postów?



#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 09 października 2015 - 04:34

ja tam różnicy nie widzę między 60,75,120hz , zauważam i to nie zbyt wielką dopiero porównując 144hz z 60hz , ale wciąż jest to na tyle mała różnica że nigdy w życiu nie poświecił bym lepszej matrycy za herce , wole tani ips 60hz niż tn 120hz


jlzqhakr0o4c.jpg


#20 CZAMUKO

CZAMUKO

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 października 2015 - 05:29

@omar 2033.

 

Wiesz, przez Ciebie z ciekawości po dwóch latach użytkowania mojego Eizo, postanowiłem sobie zadać "trud" i poszukać opinii na jego temat. Wyobraź sobie, że znalazłem ciekawy artykuł napisany przez zacytowanego przez Ciebie powyżej fachowca dokładnie z tej samej strony mva.pl:

 

http://mva.pl/viewto...php?f=26&t=1269

 

Uważnie przeczytałem obszerne opracowanie. Oczywiście autor recenzji opisuje monitor jego plusy i minusy. Zapraszam do pełnej lektury jednak pozwól, że zacytuję tutaj fragment podsumowania:

 

"... Stąd, jeśli nie da się czegoś zmierzyć, nie ma czym, to po prostu nie mierzę. Stąd nie ma możliwości pomiarowego przedstawienia co się dzieje z obrazem po włączeniu trybów 120Hz i Turbo240. A dzieje się tyle, że czapki z głów, Panowie. Na pewno każdy gracz wie jak w grze typu FPP, macha się broń trzymana w ręku. Proponuję zwrócić uwagę na swoim monitorze, że podczas akcji, animacja tego karabinu czy noża, jest odrobinę ze skokami. Po włączeniu monitora w tryb szybki, znika absolutnie. Choć wydawać by się mogło, że owa niepłynność jest znikoma, to jednak przejście w animację całkowicie, idealnie płynną, zupełnie zmienia komfort. Ludzkimi oczami nie sposób dostrzec w ogóle żadnych przycięć, przeskoków animacji. Oczywiście nie tylko karabin zaczyna się zachowywać bardziej naturalnie, zmiany są w całym obrazie, całej scenie. Druga duża różnica w stosunku do "zwykłych" monitorów nie jest tak spektakularna, ale znakomicie ułatwia rozgrywki zawodnicze. W trybach FPP1, FPP2 monitor robi użytek z układów DSP na pokładzie, analizuje obraz i wykrywa ciemne miejsca w obrazie. Rozjaśnia je i wyostrza..."

 

Jak widzisz Twój fachowiec twierdzi, że nie jest w stanie zmierzyć Herzów (wcześniej dałeś post tego samego fachowca, który wypowiada się że Herzów w monitorach LCD nie ma i wymyślili je tylko marketingowcy), natomiast tutaj nie może zmierzyć Herzów (czyli jednak jakieś Herze są), ale tryb 120Hz i turbo 240Hz kwituje krótkim stwierdzeniem "czapki z głów, Panowie"

 

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie omar2033:)



#21 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 października 2015 - 05:54

Tyle tylko, że znów sprawa rozbija się - a jakże inaczej - o podświetlenie. Eizo FG2421 ma intwerter zsynchronizowany z częstotliwością odświeżania, gdzie impuls dopasowuje się do kolejnych klatek. Z tego wynika jasno, że przy 60 Hz mamy raptem 60 błysków, a to nie jest akceptowalne.

 

Po prostu, elektronikę monitora optymalizuje się zawsze pod szczytowe osiągi matrycy. Nie ma sensu tego robić inaczej, dlatego takie porównania typu 60v120 na jednym monitorze są również bez sensu.


KRUL FORUMKA 


#22 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 09 października 2015 - 05:56

@omar 2033.

 

Wiesz, przez Ciebie z ciekawości po dwóch latach użytkowania mojego Eizo, postanowiłem sobie zadać "trud" i poszukać opinii na jego temat. Wyobraź sobie, że znalazłem ciekawy artykuł napisany przez zacytowanego przez Ciebie powyżej fachowca dokładnie z tej samej strony mva.pl:

 

http://mva.pl/viewto...php?f=26&t=1269

 

Uważnie przeczytałem obszerne opracowanie. Oczywiście autor recenzji opisuje monitor jego plusy i minusy. Zapraszam do pełnej lektury jednak pozwól, że zacytuję tutaj fragment podsumowania:

 

"... Stąd, jeśli nie da się czegoś zmierzyć, nie ma czym, to po prostu nie mierzę. Stąd nie ma możliwości pomiarowego przedstawienia co się dzieje z obrazem po włączeniu trybów 120Hz i Turbo240. A dzieje się tyle, że czapki z głów, Panowie. Na pewno każdy gracz wie jak w grze typu FPP, macha się broń trzymana w ręku. Proponuję zwrócić uwagę na swoim monitorze, że podczas akcji, animacja tego karabinu czy noża, jest odrobinę ze skokami. Po włączeniu monitora w tryb szybki, znika absolutnie. Choć wydawać by się mogło, że owa niepłynność jest znikoma, to jednak przejście w animację całkowicie, idealnie płynną, zupełnie zmienia komfort. Ludzkimi oczami nie sposób dostrzec w ogóle żadnych przycięć, przeskoków animacji. Oczywiście nie tylko karabin zaczyna się zachowywać bardziej naturalnie, zmiany są w całym obrazie, całej scenie. Druga duża różnica w stosunku do "zwykłych" monitorów nie jest tak spektakularna, ale znakomicie ułatwia rozgrywki zawodnicze. W trybach FPP1, FPP2 monitor robi użytek z układów DSP na pokładzie, analizuje obraz i wykrywa ciemne miejsca w obrazie. Rozjaśnia je i wyostrza..."

 

Jak widzisz Twój fachowiec twierdzi, że nie jest w stanie zmierzyć Herzów (wcześniej dałeś post tego samego fachowca, który wypowiada się że Herzów w monitorach LCD nie ma i wymyślili je tylko marketingowcy), natomiast tutaj nie może zmierzyć Herzów (czyli jednak jakieś Herze są), ale tryb 120Hz i turbo 240Hz kwituje krótkim stwierdzeniem "czapki z głów, Panowie"

 

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie omar2033:)

 

Czapki z głów dla wszystkich, którzy uwierzyli w tą

60hz_120hz_240hz.jpg

reklamę i z jej powodu nabyli jakikolwiek monitor 120/144hz.

I żeby być dobrze zrozumianym. Twój Eizo to bardzo dobry monitor na dobrej matrycy, a ja mam tylko bekę z reklamy jego hercuffff.

Sam monitor gość dobrał ci dobrze. To zdecydowanie lepszy monitor od wszelkich benq-ów.

Dzięki za pozdrowienia.


Użytkownik omar2033 edytował ten post 09 października 2015 - 05:57

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#23 CZAMUKO

CZAMUKO

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 października 2015 - 06:24

@gtxxor,

 

Zgadzam się z Tobą dlatego napisałem - moje wrażenia tylko na MOIM monitorze a nie na KAŻDYM. Równie dobrze może się okazać, że inna osoba na moim monitorze nie będzie widziała żadnej różnicy. 

 

@omar2033

 

Z całym szacunkiem dla Ciebie ale pisanie teraz, że musiał tak napisać bo zapłacona reklama jest absolutnie niepoprawne. Ani ja ani Ty tego nie wiesz a takim stwierdzeniem oskarżasz bezpodstawnie i obrażasz "swojego" fachowca o nierzetelność. Albo gość pisze prawdę bazując na swojej wiedzy, albo pisze to co mu każą. Jeżeli by było tak jak Ty mówisz, to jedna napisana recenzja za pieniądze dyskwalifikuje go jako fachowca (może swoją drogą by założyć nowy wątek na temat zdania forumowiczów o rzetelności niektórych e-redakcji typu pclab, purepc itp.?). Wracając do tematu albo się komuś ufa albo nie. Nie da się w sposób: "w to mu wierzę bo się zna, to napisał za kasę, tutaj był po wczorajszym, a w tym poście trolował" 

Monitora mi gościu nie dobrał - napisałem, że wziąłem bo mi się spodobał nie patrząc na żadne recenzje i fora na necie i bez paplaniny sprzedawcy.

Nie chcę też również, żebyś mi słodził, że mam spoko monitor. Na prawdę nie zależy mi na takich stwierdzeniach. Mam i jestem zadowolony natomiast mogłoby się okazać, że mógłbym być zadowolony jeszcze bardziej z całkiem innego i tańszego nawet monitora. Tego nie wiem i nie będę wiedział bo nie zamierzam zmieniać.

 

Myślę, że wypowiedzieliśmy się na temat własnych odczuć pomiędzy 120/144Hz a 60Hz i dajmy się wypowiedzieć innym co o tym sądzą nie obrażając się nawzajem i mając do siebie szacunek.



#24 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 09 października 2015 - 06:43

Panowie Omar2033 i Czamuko, jak cytujecie długie posty to proszę robic to częściowo lub wrzucać je do spoilera. Bo się śmietnik robi :(

Co do samych reklam i marketingowej papki to rozumiem wyśmiewanie się z tego i proszę się trzymać tylko tego.

wydrapane za pomocą MS Lumia 625

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#25 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 10 października 2015 - 05:52

Ostatnio tak miałem z klawiaturą mechaniczną, którą pożyczyłem koledze, żeby sobie sprawdził czy mu pasuje. Zmuszony byłem podłączyć starą membranówkę, która bądź co bądź nie była za 10 złotych (Microsoft SideWinder X4) i z której byłem ogromnie zadowolony i szybko się okazało, że to jednak nie jest to co być powinno. Podobnie będzie ze słuchawkami, myszką itd.

Sam mam mechanika na cherry mx red i poza wyższa głośnością z dobra wyposażona w twarde membrany klawiatura nic ich nie rożni, porównywałem ostatnio sobie z moim starym Shiftem od Steela który ma podobny skok i twarde membrany, niestety jest już padaka. Powiem szczerze ze Shift za 120zl okazał się dla mnie lepszy jeżeli chodzi o czucie przycisku.
Tak samo z myszka, nie przesadzajmy ze jak wydasz 250zl a nie 100zl to będziesz grał o niebo lepiej, bo to nie prawda. Jak nie masz dobrego czucia, pamieć mięśniowej to nic nie ugrasz nawet najlepszym sprzętem. Co do słuchawek to najważniejsza jest karta dźwiękowa, nie oszukujmy się słuchawki za 500zl nie zagrają o wiele lepiej na Integrze aniżeli słuchawki za 100zl.

Wracając do monitorów, różnica jest, jednak jest ona marginalna i wg mnie płacenie niemal 2 krotności za monitor ze słabymi kolorami i kontrastem to dla mnie przesada. Wole za mniej więcej polowe ceny wziąć porządny monitor z dobrymi kolorami i kontrastem na matrycy AMVA+ i tyle w moim temacie.

Nigdy nie jadłem marketingowcom z reki, tak wiec mój sprzęt nigdy nie musiał być najlepszy a kupowałem go czysto z ciekawości tak tez
przez 8 lat grałem na gównianych myszkach typu tracer za 30zl później kupno x7 i dopiero w tamtym roku steelseries sensei
klawiatury typu tracer za 20zl - Steelseries shift jakieś 2lata temu, teraz kupiłem mechanika bo steel już padł a trafiłem roccat ryos w bardzo niskiej cenie wiec postanowiłem sprawdzić.
słuchawki - A4Tech hs-100 miałem je bardzo długo, były tak niewygodne ze po 2h grania mus było przestać grac bo uszy odpadały, później zabawa w wszelkiego rodzaju Srajberie, 7h, 4xb, jakieś razery, wszystko używki za max 100zl najczęściej i tak nie wydawałem więcej niż 60 itd.

Wiec pewnie monitor 144hz kupie jak ich cena spadnie do rozsądnego poziomu ewentualnie używki będą w rozsądnej cenie.
 

 

Czapki z głów dla wszystkich, którzy uwierzyli w tą

60hz_120hz_240hz.jpg

reklamę i z jej powodu nabyli jakikolwiek monitor 120/144hz.

I żeby być dobrze zrozumianym. Twój Eizo to bardzo dobry monitor na dobrej matrycy, a ja mam tylko bekę z reklamy jego hercuffff.

Sam monitor gość dobrał ci dobrze. To zdecydowanie lepszy monitor od wszelkich benq-ów.

Dzięki za pozdrowienia.

Każdy kto chociaż 10h zagrał w csa, wie ze takie coś, co jest pokazane na tej grafice jest wzięte z .upy. I naprawdę trzeba miec wodę zamiast mózgu żeby w to uwierzyć.


Jestem raczej z tych co wierzą w to co widzieli aniżeli usłyszeli.
Tak wiec rada ode mnie
Don't be a looser, buy defuser, a tak serio to nie badzcie z tych co maja Wiecej sprzetu niz talentu

 


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 10 października 2015 - 09:48

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#26 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 10 października 2015 - 09:39

Tutaj nie ma co się awanturować, a już napewno nie powinno się wyśmiewać co niestety Omar2033 robi nagminnie. Nawet jeśli nie jest to celowe to forma wypowiedzi nie pozostawia złudzeń.

Osobiście nigdy nie miałem dłuższej styczności z wypasionymi monitorami. Najdłużej około tydzień czasu bawiłem się profesjonalnym NEC za około 20K 20tyś PLN i na nim też widziałem Tearing. Tak wiem ja mam "krzywe" oczy i nerwice natręctw :P
Przez około 2 dni bawiłem się Swiftem od ASUSA i przy 60 Hz jest to samo co na marketówie za 500zł, takie moje zdanie, jedynie kolorki znacznie lepsze.
Miałem też przyjemność bliższego przyjrzenia się Eizo FS 2333 i 2434 i wszędzie 60 Hz mi nie odpowiadało, szczególnie, że byłem przyzwyczajony do grania na CRT, który w natywnej rozdziałce 1024p działał przy 75 Hz, a po zejściu z niej do 768p ogarniał 85 Hz. Gdy przesiadłem się na mój pierwszy LCD 60 Hz, za który zapłaciłem blisko 800zł, i uwaga był to rok 2009!, więc LCD nie był żadną nowością, to początkowo myślałem że monitor jest uszkodzony, gdyż obraz był jakiś inny.
Prawie miesiąc się do tego przyzwyczajałem.

 

EDIT: 16.10.2015r. 16:55

Zmieniłem trochę sens poniższego akapitu, gdyż wyraziłem się w nim nieprecyzyjnie i mógł wprowadzać czytelnika w błąd.

 

Potem okazało się że właśnie z powodu przejścia na nowy monitor mam bóle głowy i oczu, łzawienie itp. dłuższe granie niż 1h, powodowało spory dyskomfort, gdzie w przeszłości potrafiłem napierdalać w MOH:AA 5-6H z rzędu. Miedzy innymi pojawiła się anomalia w postaci widocznego Tearingu, który nałożony na kiepskie i migoczące podświetlenie LCD, powodowały w/w problemy.
 
EDIT: 16.10.2015r. 16:55
Zmieniłem trochę sens poprzedniego akapitu, gdyż wyraziłem się w nim nieprecyzyjnie i mógł wprowadzać czytelnika w błąd.

 
Chyba na przełomie 2010-2011r, po raz pierwszy miałem styczność z 120 Hz Benq-iem XL2410T i okazało się, że problemu nie ma! Że gra się lepiej i przyjemniej.
Wtedy ten monitor kosztował chyba 1500-1700zł i byłem o włos od jego kupienia, ale nie zrobiłem tego gdyż właśnie kolory, mleczność i ogólna kupa na ekranie przy innych zastosowaniach niż gry były nie do przyjęcia.

Teraz mam Benq XL2411Z i jak go dostałem to pierwsze o czym pomyślałem to zwrot.
Ustawienia fabryczne w tym monitorze to jakaś kpina!
Około 2 tygodnie szukałem recenzji i testów, aby jako tako go ustawić i w końcu udało się. Monitor nadal jest daleki od ideału, ale do oglądania filmów, neta i oczywiście grania nadaje się wystarczająco dobrze.
Nie ma mlecznych kolorów, a czas reakcji w grach jest bardzo dobry. Jedynie cena 1200-1300zł za niego to lekka przesada.
Taki monitor nie powinien kosztować więcej jak 900zł.

Teraz dochodzimy do rozstaju dróg, tyle że nie w dwie strony tylko aż cztery.

Pierwsza prowadzi do obozu ludzi, który nie widzą różnic i OK nic mi do tego.
Druga prowadzi do obozu ludzi, którzy widza r różnicę i nie wyobrażają sobie grania poniżej 120 Hz.
Trzecia prowadzi do obozu ludzi, którzy nawet nie wiedzą o co kaman i mają to głęboko w dupie.
Czwarta prowadzi do obozu ludzi, którzy wiedzą o co kaman i też mają to głęboko w dupie.

Do póki żaden z obozów nie zaczyna na siłę przekonywać pozostały to jest OK, problem pojawia się gdy jedni drugich chcą na siłę przekonywać, ze to czy tamto to bujda.


Użytkownik Bakak edytował ten post 16 października 2015 - 04:14

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#27 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 10 października 2015 - 10:05

Zacznijmy od tego ze każdy ma inny feeling, poczucie komfortu i ogólnie jest inny. A wmawianie komuś na sile nie ma sensu, bo znając psychikę ludzka najczęściej zachęcimy go jeszcze bardziej.
Mam znajomych którzy maja monitory 120/144hz. Jednak ja siedząc na już dość leciwym samsungu p2050 i przesiadając się na Benka nie widzę takiej różnicy żebym musiał juz zmieniać monitor. Tym bardziej ze chłopaki mimo sprzętu za srogie pieniądze wcale nie graja lepiej niż ja, dużo tutaj tez zależy od formy gracza, bo są dni ze siada wszystko i dni ze załamać i pociąć się idzie. 
Znam wiele osób które graja na sprzęcie za 100zl (klawa mysz słuchawki) na kompie opartym o leciwego Quada a są lepsi niż Ci którzy graja na sprzęcie za 7-8k.

Również zaczynałem w czasach CRT, mój pierwszy CRT chyba hyundai 17" wyciągał max 85hz przy rozdzielczości 1024x768, ale jako dzieciak, bo miałem wtedy chyba z 10-11lat nie zwracałem na to uwagi, w ogóle kto wtedy grał w domu przez neta? Nie dało się po prostu, a w kafejkach każdy wie jaki był sprzęt. Teraz jesteśmy karmieni marketingowa papka i tak jak pojecie Hz w monitorach ciekło krystalicznych nie ma już zastosowania, to jednak nazewnictwo zostało, bo to ono ma tradycje wśród co by nie patrzeć jeszcze sporej ilości starszych graczy (roczniki 85-90) bo na nas i na małolatach marketingowcy się skupiają, my bo już mieliśmy z tym styczność, a teraz pracujemy i zarabiamy na taki zakup możemy sobie pozwolić oraz małolaty które namówią rodziców po powiedzą ze ekran nie mruga podczas szybkich akcji czy grania i przez to jest zdrowszy dla oczu i gotowe.


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 10 października 2015 - 10:10

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#28 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 10 października 2015 - 10:33

Damian monitora za 20 tys zl to Ty na oczy jak i ja nie widziales,a jesli jakims cudem widziales i niby sie nim bawiles to monitor przewidziany jest dla waskiego grona odbiorcow jakimi sa fotograficy lub cholera wie jakie inne profesje w odbiorze obrazu,koloru gdzie nie mamy sie "prawa wypowiadać" i na pewno ten monitor nie bedzie stworzony dla takich "ludzi jak my" bo sam monitor to 2x wiecej niz cena wypasionego zestawu PC.

A do kolegi powyzej moze gtx xor jeszcze raz napisze i wytlumaczy łopatologicznie co to są,co to za parametr Hz w monitorach LCD bo widocznie 90% uzytkownikow myli pojecia i to wcale nie jest marketingowa papka tylklo o mowa o przetwornicach strerujacych podswietlaniem matrycy ale ludzie to sobie tłumacza tak jak chca

PS. A moze nalezy wspomnieć o monitorze/ach ktory/e ma w sobie wiatraki celem rozproszenia ciepla (marka Eizo CX240) iz monitor odpowiedniej klasy to maszyna niczym jednostka PC ktora steruje caloscia  tym samy tym czyms co widzimy w "plastikowej" ramce przed soba ale prawdopodobnie chodzi tutaj o obraz statyczny niz ruchomy


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 10 października 2015 - 10:48


#29 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 10 października 2015 - 10:38

Zacznijmy od tego ze każdy ma inny feeling, poczucie komfortu i ogólnie jest inny. A wmawianie komuś na sile nie ma sensu, bo znając psychikę ludzka najczęściej zachęcimy go jeszcze bardziej.
Mam znajomych którzy maja monitory 120/144hz. Jednak ja siedząc na już dość leciwym samsungu p2050 i przesiadając się na Benka nie widzę takiej różnicy żebym musiał juz zmieniać monitor. Tym bardziej ze chłopaki mimo sprzętu za srogie pieniądze wcale nie graja lepiej niż ja, dużo tutaj tez zależy od formy gracza, bo są dni ze siada wszystko i dni ze załamać i pociąć się idzie. 
Znam wiele osób które graja na sprzęcie za 100zl (klawa mysz słuchawki) na kompie opartym o leciwego Quada a są lepsi niż Ci którzy graja na sprzęcie za 7-8k.


Trochę to pokrętne.
Piszesz, że kasa nie robi różnicy i po części masz rację, bo skill jest ważniejszy.
Za czasów gry w MOH:AA, grywałem z gościem o ksywce FoQs. Już wtedy ludzie się spuszczali nad myszkami optycznymi i laserowymi bo tak precyzyjne itp. To był rok 2005 bodaj. Ten gość grał na na zwykłej kulkowej myszy za 5zł :P i tak wymiatał, że głowa mała, a ja nie byłem w stanie grać na takiej myszce.
Zmierzam do tego, że wiele zależy od osobistych preferencji i jednemu starcza sprzęt za 5zł, a kto iny musi wydać na niego 5 tyś.

Wcześniej pisałeś też, że np: słuchawki za 100zł sa tak samo dobre jak tez za 500zł jeśli dzwiękówka słaba. I tu również po części masz racje, bo jakiś producent mógł ładniej opakować tanie słuchawki i sprzedawać je za 5 razy wyższą cenę, ale wież mi że jeśli kupisz dobre słuchawki za te 500zł to nawet na słabszej dzwiękówce usłyszysz różnicę. Również sam sprzęt w tej samej cenie nie jest sobie równy. Parę ładnych lat temu kupiłem sobie Creative Fatality HS800 za około 99zł, wydawały mi się mega wypasem w porównaniu do badziewia kupowanego w marketach za 10-20zł. Jakiś rok temu zmieniłem moje wysłużone HS-800 na Plantroniks Gamcom 380 też za około 100zł i różnica jest kolosalna, HS-800 nie umywają się do Plantroniksów? Więc takie uogólnienia
Też nie są dobre.
 

Również zaczynałem w czasach CRT, mój pierwszy CRT chyba hyundai 17" wyciągał max 85hz przy rozdzielczości 1024x768, ale jako dzieciak, bo miałem wtedy chyba z 10-11lat nie zwracałem na to uwagi, w ogóle kto wtedy grał w domu przez neta? Nie dało się po prostu, a w kafejkach każdy wie jaki był sprzęt. Teraz jesteśmy karmieni marketingowa papka i tak jak pojecie Hz w monitorach ciekło krystalicznych nie ma już zastosowania, to jednak nazewnictwo zostało, bo to ono ma tradycje wśród co by nie patrzeć jeszcze sporej ilości starszych graczy (roczniki 85-90) bo na nas i na małolatach marketingowcy się skupiają, my bo już mieliśmy z tym styczność, a teraz pracujemy i zarabiamy na taki zakup możemy sobie pozwolić oraz małolaty które namówią rodziców po powiedzą ze ekran nie mruga podczas szybkich akcji czy grania i przez to jest zdrowszy dla oczu i gotowe.


Jeśli ty nie widzisz różnicy to świetnie dla Ciebie. W moim przypadku było odwrotnie. Widzę tą różnicę i aktualnie nie wyobrażam sobie powrotu do grania na 60 Hz, powiem więcej, już 75 Hz robi różnicę i jeśli będę zmieniać monitor, a interesuje mnie zakup LG 29UM67 z FreeSync, który ma właśnie 75 Hz, a ponoć da się go podkręcić, bez straty jakości do około 90 Hz, to właśnie będzie mój kolejny monitor :)
 

Damian monitora za 20 tys zl to Ty na oczy jak i ja nie widziales,a jesli jakims cudem widziales i niby sie nim bawiles to monitor przewidziany jest dla wąskiego grona odbiorcow jakimi sa fotograficy lub cholera wie jakie inne profesje w odbiorze obrazu,koloru gdzie nie mamy sie "prawa wypowiadać" i na pewno ten monitor nie bedzie stworzony dla takich "ludzi jak my" bo sam monitor to 2x wiecej niz cena wypasionego zestawu PC.
A do kolegi powyzej moze gtx xor jeszcze raz napisze i wytlumaczy łopatologicznie co to są,co to za parametr Hz w monitorach LCD bo widocznie 90% uzytkownikow myli pojecia i to wcale nie jest marketingowa papka tylklo o mowa o pzetwornicach strerujacych podswietlaniem matrycy ale ludzie to sobie tłumacza tak jak chca


Nie masz pojęcia co ja widziałem, a czego nie.

Składałem kiedyś kompa dla profesjonalnego grafika i zażyczył sobie taki właśnie monitor. Cały komp był wart więcej niż nie jeden samochód klasy średniej. I proszę cię nie wypowiadaj się w taki sposób bo nie możesz wiedzieć takich rzeczy.

Użytkownik Bakak edytował ten post 10 października 2015 - 10:45

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#30 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 10 października 2015 - 11:03

"Najbardziej wypasiony" monitor 4K Eizo 31 cali bedzie kosztowal w cenie prognozowalnej 15 do 18 tys zl a Ty piszesz o Necu "20 K" przytaczajac taki monitor do spraw przyziemnych jakim jest wyswieltanie obrazu w grach,przegladaniu internetu,robisz z forumowiczow idiotow bo jak to inaczej nazwac

Ps.Twoj cytat "Osobiście nigdy nie miałem dłuższej styczności z wypasionymi monitorami" to jaki u Ciebie monitor jest wypasiony?? 


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 10 października 2015 - 11:11


#31 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 10 października 2015 - 11:14

"Najbardziej wypasiony" monitor 4K Eizo 31 cali bedzie kosztowal w cenie prognozowalnej 15 do 18 tys zl a Ty piszesz o Necu "20 K" przytaczajac taki monitor do spraw przyziemnych jakim jest wyswieltanie obrazu w grach,przegladaniu internetu,robisz z forumowiczow idiotow bo jak to inaczej nazwac
Ps.Twoj cytat "Osobiście nigdy nie miałem dłuższej styczności z wypasionymi monitorami" to jaki u Ciebie monitor jest wypasiony??


Ja pikole! Przecież tu nie chodzi o rozdzielczość tylko o cenę! 20K = 20000zł :facepalm:

 

Ogarnij się!

 

A dłuższa styczność to znaczy mieć go na co dzień, co najmniej miesiąc, a nie kilka dni! Czytaj ze zrozumieniem. Bo tam jest napisane też że miałem go u siebie TYDZIEŃ!


Użytkownik Bakak edytował ten post 10 października 2015 - 11:21

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#32 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 10 października 2015 - 11:23

Mam monitor ze 144 hercami, widać różnicę, bo 60 ma "smużenie" lekko mówiąc. Ale! Od lat gram w CSa, nie było kiedyś tych "hercufffff" i przyzwyczaiłem się do tego stopnia, że różnicy mi to nie robi najmniejszej. W CSie i tak ograniczam FPSy, bo nie mam komfortu przy grze powyżej 130 (magiczna bariera, później już odczuwam różnice w movemencie i nie potrafię grać, chyba że mecz czysto "snajperski", awp, scout - tam obojętnie ile fps - z zoomem nie robi mi różnicy)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#33 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 10 października 2015 - 11:28

Mam monitor ze 144 hercami, widać różnicę, bo 60 ma "smużenie" lekko mówiąc. Ale! Od lat gram w CSa, nie było kiedyś tych "hercufffff" i przyzwyczaiłem się do tego stopnia, że różnicy mi to nie robi najmniejszej. W CSie i tak ograniczam FPSy, bo nie mam komfortu przy grze powyżej 130 (magiczna bariera, później już odczuwam różnice w movemencie i nie potrafię grać, chyba że mecz czysto "snajperski", awp, scout - tam obojętnie ile fps - z zoomem nie robi mi różnicy)

 

Herze były zawsze tylko nie wiedziałeś co to takiego :P


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#34 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 10 października 2015 - 11:37

Mówiąc nie było tych "hercuffff" miałem na myśli fakt, że nikt nie cisnął, że- 144hz, musisz mieć graczu! - ani nic tego typu. Nie było też i 144hz w monitorach (chyba, że w sprzętach, które kiedyś były poza moim zasięgiem, a co za tym idzie zwyczajnie dla mnie nie istniały).


PS. 144hz mam chyba tylko w fifie, bo nie lubie jak wybija bramkarz piłkę, a ona leci tak jakby "nie mogła".


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#35 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:08

Damian gdybys ty mial taki sprzet do poskladania to bys YT filmikami zapchał piszac o tym monitorze za 20 tys zl,to co na chwile obecna znalazlem:
wspomniany eizo 4 K Eizo ColorEdge CG318-4K cena22 tys zl  31 cali
                   nec        NEC SpectraView Reference 322 UHD  18 tys zl  31,5 cala
                   nec        NEC MultiSync PA322UHD-SVII - LCD 32, IPS 4K UHD 32 cale
oraz zestawie za pozostale 30 tys lub wiecej bo wychodze z zalozenia ze nowe auto sredniej klasy kosztuje powyzej tych 50 tys,
a choćby nawet to TO SA PROFESJONALNE MONITORY DO OBROBKI ................... PRACY przy........ a nie grania oraz ogladania internetu by wymieniac takie zjawisko jak jak to nazwales TEARING bo nawet nie raczyles napisac po polsku.
Gdyby za fantazje karali to bys mial dozywocie

Ps Dszefko zawsze bylo tak ze jak sie przesiadasz z nizszej klasy sprzetu na wyzszy to az takich roznic nie uswiadczysz(w pewnym zakresie cenowym sprzetu),oczy,uszy otwieraja sie wtedy jak przesiadasz sie z wyzszej klasy sprzetu na nizsza,chcialbys sie przesiasc z :pokoj,lampa(wzmacniacz) winyl,wino,cygaro(luksus cygaro jakis Davidoff) to co lubisz sluchac na kuchania,radiomagnetofon CD,cienkie piwo jakis sikacz i niedopalek papierosa sobieskie i disco polo? watpie 


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 10 października 2015 - 12:12


#36 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:22

Damian gdybys ty mial taki sprzet do poskladania to bys YT filmikami zapchał piszac o tym monitorze za 20 tys zl,to co na chwile obecna znalazlem:
wspomniany eizo 4 K Eizo ColorEdge CG318-4K cena22 tys zl  31 cali
                   nec        NEC SpectraView Reference 322 UHD  18 tys zl  31,5 cala
                   nec        NEC MultiSync PA322UHD-SVII - LCD 32, IPS 4K UHD 32 cale
oraz zestawie za pozostale 30 tys lub wiecej bo wychodze z zalozenia ze nowe auto sredniej klasy kosztuje powyzej tych 50 tys,
a choćby nawet to TO SA PROFESJONALNE MONITORY DO OBROBKI ................... PRACY przy........ a nie grania oraz ogladania internetu by wymieniac takie zjawisko jak jak to nazwales TEARING bo nawet nie raczyles napisac po polsku.
Gdyby za fantazje karali to bys mial dozywocie

Ps Dszefko zabylo tak ze jak sie przesiadasz z nizszej klasy sprzetu na wyzszy to az takich roznic nie uswiadczysz,oczy,uszy otwieraja sie wtedy jak przesiadasz sie z wyzszej klasy sprzetu na nizsza chcialbys sie przesiasc z :pokoj,lampa(wzmacniacz) winyl,wino,cygaro luksus cygaro jakis Davidoff na kuchania,radiomagnetofon CD,cienkie piwo jakis sikacz i niedopalek papierosa sobieskie watpie

W czasie gdy miałem ten sprzęt nie prowadziłem jeszcze kanału na YT. Wziąłeś to pod uwagę?

W tamtym czasie nawet nie pisałem recek jeszcze! To było 6 lat temu.

Czy ty masz mnie za dziecko, które dopiero co wyskoczyło na szerokie wody w tematach IT, Ja mam gościu 32 lata na karku, a pierwszego PC złożyłem mając 12-13 lat! Więc miarkuj się trochę i zbastuj ze swoimi wydumanymi teoriami spiskowymi.

 

Nie masz pojęcia co ja robiłem w życiu. Więc przestań się przypierdalać i jak masz jakieś obiekcje to pytaj o uściślenie, a nie od razu oskarżasz o kłamstwo.

 

Monitory dla grafików maja tak dopasione przetworniki obrazu (sterowniki matryc), że odpalenie durnej gry na nim nie robi większego wrażenia.

 

Pojecie Tearing używa się na równi z pojęciem "Rozrywania" w tym przypadku Tearing obrazu to po Polsku rozrywanie obrazu.

 

I jeszcze jedno. Jak chcesz komuś zwracać uwagę, że nie pisze po Polsku to najpierw ogarnij swój brak przecinków, kropek i polskich znaków! A ode mnie się odwal!


Użytkownik Bakak edytował ten post 10 października 2015 - 12:25

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#37 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:26

 Damian gdybys ty mial taki sprzet do poskladania to bys YT filmikami zapchał piszac o tym monitorze za 20 tys zl,to co na chwile obecna znalazlem:
wspomniany eizo 4 K Eizo ColorEdge CG318-4K cena22 tys zl  31 cali
                   nec        NEC SpectraView Reference 322 UHD  18 tys zl  31,5 cala
                   nec        NEC MultiSync PA322UHD-SVII - LCD 32, IPS 4K UHD 32 cale
oraz zestawie za pozostale 30 tys lub wiecej bo wychodze z zalozenia ze nowe auto sredniej klasy kosztuje powyzej tych 50 tys,
a choćby nawet to TO SA PROFESJONALNE MONITORY DO OBROBKI ................... PRACY przy........ a nie grania oraz ogladania internetu by wymieniac takie zjawisko jak jak to nazwales TEARING bo nawet nie raczyles napisac po polsku co to znaczy.Jeden,jeden dzien stycznosci z takim monitorem a Ty mowisz w skali tygodnia przy braku kalibracji.
Gdyby za fantazje karali to bys mial dozywocie
Ps Dszefko zawsze bylo tak ze jak sie przesiadasz z nizszej klasy sprzetu na wyzszy to az takich roznic nie uswiadczysz(w pewnym zakresie cenowym sprzetu),oczy,uszy otwieraja sie wtedy jak przesiadasz sie z wyzszej klasy sprzetu na nizsza,chcialbys sie przesiasc z :pokoj,lampa(wzmacniacz) winyl,wino,cygaro(luksus cygaro jakis Davidoff) to co lubisz sluchac na kuchania,radiomagnetofon CD,cienkie piwo jakis sikacz i niedopalek papierosa sobieskie i disco polo? watpie



#38 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:27

Ja Wam powiem jedno. Im dłużej siedzę na forach pecetowych, im większe zbieram doświadczenie, tym częściej dochodzę do wniosku, że tutaj nie znajdzie się prawdziwych graczy. Pamiętam, jak kiedyś się szło do komisu po używki na pleja jedynkę, gdzie gry banglały w tak śmiesznych rozdziałkach jak 320x240, ale się grało, śrubowało czasy w Wipeouta, czy zapraszało kumpla na Tekkena 3. Wszystko podpięte pod 21'' Elemisa na kineskopie (wypukły jeszcze) i wiśta wio.

 

Teraz ludzi łapie pierdolec: herce, pińcet klatek, GEJmingowe myszki i klawiatury i najchętniej to nawet biurko by też kupili GEJmingowe, jakby takie robili... Tyle, że w tym wszystkim nie ma czasu na granie, bo czasu wolnego mało, a ten który jest pochłania grzebanie w sprzęcie.

 

Ja się wypisuje z tego ;)


KRUL FORUMKA 


#39 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:29

Skoncz dupczyc tak ci napisza boś monitora ani sprzetu za 50 tys nie widziol ani nie miol bo nawet takich nie bylo robisz z siebie tylko pośmiewisko wzgledem filmikow gdzie tapeta ci na filmikach od sciany odchodzi


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 10 października 2015 - 12:31


#40 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:33

 tapeta ci na filmikach od sciany odchodzi

MK_HeroBlock.jpg


KRUL FORUMKA 


#41 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:40

Ps Dszefko zawsze bylo tak ze jak sie przesiadasz z nizszej klasy sprzetu na wyzszy to az takich roznic nie uswiadczysz(w pewnym zakresie cenowym sprzetu),oczy,uszy otwieraja sie wtedy jak przesiadasz sie z wyzszej klasy sprzetu na nizsza,chcialbys sie przesiasc z :pokoj,lampa(wzmacniacz) winyl,wino,cygaro(luksus cygaro jakis Davidoff) to co lubisz sluchac na kuchania,radiomagnetofon CD,cienkie piwo jakis sikacz i niedopalek papierosa sobieskie i disco polo? watpie 

Nie pale, a porównanie disco polo do winyla nijak sie nie odnosi. Nawetna słabym sprzęcie możesz słuchać tego co lubisz. Idąc dalej do tych odniesień - mam w gabinecie (w którym też i gram) 2 z 3 monitorów obecnych w domu, jeden ma owe 144 a drugi 60hz. I nie - nie robi mi różnicy granie w CSa na tym czy na tym, bo przez lata się przyzwyczaiłem i fakty są takie, że umiejętności nie podniesiesz sobie sprzętem.
Dodatkowo nie upominaj ludzi co do pisowni, kiedy to nawet cytując to co napisałeś większość tekstu jest na czerwono podkreślona :)

 

Ja Wam powiem jedno. Im dłużej siedzę na forach pecetowych, im większe zbieram doświadczenie, tym częściej dochodzę do wniosku, że tutaj nie znajdzie się prawdziwych graczy. Pamiętam, jak kiedyś się szło do komisu po używki na pleja jedynkę, gdzie gry banglały w tak śmiesznych rozdziałkach jak 320x240, ale się grało, śrubowało czasy w Wipeouta, czy zapraszało kumpla na Tekkena 3. Wszystko podpięte pod 21'' Elemisa na kineskopie (wypukły jeszcze) i wiśta wio.

 

Teraz ludzi łapie pierdolec: herce, pińcet klatek, GEJmingowe myszki i klawiatury i najchętniej to nawet biurko by też kupili GEJmingowe, jakby takie robili... Tyle, że w tym wszystkim nie ma czasu na granie, bo czasu wolnego mało, a ten który jest pochłania grzebanie w sprzęcie.

 

Ja się wypisuje z tego ;)


Xor - gamingowa myszka? O ile logitecha g400 można nazwać gamingowym to cenie go sobie za ergonomię - lubie ten kształt. Klawiatura? Szukałem podświetlanej z klawiszami multimedialnymi - kupiłem lata temu Sidewindera x4, wytrzymał przynajmniej 3x tyle co wszystkie inne klawiatury, które miałem. Monitory? 144hz dostałem od żony na rocznicę - w sumie nie wiem po co, ale go nie wyrzucę. O ilości klatek już pisałem - nawet na 60 pozamiatam te dzieciaki, które od rodziców wytargały hajs na sprzęt za pierdyliard złotówek. No ale nie zmienia to faktu, że czasy sie zmieniają, a człowiek korzysta z dobrodziejstw jakie technologia przynosi - nie widzę w tym nic złego, jeśli ktoś kupuje sobie sprzęt, który uzna za najbardziej dopasowany do swoich potrzeb (mówię tu o sprzęcie ogólnodostępnym, a nie robienie z siebie błazna i szukaniu klawiatury czy myszki w Stanach czy Kanadzie, bo ma kolorek, który jest nam potrzebny).

 

Skoncz dupczyc tak ci napisza boś monitora ani sprzetu za 50 tys nie widziol ani nie miol bo nawet takich nie bylo robisz z siebie tylko pośmiewisko wzgledem filmikow gdzie tapeta ci na filmikach od sciany odchodzi

Za 50 tys? A ty widziałeś? Pośmiewisko robisz w sumie tylko z siebie swoimi tekstami ;)
Pamiętaj tylko - nie szata zdobi człowieka. Jak dla mnie może nagrywać i w szafie babcinej czy piwnicy - byle wartość merytoryczna została zachowana. Chyba, że jesteś typem człowieka, który woli oglądać odpakowania na salonach gówna w złotych workach. No cóż.


MK_HeroBlock.jpg

A może byś tak sobie Panie Kolego zrobił remont, albo nagrywał krótsze filmy? Skoro widać jak w czasie rzeczywistym tapeta odchodzi od ściany :D


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#42 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:45

Xor - gamingowa myszka? O ile logitecha g400 można nazwać gamingowym to cenie go sobie za ergonomię - lubie ten kształt. Klawiatura? Szukałem podświetlanej z klawiszami multimedialnymi - kupiłem lata temu Sidewindera x4, wytrzymał przynajmniej 3x tyle co wszystkie inne klawiatury, które miałem. Monitory? 144hz dostałem od żony na rocznicę - w sumie nie wiem po co, ale go nie wyrzucę. O ilości klatek już pisałem - nawet na 60 pozamiatam te dzieciaki, które od rodziców wytargały hajs na sprzęt za pierdyliard złotówek. No ale nie zmienia to faktu, że czasy sie zmieniają, a człowiek korzysta z dobrodziejstw jakie technologia przynosi - nie widzę w tym nic złego, jeśli ktoś kupuje sobie sprzęt, który uzna za najbardziej dopasowany do swoich potrzeb (mówię tu o sprzęcie ogólnodostępnym, a nie robienie z siebie błazna i szukaniu klawiatury czy myszki w Stanach czy Kanadzie, bo ma kolorek, który jest nam potrzebny).

Ale ja właśnie o tym mówię... o przeżywaniu, bo myszka jest taka, bo sensor taki, a klawiatura to musi mieć coś tam i sratatata... I kupno takiego sprzętu jest celebrowane jak pierwsza komunia. W rezultacie ów "gracz", zamiast grać, grzebie w sprzęcie, a marketing to oczywiście wykorzystuje. Ja się obecnie pozbyłem GPU, gram już tylko na konsolach, a piec służy mi wyłącznie do pracy. Duża oszczędność gotówki i nerwów ;)


KRUL FORUMKA 


#43 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:48

Skoncz dupczyc tak ci napisza boś monitora ani sprzetu za 50 tys nie widziol ani nie miol bo nawet takich nie bylo robisz z siebie tylko pośmiewisko wzgledem filmikow gdzie tapeta ci na filmikach od sciany odchodzi


CZEGO NIE BYŁO?

A to pamiętasz? i7 990X EXTREME w cenie 4400zł, płyty pod ten procek kosztowały 2,5 tyś złotych dorzuć do tego grafikę z seri Quadro za 15 klocków, Pamięci Ram, nawet 10 dysków w Raidzie itp. i za samą skrzynkę pękało wtedy 50 kafli!
Ja tu nie piszę o sprzęcie konsumenckim tylko o stacjach roboczych dla profesjonalisty. Więc z łaski swojej się od*ierdol!

tapeta ci na filmikach od sciany odchodzi


Ty jesteś serio nienormalny. To nie jest tapeta tylko zawieszone na ścianie tło fotograficzne. Poprostu nie dwa monitory nie mieściły się na nim. Puknij się w głowe z tymi durnymi docinkami!
 

Ja Wam powiem jedno. Im dłużej siedzę na forach pecetowych, im większe zbieram doświadczenie, tym częściej dochodzę do wniosku, że tutaj nie znajdzie się prawdziwych graczy. Pamiętam, jak kiedyś się szło do komisu po używki na pleja jedynkę, gdzie gry banglały w tak śmiesznych rozdziałkach jak 320x240, ale się grało, śrubowało czasy w Wipeouta, czy zapraszało kumpla na Tekkena 3. Wszystko podpięte pod 21'' Elemisa na kineskopie (wypukły jeszcze) i wiśta wio.
 
Teraz ludzi łapie pierdolec: herce, pińcet klatek, GEJmingowe myszki i klawiatury i najchętniej to nawet biurko by też kupili GEJmingowe, jakby takie robili... Tyle, że w tym wszystkim nie ma czasu na granie, bo czasu wolnego mało, a ten który jest pochłania grzebanie w sprzęcie.
 
Ja się wypisuje z tego ;)


Zgadzam się z każdym słowem, ale nawet wtedy były wojenki osiedlowe, która konsola lepsza, gdzie fajniejsze gry itp. Tak już ludzka natura, że wszędzie znajdziemy pretekst do konkurowania i spinania się.

Użytkownik Bakak edytował ten post 10 października 2015 - 12:53

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#44 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:53

Ale wojenki konsolowe są fajne, bo można się wyżyć, zatem wszystko gra. Tylko wojenka konsolowa polega na udowadnianiu, czy lepsze jest Halo, czy Uncharted, a wojenka pecetowa to spuszczanie się nad wokoło growymi bzdetami.


KRUL FORUMKA 


#45 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:57

Oczywiscei teraz wychodzimy z zalozenia iz sercem peceta sa dyski ssd w ilosci 10 szt niezle

I monitor za 20 tys zl z Neca ktorego nikt nie widzi

Krotko zwiezle i na temat filmik w poskladaniu tego sprzetu w ciagu 3 min chce zobaczyc kozaku sprzetu IT z rozpakowaniem skladaniem przez Twoja osobe wraz z kalibracja monitora tylko prosze o linka

Bo taki filmik to Twoja wizytowka


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 10 października 2015 - 12:58


#46 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 10 października 2015 - 12:57

CZEGO NIE BYŁO?

A to pamiętasz? i7 990X EXTREME w cenie 4400zł, płyty pod ten procek kosztowały 2,5 tyś złotych dorzuć do tego grafikę z seri Quadro za 15 klocków, Pamięci Ram, nawet 10 dysków w Raidzie itp. i za samą skrzynkę pękało wtedy 50 kafli!
Ja tu nie piszę o sprzęcie konsumenckim tylko o stacjach roboczych dla profesjonalisty. Więc z łaski swojej się od*ierdol!
 

Ja miałem tylko 980x :(


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#47 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 października 2015 - 01:01

Ja miałem tylko 980x :(

Bieda i cebula.


KRUL FORUMKA 


#48 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 10 października 2015 - 01:04

gtxxor ze zapytam jaki model Eizo nad ktorym tak zescie sie spuszczali w redakcji jaki to byl model?


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 10 października 2015 - 01:05


#49 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 10 października 2015 - 01:05

Oczywiscei teraz wychodzimy z zalozenia iz sercem peceta sa dyski ssd w ilosci 10 szt niezle
I monitor za 20 tys zl z Neca ktorego nikt nie widzi
Krotko zwiezle i na temat filmik w poskladaniu tego sprzetu w ciagu 3 min chce zobaczyc kozaku sprzetu IT z rozpakowaniem skladaniem przez Twoja osobe wraz z kalibracja monitora tylko prosze o linka
Bo taki filmik to Twoja wizytowka


Weź ty się naprawdę ogarnij. W czasach gdy składałem ten komp nie miałem nawet w planach wrzucania czegokolwiek na YT a tym bardziej robienia jakiś filmów ze składania takiego kompa.

Przestań się czepiać rzeczy o których nie masz pojęcia. W stacjach roboczych 10 HDD to i tak mała ilość. Nie masz pojęcia o czym piszesz i jeszcze wywołujesz innych do tzw. "tablicy" aby to udowadniali.

Życzę szczęścia w życiu.

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#50 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 10 października 2015 - 01:05

Bieda i cebula.

Wiem, już sie przyzwyczaiłem do bycia biedakiem :(


Znudzony światem wyruszam w kosmos.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 60 Hz Vs 144 Hz, 60 Hz, 120 Hz, 144 Hz, Benq, XL2411Z

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL