Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Tablet/netbook do ~400zł


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Foltest

Foltest

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 03 października 2015 - 11:19

Ahoj :)

 

Wraz z październikiem przyszedł smutny czas rozstania z rodzinnym gniazdem i moim wysłużonym PC-tem i dlatego sezon na poszukiwanie jakieś małej maszynki rozpoczynam za otwarty.

Ogólnie potrzebuję sam nie wiem czego. Na wstępie od razu zaznaczam, że wiem, iż najlepszym rozwiązaniem byłby laptop, ale mój budżet jest mocno ograniczony i dlatego zwracam się w stronę netbooka (lub tabletu).

Potrzebuję czegoś, co:

- ma klawiaturę fizyczną lub można do tego takową podłączyć (wtedy byłoby miło, żeby koszt klawiatury do ceny wliczyć), 

- potrafi otworzyć ze 3 strony w przeglądarce,

- obsługuje WiFi, bluetooth,

- da radę odtworzyć jakiegoś Xvida,

- można do tego jakieś słuchawki podłączyć,

- ma przynajmniej ze 60gb pamięci (chociaż byłoby miło więcej),

- nie zwiesza się, jak nasi politycy przy przemowach.

Mam nadzieję, że wymagania nie są jakieś szczególnie wygórowane. 

Ważna rzecz 1: wolę ogarniętą używkę od słabej nówki.

Ważna rzecz 2: na rynku wtórnym zawsze coś się utarguje, ale wolałbym wydać jak najmniej na ten sprzęt, więc oferty do 300zł są mile widziane.

 

Odbiór.


Użytkownik Foltest edytował ten post 03 października 2015 - 11:22


#2 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 04 października 2015 - 03:12

Jeśli chodzi o laptopy to warte uwagi moim zdaniem są oferty poleasingowe. Można znaleźć fajną oferte. Ja około rok temu kupiłem nie duży laptop - 12 calowy Lenovo Thinkpad X200s, za niecałe 400zł, około 380zł. Specyfikacja nie najgorsza, 2 rdzeniowy procesor, 4gb ramu. dysk 120 - do przeglądania neta, ogladania filmów i napisania czegoś w zupelności wystarcza, 

 

Zależy też jak bardzo cenisz sobie mobilność, bo wiadomo, tablet łatwiejszy do przenoszenia i pracowania "w terenie". W tej cenie spokojnie byś kupił nowy, jednak niezbyt wysokiej klasy, bo 7 - 8 cali. Tablet do takiego stacjonarnego przeglądania moim zdaniem gorszy w użytkowaniu, bo jednak myszka to myszka - wygodniejsza. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL