Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dysk SSD do gier? Dysk zewnętrzny nie na gry?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Introverder

Introverder

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 września 2015 - 02:39

Hej, ja mam takie pytanie, w tej chwili posiadam dysk SSD systemowy i na gry 256 GB od Plextora (M5S), ale trochę bywa na nim ciasno, jak się zainstaluje kilka większych gier.

 

Oprócz tego posiadam dysk HDD WD Red 1 TB na dane, filmy, zdjęcia.

 

Czy uważacie za sensowne kupować dysk SSD do gier? A się zastanawiam nad Samsungiem SSD EVO 850 500 GB oraz wymianą dysku HDD WD Red 1 TB na 3, żeby mieć przy okazji luz jeśli idzie o miejsce na dane na HDD, wymianą HDD, gdyż dla tego dodatkowego starego 1TB bym musiał wmontować górny koszyk na dyski, a wtedy temperatury by wzrosły pewnie o kilka stopni, no i mogłyby się pojawić problemy przy montażu dłuższej karty (moja obudowa to Fractal Design Define R4 Black Pearl 3.0(bez okna)), a niedługo planuję zmianę grafy na GTX-a 970.

 

A czy opłacalne jest w ogóle instalowanie np. gier na dysku zewnętrznym 2.5 cala? Dysku zewnętrznego zamierzam używać i używam póki co wyłącznie jako magazynu na dane.

 

 

Specyfikacja komputera mojego:

 

pł. główna: MSI Z87 MPOWER,

procesor: Intel CORE i5-4670K (BX80646I54670K),

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 Macho Black White (TR131),

pamięć: 2 x 8GB DDR3 Crucial Ballistix Sport 1600MHz CL9 (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU),
karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3X (wersja 2GB),

karta dźwiękowa: Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1 24 bity,
dysk twardy: Western Digital Red 1TB (WD10EFRX),
dysk SSD: Plextor M5S 256 GB (PX-256M5S),
napęd: nagrywarka Blu-ray LG BH16NS40,

zasilacz:Be Quiet! Dark Power Pro 10 650W (BN 201),

obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl – (FD-CA-DEF-R4-BL),

kontroler obrotów wentylatorów: Lamptron FC „Touch” na 5,25” (wersja „Black Anodized”),

wentylatory do obudowy: Be Quiet! Silent Wings 2 140 mm x 4 (2x 3-pin i 2x PWM, ustawione TGPP=),

monitor: EIZO Foris FS2333 (23 cale - 1920x1080),

dysk zewnętrzny (HDD): Western Digital My Passport Ultra 2 TB USB 3.0 (Metal Edition – w. fioletowa) (WDBEZW0020BBA-EESN).

 

 



#2 dtanfal

dtanfal

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 475 postów

Napisano 12 września 2015 - 03:06

Zakup dysku SSD na gry jedynie przyspiesza instalacje, ładowanie i uruchamianie gier. Szczególnej różnicy w wydajności nie zauwazysz. Jednakże najlepiej radzę ci zakup tego drugiego SSDeka, i na nim dodaj wszytskie swoje gry. Na jednym SSDeku zostaw system i programy. Dysk talerzowego WD uzywaj jako magazyn danych, a dysk zewnetrzny jako kopia zapasowa danych. Po to sa te zewnetrzne dyski twarde :)



#3 m4rvell0us

m4rvell0us

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 12 września 2015 - 09:20

Ja również mam dwa SSD - jeden 256GB na system + oprogramowanie, a drugi 512GB na gry --> co spokojnie wystarcza. A jeżeli coś Ci się zapycha, to proponuję mieć max 3 gry zainstalowane, przejść jedną i w jej miejsce zainstalować kolejną. Po co to chomikować (oczywiście pomijając gry multiplayer). Także polecam zakup drugiego SSD - tym bardziej, że są co raz to tańsze.


Użytkownik m4rvell0us edytował ten post 12 września 2015 - 09:20

CPU: Intel i7-4790K 4,0GHz || COOLER CPU: be quiet! Dark Rock Pro 3 || GPU: MSI GTX 970 Gaming 4G || MOBO: MSI Z97 Gaming 5 || RAM: HyperX Fury 4x4GB 1600MHz || SSD: Samsung 840 Evo 250GB, Crucial MX100 512GB || HDD: WD Caviar Green 1TB || PSU: Corsair RM650x 650W || CASE: Phanteks Enthoo Pro || FANS: 5x be quiet! Silent Wings 2 140 || MOUSE: Logitech G502 || mPAD: Razer Goliathus Control || KEY: Corsair K65 Mx Red (bez RGB)


#4 Introverder

Introverder

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 września 2015 - 07:14

W sumie zastanawiam się skąd mam klatkowanie jak oglądam surowy materiał z FRAPS-a z gry nagrany z "Wiedźmina 3" - 1920x1080 (Ultra ustawienia) i czy na każdym dysku tak by było czy to wina może WD Reda 1TB (WD10EFRX). W sensie zauważyłem to ostatnio jak chciałem sobie podpatrzeć niektóre surowe filmy i czasem takie coś występowało.

 

W sumie zastanawiam się też czy tego Plextora zostawić tylko na system czy może lepiej - o ile się da - przenieść system na Samsunga 850 EVO 850 GB, jeśli go kupię, czy też na gry używać tylko Samsunga EVO 850 500 GB. Zysk z użycia SSD będzie polegał tylko na szybszym wchodzeniu do gry?.. Czy też również sejwy będą szybciej się ładować, wczytywać lokacje ew.? Obecnie nagrywałem gry na Plextorze, więc może różnicy nawet nie zauważę specjalnie (?), ale jak mówiłem chodzi o to, że te 256 GB to trochę ciasno na system i gry, stąd myśl o oddzielnym na gry SSD 500 GB - plus może jeszcze granie jakoś zużywa dysk mocno, choć tego nie wiem.

 

m4rvellOus - wiesz ja kasuję gry, które przechodzę "na raz", ale te niektóre ulubione jak np. "Max Payne 3" czy "Wiedźmin 3", to prawdziwe cegły i gdy się je chce zostawić, to zajmują kilkadziesiąt GB. Podobno GTA V zajmuje (?) jakieś 60 GB, więc w momencie kiedy chce się mieć kilka na dysku, to już zaczyna brakować miejsca.


Użytkownik Introverder edytował ten post 14 września 2015 - 08:13




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL