Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

WINDOWS ALLEGRO

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawidzx9r

dawidzx9r

Początkujący

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 02:55

Witam.

Czy ktoś się orientuje jak to jest z windowsami na allegro. Porównywując ceny ze sklepami np. morele czy komputronik ceny są bardzo rozbieżne pomiędzy allegro. Tu można już kupić windows za 150zł a w w.w sklepach 600zł i w zwyż. W czym tkwi różnica i jak jest z legalnością takiego systemu???? NIe ukrywam, że nie chce mieć problemów z prawem.

#2 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 01:14

Pirat, albo OEM. O którego Wina tb chodzi?

OEM dedykowany jest dla sprzedawców kompów, tzn. ty składasz kompa, wgrywasz WINDOWS OEM i dodajesz płyte do zestawu. 

OEM kosztuje ok. 400 zł

Tańsze, to piraty, albo czyjeś, brandowane OEMy

Użytkownik kosa0flaf edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 01:30

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com

#3 Lunatyk

Lunatyk

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 717 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 04:14

A może jakaś dystrybucja linuxa?

#4 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 04:17

A może jakaś dystrybucja linuxa?

Jak wimdowsowiec, to najlepszy dla niego będzie Mint, lub Kubuntu.

Ja osobiście polecam minta

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com

#5 dawidzx9r

dawidzx9r

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 04:23

Najbardziej interesuje mnie win 7 professional na 64 bitach ale ceny podejrzanie niskie na allegro nawet te oem kosztuja 150zł morele 630zł. Czyli jak składam sobie komputer to jaką wersje mam kupić żebym mógł normalnie zainstalować, bo słyszałem, że na składakach nie można instalować niektórych win instalować bo licencja nie pozwala czy coś w tym stylu. Nie znam się więc pytam tu bardziej doświadczonych a nie chce wyywalić pieniędzy w błoto bo sześć stów drogą nie chodzi.

Jak wimdowsowiec, to najlepszy dla niego będzie Mint, lub Kubuntu.

Ja osobiście polecam minta

Nawet nie wiem co to jest xD Wole jednak przy windowsie zostać bo od 10 lat mam windowsa i toleruje go dalej :) tylko szukam podpowiedzi gdzie i jaką wersję muszę kupić do samodzielnie składanego komputera.

#6 Lunatyk

Lunatyk

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 717 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 05:04

Jeśli chcesz na 100% legalnie to musisz kupić w sklepie.

Ja tylko podałem darmową alternatywę dla kolegi ;)

#7 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 05:10

Najbardziej interesuje mnie win 7 professional na 64 bitach ale ceny podejrzanie niskie na allegro nawet te oem kosztuja 150zł morele 630zł. Czyli jak składam sobie komputer to jaką wersje mam kupić żebym mógł normalnie zainstalować, bo słyszałem, że na składakach nie można instalować niektórych win instalować bo licencja nie pozwala czy coś w tym stylu. Nie znam się więc pytam tu bardziej doświadczonych a nie chce wyywalić pieniędzy w błoto bo sześć stów drogą nie chodzi.

Nawet nie wiem co to jest xD Wole jednak przy windowsie zostać bo od 10 lat mam windowsa i toleruje go dalej :) tylko szukam podpowiedzi gdzie i jaką wersję muszę kupić do samodzielnie składanego komputera.

Wszystko, bez dopisku OEM z ceną powyżej 700 zł :D Najlepiej, żeby w tytule aukcji pisało BOX, wtedy masz 100% pewność

#8 dawidzx9r

dawidzx9r

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 05:58

Okej. Tylko bez dopisku oem lecz sam zobacz, że tu wszedzie jest napisane OEM 

http://www.morele.ne.../#product_list 

Więc czy to będzie dobre??

I jeszcze jedno pytanie czy jeśli komputer ten jest przeznaczony do gier to odczuje różnice pomiędzy home premium a professional?? Nie ukrywam że trochę drogie te systemy.

Interesują mnie te dwa i który bedzie lepszy do gier i internetu?

http://www.morele.ne...c-02737-620627/

http://www.morele.ne...c-08293-621839/

#9 kosa0flaf

kosa0flaf

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 06:52

Okej. Tylko bez dopisku oem lecz sam zobacz, że tu wszedzie jest napisane OEM 

http://www.morele.ne.../#product_list 

Więc czy to będzie dobre??

I jeszcze jedno pytanie czy jeśli komputer ten jest przeznaczony do gier to odczuje różnice pomiędzy home premium a professional?? Nie ukrywam że trochę drogie te systemy.

Interesują mnie te dwa i który bedzie lepszy do gier i internetu?

http://www.morele.ne...c-02737-620627/

http://www.morele.ne...c-08293-621839/

Nie odczytuje różnicy. Jest BOX :D KLIK Ale już nieważny... Bierz tego OEMA. M$ też pewnie nie jest wobec nas 100% uczciwy :D

#10 dawidzx9r

dawidzx9r

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 03:38

Dzięki za odpowiedzi. Temat zakończony. Biorę HP.

#11 DonFG

DonFG

Forumowicz

• Użytkownik
  • 203 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 12:42

Jest BOX 8.1 za 400zł, darmowy update do W10 :

http://www.morele.ne...7-00934-599372/

Po co się męczyć ? Przynajmniej masz licencję dla jednego użytkownika i nie trzeba będzie się męczyć z przenoszeniem klucza na inną maszynę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL