Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Windows vs Linux

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Finarfin

Finarfin

Advanced Member

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 02 sierpień 2015 - 01:45

Witam, z góry chciałbym napisać, że nie będzie to typowe pytanie na temat systemu operacyjnego, ale szereg pytań z różnych dziedzin.

Nie widziałem gdzie umieścić mój temat, więc jeśli będzie problem to przeniosę go do innego działu.

Zamierzam kupić serwer VPS do hostingu mało wymagającej gry (M&B Warband) która korzysta tylko i wyłącznie z jednego rdzenia cpu, nie zależy mi na maksymalnej wydajności dlatego wybrałem VPS, a nie serwer dedykowany. Czy warto dopłacić i inwestować w dwu rdzeniową maszynę ? Ogólnie zależy mi na porządnym jednym rdzeniu, co do pamięci ram też nie jestem pewny nigdy nie miałem styczności z VPS bądź z serwerami dedykowanymi i nie mam pojęcia ile powinno się przydzielić ram do takiej maszyny.

Chciałbym się dowiedzieć który serwer operacyjny byście mi polecili, dla mnie obsługa serwera z poziomu linuxa czy windows nie robi żadnej różnicy, ale zdania w kwestii wydajności są podzielone.

Mam również do wyboru Debian 7, Centos 5,6, Ubuntu oraz FreeBSD.

Gra nie wymaga wielkich zasobów dyskowych więc zdecydowałem się na dysk SDD (pytanie jest czy warto ?)

W chwili obecnej mam w planach hosting na : biznes-host.pl ale jeśli możecie polecić mi coś sprawdzonego to byłbym wdzięczny za rady

Pozdrawiam.

#2 PiotrQ

PiotrQ

AS Monaco FC

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 08:09

Nie znam gry i nie wiem jakie ma wymagania. Co do windowsa to sam system będzie potrzebował 2 rdzeni. Jeżeli chodzi o linuxa to myślę, że takiej różnicy nie będzie, chociaż trudniej jest skonfigurować centosa czy freebsd. Debian 7 to już wersja old stable, natomiast czy wybierzesz ubuntu serwer czy debiana 8 to różnicy nie zrobi o ile to nie jest serwer produkcyjny :)

Od siebie polecę debiana wersję minimalną.

Użytkownik PiotrQ edytował ten post 03 sierpień 2015 - 08:10

Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#3 Finarfin

Finarfin

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 11:29

Co do windowsa to sam system będzie potrzebował 2 rdzeni.

To piekielnie dużo jak na "sam" system

#4 PiotrQ

PiotrQ

AS Monaco FC

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 07:39

Taki Windows. Na 1 rdzeniu win 2000 ewentualnie xp może da rade.

Wykafelkowane na Lumii 720
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL