Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Wyprowadzenie dźwięku z XBOX ONE

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gtxxor

gtxxor

prezes kółka różańcowego

• Użytkownik
  • 4863 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 10:45

Otóż Panowie, jest pytanie do osób zaznajomionych z tematem audio. Zapragnąłem sobie podpiąć jakieś lepsze kolumny pod XB1. Potrzebuję pod tego wzmaka, który będzie posiadać TOSLINK, albo jakiś patent na podłączenie "normalnego" wzmacniacza pod TOSLINK (domniemam adapter). Ma ktoś jakieś proste rozwiązanie? Tylko nie szaleć z cenami.

KRUL FORUMKA 

#2 Dszeffko

Dszeffko

Bo tak.

• Moderator
  • 2590 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:01

Zależy co uznajesz za szaleństwo cenowe, bo chyba już wiesz, że audio ma własne prawa rynku? :D FiiO D3 jeśli nie musi być to coś topowego ;)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.

#3 gtxxor

gtxxor

prezes kółka różańcowego

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4863 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:05

Myślałem o takich kolumnach http://stx.pl/kolumn...130-czarny.html

Pozostaje kwestia podłączenia.

KRUL FORUMKA 

#4 Dszeffko

Dszeffko

Bo tak.

• Moderator
  • 2590 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:25

Podstawą jest to, że potrzebujesz wzmacniacz (sądziłem, że już jakiś posiadasz) . Powiedz może jaki masz uśredniony budżet albo co jest maksem.

Tych STXów nie znam nic a nic więc nawet się wypowiedzieć nie mogę.

#5 gtxxor

gtxxor

prezes kółka różańcowego

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4863 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:31

Polska marka, ponoć taki nieco tańszy Tonsil. Wzmaka również muszę kupić, wiem, budżet to jakieś 1000-1500 zł, ale mniej = nie pogardzę.

KRUL FORUMKA 

#6 Dszeffko

Dszeffko

Bo tak.

• Moderator
  • 2590 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:48

Jeśli chcesz te kolumny to na własne ryzyko :D Nie wiem jak to gra niestety, a co za tym idzie ciężko polecić pod to wzmacniacz, żeby była synergia :( Ważną też sprawą jest to w jakim to pomieszczeniu będzie grało. Przy czym tak się zastanawiam czy aby na pewno chcesz kolumny do Xboxa, który to raczej służy do grania aniżeli słuchania muzyki :) Nie łatwiej jakiegoś zestawa 5.1/7.1 wytargać w tym budżecie i nie martwić się o wzmacniacze? :)

PS. Ewentualnie możesz wybrać też kolumny aktywne, nie ukrywam że będzie łatwiej z wyborem i nie będzie problemów z budżetem. :D

Użytkownik Dszeffko edytował ten post 31 lipiec 2015 - 11:54

#7 gtxxor

gtxxor

prezes kółka różańcowego

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4863 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:55

Ja na Xboxie jeszcze blueraye oglądam ;p Ale rozumiem, że tego Fiio tak czy siak potrzebuję, żeby z toslinka wyprowadzić analog?

KRUL FORUMKA 

#8 Dszeffko

Dszeffko

Bo tak.

• Moderator
  • 2590 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 12:07

Niekoniecznie. Wzmacniacze często posiadają optyki na pokładzie ;) Tak szczerze to albo idziesz do salonu audio i słuchasz czegoś sam, albo kupujesz coś aktywnego 5.1 albo 2.0 i masz wszystko z głowy ;)

Dobrymi w moim przekonaniu monitorkami były Pylony (Pylon Pearl Monitor, 900zł para), przy czym wtedy potrzeba się trudzić, żeby dobrać wzmacniacz, bo budżet trochę marnieje przez ich cenę.
W sumie to poczytaj o nich sam i zastanów się czy opłacać się będzie dorzucić coś do budżetu, żeby je mieć (nie będę sam pisał co i jak, jeśli ktoś ten temat poruszył dogłębnie i miał z nimi więcej styczności niż ja w przeciągu tych kilku godzin słuchania): http://highfidelity....main-1097&lang=

Miłej lektury i jeśli faktycznie temat audio Cie porwie to też i sporej rozterki

Ah zapomniałem wspomnieć. Wszystkie takie zabawki wymagają odpowiedniego ustawienia :)

Użytkownik Dszeffko edytował ten post 01 sierpień 2015 - 12:08

#9 AlicjaAdamek

AlicjaAdamek

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 05:56

Ja puszczam przez soundbar z samsunga i daje radę :)

Reklama bez zgody Administracji.

Z poważaniem FG42

#10 MiK

MiK

Ostatni konsolowiec forum.

• Moderator
  • 1475 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 05:59

@AlicjaAdamek

Czemu odkopujesz stare tematy? 

Płyta główna: Msi Z77A-G45 Procesor: i5 3570K @ 4.2GHz Chłodzenie procesora: Zalman Performa Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Karta graficzna: Asus GTX1050 Zasilacz: Seasonic G-550 Dysk twardy: intel SSD 330 60 GB + Seagate 1TB Karta muzyczna: Sound Blaster Z Zestaw Audio: Edifier R1600T III Obudowa: Corsair Carbide 330R Monitor: Dell P2214H. 

Konsole: Playstation 2, Playstation 3, Playstation 4, Playstation Vita, Playstation TV, Xbox 360, Xbox One S, Sega Genesis. 

Trust me, I'm an engineer.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL