Jump to content

  •         

Photo

Najlepsze chłodzenie boxowe do podkrecania


  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1 wiktoryna51

wiktoryna51

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 17 July 2015 - 12:43 AM

Witam potrzebuje najlepszego chłodzenia do podkręcania procesora Intel core 2 duo e8400 3.0GHz żeby podkręcić na  3.60GHZ , a za tydzień kupię procesor intel i5 3470 i będę go podkręcał do 4.50GHZ , i będę grał na full detalach 10/12 godzin dziennie, chłodzenie ma być najlepsze jakie dotychczas jest jeżeli chodzi o wydajność itd, chcę przeznaczyć do 400zł :)


Edited by wiktoryna51, 17 July 2015 - 12:44 AM.


#2 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 17 July 2015 - 02:39 AM

 a za tydzień kupię procesor intel i5 3470 i będę go podkręcał do 4.50GHZ

Tego procesora nie podkręcisz w takiej skali, bo w przypadku nowszych Inteli do większego OC wymagany jest odblokowany mnożnik, który posiadają tylko modele oznaczone symbolem "K".

 

 

 i będę grał na full detalach 10/12 godzin dziennie

Polecam znaleźć jakąś renomowaną poradnię leczenia uzależnień behawioralnych.


KRUL FORUMKA 


#3 wiktoryna51

wiktoryna51

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 17 July 2015 - 10:53 AM

Co wy na takie chłodzenie http://www.morele.ne...4-6-dba-646505/  Znalazł ktoś lepsze ?



#4 wiktoryna51

wiktoryna51

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 17 July 2015 - 11:00 AM

Ludzie ludzie jednak nie biorę tego intela ponieważ go się słabo podkręca, będę wolal kupić amd fx 6300 gdyż będzie trochę lepszzy od i5 3470 bo podkręcę go do 4.80GHZ a w grach do 4.50GHZ i starczy ;)



#5 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 17 July 2015 - 11:01 AM

Nie, nie będzie lepszy, a na pewno nie w grach. Zamiast kupować krapowatego FX 6300 i chłodzenie za jego równowartość, kup 4690K... na chłodzenie odłożysz z czasem. Tak czy siak wyjdziesz na tym lepiej.


KRUL FORUMKA 


#6 wiktoryna51

wiktoryna51

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 17 July 2015 - 11:14 AM

Jaka płyta główna do tego będzie dobra ? 



#7 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 17 July 2015 - 11:16 AM

Do Intela? Całkowicie wystarczy to: http://techplanet.pl...-box,38797.html


KRUL FORUMKA 


#8 Nerox

Nerox

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 122 posts

Posted 17 July 2015 - 11:17 AM

Pytasz o chlodzenie na c2d a dajesz propozycje chodzenie które nie pasuje na 775.. Tak jak mówi Xor nie pchaj się z amd do gier bo za chwile stwiedzisz ze popełniłes najwiekszy błąd. Zeby były porównywalne musiałbys podkęcić na 6ghz xD Jeszcze nie kupił a juz podkręca.


#cpu: i7 4790k @4.4Ghz #cooler: TL Macho B-W 120 #mbo: MSI Z97 Gaming 7 #gpu: MSI GTX 780ti 3GB Twin Frozr #ram: G.SKIL TridentX2x8gb 2400Mhz cl10 #ssd: HyperX 3K, OCZ Vector #psu: OCZ ZT 750W 80+ #case: Brutus M23Corsair AF120 LED Blue

4406075650.png


#9 wiktoryna51

wiktoryna51

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 17 July 2015 - 11:24 AM

Podczas pdokręcania intel core 2 duo e8400 o 0.2% zacioł mi się po czym się zresetował pokazał blue screen ja pomogłem klikając reset ale wszystko chodzi już sam nie ogarniam co się dzieje .... Normalnie nie można pograć w lolu mam normalnie 60fpsów ale jak jest teamfigt to nagle mam 20-10 a często się zdarza ,że muszę resetować.

Dlatego potrzebuję płyty głównej i procka na ten komputer co się to spaliło bo tam jest 8 gb ramu  a nie jak tu 3 gb i tu ddr 2 a tam 3 , noi karta graficzna nvidia 550 gtx ti sobie przerzuciłem .



#10 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1596 posts

Posted 17 July 2015 - 12:24 PM

Podczas pdokręcania intel core 2 duo e8400 o 0.2% zacioł mi się po czym się zresetował pokazał blue screen ja pomogłem klikając reset ale wszystko chodzi już sam nie ogarniam co się dzieje 

Piszesz tak jakbys przeczytal 1 poradnik i wszystko wiedzial .

 

 

 

Dlatego potrzebuję płyty głównej i procka na ten komputer co się to spaliło bo tam jest 8 gb ramu  a nie jak tu 3 gb i tu ddr 2 a tam 3 , noi karta graficzna nvidia 550 gtx ti sobie przerzuciłem .

 

Kolego zastanow sie najpierw co piszesz. To sie kupy nie trzyma 10 lat masz?



#11 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 08 August 2015 - 08:14 PM

Ejj, bo nie ogarniam O.o Chcesz chłodzenie na c2d, które później wykorzystasz na i5/FX? Szukaj u SilentumPC. Mieli jakiś dobry, uniwersalny coolerek za chyba 120 zł około. Jego max. TDP było 140W, więc spokojnie możesz kręcić. AMD Ci nie polecam. Może i się będzie przez chwilę dobrze grało, ale proc się bardzo szybko zestarzeje, zacznie mulić. 10/12 godzin przed kompem...człowiekuu. Nie masz życia... -,- (bez urazy). I jeszcze jedno: chłodzenie boxowe, to takie, które dostajesz w zestawie z CPU/APU, więc popełniasz błąd pytając w temacie o najlepszego BOXa.
[Za błędy przepraszam, piszę ze starego telefonu]

Edited by kosa0flaf, 08 August 2015 - 08:17 PM.

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#12 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 08 August 2015 - 08:19 PM

Ludzie ludzie jednak nie biorę tego intela ponieważ go się słabo podkręca, będę wolal kupić amd fx 6300 gdyż będzie trochę lepszzy od i5 3470 bo podkręcę go do 4.80GHZ a w grach do 4.50GHZ i starczy ;)

A zasilacz Codegen 350 W. :'D :D

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#13 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 08 August 2015 - 08:25 PM

i następna sprawa że do oc 4690k trzeba mieć dobrą płytę , minimum asrock z97 pro 4 , a ta wspominana b85-g43 od msi to dobra płyta , ale dla proców co się nie kręcą


jlzqhakr0o4c.jpg


#14 Tatry13

Tatry13

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1471 posts

Posted 08 August 2015 - 09:44 PM

Ejj, bo nie ogarniam O.o Chcesz chłodzenie na c2d, które później wykorzystasz na i5/FX? Szukaj u SilentumPC. Mieli jakiś dobry, uniwersalny coolerek za chyba 120 zł około. Jego max. TDP było 140W, więc spokojnie możesz kręcić. AMD Ci nie polecam. Może i się będzie przez chwilę dobrze grało, ale proc się bardzo szybko zestarzeje, zacznie mulić. 10/12 godzin przed kompem...człowiekuu. Nie masz życia... -,- (bez urazy). I jeszcze jedno: chłodzenie boxowe, to takie, które dostajesz w zestawie z CPU/APU, więc popełniasz błąd pytając w temacie o najlepszego BOXa.
[Za błędy przepraszam, piszę ze starego telefonu]

Apu to zwykły cpu z integrą więc tak na prawdę każdy proc z integrą to apu niekoniecznie tylko apu a8 5600k lub inne z tej serii. Wiec Apu mogłeś usunąć i zwykły cpu dopisać. Ale nie ma co się aż tak czepiać :)

CPU: Athlon II x4 640  Cooler: SilentiumPC Fortis 2+Sigma Pro   MOBO: Asrock 980DE3/U3S3 GPU: Msi R9 270 TF4 1150/1400mhz 1.225v   RAM: A-Data 8gb 1600Mhz  HDD: Seagate 500gb {ST3500413AS} HDDv2 Seagate 500gb {ST500LT012} PSU: Tacens Mars GAMING ( WOW :P ) Mp600 CASE: Zalman Z3

 

 

Najpopularniejsze obrazy ISO WINDOWS : http://baseiso.ucoz.pl/


#15 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 08 August 2015 - 09:56 PM

Szczerze mówiąc to z tym APU to niezły chwyt marketingowy, nie? Ale...nie o tym temat... :D

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#16 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 08 August 2015 - 09:58 PM

i następna sprawa że do oc 4690k trzeba mieć dobrą płytę , minimum asrock z97 pro 4 , a ta wspominana b85-g43 od msi to dobra płyta , ale dla proców co się nie kręcą

On chciał kręcić na B85 od MSI? ehh...spec xdd Ale płyty asrocka na tym chipsecie już na minimalny OC chyba pozwalają...

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#17 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 08 August 2015 - 10:03 PM

nawet więcej niż minimalny , nwm czy wszystkie , ale moja b85 fatal1ty killer od asrocka potrafiła pociągnąć i7 4770k na 4,7ghz w zestawie z noctua D14


jlzqhakr0o4c.jpg


#18 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 08 August 2015 - 10:11 PM

nawet więcej niż minimalny , nwm czy wszystkie , ale moja b85 fatal1ty killer od asrocka potrafiła pociągnąć i7 4770k na 4,7ghz w zestawie z noctua D14

Trzeba szukać MOBO niezgodnych z filozofą Intela! :D Niepodległy ASRock! :D Tylko niestety mała część B85 z funkcją OC ma chłodzoną sekcję zasilania :P

Edited by kosa0flaf, 08 August 2015 - 10:12 PM.

Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 08 August 2015 - 10:19 PM

nom , szkoda że ten i7 to tylko kolega testował , bo jego płyta z97 pc mate niechciała pozwolić go należycie podkręcić , max 4,2ghz i bluescreeny , ja muszę się zadowolić co by nie było niezłym i5 4440 :]

a płytka asrock b85 killer jest naprawde świetna , choć ma 1 wstydliwy i denrwujący bug z którym użerałem się kilka godzin zanim wymyśliłem , poprostu na sata_0 musi być dysk z systemem , bo inaczej płyta głupieje jak tam podłączy się dysk bez systemu , poprostu głupieje , sama wchodzi do biosu , restartuje się i inne cuda , a jak na sata_0 jest dysk z systemem to na innych może być co chcę i działa idealnie , szkoda że zanim do tego doszedłem minęło kilka godzin :[


jlzqhakr0o4c.jpg


#20 Tatry13

Tatry13

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1471 posts

Posted 09 August 2015 - 10:52 AM

nom , szkoda że ten i7 to tylko kolega testował , bo jego płyta z97 pc mate niechciała pozwolić go należycie podkręcić , max 4,2ghz i bluescreeny , ja muszę się zadowolić co by nie było niezłym i5 4440 :]
a płytka asrock b85 killer jest naprawde świetna , choć ma 1 wstydliwy i denrwujący bug z którym użerałem się kilka godzin zanim wymyśliłem , poprostu na sata_0 musi być dysk z systemem , bo inaczej płyta głupieje jak tam podłączy się dysk bez systemu , poprostu głupieje , sama wchodzi do biosu , restartuje się i inne cuda , a jak na sata_0 jest dysk z systemem to na innych może być co chcę i działa idealnie , szkoda że zanim do tego doszedłem minęło kilka godzin :[

http: Tylko twoja płyta kosztuje 400 zł :). Ja na mojej też bym wykręcił moje apu gdyby to nie koniec jego możliwości bo ,żeby uzyskać 4.5 ghz muszę sporo napięcie zwiększyć a róźnicy specjalnie nie ma miedzy 4.4 a 4.5 a temperatury będą sporo wyższe , jak dam duże napięcie.W skrócie płyte mam spoko tylko proc taka sobie wersja.

Edited by Tatry13, 09 August 2015 - 10:52 AM.

CPU: Athlon II x4 640  Cooler: SilentiumPC Fortis 2+Sigma Pro   MOBO: Asrock 980DE3/U3S3 GPU: Msi R9 270 TF4 1150/1400mhz 1.225v   RAM: A-Data 8gb 1600Mhz  HDD: Seagate 500gb {ST3500413AS} HDDv2 Seagate 500gb {ST500LT012} PSU: Tacens Mars GAMING ( WOW :P ) Mp600 CASE: Zalman Z3

 

 

Najpopularniejsze obrazy ISO WINDOWS : http://baseiso.ucoz.pl/


#21 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 09 August 2015 - 11:21 AM

http: Tylko twoja płyta kosztuje 400 zł :). Ja na mojej też bym wykręcił moje apu gdyby to nie koniec jego możliwości bo ,żeby uzyskać 4.5 ghz muszę sporo napięcie zwiększyć a róźnicy specjalnie nie ma miedzy 4.4 a 4.5 a temperatury będą sporo wyższe , jak dam duże napięcie.W skrócie płyte mam spoko tylko proc taka sobie wersja.

fakt , jak na b85 kosztuje dużo , ale po prawie roku uważam że było warto , twoja płytka jest całkiem niezła , i z tego co pamiętam to ty wogóle kręciłeś na ślepo nie znając temperatur i sugerując się pikaniem biosu :]

no cóż , amd coś z czujnikami kombinowało i te apu nieraz tak mają że nie jesteś w stanie oczytać realnych temperatur :[


jlzqhakr0o4c.jpg


#22 Tatry13

Tatry13

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1471 posts

Posted 09 August 2015 - 12:35 PM

Zgadza się :) Ale jakoś wyszło :)

fakt , jak na b85 kosztuje dużo , ale po prawie roku uważam że było warto , twoja płytka jest całkiem niezła , i z tego co pamiętam to ty wogóle kręciłeś na ślepo nie znając temperatur i sugerując się pikaniem biosu :]
no cóż , amd coś z czujnikami kombinowało i te apu nieraz tak mają że nie jesteś w stanie oczytać realnych temperatur :[


Edited by Tatry13, 09 August 2015 - 12:35 PM.

CPU: Athlon II x4 640  Cooler: SilentiumPC Fortis 2+Sigma Pro   MOBO: Asrock 980DE3/U3S3 GPU: Msi R9 270 TF4 1150/1400mhz 1.225v   RAM: A-Data 8gb 1600Mhz  HDD: Seagate 500gb {ST3500413AS} HDDv2 Seagate 500gb {ST500LT012} PSU: Tacens Mars GAMING ( WOW :P ) Mp600 CASE: Zalman Z3

 

 

Najpopularniejsze obrazy ISO WINDOWS : http://baseiso.ucoz.pl/





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL