Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw komputerowy za 4.5- MAX 5k zł

5000 RAM komputer 4500

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kliwer

kliwer

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 01:16

Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 4800zł 

*Wymagania oraz zastosowanie -  Gry- CSGO, BF3, QL kompetytywnie, Wiedźmin 3, GTA V i DayZ by się raczyć grafiką (nie na full detalach, trochę mnie CS i quake skrzywił :P; Bez rozmyć, bloomu, HBAO i z max 2x wygładzaniem) oraz sporadycznie After Effects i Premiere (obróbka i render video).

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080, w kompetytywnych grach 1280x960 rozciągnięte

*Których podzespołów potrzebuje - Sama skrzynka (mam monitor 144Hz)

*Czy planujesz podkręcanie? - Procesor na 4.2 na początek, potem jak przestanie trzymać 120 fps karta, potem procesor na 4.5:)

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Tak, ale chcę złożyć komputer w 100% by stary mógł chodzić równocześnie ;)

*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne...ry/info/LHH0Y1/ + ten zasilacz:http://www.morele.ne...d-bn193-422634/ (wybaczcie za osobny link, ale brak na stanie a tylko tej części mi brakuje, przy czym wygląda zacnie [wg mnie]).

 

Ogólnie jestem pewien tej konfiguracji, prócz pamięci RAM i zasilacza. Jeśli chodzi o RAM to czy nie lepiej wziąć wyżej taktowane a z wyższym CL, czy te są ok? Słyszałem, że taktowanie RAM-u ma większe znaczenie raczej przy procesorach AMD, dlatego prosiłbym by ktoś mnie upewnił/wyprowadził z błędu.

 

Jeśli chodzi o zasilacz, nie zależy mi na modularności (jeśli kable są racjonalnej długości), dlatego wybrałem ten, który widnieje w propozycji. I z tym mam największy problem, bo od tygodnia nie ma go na morelach, w innych sklepach w ogóle go nie ma. Czy są pobobne konstrukcje za podobną cenę z certyfikatem silver/gold?

Kolejną kwestią jest obudowa. Czy karta się do niej zmieści? (zakładam że chłodzenie wejdzie, ma ona takie fajne wybrzuszenie, także nie powinno być problemu). W razie czego jest też o 100zł droższa 500R która ma wyjmowaną tackę na dyski, ale wtedy ciężko będzie się zmieścić w założonej kwocie.

Można też inną obudowę, np. http://www.morele.ne...3311a-b-610954/ , ale wtedy i tak musiałbym dokupić wentylatory i kosztowałaby więcej niż 400R.

Na koniec chłodzenie. Waham się międzym tym raijintekiem a macho. 

 

Ogólnie jestem otwarty na wszelkie propozycje i z góry dziękuję za pomoc.

 



#2 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 01:30

Troszke poprawione i tak t osie prezentuje: http://www.morele.ne...ry/info/FplNwB/

SSD zmienialem na bx100 bo ma troche lepsze wyniki a podobnie kosztuje.

Płyta głowna zmieniona na sprawdzona jednostke od Msi.

Zasilacz na przetwornicy DC-DC ( 550W spokojnie wystarczy).

Napęd zmieniony na bardziej niezawodny od Lite-ona ( samsungi szybciej padaja).

Pamieci ram sa ok.

 

Edit: Karta moze sie nie zmiescic bo koszyk na dyski prawdopodobnie bedzie przeszkadzal ale ta druga podana przez Ciebie powinna juz zmiescic bo o ile dobrze widze ta scianka na dyski 2,5 cala sie odkreca jak w wiekszosci obudow.


Użytkownik snowqwer edytował ten post 01 lipca 2015 - 01:34


#3 kliwer

kliwer

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 03 lipca 2015 - 11:45

Jeszcze tylko małe pytanko. Czy na pewno te pamięci ram wejdą pod tego Raijiteka?

Jak widać na zdjęciu miejsca pod nim jest bardzo mało, i nawet jakby przełożyć wentylatory to jedna wieża i tak uniemożliwi montaż wyższych pamięci na 2 slotach.

raijintek_7.jpg

blogentry-9177-0-92964400-1408010719.jpg

blogentry-9177-0-78100800-1408010747.jpg



#4 youyou

youyou

    chodząca encyklopedia

  • Użytkownik
  • 1 057 postów

Napisano 03 lipca 2015 - 11:49

Kartę zmień na MSI. Jest cichsza i chłodniejsza od GigaByta.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 5000, RAM, komputer, 4500

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL