Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Kącik Dszeffka.


506 odpowiedzi w tym temacie

#51 Guest_Chill3r_*

Guest_Chill3r_*
  • Guests

Napisano 23 grudnia 2012 - 04:50

Szukałem padów tak jak mówiłeś ale po 1 są za drogie, po 2 superlux za wysokie tony ma i kuje mnie w uszy, po 3 za dużo modowania.

Więc tak jakieś wygodne słuchawki lub głośniki do Rap, hip hop, r n b, dubstep, rock i folklor.
budżet 50-60 funtów max czyli to jakieś 250-315zł

Słuchawki muszą mieć dobre pozycjonowanie bo do gier częstszy użytek będzie.
Z głośników myślałem nad - http://www.overclock...P-003-ER&tool=3

#52 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 11:07

Pady można samemu obszyć welurem :)
Co do słuchawek z dobrym basem to Sony XB500, a do gier zostawić superluxy :) Ja mam 5 par słuchawek nausznych i każde mam do innych celów ;)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#53 MonteCristo

MonteCristo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 09:36

Dszeffko jaki odtwarzacz mp3 polecisz w zastępstwie za Sony NWZ-E444 chodzi mi o coś co gra podobnie i cechuję się podobną jakością wykonania i trwałością .

Mam do przeznaczenia max 300zł chciałbym też by miał tak z 8GB jeśli to możliwe .
CPU.AMD ATHLON II x3 460 3,4 GhZ@X4 3,4 1,4V Chłodzenie CPU Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 ,GPU XFX 7770 Core Edition 1GB GDDR5 ,PSU TACENS RADIX IV 450, Mobo ASRock760GM-GS3,RAM 4GB GoodRam 1333 ,HDD SEAGATE BARRACUDA 7200. 12., CASE SPC Brutus 410 KLAWIATURA STARFISH SLIM APPLE STYLE BLACK USB ,MYSZ A4TECH SWOP-80 MONITOR LED BENQ G922HDAL GŁOŚNIKI GENIUS SP-HF500A Regulator Obrotów Wentylatora Zalman Fanmate 2

#54 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 10:08

Nie znam za bardzo sygnatury dźwiękowej tego odtwarzacza, bo nie interesowały mnie niższe modele od Sony, ale jak chcesz coś podobnego/lepszego to polecam poszukać też soniaczy z serii S bądź kupić tanią i bardzo dobrą Sanse Clip Zip

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#55 MonteCristo

MonteCristo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 10:22

Zastanawiałem się właśnie nad Sansą ale one podobno nie grzeszą trwałością podobno gniazdo jack się wyrabia ekrany szybko rysują a i plastiki nie grzeszą jakością . Czy to prawda ? Używam odtwarzacza w dość ciężkich warunkach a i sam nie grzeszę przesadną dbałością o sprzęty . I nie chciał bym oddawać za często odtwarzacza do serwisu albo wyrzucać na śmietnik .
CPU.AMD ATHLON II x3 460 3,4 GhZ@X4 3,4 1,4V Chłodzenie CPU Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 ,GPU XFX 7770 Core Edition 1GB GDDR5 ,PSU TACENS RADIX IV 450, Mobo ASRock760GM-GS3,RAM 4GB GoodRam 1333 ,HDD SEAGATE BARRACUDA 7200. 12., CASE SPC Brutus 410 KLAWIATURA STARFISH SLIM APPLE STYLE BLACK USB ,MYSZ A4TECH SWOP-80 MONITOR LED BENQ G922HDAL GŁOŚNIKI GENIUS SP-HF500A Regulator Obrotów Wentylatora Zalman Fanmate 2

#56 Acoid

Acoid

    FlouU

  • Użytkownik
  • 541 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 10:51

Dszeffko, co sadzisz o Logitech USB Desktop Microphone ? Bo zamierzam taki kupic w najblizszym czasie ;)

Dołączona grafika


#57 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 27 grudnia 2012 - 10:54

Co, myslisz o mikrofonie Blue Yeti ?
Prawie, Wdzyscy gejmerzy na yt maja ten mikrofon. Czy on jest na serio tak dobry ? Pytam sie bo znajomy chce kupic, tylko do rozmow skype i nagrywania glosu do GP.

#58 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 11:26

Logitech nieopłacalny, Blue Yeti za 100zł byłby ok, on niestety to kosztuje 100 ale dolców. Zalman jest bardzo dobry więc nie wiem czemu go ludzie omijają...
Sansa Clip Zip ma poprawionego jacka, a co do trwałości to jak masz 300zł to kupisz i Zipa i pokrowiec i folie na wyświetlacz :) Gwarancja Sansiska jest na tyle dobra, że albo wymienią jak się uszkodzi na nowy, albo naprawią (w przypadku jacka, innych usterek nawet w słabszym Clipie+ nie odnotowałem, ale da się go łatwo naprawić mając wiedzę i doświadczenie [nie małą, ale nie jest to niewykonalne], przykładowe rozwiązanie mojego wykonania [chyba najlepsze jakie może być] jest na zdjęciu, mało osób tak robi, bo nie każdy chce/potrafi, ale ja się podjąłem i Clip+ zyskał nowe życie)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#59 Div

Div

    Miliard \o/

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 28 grudnia 2012 - 09:43

Tak się wtrace co do blue yeti. Jakość jest miodna, ale jeżeli twój kanał nie zarabia nie opłaca się inwestować aż w taki sprzęt. Kiedyś pew die pie, powiedział. Nagraj tym co masz a potem zmieniaj sprzęt.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

1284282093u138092.png

j4YtABb.jpg

1284282093u138092.png

image-2.jpg

1284282093u138092.png


#60 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 28 grudnia 2012 - 09:47

Ok przekaze mu. A, jaki mikrofon mu polecicie tak do 100zl karta dzwiekowa to integra. Narazie nagrywa glos. Z sluchawek fatality of creative i nawet ladny ten glos po nagraniu jest

#61 Emes

Emes

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 01:49

A co sądzisz o słuchawkach beats albo sms audio ? Jedni je chwalą drudzy nienawidzą ...
Dołączona grafika
Zapraszam na mój profil DeviantArtBehanceCargo

#62 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 01:54

Nie ma czego chwalić, są nędzne jak cholera. Słuchałem wszystkich, jedyne beatsy, które dobrze grają to model Turbine. Nie warto, a jeżeli już chce się wydawać tyle kasy na designerskie słuchawki to polecam V-moda v(lub m)-80. Najlepiej grające designerskie słuchawki jakie spotkałem. Warte są swojej ceny (o dziwo), bo grają bardzo dobrze i do tego wyglądają niebanalnie!

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#63 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 02:01

Dszeffko czy w cenie 150-250zł są jakieś warte uwagi wzmacniacze kolumnowe lub wieże stereo ze złączami AUX oczywiście używane.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#64 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 02:13

Tego Ci nie powiem, bo wymieniać można sporo, ale to kwestia okazji. Przeglądaj na allegro sprzęt w tej cenie i czytaj opinie na internecie, bo podstawą kupna używanego sprzętu jest właśnie łapanie dobrych okazji :)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#65 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 02:19

Nie chodziło mi ogólnie o to też jakich firm szukać ,a jakich się wystrzegać.Wiem że dobre wzmacniacze są te od technicsa najlepiej te kanciaste.Podaj chociaż kilka przykładowych modeli że jak przeglądam wzmacniacze to wszystko wydaje się ciekawe ,a nie o wszystkich coś pisze w internecie.Nie szukam też wzmaka który ma 2x150 bo to przerost formy nad treścią.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#66 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 02:36

Szukaj Pioneerów, Denonów, Technicsów, Yamachy, Unitra (chyba seria WS to była). W tym przedziale cenowym jest mi ciężko cokolwiek podać konkretnie, bo nie mam styczności z tym przedziałem cenowym sprzętu niestety (jade na lampie od Manleya). Te firmy są ok, niestety więcej powiedzieć nie dam rady, nie znam rynku wzmacniaczy kolumnowych w tym przedziale.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#67 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 02:40

Wielkie dzięki bo jak człowiek tak przegląda to widzi setki wzmacniaczy,ale co jest dobre rodzi się dylemat.Potem poszukam sobie projektów jakiś kolumny trójdrożnych na bazie przetworników STX słyszałem że są dobre.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#68 MonteCristo

MonteCristo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 06:20

Nie znam za bardzo sygnatury dźwiękowej tego odtwarzacza, bo nie interesowały mnie niższe modele od Sony, ale jak chcesz coś podobnego/lepszego to polecam poszukać też soniaczy z serii S bądź kupić tanią i bardzo dobrą Sanse Clip Zip


Dszeffko to jeszcze raz ja :)

Co myślisz o Sansie Fuze+ jest warta uwagi ? Jak gra ? Ja wolę raczej odtwarzacze "ciepłe " nie "techniczne " bez przytłoczenia basem .
Słucham głównie starego papu i rocka ( lata 80 ) czasem disco .

Co do dźwięku Sonego to podobno seria NWZ-E444 gra tak samo / podobnie do serii S369 F dodam że bardzo mi to brzmienie odpowiada właściwe najlepszy brzmieniowo odtwarzacz jaki miałem . Nawet na słabszych słuchawkach pokroju L100 potrafił pograć całkiem ładnie .

Niestety do 300zł nie ma nic ciekawego w ofercie Sony z pamięcią min 8GB a i z jakością nowych serii też podobno jest różnie .

Do Sansy przekonuje mnie jeszcze to gniazdo na karty SD mógłbym sobie kupić 2GB za stówę i dołożyć kartę .

Są jakieś wady takiego rozwiązania poza szybszym rozładowaniem baterii ? Ile wytrzymuje odtwarzacz z kartą SD ? ( w senie bateria )

To na tyle :)

Sorry że się tak rozpisałem ale już na prawdę nie wiem co kupić . :) Mam nadzieję że zechcesz odpowiedzieć .
CPU.AMD ATHLON II x3 460 3,4 GhZ@X4 3,4 1,4V Chłodzenie CPU Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 ,GPU XFX 7770 Core Edition 1GB GDDR5 ,PSU TACENS RADIX IV 450, Mobo ASRock760GM-GS3,RAM 4GB GoodRam 1333 ,HDD SEAGATE BARRACUDA 7200. 12., CASE SPC Brutus 410 KLAWIATURA STARFISH SLIM APPLE STYLE BLACK USB ,MYSZ A4TECH SWOP-80 MONITOR LED BENQ G922HDAL GŁOŚNIKI GENIUS SP-HF500A Regulator Obrotów Wentylatora Zalman Fanmate 2

#69 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 07:10

No to tak. Fuze + odpuść na starcie to mówię, jest to słaby player, ma mało mocy do napędzenia słuchawek, a dotykowy system obsługi playera jest fatalny. Słaby dźwiękowo i to chyba tyle na temat Fuze+
Większość Sandisków jest ocieplona więc kupno Sansy powinno być dobrym rozwiązaniem (co jak co, ale jeszcze jest rockbox i tam basu można dołożyć!).
Clip+ z kartą trzymał jakieś 19 godzin z rockboxem, Fuze (bez plusa), którego właśnie sprzedałem trzymał 13.5 godziny.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#70 matowsky

matowsky

    What's wrong?

  • Użytkownik
  • 413 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 09:53

Spróbuje u Cb uzyskać odpowiedź :D
W moich głośnikach, kiedy słucham muzyki bądź stoją one tylko załączone słychać straszne 'szumy' ala zakłócenia. Nie mam pojęcia czym mogą być spowodowane -.- Wcześniej nigdy tego nie było. Jak to dokładnie słychać, sprawdź tutaj:

juTUBE
Posted Image

#71 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 10:10

Toś się pobawił ;) Na początku sprawdź czy kabel nie jest nigdzie połamany, czy nie ma gdzieś przebicia i sprawdź czy na każdym wejściu głośniki wydają taki dźwięk. Jeżeli na każdym to wbudowany wzmacniacz mógł się uwalić.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#72 Acoid

Acoid

    FlouU

  • Użytkownik
  • 541 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 10:30

Jaki polecasz mikrofon do 150 zł oprócz zalmana ?

Dołączona grafika


#73 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 10:54

Dszeffko jak możesz to wrzuć jakieś ciekawe linki do projektów kolumn głośnikowych 2-drożnych i 3-drożnych szukam ,szukam i nic nie potrafię znaleźć.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#74 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:23

http://www.google.pl...iw=1440&bih=775

http://chomikuj.pl/dawid-ss
Szukaj też tutaj, gościu z tego co pamiętam ma trochę rzeczy typu projekty zwrotnic i specyfikacje głośników.

IMHO nie polecam takich rzeczy robić bez wiedzy, a do zrobienia zwrotnicy takiej potrzeba (chyba, że chcesz wykonać czyjś projekt - w dalszym ciągu masa roboty, na której trzeba się co nieco znać).
Mikrofon do 150zł ale do czego ma być używany?

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#75 Acoid

Acoid

    FlouU

  • Użytkownik
  • 541 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:26

Głównie do let's play'i i rozmów na skype ;)

Dołączona grafika


#76 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:32

Dzięki.W sumie nie wpadłem na to by wpisać po angielsku w google :facepalm:.Zwrotnice to będę z kumplem najwyżej gadał chłop się zna na elektronice trochę.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#77 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:37

Acoid a pomyśl czy warto wydawać więcej niż 50zł za którego kupisz Zalmana :) Co jak co ale 100zł w kieszeni to już przykładowo krok w przód do dobrej dźwiękówki bądź (przydałoby się) zasilacza (tak ogólnie to już pytałeś wcześniej, więc nie wiem czemu znowu pytasz o to samo :P)
Ivan nie każdy na to wpada :P
(Tak ogólnie to patrzę na reputację i widzę, że masa ludzi non stop dziękuje za pomoc, pyta o nią itp, a tylko niektórzy to doceniają punkcikiem :0)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#78 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:41

W sumie jesteś jedną z niewielu osób jak nie jedyną na forum która zna się na sprzęcie grającym.Jeśli można wiedzieć to jaką masz lampę od manleya jestem bardzo ciekaw duża jest różnica miedzy lampą ,a wzmacniaczem na układzie scalonym oczywiście poza ceną bo ta zabija.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#79 Acoid

Acoid

    FlouU

  • Użytkownik
  • 541 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:51

I mam jeszcze jedno pytanie Dszeffko. Czy oplaca sie kupowac Logitech'a USB Desktop Microphone za 76,99 + przesylka ? :)

Dołączona grafika


#80 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:53

Płaszczkę mam ;P (Stingray)
Czym się różni lampa od tranzystora? Brzmieniem czyli: lampa gra z życiem. Ma lepszy bas (jest go więcej), dźwięk jest bardziej dynamiczny (ma w sobie więcej życia) i nie da się zamulić dźwięku nawet najgorszym brzmieniem, bo lampa właśnie taka jest. Nie jest to granie czysto techniczne, w skład dźwięku dochodzą różne zniekształcenia (tzw fun w dźwięku [przez to muzyka nie jest nudna]) przez co muzyka (IMHO oczywiście) jest przyjemniejsza i daje większą radość z odsłuchu.
Niestety taki bajer jest bardzo drogi jak na kieszeń zwykłego Kowalskiego, ale zawsze z ratunkiem przychodzą konstrukcje typu hybryda (tranzystor i lampa w jednym), które można kupić nawet poniżej 1000zł :)
 
Acoid mówiłem już, że nie (przeglądarka mi nie pokazuje opcji edytuj, coś jej się powaliło).

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#81 Acoid

Acoid

    FlouU

  • Użytkownik
  • 541 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:58

A mozna wiedziec czemu nie ? Bo patrzac na testy tego mikrofonu i recenzje to go chwala. I zalezy mi rowniez na wylaczniku, w razie tam jakichs sytuacji. :)

Dołączona grafika


#82 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 11:59

Może kiedyś będzie mnie stać chociaż z pensji mechanika raczej to nie wykonalne :lol:.Nie wiem jaka była cena Stingray'a ,ale cena drugiej serii mnie zabiła 18000zł.Tak jak mówię może kiedyś teraz zostały mi tylko słuchać tranzystorów.Musze popytać i poszukać może znajomy coś mają. Jakaś Diora WS przychylne opinie są o nich,a ceny też w miarę normalne jak na pierwszy wzmacniacz do tego zrobię sobie jakieś dwie kolumny + korektor graficzny pod wzmacniacz.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#83 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 12:05

Około 12k mnie kosztował z tego co pamiętam (niestety dopadło mnie cło na granicy, tak bym zapłacił mniej).
Acoid jak polecają ludzie i ma wyłącznik to sobie go kup, ja nikogo nie zmuszam do niczego, mówię, że mi ten Logitech nie pasuje wcale, używałem, oddałem go za darmo, bo dla mnie nie był wart swojej ceny. Kup sobie i jak Ci podpasuje to sobie go zostaw - prosta zasada.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#84 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 12:15

Ech to cło w Polsce dopada każdego pewnie wyniosło z 2k.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#85 Acoid

Acoid

    FlouU

  • Użytkownik
  • 541 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 12:20

Dzieki za pomoc Dszeffko.
Punkt reputacji dla cb ;)

Dołączona grafika


#86 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 12:36

Cło, Vat i wysyłka wyniosły wtedy około 3k. Okazja okazała się workiem bez dna.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#87 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 12:53

Dobra na pierwszy odstrzał zmontuje sobie coś takiego do jakieś Unitry powinny starczyć.Pytanie teraz jaki głośnik średni-nisko tonowy zakupić no i czy takie występują.
https://sites.google...speaker-project

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#88 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 01:02

Czy występują? Głośnik to głośnik, są głośniki do wszystkiego, nisko, wysoko, średnio tonowe. Jak robisz jakiś projekt to rób dokładnie z tych samych elementów, bo zwrotnice przykładowo robi się pod dany głośnik.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#89 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 01:18

Dobra dzięki będę kombinował najwyżej poszukam pomocy z wyliczeniem obudowy pod jakieś inne głośniki.Człowiek myśli że coś jest proste wystarczy mieć trochę narzędzi i umiejętności manualnych i poszaleje,a tu takie problemy z tym.Jednak oprę się mniej więcej na tym projekcie bo nie wiedziałem nawet jak z tym ruszyć dokładnie,czego użyć do wytłumienia kolumny wewnątrz.Co do głośników to o to mi chodziło że facet w projekcie napisał dokładnie Bass/Mid 6,5 Woofer czyli ten głośnik gra tonami średnimi i niskim pomyślałem że to jakiś specjalny głośnik który gra dwoma tonami.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#90 xKaczor

xKaczor

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 035 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 01:48

Dszeffko zajmujesz się audio w samochodach? wybór radia, głośników, oraz ich montaż oraz mat wyciszających? czysta ciekawość :)

CPU: i5 3570K + AC Freezer 13 MOBO: ASRock Z77 Pro3 RAM: Crucial Ballistix 2x4gb 1600Mhz 1,5V GPU: GTX 660 Gigabyte WF2 CASE: Corsair Carbide 300R + 2x Spc Zephyr 120mm HDD: Seagate ST500M002 ODD: Liteon iHas 120-04 PSU: SilentiumPC Deus G1 500W OS: Windows 7


#91 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 12:00

Audio w samochodach? Tylko w prywatnym i najbliższych znajomych, bo modyfikujemy je z czasem po zamontowaniu, żeby dobrać odpowiedni dźwięk pod każdego, finał takiej imprezy to miesiąc. Niestety na odległość w tym przypadku nie pomogę.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#92 Guest_Chill3r_*

Guest_Chill3r_*
  • Guests

Napisano 01 stycznia 2013 - 05:11

Parę pytań

1.Czy jest sens sprzedawać asus d1 i kupować d2x lub maya u5?
2. Do 60-80 funtów czyli 300-400zł jakieś słuchawki do gier i muzyki mogą być otwarte, wygodne. Wygląd obojętny byle nie różowe...
Nie chodzi o ten bass ale żeby miały go więcej niż 668b superluxy
3. Czy kupic koss ur 40 i sony xb500?
4. Wzmacniacz, welur i możliwie koss ur 40?

Bo głośników raczej nie będę kupował...

#93 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 01 stycznia 2013 - 02:51

Dobra widzę, że zadałeś kilka pytań, które łączą się ze sobą ;)
Na wstępie. Dźwiękówkę na chwilę obecną zostaw taką jaką masz. Kossy UR40 to słuchawki już na wstępie grające stosunkowo ciemno, można je zmodować (http://forum.mp3stor...cje-koss-ur-40/ - wszystkie mody w jednym miejscu zebrane) i zrecablować :) Sony XB500 to również bardzo dobre słuchawki, ale do muzyki i dla ludzi lubiących sporą dawkę basu.
Jako alternatywa znajdują się Denony D1100 (tak, owszem kiedyś ich przetworniki znajdywały się w CAL!, ale już niestety tak nie jest). Słuchawki z bardzo dobrą przestrzenią, pozycjonowaniem na wysokim poziomie i bardzo dużym basie (subwoofer w słuchawkach chciałoby się rzec, tyle, że nie zasłania on reszty, jest i to obecny w dużym stopniu, ale nie wpływa na górne i średnie pasma), ale niestety z wysoką ceną.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#94 Guest_Chill3r_*

Guest_Chill3r_*
  • Guests

Napisano 01 stycznia 2013 - 03:14

Dobra widzę, że zadałeś kilka pytań, które łączą się ze sobą ;)
Na wstępie. Dźwiękówkę na chwilę obecną zostaw taką jaką masz. Kossy UR40 to słuchawki już na wstępie grające stosunkowo ciemno, można je zmodować (http://forum.mp3stor...cje-koss-ur-40/ - wszystkie mody w jednym miejscu zebrane) i zrecablować :) Sony XB500 to również bardzo dobre słuchawki, ale do muzyki i dla ludzi lubiących sporą dawkę basu.
Jako alternatywa znajdują się Denony D1100 (tak, owszem kiedyś ich przetworniki znajdywały się w CAL!, ale już niestety tak nie jest). Słuchawki z bardzo dobrą przestrzenią, pozycjonowaniem na wysokim poziomie i bardzo dużym basie (subwoofer w słuchawkach chciałoby się rzec, tyle, że nie zasłania on reszty, jest i to obecny w dużym stopniu, ale nie wpływa na górne i średnie pasma), ale niestety z wysoką ceną.


Coś za coś...

#95 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 02:07

Dszeffko głupio tak mi Ciebie o to prosić ,ale czy mógł byś wrzucić wykaz części do budowy Cmoy'a. Tłumaczyłem te listę części kilka razy ,ale mam obawę że coś pokręcę i nic z tego nie wyjdzie.Na pewno ta lista przydał by się nie tylko mnie ,ale i innym user'om którzy nie posługują się językiem angielski biegle.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#96 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 01:58

Kondensator 220µF 35V elektrolit x2, Kondensator foliowy 0.1 µF 100V (lub 200V, ale jest większy) x2, Rezystor 10kOhm 0.25W x3, Rezystor 4.7kOhm 0.25W x2, 100kOhm 0.25W x2, 1kOhm 0.25W x2, Opamp OPA2132PA (bądź OPA2132P / OPA2134PA) x1, Dioda LED 3mm x1 gniazda Jack stereo 3.5mm x2, płytka drukowana (uniwersalna), opcjonalnie potencjometr obrotowy 10kOhm (liniowy, podwójny 6 "nóżek") + gałka do tego, włącznik, złącze baterii 9v + złącze ładowania jack DC 5.5/2.5mm, DIP-8 na opamp.
To chyba wszystko, jeśli o czymś zapomniałem bądź nie przetłumaczyłem to wybaczcie ;)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#97 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 02:18

Wielkie dzięki będę kombinował.Co do ładowania to musi być tam jeszcze jakiś specjalny obwód ze złączem i do tego ładowarka.Czy tylko złącze i jakąś ładowarkę do tego.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#98 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 03:36

http://tangentsoft.n...aks.html#dcjack

Czytaj mostkujesz to z zasilaniem z akumulatora i dajesz diode do obwodu kolejną :)
(Nigdy razem włączone, albo akumulator, albo zasilacz)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#99 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 03:51

Dobra wszystko już rozumiem dzięki za pomoc.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#100 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 01:37

Problem mam.Używam RemoteJoy Lite do przechwytywania obrazu z PSP.Kupiłem kabel jack-> jack do przechwytywania dźwięku ( niebieski otwór na dźwiękówce ) i gdy nagrywam coś z RemoteJoy Lite to nie ma dźwięku niestety :/ Może coś poradzisz? Mirillis i Frapsem próbowałem i to samo.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL