Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Słuchawki do 130zł


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 bart606

bart606

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:18

Siemanko forumowicze. Potrzebuję waszej pomocy :)

Poszukuję słuchawek z mikrofonem do kwoty 130zł.
Przeglądnąłem trochę tematów i zebrałem kilka, które użytkownicy najczęściej polecają:
FATALITY HS-800, Superlux 681, GAMECOM 380, Koss UR40.

Służyć mi będą do grania, nagrywania i słuchania muzyki. Chciałbym, by jakość przechwytywanego dźwięku była jak najlepsza, a w ogóle spełnieniem marzeń byłoby gdyby mikrofon był odczepiany i można było wyjść w tych słuchawkach na miasto bez czegoś sterczącego od głowy.

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:22

Jeśli mają być to słuchawki PC i do tego do użytku mobilnego to ja oddaję głos Superluxy 681 i Koss UR40 żadne słuchawki "gamingowe" nie będą tak grać jak słuchawki stricte muzyczne.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 bart606

bart606

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:27

Melomanem nie jestem, bardziej chciałbym, by były 'gamingowe' niż muzyczne, lecz by nie były najgorsze i w tym drugim.
Myślałem, że dobrym wyborem będą GAMECOM 380.
A czy w ogóle Superluxy 681 oraz Koss UR40 posiadają mikrofon ?

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:30

Nie musisz kupić sobie np.Zalmana mic-1.Z takich mikrofonów korzysta kilku forumowiczów w tym Black. Powiem jeszcze tak że dla superlux'ów ciężko znaleźć nawet konkrecje w przedziale cenowym 200-350zł pod względem jakości dźwięku.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 bart606

bart606

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:39

Czyli taki zestaw:

słuchawki superlux - 85zł
+
mikrofon zalman - 40zł z wysyłką

jest najlepszą opcją jaką można wybrać do tej kwoty ?
Nie będzie problemu, by gdzieś tam podpiąć mikrofon do słuchawek ?

#6 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:39

Korzystam i sobie chwalę.Na Skype mam problemy bo nie umiem ustawić, ale na TeamSpeak nikt nie narzeka z klanu :) Świetnie łapią głos ( czasami to nawet przeszkadza :D ) / mają dobrą czułość.

PS.

Te Superluxy albo Koss UR40 to może i ja kupię niedługo, ale mikrofon stanowczo za drogi.Zobacz na morele.net po ile jest.

#7 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:42

Tylko chce ostrzec z góry HD681 to słuchawki jasne nie nadają się za bardzo do muzyki w której dużą role odgrywa bas.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#8 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:44

To nie kupuję bo ja Hip-Hop w 90% :P

#9 bart606

bart606

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:49

Na morelach, czy jak to tam, cena mikrofonu jest tylko o 2zł niższa, a wysyłka swoją drogą.

W prawdzie to ja też coś z tego rodzaju muzyki słucham, ale nie wierzę, że jest aż tak źle. Z resztą trzeba by mieć drugie słuchawki do porównania, więc szybko się do Superluxów przyzwyczaję i mam nadzieję na bas nie będę narzekał.

@down
Mea culpa. Już poprawione.
Chociaż nie wiem czy obie wersje nie są dobre, tylko 'bas' to polska wersja a 'bass' - angielska.

#10 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:52

Bas jest ,ale nie jakiś bardzo mocny.Jak to ktoś mi kiedyś powiedział pisze się bas ,a nie bass.Bass to jest ryba.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#11 bart606

bart606

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 17 grudnia 2012 - 04:39

Myślicie, że warto dołożyć i kupić Superluxy HD668 ?
Mają takie gąbki na górze, przez co pewnie będą wygodniejsze no i odłączany kabel, co jest dla mnie fajnym rozwiązaniem, gdyż przez brak takiego bajeru potargałem ostatnie słuchawki.
Tylko własnie pytanie czy takie dwie błahostki są warte aż 50zł :/

#12 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 17 grudnia 2012 - 04:52

Ja pisałem o basie ;D HD681 są słuchawkami właśnie z dobrą ilością basów (jest go dużo, ale nie jest rozlazły, to bardziej punktowe uderzenie, a nie nawalanie po mózgu). :) Bardziej analityczne i jasne są HD668 ;)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#13 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 17 grudnia 2012 - 06:21

Mi jak ktoś mówi że potrzebuje słuchawek z basem to wspomina się jedynie ciągłe łupanie które jest katorgą dla uszu.Zaś w HD681 tego nie uświadczyłem prawie w ogóle nie słyszałem basu ,ale to może przez bardzo słaby sprzęt znajomego.Dszeffko pewne jest to że inaczej brzmią na karcie takiej jak twoja ,a na jakiejś przedpotopowej zintegrowanej karcie.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#14 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 17 grudnia 2012 - 06:51

Te słuchawki potrzebują również odpowiedniego wysterowania (wzmacniacz to dobra rzecz do nich, one lubią moc). Co do basu. Trzeba też dobrze wygrzać słuchawki, to podstawa dobrego grania nauszników ;)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#15 bart606

bart606

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 17 grudnia 2012 - 07:08

Chyba jednak wezmę te 681, szkoda mi trochę kasy, a różnicy wielkiej nie powinno być.
Oby tylko wygodne było, bo sporo czasu z nimi spędzę przed konsolą i kompem.

#16 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 17 grudnia 2012 - 10:28

Różnice w słuchawkach odczujesz dopiero tak jak pisze Dszeffko po wygrzaniu dodatkowo musi je mieć co napędzić. Dobra karta muzyczna to podstawa nie mówię o wzmacniaczu słuchawkowym po to trzeba już lubić i siedzieć w audio żeby mieć taki w domu.Normalnie człowiek nie przykłada do tego wagi.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#17 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 17 grudnia 2012 - 10:35

O co chodzi z tym wygrzaniem?

#18 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 17 grudnia 2012 - 10:40

Słuchawką zmienia się charakterystyka dźwięku. Inaczej zagrają te same słuchawki które grały już np.100h ,a inaczej te wyciągnięte świeżo z kartonu.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#19 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 12:39

http://www.ceneo.pl/;szukaj-HD681 Są 4 różne wersję...która jest poprawna? Może wszystkie? :)

#20 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 12:58

Różne charakterystyki grania, jak są to najlepiej brać bez dopisków . Btw nowe superluxy spadły trochę z poziomem w porównaniu do pierwszych modeli, ale nie są to znaczące zmiany ( nie wiem niestety które modele, bo to informacja od ludzi ).

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#21 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 01:11

A te Black Silver będą ok?

#22 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 01:36

Jeżeli bez dopisków to tak.

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#23 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 02:05

To git.Wiem co kupić w zamian za HD201.

#24 bart606

bart606

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 09:15

@matidop
Te same są tu i to o odrobinę taniej :)
http://allegro.pl/sl...html#tabsAnchor

Najpierw kupuję mikro, chyba nawet jutro, a po świętach sprawię sobie te słuchaweczki.

#25 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 10:16

Uprzedzam, że mają one zapotrzebowanie na moc. Z integrą nie będzie to 100% tego, co te słuchawki potrafią pokazać.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#26 bart606

bart606

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 10:20

No ale chyba nawet z integrą są najlepszym wyborem do kwoty 100zł, zgadza się ?

I jeśli możecie, to pomóżcie znaleźć ten mikrofon trochę taniej i żeby był dostępny od zaraz.
Bo na allegro chcą 40zł z wysyłką, a wszystko chcą kurierem wysyłać jakby nie mogli listem poleconym priorytetowym. Na ceneo bodajże to samo.

#27 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 11:29

Tak, nie ma lepszego znanego mi wyboru

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#28 bart606

bart606

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 19 grudnia 2012 - 12:14

Któryś z użytkowników wahał się który model kupić. Coś takiego znalazłem na aukcji:

Dołączona grafika

SUPERLUX HD681

Charakteryzują się głębokim brzmieniem, eksponują niskie częstotliwości a zarazem zaskakują szeroką sceną, jasnością dźwięku i dynamiką. Idealnie nadają się do odsłuchiwania muzyki klasycznej i innych dużych
zespołów, w których znajduje się duża ilość instrumentów muzycznych. Zwróćcie uwagę na krzywą charakterystyki dźwiękowej, która jest podobna do klasowych modeli słuchawek np. HP890.

SUPERLUX HD681F

Charakteryzują się panoramicznym, szerokim pasmem przenoszenia dźwięku "Front row". Idealnie nadają się do odsłuchiwania muzyki pop i przechwytywania ciepłych barw wokalu. Zwróćcie uwagę na krzywą

charakterystyki dźwiękowej, która jest podobna do klasowych modeli słuchawek np. AD500. Odsłuchując ulubione tematy muzyczne, może nam się wydawać iż wokalista stoi zaraz przed nami, co potęguje nasze wyobrażenie sceny.

SUPERLUX HD681B

Charakteryzują się zrównoważonym i mocnym basem "In hall". Idealnie nadają się do odsłuchiwania muzyki rockowej i dynamicznej. Zwróćcie uwagę na krzywą charakterystyki dźwiękowej, która jest podobna do
klasowych modeli słuchawek np. Syudio K240. Odsłuchując ulubione tematy muzyczne, trudno będzie się oprzeć pokusie ruchu w rytm zoptymalizowanego potężnego basu, jaki daje nam opisywany model.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL