Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Chłodzenie ~300zł |i5 4690K.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Smilodon

Smilodon

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 007 postów

Napisano 08 czerwca 2015 - 03:41

Siemka, jakie chłodzenie do 300zł (oczywiście AC). Myślałem nad Noctua NH-D14 lecz w tej samej cenie jest też PH-TC14PE lecz który lepszy ? Osobiście brałbym NH-D14 ale też chcę usłyszeć opinię innych :) 

 

Teraz pytanie czy wyżej wymienione chłodzenia wejdą do M40 (może nawet się bo obudowy nie zamykać) ? Jeśli nie to trudno lecz na pewno muszą się zmieścić z zamkniętym panelem do FD ARC Midi R2. 

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi:przytul:



#2 f16marcin

f16marcin

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 956 postów

Napisano 08 czerwca 2015 - 04:33

Nie wiem czy jest sens kupienia takiego smoka do 4690k, możliwości OC mogą okazać się takie same jak np. z grandisem (http://www.morele.ne...-spc099-643221/ ) Zależy od sztuki jaka Ci się trafi i rozmieszczenie tego gluta pod IHS bo jeżeli pomiędzy płatem a IHS nie będzie dobrego przewodu ciepła to chłodzenie się zmarnuje bo temperatury powyżej 4,5 ghz i tak będą nie do schłodzenia nawet wodą.  

 

Oba chłodzenia mają 160 mm wysokosci i do brutusa m40 raczej nie wejdą (jeżeli trafią w wytłoczenie od bloczej ścianki to wejdą ale z komentarzy czytałem, że niestety nie trafiają, ale da się zamknąć na chama, ale ugina się płyta główna :D). Ale zdarzają się, że wchodzi z zamkniętą klapą, jak wejdzie to co do milimetra. 

 

 Do Fractal'a zaś wejdzą wszystkie dostępne coolery na rynku bo jest bardzo szeroki ponad 230 mm w porównaniu do 198 w m40 daje coolery wysokości ok 190 mm ( a takich aż chyba nie ma ) 

 

Co do chłodzenia to osobiście wybrał bym Phanteks'a bo jest ładniejszy ;) i jak tak luknąłem 2 przypadkowe recenzję to był 2 razy 4-7 stopni niżej z temperaturą od Noctua 


Użytkownik f16marcin edytował ten post 08 czerwca 2015 - 04:35


#3 Smilodon

Smilodon

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 007 postów

Napisano 08 czerwca 2015 - 05:02

Grandis odpada na starcie. Komputer który składam ma być z porządnych części a nie szmelcu z SPC. HE924 rozpadł mi się w rękach przy wyciąganiu go więc SPC odpada ;x 

 

Wiem że mam M40 ale dostałem ją za free więc mi to obojętnie bo i tak będzie tymczasowo gościła nowy sprzęt ;) 



#4 f16marcin

f16marcin

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 956 postów

Napisano 08 czerwca 2015 - 06:56

To bierz Phanteksa 



#5 Smilodon

Smilodon

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1 007 postów

Napisano 08 czerwca 2015 - 07:07

Tak też uczynię. Biały pasuje do wszystkiego ;x 

 

Do zamknięcia :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL