Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Procesor nie zrzuca taktowania

cpu procesor msi intel 4690k oc problem

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Syryniss

Syryniss

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 14 maja 2015 - 10:01

Witam. Mam taki problem od dłuższego czasu i pomimo, że zignorowałem go na kilka miesięcy, bo nie mogłem go rozwiązać, to chciałbym znów prosić o pomoc.
Mianowicie, na nowym zestawie kilka miesięcy temu zrobiłem OC (i5 4690k + MSI Z97 Gaming 3) i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że po jakimś czasie przypadkiem zauważyłem, że taktowanie i napięcie nie spadają. Być może było tak od początku, niestety nie jestem w stanie tego potwierdzić. Sytuacja wygląda następująco: bez żadnego OC z włączonymi stanami oszczędzania procesora, wszystko ładnie skacze od 3.5 do 0.8 GHz. Przy podkręceniu na 3.6 w trybie dynamic, napięciu na offset również wszystko wydaje się być w porządku. Natomiast gdy ustawię wszystko powyżej (3.7-4.4 GHz) bez ruszania napięć, czy czegokolwiek innego, procesor stoi cały czas na maksymalnym danym mu taktowaniu i co za tym idzie napięcie również nie spada. 
Dzisiaj zaktualizowałem BIOS i nie przyniosło to efektu. Jutro wraz z dołączeniem do zestawu dysku SSD będę instalował na nim system od nowa, więc wyeliminuje się problem software'u. Załączam screeny z biosu i HWiNFO, jeśli ktoś zauważy, że popełniłem gdzieś błąd lub wpadnie na jakiś pomysł, byłbym wdzięczny za pomoc. 
Pozdrawiam.
 
Screeny


CPU: Intel i5 4690K || MOBO: MSI Gaming 3 || GPU: MSI GTX 970 || RAM: G.Skill TridentX 2400MHz CL10 ||  SSD: Crucial MX200 250GB || HDD: WD Blue 1TB || PSU: XFX TS550W || CASE: Gelid Darkforce || Cooler: SPC Fortis 2


#2 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 14 maja 2015 - 10:45

To nie jest żaden problem. Przy wysokim OC jak u ciebie do 4,4 GHz a nawet więcej, nie powinno się ustawiać dynamicznego zegara i napięcia, gdyż może to powodować niestabilność komputera. Oczywiście możesz to wymusić aktywując stany C oraz Intel Speed Step Technology, ale wg mnie jest to marny pomysł. W spoczynku komp będzie pobierać może ze 20W mniej, a ryzykujesz utratę stabilności całej platformy.

Użytkownik Bakak edytował ten post 14 maja 2015 - 11:47

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#3 Syryniss

Syryniss

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 14 maja 2015 - 10:56

Myślałem, że odciążenie procesora w czasie kiedy nic nie robię, będzie korzystnie wpływać na jego żywotność, ale skoro tak mówisz to tak zrobię. Martwi mnie tylko czy wszystko jest w porządku z procesorem/płytą/czymś innym, bo zarówno Intel Speed Step Technology jak i stany C są włączone z tego co jest na screenach, a rezultat zupełnie nieoczekiwany. W takim razie dzięki za pomoc, ustawię taktowanie i napięcia na sztywno i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.


CPU: Intel i5 4690K || MOBO: MSI Gaming 3 || GPU: MSI GTX 970 || RAM: G.Skill TridentX 2400MHz CL10 ||  SSD: Crucial MX200 250GB || HDD: WD Blue 1TB || PSU: XFX TS550W || CASE: Gelid Darkforce || Cooler: SPC Fortis 2






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cpu, procesor, msi, intel, 4690k, oc, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL