Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Kontroler obrotów. Obudowa Radnum L50.

kontroler wiatraki obudowa

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrDreadiest

MrDreadiest

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 kwietnia 2015 - 11:51

Witam. Zastanawiam się nad obudową SilentiumPC Regnum L50.
 
spc_regnum_1.jpg
spc_regnum_19.jpg
spc_regnum_wentylacja_PL.jpg
 
 
Czy według was jest to dobry produkt? Zależy mi na dobrej wentylacji i dlatego moją uwagę skupił regulator obrotów. Napisane jest, że obsługuje on do 3 wentylatorów. Co w przypadku kiedy chciałbym domontować więcej a nie chciałbym ich podpinać pod płytę. Czy po podłączeniu rozgałęzienia na dwa dodatkowe 3 pinowe złącza do każdego już wbudowanego w kontroler uzyskam możliwość kontrolowania wszystkimi? Np. sześcioma sztukami. I jak wtedy z zasilaniem. Jedno złącze molex przy kontrolerze poradzi sobie z takim obciążeniem?


#2 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 23 kwietnia 2015 - 12:04

Odpuść sobie tą obudowę na rzecz czegoś od Fractala, i wiem co mówię... zresztą nie wiem czy w ogóle dostaniesz gdzieś jeszcze L50 bo SPC chyba wycofało tą budę.



#3 MrDreadiest

MrDreadiest

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 kwietnia 2015 - 12:14

Budę wycofano ale są jeszcze na allegro jakieś resztki. Nówki. Po 185 zł.

Albo dajcie też jakieś propozycje. W rozsądnej cenie. Myślałem jeszcze nad Gelid Darkforce.
Mam Radeona 7970 @ 1100/1600 i jest troszku ciepły. Przy ściągniętym bocznym panelu pod obciążeniem ma 82oC więc chciałbym żeby obudowa nie zamieniła się w piekarnik.


Użytkownik MrDreadiest edytował ten post 23 kwietnia 2015 - 12:22


#4 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 23 kwietnia 2015 - 12:25

Jakby się wczytać to są to pewnie obudowy powystawowe a z tym to trochę tak jakbyś miał kupować w ciemno, bo ona może mieć różnorakie mankamenty, a zważywszy na ogólną tendencję tej budy do jakichś usterek (jak nie kontroler, to nagminnie padające frontowe przyciski PW/RST, czy problemy z lakierem) - tematy wałkowane n-razy.



#5 MrDreadiest

MrDreadiest

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 kwietnia 2015 - 12:29

A jak wygląda sytuacja z tym kontrolerem i przejściówkami? Czy takie rozdzielenie jest możliwe i czy jeden molex uciągnie te wszystkie wiatraczki? Jak patrzę to większość kontrolerów ma mało rozgałęzień.



#6 MrDreadiest

MrDreadiest

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 kwietnia 2015 - 12:38

Oj. Rzeczywiście, obudowy posiadają wady fabryczne takie jak wgniecenia bądź zarysowania. Czyli buda odpada. Więc pozostaje pytanie jak z tymi kontrolerami. Jak to działa.



#7 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 23 kwietnia 2015 - 05:41

Taki kontroler to prosty potencjometr. Po pierwsze, jeśli podepniesz pod to więcej wentylatorów to nie ma szans, abyś przy ustawieniu "MAX" otrzymał nań 12 V. Po drugie potencjometr może się wówczas po prostu spalić, co jest wielce prawdopodobne. 


KRUL FORUMKA 


#8 migor

migor

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 24 kwietnia 2015 - 11:25

W gladiusie x60 masz trzy kanały do regulowania i możliwość podpięcia wszystkich wentylatorów jakie zamontujesz w obudowie. 


Mój konfig:

CPU: Intel I7 3930K

COOLER: Phanteks phtc12dx blue

MOBO: Asus X79 pro

RAM: Kingstone Hyperx Blue 2x 4Gb

GPU: Sapphire rx480 nitro 8 Gb

SSD: Plextor m6s 256 gb

HDD: Seagate 1 tb

PSU: Thermaltake Smart se modular 630 W

CASE: SPC Pax M70




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kontroler, wiatraki, obudowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL