Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Komputer za 2600 PLN + TV - czy to dobry zestaw?

2600 4000 komputer zestaw TV Telewizorem

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cebuleq

Cebuleq

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 kwietnia 2015 - 06:48

Dzień dobry wszystkim,

 

Planuję przenieść się z Laptopa na komputer stacjonarny (wciąż zostaną mi netbook i laptop).
Widzę, że Dolar troszkę poszedł do dołu, więc warto się zdecydować.

Obecnie posiadam:

Laptop : 
Samsung R530
Procesor : Intel I3 M330 2,13Ghz
Ram : 4GB
Karta graficzna : Nvidia GeForce 310M
oraz Netbook Nokia Booklet (przestarzałe urządzenie, ale z pancerną obudową, wbudowanym slotem na SIM i baterią, która trzyma 8h - czyli do podróży)

Aktualnie korzystam z komputera jako przeciętny użytkownik (Filmy, przeglądarka - zawsze ok 30 otwartych kart, no i pogrywam w CS:GO). Zauważyłem, że z komputera korzystam stacjonarnie, a zaczęło denerwować mnie ciągłe przegrzewanie się laptopa i straszne cięcie na moim CS. Mój laptop już powoli się sypie, więc nie warto chyba nic w nim robić - stąd stacjonarny. Chętnie zagrałbym sobie czasem w coś nowego, jednak podkreślam że nie jestem mega Gamerem - chociażby dlatego że w pracy spędzam 8h przed monitorem i czasem trzeba odpocząć.

Zastosowanie komputera:  internet, gry, filmy. Zawsze mam dużo otwartych programów i kart w przeglądarce.

 

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: chcę wydać do 4000PLN netto (wraz z telewizorem), ale nie jestem silnie ograniczony konkretnym budżetem, oczywiście ucieszy mnie też tańsza propozycja jeżeli uznacie, że coś bez sensu za dużo chcę wcisnąć.

 

Które części już mam?: Myszka, napęd DVD, win7, karta muzyczna Line 6 POD Studio UX 1 . Reszta do kupienia (chyba że warto zamienić na win8?).

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie

 

Specjalne wymagania: Nie chcę kupować części, które nie przydadzą mi się - celuję w typowe cena/jakość.

Gdzie będzie komputer stał? (apropo TV) : mały pokój, jeszcze nie wiem czy chcę postawić TV na biurku(niestety jest stosunkowo małe), czy powiesić na ścianie. 

 

Własna propozycja zestawu:

http://www.morele.ne...ry/info/eRSSSY/

+ monitor http://www.ceneo.pl/...727#tab=reviews

Bardzo proszę o uzasadnienie, dlaczego warto zmienić niektóre części na inne.

Dodatkowe pytania :

*Czy warto do takiego zestawu dokupić SSD?
*Czy warto dołożyć kolejne 8GB Ramu?


Z góry dziękuję za pomoc i życzę wszystkiego dobrego na święta.



#2 Guest_pol777_*

Guest_pol777_*
  • Guests

Napisano 04 kwietnia 2015 - 06:51

ssd zawsze warto , ale jeśli będziesz grał , to wiedz że w grach fps ci nie doda ,8gb ram ci spokojnie wystarczy z zapasem , zestaw spoko , płyta budżetowa , ale do zablokowanego procka wystarczy , bo i tak na niej nie będziesz podkręcał ,  to wystarczy 



#3 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 04 kwietnia 2015 - 07:06

Wyrzuc tego wyjca od Sapphire i za 10zl wiecej masz MSI r9 270.
Poza tym zestawik spoko.

Jeszcze jedno pytanie, serio ta klawiatura? Do gier to ona sie nie nadaje - powodem jest taczpad :D
Lepiej wziac Klawiature Genesis RX66
A i monitor wieszaj na scianie jak masz malo miejsca na biurku, ale na teleskopowym uchwycie ;]


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#4 Cebuleq

Cebuleq

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 kwietnia 2015 - 07:11

Widziałem, że sporo portali chwaliło ten model Sapphire (sam się bardzo mocno nie znam). W czym będzie ta MSI lepsza?

Ten touchpad miał być ew. do TV :) Aż tak będzie przeszkadzać? Bo w sumie lubię trzymać obie ręce na jednym poziomie (czyli i klawiatura i myszka na tym samym blacie).
A ta klawiatura, którą podałeś mocno Gamingowa. Szukam raczej czegoś bardziej stonowanego/neutralnego jeżeli chodzi o wygląd.



#5 Guest_pol777_*

Guest_pol777_*
  • Guests

Napisano 04 kwietnia 2015 - 07:21

msi , ładniejsza i cichsza



#6 Guppy

Guppy

    Abstynent Rybka

  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 04 kwietnia 2015 - 08:59

Co do klawiatury to wiele osób chwali Gigabyte Force K7. Do CS'a powinna być bardzo dobra, a podświetlenie przyda się w nocy.



#7 Cebuleq

Cebuleq

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 kwietnia 2015 - 09:14

Klawiatura rewelka, szkoda tylko że nie bezprzewodowa.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 2600, 4000, komputer, zestaw, TV, Telewizorem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL