Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Czy mój procesor ma dobre napięcia ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damcys

Damcys

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 04 marca 2015 - 01:05

Witam jeżeli temat założyłem w złym miejscu to przepraszam!

Chciałbym żebyście mi powiedzieli czy wszystko ok z moim prockiem tzn. czy moje napięcia są ok na nim ponieważ odpaliłem program OCCT i mam niepewność co do jednej danej którą zresztą wskazałem strzałką na screenie który podaje. 

http://www.fotosik.p...819d2dbc3.html 

http://www.fotosik.p...c799092726.html

Co o tym myślicie ? Oczywiście pytam się tylko i wyłącznie dlatego że pierwszy raz mam swój komp (nie wspólny ze starszym bratem:P) i dopiero teraz interesuje mnie co jest w środku tej budy i czy to dobrze działa itd.:) No i kiedyś jak wymienie płyte i nazbieram wiedzy to chce pierwszy raz podkręcać podzespoły:D

Moje PC: 

procek i7 4770k

płyta główna gigabyte h87n-wifi (pomyliłem się przy kupnie bo miała być z87n, ale nie wiem czy uda mi się coś ugadać z kolesiem z OLX bo to on w końcu wprowadził mnie w błąd)

RAM 2x4gb kingston xyperx

zasilacz bequiet 530w +80 L7

buda BitFenix prodigy (swoją drogą co sądzicie o przeróbce tej obudowy z mini-itx na pelne ATX ?)

chłodzenie SilentiumPC Spartan LT HE922

wentylatory 2x120mm z zestawu od budy 1x120mm LED blu (ze starej budy) i 140mm SilentiumPC

Prosze o pomoc i szybka odpowiedz, a z gory dzieki wielkie za odp.:)



#2 123domelkot

123domelkot

    Dużo pisze

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 04 marca 2015 - 02:46

OCCT źle pokazuje napięcie i7 4790k a i pewnie twojego tez źlevin1 to nie napięcie cpu zobacz w biosie jakie jest



#3 Damcys

Damcys

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 04 marca 2015 - 11:16

No rozumiem, a jeżeli chodzi o ten błąd to zależy on od mojej wersji OCCT bo ja z tego co pamiętam to miałem 4.4.0 coś takiego nie pamiętam i sprawdzić tez nie mogę bo jestem w szkole obecnie?
Korzystam z tel. i nie mogę wstawić zdjęcia, wiec wypisze co na tym zdjęciu co zrobiłem w biosie widać. Zostało zrobione od razu po wczorajszym włączeniu OCCT na niecałą min.

BCLK 99,79Mhz
CPU Frequency 3692,27Mhz
Memoriał Frequency 1596,64Mhz
Total Memory Size 8192MB

CPU Temperature 44,0*C

Vcore 1,140V
DRAM Voltage 1,536V

Tutaj już z napięciem na procku wygląda dobrze, ale czy na RAMie nie jest za dużo? Zresztą sami powiedzcie czy jest ok czy może musze coś pozmieniać.

#4 Eszyling

Eszyling

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 04 marca 2015 - 02:45

No rozumiem, a jeżeli chodzi o ten błąd to zależy on od mojej wersji OCCT bo ja z tego co pamiętam to miałem 4.4.0 coś takiego nie pamiętam i sprawdzić tez nie mogę bo jestem w szkole obecnie?
Korzystam z tel. i nie mogę wstawić zdjęcia, wiec wypisze co na tym zdjęciu co zrobiłem w biosie widać. Zostało zrobione od razu po wczorajszym włączeniu OCCT na niecałą min.

BCLK 99,79Mhz
CPU Frequency 3692,27Mhz
Memoriał Frequency 1596,64Mhz
Total Memory Size 8192MB

CPU Temperature 44,0*C

Vcore 1,140V
DRAM Voltage 1,536V

Tutaj już z napięciem na procku wygląda dobrze, ale czy na RAMie nie jest za dużo? Zresztą sami powiedzcie czy jest ok czy może musze coś pozmieniać.

Ta temperatura CPU która podałeś jest w czasie trwania testu ? Jeżeli tak to trochę ten test ciut za kurtki , temperatura będzie rosła moim zdaniem. A co do ramu to przeważnie jest tak że na kościach jest napisane z jakim napięciem pracują i takie w biosie ustawiasz .

Użytkownik Eszyling edytował ten post 04 marca 2015 - 02:47


#5 Damcys

Damcys

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 04 marca 2015 - 03:22

Może wyjście troszkę to co napisałem. Włączyłem OCCT, ale po min i 40sek zauważyłem ze napięcie na procku wynosiło coś ok. 3.4V czyli za dużo. W pierwszej odpowiedzi dostałem ze jest to tylko i wyłącznie błąd w tym programie dlatego przepisalem to co miałem na zdjęciu z biosa żeby zapytać się czy jest wszystko dobrze, a zdjęcie było zrobione zaraz po zatrzymaniu programu OCCT i wejścia w bios.
Tak wiem ze będzie rosła tem. no, ale chyba jest jasne czemu tylko tyle go testowalem.
Moje pytanie nadal zostaje nie wyjaśnione. Czy takie napięcie jakie mam na procku jest dobre? A i mam i7 4770k i jak wiadomo grzeje się strasznie. Ja IHS spróbuję zdjąć dopiero po gwarancji, wiec pytanie na teraz czy da się zmniejszyć jeszcze inaczej tem. Np. zmniejszyć napięcie na procku, ale żeby funkcjonował dobrze bo wiadomo przecież ze czym wyższe napięcie tym większa temperatura.
A moje drugie pytanie dotyczy programu OCCT w wersji 4.4.0 czy jest potwierdzone to ze w tej wersji procesory takie jak mój mają źle odczyty z niego? Jak tak to jaka wersje polecacie, albo jakaś alternatywę dla niego chociaż prosiłbym o to żeby pozostać przy tym OCCT.
Jeżeli chodzi o ten RAM to czy uda mi się zmienić jego napięcie na mojej płycie (gigabyte h87n-wifi)?

Użytkownik Damcys edytował ten post 04 marca 2015 - 03:27


#6 123domelkot

123domelkot

    Dużo pisze

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 06 marca 2015 - 05:26

Ściąg sobie CPU-z http://www.cpuid.com...ares/cpu-z.html

I będziesz na 100% wiedział jakie masz aktualne napięcie na CPU jak by tak naprawdę dobiło do 3.4v to już byś do nas nie pisałhahah dla tego cpu 1.25 v 1.3 v max przy dobrym chłodzeniu

OCCT pokazuje dobre temperatury ale napięcie na CPU nie ściąg CPU-z i napisz jakie ci pokazuje napięcie cpu-z to bardzo mały programik ogarniesz moment



#7 HugoMan

HugoMan

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 marca 2015 - 11:53

@Damcys

ja w UEFI widzę

{ Vcore = 1,776 V }

3,5 GHz,  t ~ 26 *C

 

i teraz nw co myśleć ;/



#8 123domelkot

123domelkot

    Dużo pisze

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 13 marca 2015 - 12:25

Źle patrzysz raczej daj foto z CPU-z z chęcią popatrze






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL