Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Rozstrzygnięcie konkursu "Zasil się na gwiazdkę zasilaczem OCZ ZT 550W"

• Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blackwhite

Blackwhite

Stały bywalec

• Administrator
  • 3550 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 03:53

Moi drodzy, konkurs dobiegł końca I mam zaszczyt ogłosić jego zwycięzcę.
Wybór nie był łatwy ponieważ było kilka bardzo podobnych (jednak nie takich samych) zestawów.
Przy wyborze kierowałem się następującymi kryteriami:
Zestaw miał być jak najbardziej wszechstronny i zrównoważony. Nie chodziło o złożenie super wydajnego zestawu, np pod gry, czy tez zestawu pod katem renderingu – ten zestaw ma służyć do codziennej pracy i użytkowania komputera w wielu materiach.
Wielu stawiało albo na mocny procesor, lub na mocna kartę graficzna, oszczędzając na pozostałych podzespołach, a nie o to w tym konkursie chodziło.
Były osoby, które podały niekompletne zestawy, np bez zasilacza, czy tez innych ważnych podzespołów.
Zwracałem uwagę na jakość dobranych podzespołów, ich stosunek ceny do wydajności oraz czy podzespoły nalezą do nowinek technicznych.

Najbardziej wyważony zestaw moim zdaniem złożył kolega Green_Ivan i każdy komponent został uważnie dobrany.

Gratuluje zwycięscy i proszę o wiadomość PW na forum z danym i do wysyłki nagrody.

Wszystkim dziękuje za wzięcie udziału w konkursie, i mam nadzieje,ze będziecie mieli więcej szczęścia kolejnym razem.

Zwycięski zestaw:
Dołączona grafika

#2 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 23 listopad 2012 - 03:55

Gratuluje Green-Ivan

Najlepsze jest to ze włożył do zestawu ten sam zasilacz co wygrał.

#3 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 04:04

No to jestem w niezłym szoku nie liczyłem na to po raz pierwszy coś wygrałem :D.Zasilacz się mi na pewno przyda.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#4 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 23 listopad 2012 - 04:09

To pewnie rasurbo pójdzie w odstawkę.

#5 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 04:11

Od razu leci do szafy.Konkurs akurat pokrył się z kupnem nowej obudowy.

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#6 Blackwhite

Blackwhite

Stały bywalec

• Autor tematu
  • Administrator
  • 3550 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 04:12

Jeszcze raz gratuluje

#7 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 04:19

Dzięki bardzo.Można powiedzieć że wyeliminowało mi to zakup który odkładałem od ponad roku.

#8 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 23 listopad 2012 - 04:19

Jaka obudowę kupujesz ?

#9 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 04:21

Teraz jak nie muszę kupić zasilacza to Corsair Carbide 400R lub 500R White .

#10 Eklerek666

Eklerek666

Advanced Member

• Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 05:03

Ja to się nie lepiej nie będę wypowiadał na temat złożonego zestawu oraz kryteriów wyboru, bo zaraz mnie zbesztają...

#11 Czarny_II

Czarny_II

Moderator honoris causa

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 05:11

Ivan, gratuluje :)

Eklerek666, jak chcesz to się wypowiadaj.

Spoiler

ns40yz-2.png

#12 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 05:25

Dzięki Czarny.
Eklerek666 wypowiedz się z chęcią poznam swoje błędy żeby unikać ich na przyszłość.Jeśli chcesz krytykować to proszę tylko by była to konstruktywna krytyka ;).

#13 Ascaro

Ascaro

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 05:52

Gratulacje Green-Ivan.
Akurat pamiętam, że planowałeś kiedyś kupić OCZ ZT550 więc masz już to z głowy ;).
Może miałbyś chęć pokusić się o jakąś recenzję, czy coś ;)?

#14 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 06:06

Z chęcią zrobię mini recenzje tylko musiał bym pożyczyć sobie cyfrówkę żeby zdjęcia zrobić.

#15 zozol1323

zozol1323

Advanced Member

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 09:25

gratulacje, ladnie to zmieściłeś ;p

#16 Eklerek666

Eklerek666

Advanced Member

• Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 09:38

Jestem ciekaw co w moim było nie tak :P

http://www.webpagesc...1192012104526PM

#17 abi

abi

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1647 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 09:54

wypowiedzieć się możesz, byle by sensownie ;)
a co było nie tak lub mniej tak to już materiał na nowy wątek. przyznam sie szczerze ze nie analizowałem ani zestawu Iwana ani Twojego
gratulacje Iwan

może by zamieścić prace, jak by była zgoda autorów, by zostały jako przykłady zestawów

#18 bucu1984

bucu1984

Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

• Użytkownik
  • 1498 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 10:06

rowniez szczerze gratuluje :)

#19 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 10:08

Dzięki wszystkim.Wykorzystam tą nagrodę jak najlepiej.Na pewno posłuży mi kilka ładnych lat.

#20 Blackwhite

Blackwhite

Stały bywalec

• Autor tematu
  • Administrator
  • 3550 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 10:31

Jestem ciekaw co w moim było nie tak :P

http://www.webpagesc...1192012104526PM

Gdybys przeczytal kryteria wyboru to pewnie bys wiedzial co nie tak ;)
Z pewnoscia Twoj zestaw duzo gorszy jak Ivana ;)

#21 matidop

matidop

ROG | Overclocker

• Użytkownik
  • 10084 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 10:41

Mój był ciut podobny, ale bez SSD bodajże ;)

Ivan gratuluję.

2 i 3 miejsce mogłoby dostać jakąś fajną rangę...

#22 Eklerek666

Eklerek666

Advanced Member

• Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 10:46

Nie ma SSD, jeju, jakie to straszne :P

Poza tym kryteria wyboru trzeba było podać w regulaminie konkursu i je nieco sprecyzować...

#23 Blackwhite

Blackwhite

Stały bywalec

• Autor tematu
  • Administrator
  • 3550 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 10:47

hahahha, nie ma SSD, a czy SSD to wszystko?
Trzeb a umiec przegrywac ;)
I zeby byla jasnosc, ocenialem dokaldnie tak, jak bylo to napisane w zasadach konkursu, nie moja wina,ze kolega ich nie przeczytal ;)

#24 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 10:53

Komputer składałem taki jaki sam bym sobie złożył mając do wykorzystania te 3500zł. Pewnie kurier będzie pod koniec przyszłego tygodnia ,a nosi mnie pod domu jak bajtla z ADHD.

#25 matidop

matidop

ROG | Overclocker

• Użytkownik
  • 10084 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 11:28

Nie mówię że nie umiem przegrywać po prostu nie brałem SSD po uwagę :) Muszę przyznać że Ivan naprawdę złożył zestaw optymalny, bo ja składałem bardziej po gry w sensie poszedłem za bardzo w wydajność, a nie w optymalizację całego sprzętu żeby był uniwersalny.

Nikomu nie zazdroszczę chociaż w sumie szkoda bo była okazja dorwać fajny zasilacz.Jeszcze 50zł i sam kupię sobie ZT550W, albo dołożę do Seasonic G550 który jest jeszcze lepszy od ZT :D

Blackwhite kto powiedział że nie przeczytałem regulaminu? Po prostu każdy wybierałby inaczej, Ty ten zestaw, a ktoś inny zestaw X osoby.

Jeden komentarz, ode mnie, a jakie emocje w Was wyzwolił.Od razu wszyscy się na mnie rzucili :D

#26 Dante

Dante

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 11:43

tak samo ja jak matidop poszedłem za bardzo w gry :/

#27 bucu1984

bucu1984

• Użytkownik
  • 1498 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 11:50

a ja pierwsze co to zlozylem zestaw i podalem linki do kazdej czesci po czym sie okazalo ze to zle i trzeba screena dac
po czym jak juz potem jeszcze raz skladalem w konfiguratorze to mi jakos dziwnie na ssd nie starczylo kasy a w zestawie z linkami mialem ssd
ogolnie zlozylem dwa zestawy:
płyta główna : MSI Z77A-G43 (G3) - 369zł
http://www.komputron...7A_G43_G3_.html

procesor: i5 2500k - 823,90 zł
http://www.komputron...30_GHz_BOX.html

chłodzenie na proca: SilentiumPC Fortis HE1225 CPU Cooler - 149,90 zł
http://www.komputron...CPU_Cooler.html

pamięci ram: Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP CL9 Blu - 189,90 zł
http://www.komputron...MP_CL9_Blu.html

grafa: GeForce with CUDA GTX 660 Asus 2GB DVI&HDM&DP (PCI-E) OC - 999 zł
http://www.komputron..._PCI_E_OC.html#

dysk ssd: OCZ Vertex 2 E SSD 2,5" 60GB 285 MB/s 275 MB/s - 211,90 zł
http://www.komputron..._275_MB-s.html#

dysk twardy: WD Blue 500 GB WD5000AAKX 16MB cache SATA/600 - 259 zł
http://www.komputron...e_SATA-600.html

napęd: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS50 LightScribe bulk white + black
(Serial ATA) + soft - 55,80 zł
http://www.komputron...l_ATA_soft.html

zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU - 259 zł
http://www.komputron...0_SLI_PSU.html#

buda: SilentiumPC Brutus BT-430 Pure Black 2x USB 3.0 - bez zasilacza - 169 zł
http://www.komputron..._zasilacza.html
razem: 3486,4 zł
tak wygladal pierwszy a tak drugi
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#28 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 11:54

nie mogę patrzeć na te ceny złodziejtronika

zróbmy zrzutę na mini bombkę atomową co by przestali klientów w tyłek dymać tymi cenami

Sygnaturka.png

#29 Blackwhite

Blackwhite

Stały bywalec

• Autor tematu
  • Administrator
  • 3550 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 11:57

Nie mówię że nie umiem przegrywać po prostu nie brałem SSD po uwagę :) Muszę przyznać że Ivan naprawdę złożył zestaw optymalny, bo ja składałem bardziej po gry w sensie poszedłem za bardzo w wydajność, a nie w optymalizację całego sprzętu żeby był uniwersalny.

Nikomu nie zazdroszczę chociaż w sumie szkoda bo była okazja dorwać fajny zasilacz.Jeszcze 50zł i sam kupię sobie ZT550W, albo dołożę do Seasonic G550 który jest jeszcze lepszy od ZT :D

Blackwhite kto powiedział że nie przeczytałem regulaminu? Po prostu każdy wybierałby inaczej, Ty ten zestaw, a ktoś inny zestaw X osoby.

Jeden komentarz, ode mnie, a jakie emocje w Was wyzwolił.Od razu wszyscy się na mnie rzucili :D

Przeciez nie pisalem do Ciebie, wiec nie bardzo rozumiem, twojego podsta.O co Ci chodzi?

#30 bucu1984

bucu1984

• Użytkownik
  • 1498 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 11:57

to akurat masz racje, choc musze przyznac ze mimo bardzo zawyzonych cen jak chce cos kupic szybko i blisko mnie to korzystam zawsze z komputronika, dopiero jak mi sie nie bardzo spieszy to z morele

#31 Eru

Eru

Eternal Hunter

• Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 12:27

Mi tam akurat cena internetowa procka i płyty wraz z przesyłką w komputroniku wychodziła najtaniej wśród sklepów przy zmianie platformy :P
Ale po 2 dniach od zakupu już była wyższa niż u konkurencji... :)

#32 matidop

matidop

ROG | Overclocker

• Użytkownik
  • 10084 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 12:34

MarTum ma rację ;)

Blackwhite Ok, ja myślałem że Ty do mnie pisałeś :P Sory ;)

#33 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 10:36

No to stało się paczuszka do mnie dotarła.Czuć w samych łapach że to kawał porządnego sprzętu waży swoje.Postaram się sklecić jakąś mini recenzje tego zasilacza.Teraz czekać tylko na kupno nowej obudowy na przyszły tydzień :).Na marginesie to komputronik umie oblepić przesyłkę taśmą to im wyszło walczyłem z tą taśmą chyba z 5 minut.Dziękuje administracji za zorganizowanie konkursu oraz Masajowi za ufundowanie nagrody.

#34 Blackwhite

Blackwhite

Stały bywalec

• Autor tematu
  • Administrator
  • 3550 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 11:37

Super, ja rowniez jeszcze raz dziekuje koledze Masaj007 za ufundowanie nagrody..

#35 michixinq

michixinq

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 02:15

No, ja też gratuluję :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL