Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

[PORADNIK] Jak odblokować porty w routerze?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kanam99

Kanam99

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopada 2012 - 04:44

Witam. Wiem, że wiele użytkowników ma problem z portami w routerze. Często chcecie postawić u siebie serwer lub odblokować port dla jakiegoś programu, ale nie macie pojęcia jak. W tym poradniku pokażę Wam jak je odblokować.

Poradnik robię na przykładzie routera Edimax Br-6204Wg ale sposób wykonania będzie podobny dla reszty routerów.

Co będzie nam potrzebne:
1. Hasło do swojego routera.
2. Przeglądarka internetowa.


Krok 1:
Wchodzimy na stronę swojego routera w przeglądarce wpisując w pole adresu swoje ip. Jeśli nie znamy swojego ip wchodzimy na stronę np. www.mojeip.net.

Krok 2:
Logujemy się do swojego routera podając swój login i hasło. Jeśli go nie zmienialiśmy to domyślne hasła będą wypisane w instrukcji lub na samym routerze.
Dołączona grafika

Krok 3:
Szukamy pozycji o nazwie mniej-więcej: ”Port forwading” lub w wersji polskiej ”Odblokowywanie portów”
Dołączona grafika

Krok 4:
Jeśli nie macie tabeli z nowym odblokowaniem (jak na zdjęciu w punkcie 3) szukacie czegoś w stylu ”New forwading”.

Krok 5:
Teraz najważniejsza część. W miejscu „private ip” wpisujemy ip komputera dla którego chcemy odblokować port. Aby uzyskać swoje lokalne ip wchodzimy w wiersz poleceń (Start>Uruchom>cmd.exe) i wpisujemy ipconfig, a następnie zatwierdzamy klawiszem ”Enter”. Szukamy nagłówka: Karta Ethernet Połączenie lokalne lub coś w tym stylu i szukamy linijki o nazwie Adres IPv4. Na końcu linijki znajdziemy ciąg cyfr który będzie się zaczynać najczęściej od 192.xxx.x.xxx
Dołączona grafika


Krok 6:
Teraz będzie nam potrzebna wiedza jaki rodzaj portu oraz o jaka rozpiętość portu jest nam potrzebna do odblokowania. Na przykład jeśli chcemy odblokować porty dla serwera gry Minecraft
potrzebujemy odblokować port o rozpiętości 25565-25566 oraz typie TCP. Informacje jaką rozpiętość portów oraz jaki typ portu potrzebujemy odblokować możemy znaleźć na stronie programu lub na forach. Pole Comment służy jedynie do nadania nazwy odblokowaniu (Nazwa jest DOWOLNA!). Pomocne gdy nie chcemy się pogubić. Gdy już posiadamy wszystkie informacje możemy wypełnić wszystkie pola:
Dołączona grafika

Krok 7:
Kiedy mamy wypełnione już wszystkie pola możemy nacisnąć „Add” lub „Dodaj” bądź „Zapisz”. Zależy kto co ma. Po tym wszystkim możemy nacisnąć przycisk „Apply” lub coś w tym stylu. Po tym wszystkim router najczęściej się zrestartuje po czym wszystko powinno już działać.


Poradnik krótki, lecz myślę, że przyda się wielu użytkownikom tego forum i nie tylko. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie lub znaleźliście błąd piszcie, a postaram się to poprawić.

PS. Proszę o nie hejtowanie z powodu Minecrafta. Dałem go za przykład ponieważ akurat jego dane miałem pod ręką:lol:.
Dziękuję i pozdrawiam.
Gdzieś się pomyliłem? Pisz do mnie!
Core2Duo E8400 3.0GHz|Gigabyte GF 9600GT 512MB|2X2GB Kingston|Gigabyte G31M-S2L|Logic B5|Windows Vista HP 32-bit oryginał|OCZ CoreXStream 500W|Philips 190CW 19"

Gram w BF3 Premium. Nick na Battlelogu: Kanam99PL

#2 karski1

karski1

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 22 listopada 2012 - 09:28

Zapomniałeś dodać, że należy po tej czynności najlepiej zrestartować router.
_________________________________
http://www.fabrykaliteratury.pl

#3 Kanam99

Kanam99

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 11:49

Zapomniałeś dodać, że należy po tej czynności najlepiej zrestartować router.
_________________________________


Napisałem, że po naciśnięciu "Apply" czy czegoś w tym stylu router powinien się zrestartować.
Gdzieś się pomyliłem? Pisz do mnie!
Core2Duo E8400 3.0GHz|Gigabyte GF 9600GT 512MB|2X2GB Kingston|Gigabyte G31M-S2L|Logic B5|Windows Vista HP 32-bit oryginał|OCZ CoreXStream 500W|Philips 190CW 19"

Gram w BF3 Premium. Nick na Battlelogu: Kanam99PL

#4 karski1

karski1

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 10:05

Powinien, ale rzadko sam się zrestartuje. W tym celu trzeba to zrobić ręcznie.
____________________________
Zapraszam: http://www.busy-wroclaw.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL