Jump to content

•         

Photo

Problem z pamięcią RAM

ram problem komputer 1333 1866 pomoc pogotowie komputerowe itpc

Best Answer dtanfal , 19 December 2014 - 06:11 PM

Dla graczy polecam GOODRAM Play Blue (taktowanie 1600 mhz 1 kośc 4 GB) to sa ramy dla mniejszego portfela. za ok. 130 do 150 zł.Sa opcje wyboru kolorów. jest czerowny, niebieski i serbrny mozna sobie dopasowac do obudowy. Goodram to dobra polska firma, sam mam wmontowana jedna kosc i nie narzekam na wady.

Ewentualnie moge takze polecić GOODRAM CL 10 - 1600 mhz 1 kośc 8 GB,w sumie standardowe ramy.

Wszytsko zalezy od tego czy chcesz grać czy bawić się w OC ramu. u mnie to potrzebne nie jest. :)

Go to the full post

• This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 HelpPC

HelpPC

Forumowicz

• Użytkownik
  • 297 posts

Posted 18 December 2014 - 07:23 PM

Witam

Kupiłem sobie Kingston FURY Black 4GB 1866Mhz CL10 (1600Mhz były w tej samej cenie co te czyli 159zł).

Na Płycie Głównej posiadam dwa gniazda na pamięć RAM. Teraz mam 2x 2 GB Hynix 1333Mhz CL9. Teraz jedną z nich wyrzuciłem i mam teraz 2 GB Hynix 1333Mhz + ten Kingston 1866Mhz 4 GB = 6 GB.

Po odpaleniu kompa BIOS pokazuje 6 GB OK 1333Mhz i przechodzi dalej i pokazuje okno wyboru Uruchom system Windows z narzędziami naprawczymi (zalecane) lub Uruchom system Windows normalnie. Klikam to drugie i pokazuje się Trwa ładowanie systemu Windows i po chwili reset. Po resecie dalej to samo i znowu reset. Dlaczego tak się dzieje? 

Po kliknięciu tej pierwszej opcji z narzędziami naprawczymi ładuje się i po chwili czarny ekran tak jak by się zawiesił i trzeba go resetować. Zamieniałem miejscami i dalej to samo. Po wsadzeniu TYLKO tego Kingston'a 4GB 1866Mhz BIOS wykrył 4GB OK 1333Mhz i dalej jest to samo. Co jest nie tak? 

Płyta chyba sama powinna dostosować te dwie pamięci :/

A sklep mi ich nie chce wymienić i zwrócić pieniędzy bo kupowałem w sklepie stacjonarnym i to był błąd bo mogłem zamówić przez neta :(

Płyta Główna to Gigabyte H55M-S2H. Płyta Główna obsługuje częstotliwości 2200+/1800/1600/1333/1066/800 MHz.

Proszę o Pomoc!!! :) 

#2 WojtoG

WojtoG

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 342 posts

Posted 18 December 2014 - 08:42 PM

. Po wsadzeniu TYLKO tego Kingston'a 4GB 1866Mhz BIOS wykrył 4GB OK

​rozumiem ze same działają komp sie uruchamia i jest oki?

Spoiler

#3 dtanfal

dtanfal

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 474 posts

Posted 18 December 2014 - 09:50 PM

Mozliwe ze ta kośc od KIngstona jest do niczego. Zrób testy Memtestem. Jak nie wywali ci błędów - a komputer działa prawidłowo na tamtych kosciach po 2 GB - to RAM od Kingstona do niczego się nie nada.

CPU: Intel Pentium 4 451 3,2 Ghz
RAM: 512 MB DDR2 SAMSUNG, 1 GB DDR2 KINGSTON
 GPU: Zintergowane
HDD: WDC WD800JD-00HKA0

#4 HelpPC

HelpPC

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 297 posts

Posted 19 December 2014 - 12:34 PM

Mozliwe ze ta kośc od KIngstona jest do niczego. Zrób testy Memtestem. Jak nie wywali ci błędów - a komputer działa prawidłowo na tamtych kosciach po 2 GB - to RAM od Kingstona do niczego się nie nada.

a jak ten Memteste zrobić? to jest Linux czy jak? 

Czyli nowa kość Kingstona jest walnięta? o.O 

Przecież wykrywa BIOS 4 GB, a jak wsadzę dodatkowe 2 GB to pokazuje 6 GB. 

Może tajmingi trzeba ustawic czy coś? 

#5 HelpPC

HelpPC

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 297 posts

Posted 19 December 2014 - 12:35 PM

. Po wsadzeniu TYLKO tego Kingston'a 4GB 1866Mhz BIOS wykrył 4GB OK

​rozumiem ze same działają komp sie uruchamia i jest oki?

właśnie BIOS wykrywa 4GB na jednej kości, ale system nie startuje :( pokazuje się Trwa Uruchamianie systemu Windows i zaraz reset i tak w kółko :(

#6 dtanfal

dtanfal

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 474 posts

Posted 19 December 2014 - 02:09 PM

Trzeba sobie sciągnąc AVG Recue CD i wypalic na płytę. Eweutlanie obraz dysku nagrac na pendrive Przez program Ultra ISO. ustawic bootowanie z płyty/pendrivea w BIOSIE i czekac na pierwsze okeinko z AVG rescue CD. tam bedzie zakładka Memtest86. daj enter i uruchomi sie test pamięci RAM.

Włóz ta kosc od Kingstona. reszte wyłoż. jak komputer nie odpala z sama kościa od KIngstona i bez tych twoich drugich to oznacza ze coś jestznia nie tak, ale lepiej zrobić test.

Tak wyglada ten memtest https://www.dropbox....3GPQej4jra?dl=0

Błedów RAMu szukaj za dwóch ostatanich zakładkach: Errors i RCC errs.

Link do AVG rescue cd: https://www.dropbox....cue CD.iso?dl=0

Link do UltraISO (wersja portable) :https://www.dropbox....rtable.zip?dl=0

Edited by dtanfal, 19 December 2014 - 04:14 PM.

#7 HelpPC

HelpPC

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 297 posts

Posted 19 December 2014 - 05:20 PM

Trzeba sobie sciągnąc AVG Recue CD i wypalic na płytę. Eweutlanie obraz dysku nagrac na pendrive Przez program Ultra ISO. ustawic bootowanie z płyty/pendrivea w BIOSIE i czekac na pierwsze okeinko z AVG rescue CD. tam bedzie zakładka Memtest86. daj enter i uruchomi sie test pamięci RAM.

Włóz ta kosc od Kingstona. reszte wyłoż. jak komputer nie odpala z sama kościa od KIngstona i bez tych twoich drugich to oznacza ze coś jestznia nie tak, ale lepiej zrobić test.

Tak wyglada ten memtest https://www.dropbox....3GPQej4jra?dl=0

Błedów RAMu szukaj za dwóch ostatanich zakładkach: Errors i RCC errs.

Link do AVG rescue cd: https://www.dropbox....cue CD.iso?dl=0

Link do UltraISO (wersja portable) :https://www.dropbox....rtable.zip?dl=0

Dzięki! 

Jakoś udało się zwrócić pamięć do sklepu. 

Po nowym roku kupię cały zestaw od razu 8 GB czyli 2x 4 GB. 

Co polecasz? 

#8 dtanfal

dtanfal

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 474 posts

Posted 19 December 2014 - 06:11 PM   Best Answer

Dla graczy polecam GOODRAM Play Blue (taktowanie 1600 mhz 1 kośc 4 GB) to sa ramy dla mniejszego portfela. za ok. 130 do 150 zł.Sa opcje wyboru kolorów. jest czerowny, niebieski i serbrny mozna sobie dopasowac do obudowy. Goodram to dobra polska firma, sam mam wmontowana jedna kosc i nie narzekam na wady.

Ewentualnie moge takze polecić GOODRAM CL 10 - 1600 mhz 1 kośc 8 GB,w sumie standardowe ramy.

Wszytsko zalezy od tego czy chcesz grać czy bawić się w OC ramu. u mnie to potrzebne nie jest. :)

#9 HelpPC

HelpPC

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 297 posts

Posted 20 December 2014 - 02:35 AM

dziękuję :)

Also tagged with one or more of these keywords: ram, problem, komputer, 1333, 1866, pomoc, pogotowie komputerowe itpc

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Copyright power by: ITPC.NET.PL