Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

60 Hz VS 120 Hz - Benq XL2411Z

Benq XL2411Z 60 Hz 120 Hz 144 Hz Monitor

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
99 odpowiedzi w tym temacie

#51 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 05:10

A czy ty słyszysz gwizdek na psy? 

1-10727_g.jpg

 

Słyszę %-) 


KRUL FORUMKA 


#52 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 05:12

:facepalm: hehe nie o to mi chodziło :P :sciana:


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#53 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 05:27

Leszek1975, dnia 25 List 2014 - 4:27 PM, napisał:
Widocznie on,a Ty do lekarza na badania okresowe bo moze faktycznie masz ubytek w sluchu jesli chodzi o jakis zakres czestotliwosci
A czy ty słyszysz gwizdek na psy? Ludzie nie wychwytują pewnych częstotliwości. Natomiast niedawno byłem na badaniach okresowych u laryngologa i mój słuch jest OK ;)

 

Ludzie dajcie Bakakowi spokoj bo on juz widocznie jest zaszczuty jak ten "pies" na skrzyzowaniu z gwizdkiem,wzrocilem uwage w kwesti slyszalnych czestotliwosci bez jakielkolwiek aluzji i  nie wyskakuj z takimi tekstami o badaniach bo ja nie znam nikogo z swoich znajomych wykonujacych zawod sprzedawcy by mial robione badania na sluch w "kabinie ciszy" i nie laryngolog a adiolog no chyba ze slyszysz glosy tych niemowlat jak do Ciebie przemawiaja i zapewne biale myszki tez widzisz


Blackwhite (02 grudnia 2014 - 12:12 ):
Ban na 14 dni za obrazę innych


#54 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 05:33

Ponad rok temu robiłem badania laryngologiczne i audoogiczne, bo miałem pracować na hali produkcyjnej. Wyszło że mój słuch jest w normie. Co to znaczy to już wiedzą tylko ci co te normy ustalali.

Ale zdarza się przecież, ze niektóre osoby maja bardziej wyczulony słuch i mogą usłyszeć jakaś wyższą częstotliwość. 

Moja uwaga o gwizdku na psy nie była złośliwością. Jeśli tak to odebrałeś to przepraszam.


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#55 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 05:53

Damian Ty jestes juz tak "zaszczuty" przez ludzi ze nie widzisz normalnej zwyklej odpowiedzi.Masz badania w takim kierunku to bardzo dobrze,70% spoleczenstwa takich badan nie ma,bo sa niepotrzebne a z tego co pamietam pracujesz jako sprzedawca wiec wyszlem z zalozenia iz takich badan nie posiadasz,nie robia Ci itd itd bo sa niepotrzebne na takim stanowisku pracy,ale jak zawsze odebrales to jak najechanie na Twoja osobe.

"....... adiolog no chyba ze slyszysz glosy tych niemowlat jak do Ciebie przemawiaja i zapewne biale myszki tez widzisz"

Moj tekst byl odpowiedzia na Twoj gwizdek  wiec rowniez przepraszam 



#56 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 06:31

OK spoko :D


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#57 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 07:32

Nie ma sensu prowadzić dyskusji,czy są różnice pomiędzy 120Hz a 60Hz...

 

Jeśli ich ktoś nie widzi to pozdrawiam... i zazdroszczę.Mówię to bez żadnej uszczypliwości.Różnice są KOLOSALNE!!! Lepiej żyje się ludziom,którzy wielu aspektów podczas korzystania z komputera nie zauważają.Tak samo są ludzie,którzy twierdzą,że można grać w gry,przy 30Fps... Dla mnie to niemożliwe.Bakak ma rację... wielu ludzi nie widzi nawet tearingu,więc co??? Opierając się o ich zdanie,mamy stwierdzić,że coś takiego nie istnieje??? Dajmy już spokój z tym tematem.Ludzie bardziej szczegółowi i spostrzegawczy,zauważą różnice w mgnieniu oka,natomiast reszta pójdzie w zaparte,że to bzdury.A jeśli by ktoś był tak pewny siebie,to może postawi sporą sumę na to,że nie da się zauważyć różnicy? Wziąłbym z największą chęcią udział w takim zakładzie.Może wtedy osoba,która musiałaby mi wypłacić niezłą sumkę,zaczęłaby się zastanawiać jak to możliwe,że jest ktoś kto błyskawicznie oceni,czy monitor pracuje przy 120 czy 60Hz.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#58 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 07:37

Widzisz Rebeliant ja śmiałem stwierdzić ze jestem w stanie zaobserwować gołym okiem nawet na 120/144 Hz artefakty obrazu no i zaczęła się :P wojna :P. Ale Już mniejsza o to. Myślę że wyjaśniłem swoje stanowisko wystarczająco jasno :)

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#59 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 07:41

Nie ma sensu prowadzić dyskusji,czy są różnice pomiędzy 120Hz a 60Hz...

 

Jeśli ich ktoś nie widzi to pozdrawiam... i zazdroszczę.Mówię to bez żadnej uszczypliwości.Różnice są KOLOSALNE!!! Lepiej żyje się ludziom,którzy wielu aspektów podczas korzystania z komputera nie zauważają.Tak samo są ludzie,którzy twierdzą,że można grać w gry,przy 30Fps... Dla mnie to niemożliwe.Bakak ma rację... wielu ludzi nie widzi nawet tearingu,więc co??? Opierając się o ich zdanie,mamy stwierdzić,że coś takiego nie istnieje??? Dajmy już spokój z tym tematem.Ludzie bardziej szczegółowi i spostrzegawczy,zauważą różnice w mgnieniu oka,natomiast reszta pójdzie w zaparte,że to bzdury.A jeśli by ktoś był tak pewny siebie,to może postawi sporą sumę na to,że nie da się zauważyć różnicy? Wziąłbym z największą chęcią udział w takim zakładzie.Może wtedy osoba,która musiałaby mi wypłacić niezłą sumkę,zaczęłaby się zastanawiać jak to możliwe,że jest ktoś kto błyskawicznie oceni,czy monitor pracuje przy 120 czy 60Hz.To mo

To może wpadniesz dziś na TS-a i spróbujesz udowodnić jak to wyłapujesz różnicę w ilości Hz jednego z 4 filmów. Każdy został nagrany w innej częstotliwości odświeżania. Bronisz Bakaka, a nie raczysz przeczytać wcześniejszych postów ? Bakak praktycznie jako jedyny nie rozpoznał NIC !. Rozumiesz to. I to jest hipokryzja dla mnie. Pierdzielić coś 2 strony o jakiś ukrytych talentach itp.,a w realu przy filmie odtworzonym z normalną prędkością nie wyłapał on różnić. Inni wyłapali on nie !. Teraz zrozum Rebeliant, że nie bardzo kumam o czym on tu pisze. Wmawianie sobie tearingu to dla mnie z lekka choroba się robi u Bakak. Czemu wczoraj na żadnym z filmów go nie widział.  

 

 

 

Widzisz Rebeliant ja śmiałem stwierdzić ze jestem w stanie zaobserwować gołym okiem nawet na 120/144 Hz artefakty obrazu no i zaczęła się :P wojna :P. Ale Już mniejsza o to. Myślę że wyjaśniłem swoje stanowisko wystarczająco jasno :)

 

Gówno wczoraj zaobserwowałeś. Poległeś jak długi na ślepym teście i przestań teraz pierdzielić głupoty koledze.

Jako jedyny nic nie rozpoznałeś tylko jąkałeś się coś o ponad 100-120Hz.

To jest hipokryzja Bakak.


Użytkownik omar2033 edytował ten post 25 listopada 2014 - 07:42

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#60 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 07:43

*Wyciąga jogurt z lodówki*

@Gtxxor masz może link do tego dokumentu, że ludzkie oko może zaobserować 55 błysków na sekundę? Chętnie poczytam.


Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#61 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 07:47

Ja odniosłem się tylko do ogromnych różnic pomiędzy obiema częstotliwościami.

 

Co do ukrytych,czy jawnych talentów to nie ma to nic do rzeczy.Jedni ludzie widzą więcej inni mniej.To nie talent,tylko predyspozycje,tak samo jak to że ktoś np szybciej biega.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#62 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 07:51

Tylko nikt nie zwrocil uwagi na to iz to sa filmiki typu YT,co innego jest doswiadczyc w/w zjawisk majac do realnej dyspozycji dwa monitory o roznych parametrach odswierzania.Mnie nie interesuja nazwy zjawisk dla mnie cos takiego nazywa sie plynnoscia,cieciem "zakloceniami" absurd do ktorego doszlismy masz dobra karte zle bo wystepuje taki a nie inny efekt,masz slaba karte znow zle bo jest spadek fps i ciecie  kupujemy konsole :) z kinektem bedziemy sie chwalili kto lepiej program aerobiku wykona w jakim czasie i z jakim cisnieniem na koniec


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 25 listopada 2014 - 07:57


#63 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 07:54

Leszek ale tu chodzi o filmiki nie na YT!

Normalny filmik do pobrania i odpalenia w VLC... a to różnica!

 

Nie wiesz o czym dyskusja jest konkretnie, ale pisato musisz.



#64 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 07:55

Drobne różnice widać na filmikach z YT(tylko w zwolnionym tempie),ale obrazuję one niestety w zbyt małym stopniu różnice,którymi te częstotliwości cechują się w rzeczywistości.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#65 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:09

Drobne różnice widać na filmikach z YT(tylko w zwolnionym tempie),ale obrazuję one niestety w zbyt małym stopniu różnice,którymi te częstotliwości cechują się w rzeczywistości.

A ja uważam odwrotnie. Wczorajszy test tego dowiódł. Anomalia, które tak pięknie próbuje nam wmawiać Bakak występują właśnie w zwolnionym 4-8 krotnie tempie. Kto normalny tak gra w FPS-py np ?

W realnej prędkości jest to prawie nie do uchwycenia - podczas realnej rozgrywki wcale. I właśnie tego dowiódł test, w którym kolega poległ.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#66 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:11

Jak dostał film szyfrowany, którego nie mógł spowolnić, to różnicy nie znalazł %-)


KRUL FORUMKA 


#67 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:12

To jest to co napisal Rebeliant filmiki sa takie a nie inne,niejednokrotnie byl walkowany temat i pokazywane filmiki ( w spowolnieniu )nikt nie posaiada odpowiedniefgo sprzetu,A TY NIE MAJAC MONITORA  120 Hz w ogole nie powinienes sie odzywac nie przeprowaszajac tesow ale oczywiscie internet jest pelen filmikow z ktorych mozna wyciagnac swa wiedze


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 25 listopada 2014 - 08:17


#68 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:12

Jak dostał film szyfrowany, którego nie mógł spowolnić, to różnicy nie znalazł %-)

I tak właśnie rozwiały się opowieści Bakaka ze świata mchu i paproci.

Na tym dyskusję proponuję zakończyć.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#69 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:13

to co napisal Omar nikt normalny przy szybkiej rozgrywce a zwlaszcza rozgrywce sieciowejnie zwroci na to uwagi lub zwroci uwage i tak nic na to nie poradzi,jesli przeszkadza to nie graj pograj z "dyne" gre 20 lat stara 2D


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 25 listopada 2014 - 08:19


#70 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:14

To jest to co napisal Rebeliant filmiki sa takie a nie inne,niejednokrotnie byl walkowany temat i pokazywane filmiki nikt nie posaiada odpowiedniefgo sprzetu,A TY NIE MAJAC MONITORA  120 Hz w ogole nie powinienes sie odzywac nie przeprowaszajac tesow ale oczywiscie internet jest pelen filmikow z ktorych mozna wyciagnac swa wiedze

Różnię był w stanie zauważyć każdy na każdym monitorze. Jednym się udało innym nie. Monitor 120Hz widziałem u Damiana w domu. Pograłem na nim chwilę i stwierdzam co stwierdzam

Zamilcz prosty człowieku jeśli nie wiesz o co chodzi.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#71 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:18

Króty to już temat 120Hz vs 60Hz???

Zawsze jest tak samo...

 

Podobnie zresztą jak będzie Intel vs AMD / Nvidia vs AMD.

Noć kurde ile można? Zawsze będą dwie strony konfliktu i nic tego nie zmieni.



#72 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:19

A ja Wam powiem tyle

 

30 klatek, a giera tak wy*ebana w kosmos, że z NASA do mnie dzwonili %-)


KRUL FORUMKA 


#73 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:23

Ja wiem swoje... i nie ma o czym gadać... Jeśli ktoś chce tkwić w błędzie,to proszę bardzo.Amen.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#74 Czerwony

Czerwony

    https://ls-rp.net/profile/143618-expandera/

  • Moderator
  • 263 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:24

Bakak, sorry, ale moim zdaniem to ty być może i widzisz ten Tearing, ale co do rozróżniania 144hz a 60 to jakoś Ci nie wyszło szczególnie. Nawet nie zauważyłeś różnicy pomiędzy 144 a 30fps jak źle Ci się odtwarzało w VLC :P Sorry, ale jakoś Ja, Omar, Xor i inni nie mieli aż takich problemów. Może faktycznie zróbcie blind test u Ciebie na chacie z chłopakami bo inaczej tego nie widzę. 



#75 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:26

To może wpadniesz dziś na TS-a i spróbujesz udowodnić jak to wyłapujesz różnicę w ilości Hz jednego z 4 filmów. Każdy został nagrany w innej częstotliwości odświeżania. Bronisz Bakaka, a nie raczysz przeczytać wcześniejszych postów ? Bakak praktycznie jako jedyny nie rozpoznał NIC !. Rozumiesz to. I to jest hipokryzja dla mnie. Pierdzielić coś 2 strony o jakiś ukrytych talentach itp.,a w realu przy filmie odtworzonym z normalną prędkością nie wyłapał on różnić. Inni wyłapali on nie !. Teraz zrozum Rebeliant, że nie bardzo kumam o czym on tu pisze. Wmawianie sobie tearingu to dla mnie z lekka choroba się robi u Bakak. Czemu wczoraj na żadnym z filmów go nie widział.  
 
 
 
 
Gówno wczoraj zaobserwowałeś. Poległeś jak długi na ślepym teście i przestań teraz pierdzielić głupoty koledze.
Jako jedyny nic nie rozpoznałeś tylko jąkałeś się coś o ponad 100-120Hz.
To jest hipokryzja Bakak.


Człowieku, najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że wczoraj jako jedyny stwierdziłem bez żadnych programów pomiarowych, że w odtwarzaczu te filmy leca w 30 Kl./s.

Ty masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni. Bo jak piszesz na forum to jesteś agresywny i niesympatyczny, ale jak gadasz ze mną przez tel to już takich ostatecznych sądów i słownictwa nie używasz. Możesz mi to wyjaśnić?

Kolejna rzecz to filmy sa nagrane w różnej dynamice ruchów kamery co może wpływać na odbiór każdego z nich.

No i na sam koniec tego wszystkiego. Skoro nie ma różnicy miedzy jednym, a drugim odświeżaniem to jak to się stało że 8 osób będących wczoraj na TS ją zauważyły? Cud, jakiś czy co? No przeciez wszyscy twierdzicie że różnic nie ma i tearingu tez nigdy nie widzieliście? To dopiero jest hipokryzja!!!
 


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#76 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:27

Różnię był w stanie zauważyć każdy na każdym monitorze. Jednym się udało innym nie. Monitor 120Hz widziałem u Damiana w domu. Pograłem na nim chwilę i stwierdzam co stwierdzam

Zamilcz prosty człowieku jeśli nie wiesz o co chodzi.

co prosty czlowieku stwierdziles iz jest roznica majac do czynienie w danej chwili z takim monitorem nawet MT Ci "wypomnial"  a jednak Omar przyznal racje obcowales na zywo z monitorem o odswierzaniu 120 Hz (lub 144Hz)

"A ja uważam odwrotnie. Wczorajszy test tego dowiódł. Anomalia, które tak pięknie próbuje nam wmawiać Bakak występują właśnie w zwolnionym 4-8 krotnie tempie. Kto normalny tak gra w FPS-py np ?

W realnej prędkości jest to prawie nie do uchwycenia - podczas realnej rozgrywki wcale. I właśnie tego dowiódł test, w którym kolega poległ."

Druga Twoja wypowiedz

"Różnię był w stanie zauważyć każdy na każdym monitorze. Jednym się udało innym nie. Monitor 120Hz widziałem u Damiana w domu. Pograłem na nim chwilę i stwierdzam co stwierdzam
Zamilcz prosty człowieku jeśli nie wiesz o co chodzi."

wiec napisalem potwierdzajac twoj tok myslenia i nie tylko Twoj

to co napisal Omar nikt normalny przy szybkiej rozgrywce a zwlaszcza rozgrywce sieciowejnie zwroci na to uwagi lub zwroci uwage i tak nic na to nie poradzi,jesli przeszkadza to nie graj pograj z "dyne" gre 20 lat stara 2D

MASZ rozdwojenie jazni w temacie


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 25 listopada 2014 - 08:28


#77 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:29

Człowieku, najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że wczoraj jako jedyny stwierdziłem bez żadnych programów pomiarowych, że w odtwarzaczu te filmy leca w 30 Kl./s.

Długo będziesz kłamał !!!

Przecież inni odtworzyli je w 120FPS-ach.

?

Przestań kłamać. Proszę.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#78 Czerwony

Czerwony

    https://ls-rp.net/profile/143618-expandera/

  • Moderator
  • 263 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:29

Człowieku, najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że wczoraj jako jedyny stwierdziłem bez żadnych programów pomiarowych, że w odtwarzaczu te filmy leca w 30 Kl./s.

Ty masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni. Bo jak piszesz na forum to jesteś agresywny i niesympatyczny, ale jak gadasz ze mną przez tel to już takich ostatecznych sądów i słownictwa nie używasz. Możesz mi to wyjaśnić?

Kolejna rzecz to filmy sa nagrane w różnej dynamice ruchów kamery co może wpływać na odbiór każdego z nich.

No i na sam koniec tego wszystkiego. Skoro nie ma różnicy miedzy jednym, a drugim odświeżaniem to jak to się stało że 8 osób będących wczoraj na TS ją zauważyły? Cud, jakiś czy co? No przeciez wszyscy twierdzicie że różnic nie ma i tearingu tez nigdy nie widzieliście? To dopiero jest hipokryzja!!!
 

Ostatni 5ty otwierał się w 120



#79 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:33

co prosty czlowieku stwierdziles iz jest roznica majac do czynienie w danej chwili z takim monitorem nawet MT Ci "wypomnial"  a jednak Omar przyznal racje obcowales na zywo z monitorem o odswierzaniu 120 Hz (lub 144Hz)

"A ja uważam odwrotnie. Wczorajszy test tego dowiódł. Anomalia, które tak pięknie próbuje nam wmawiać Bakak występują właśnie w zwolnionym 4-8 krotnie tempie. Kto normalny tak gra w FPS-py np ?

W realnej prędkości jest to prawie nie do uchwycenia - podczas realnej rozgrywki wcale. I właśnie tego dowiódł test, w którym kolega poległ."

Druga Twoja wypowiedz

"Różnię był w stanie zauważyć każdy na każdym monitorze. Jednym się udało innym nie. Monitor 120Hz widziałem u Damiana w domu. Pograłem na nim chwilę i stwierdzam co stwierdzam
Zamilcz prosty człowieku jeśli nie wiesz o co chodzi."

wiec napisalem potwierdzajac twoj tok myslenia i nie tylko Twoj

to co napisal Omar nikt normalny przy szybkiej rozgrywce a zwlaszcza rozgrywce sieciowejnie zwroci na to uwagi lub zwroci uwage i tak nic na to nie poradzi,jesli przeszkadza to nie graj pograj z "dyne" gre 20 lat stara 2D

MASZ rozdwojenie jazni w temacie

Tak jak wpatrywałem się jak pedał w ekran na nagranym filmie i pierwsza postać latała jak opętana (autor filmu) i zmieniała kierunki ruchu bardzo dynamicznie to subtelną różnicę wyłapałem. Subtelną rozumiesz. Zaczęły mi skrzynki minimalnie szarpać na 2 filmie. Na 1 było idealnie. Nie wiedziałem wcześniej ile Hz ma 1 film, ile 2 itd. Normalnie nie latam po mapie w multi nie robię non stop stop klatek i nie przyglądam się przez lupę skrzynkom czy innym elementom otoczenia. To był ślepy test nie mający nic wspólnego z realną grą.


Użytkownik omar2033 edytował ten post 25 listopada 2014 - 08:35

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#80 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:34

Ostatni 5ty otwierał się w 120

i tylko on ale już mojej opinii na jego temat nie daliście mi powiedzieć bo Xor o Omar mnie zakrzyczeli!

 

Ja już powiedziałem zróbmy test na żywo u mnie w domu albo ja pojadę do Omara ze swoim monitorem i zobaczymy czy nie potrafię odróżnić jednej częstotliwości od drugiej!


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#81 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:35

lolo.png

 

Skoro Twoim zdaniem jesteś takim szpecem od płynności, co nie może oglądać telewizji bo ma za mało kl./s, to kodeki powinieneś mieć poinstalowane w pierwszej kolejności... ale co ja tam wiem %-)


KRUL FORUMKA 


#82 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:37

i tylko on ale już mojej opinii na jego temat nie daliście mi powiedzieć bo Xor o Omar mnie zakrzyczeli!

 

Ja już powiedziałem zróbmy test na żywo u mnie w domu albo ja pojadę do Omara ze swoim monitorem i zobaczymy czy nie potrafię odróżnić jednej częstotliwości od drugiej!

Ja uważam, że nie potrafisz - wczorajszy test to potwierdził. Ty uważasz, że potrafisz i na tym skończmy.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#83 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 08:38

Ja tylko powiedziałem, że nie oglądam TV, ale nie stwierdziłem, że jej nie oglądam bo ma za mało FPS! Nie oglądam bo nie mam na to czasu. Za dużo spedzam go w robocie i zwami na TS oraz graniu w BFa!


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#84 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 09:07

Ola Boga - w głowie się nie mieści,

obraz się rozrywa na dwie części!

Cóż tu czynić? Migiem mi powiedzcie!

- Kup TN'ke za tysiąc dwieście!

Panie drogi, cienko przędę

- Leć do banku i bierz kredę,

A jak efekt nie da mi jakości?

-Niech chociaż gimbaza zazdrości

 

%-)


KRUL FORUMKA 


#85 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 09:26

Leszek1975, dnia 25 List 2014 - 8:27 PM, napisał:
co prosty czlowieku stwierdziles iz jest roznica majac do czynienie w danej chwili z takim monitorem nawet MT Ci "wypomnial"a jednak Omar przyznal racje obcowales na zywo z monitorem o odswierzaniu 120 Hz (lub 144Hz)
"A ja uważam odwrotnie. Wczorajszy test tego dowiódł. Anomalia, które tak pięknie próbuje nam wmawiać Bakak występują właśnie w zwolnionym 4-8 krotnie tempie. Kto normalny tak gra w FPS-py np ?
W realnej prędkości jest to prawie nie do uchwycenia - podczas realnej rozgrywki wcale. I właśnie tego dowiódł test, w którym kolega poległ."
Druga Twoja wypowiedz
"Różnię był w stanie zauważyć każdy na każdym monitorze. Jednym się udało innym nie. Monitor 120Hz widziałem u Damiana w domu. Pograłem na nim chwilę i stwierdzam co stwierdzam
Zamilcz prosty człowieku jeśli nie wiesz o co chodzi."
wiec napisalem potwierdzajac twoj tok myslenia i nie tylko Twoj
to co napisal Omar nikt normalny przy szybkiej rozgrywce a zwlaszcza rozgrywce sieciowejnie zwroci na to uwagi lub zwroci uwage i tak nic na to nie poradzi,jesli przeszkadza to nie graj pograj z "dyne" gre 20 lat stara 2D
MASZ rozdwojenie jazni w temacie

Cytat Omar
Tak jak wpatrywałem się jak pedał w ekran na nagranym filmie i pierwsza postać latała jak opętana (autor filmu) i zmieniała kierunki ruchu bardzo dynamicznie to subtelną różnicę wyłapałem. Subtelną rozumiesz. Zaczęły mi skrzynki minimalnie szarpać na 2 filmie. Na 1 było idealnie. Nie wiedziałem wcześniej ile Hz ma 1 film, ile 2 itd. Normalnie nie latam po mapie w multi nie robię non stop stop klatek i nie przyglądam się przez lupę skrzynkom czy innym elementom otoczenia. To był ślepy test nie mający nic wspólnego z realną grą.

 

 

 

Ty masz chyba problem sam z soba naprawde.Bakak az dziwie sie teraz Tobie iz taka osobe po dach przyjoles i wyszles z tego bez szwanku


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 25 listopada 2014 - 09:29


#86 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 09:32

Lesiu Pa Pa pa.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#87 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 10:15

Omar PaPaPa "stosunkowo" udanej nocy zycze,a jak nie to koledzy z forum za polowe "becikowego "pomoga(podesle fotke corki fajne dzieci robie  :D )



#88 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 25 listopada 2014 - 10:47

Nie wiem o co kaman z tym becikowym ale pozdro dla kumpli w kopalni i dobranoc.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#89 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 01:09

UFF przebrnąłem.

Z własnego doświadczenia wiem że

30 vs 60 Bardzo łatwo różnicę wyłapać 

60 vs 120 +  to już trzeba się trochę po przyglądać (w moim przypadku)

 

Ps pochwalcie się filmikami i zrobimy ogólny konkurs na forum :P 


1j23-=401y251ph42=


#90 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 07:47

UFF przebrnąłem.

Z własnego doświadczenia wiem że

30 vs 60 Bardzo łatwo różnicę wyłapać 

60 vs 120 +  to już trzeba się trochę po przyglądać (w moim przypadku)

 

Ps pochwalcie się filmikami i zrobimy ogólny konkurs na forum :P

Finkregh dla mnie to po prostu jeden ruch kursorem pod windowsem,i już Ci powiem na jakim monitorze działamy.W grach podobnie,wystarczy moment i parę ruchów kamerą żeby zauważyć różnice.Dla mnie wyłapanie różnicy,to prawie tak jak wspomniałeś o różnicy pomiędzy 30 a 60Hz. Piszę to tylko do Ciebie,i nikomu więcej nie będę udowadniał,że czarne jest czarne,a białe jest białe.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#91 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 08:59

Rebeliant ale tak z ciekawości... porównujesz 60Hz kontra 120Hz na tym jednym monitorze (domyslam sięze Benq)?

 

Bo jak byś to porównałdo borego 60Hz mogło by być inaczej :)

Aczkolwiek nietwierdzę iż niewidzisz tej różnicy.



#92 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 10:05

Chciałabym wyjaśnić pewną kwestię.
Film, który nagrałem i zamieściłem w pierwszym poście nie miał na celu udowodnienia, że istnieje zjawisko tearingu bo wszyscy wiemy że tak jest. Natomiast masa ludzi go nie widzi lub nie zwraca na niego uwagi i ma to w d****. Szczerze im zazdroszczę.
Chodziło o pokazanie ekipie z TSa czego doświadczam i co obserwuję grając w BF3 i 4.
Koledzy Xor i Omar, aż do wczoraj twierdzili, że mam cos z oczami gdyż żaden z nich nie dostrzega podczas gry tych problemów.
Jakich? Otóż rozrywania się elementów otoczenia tj. Skrzynki, krawędzie budynków, drzewa itp. podczas dynamicznego ruchu kamery.
Wczoraj wieczorem Omar2033, grając na jakimś serwerze nagle oznajmił, że widzi jakieś przycinanie się obrazu na skrzynce za którą aktualnie się chowa.
Szczerze mówiąc, własnym uszom nie wierzyłem w to co słyszę!?
Na TS w tym czasie byli Xor, Czerwony, Omar2033 i oczywiście Ja.
Kolega Omar zaprosil nas na pusty serwer i zaczęło się badanie tematu. Ku mojemu zaskoczeniu wszyscy trzej Panowie jednogłośnie potwierdzili występowanie tego zjawiska, o którym ja mówiłem od prawie roku. Sam problem obserwowałem od premiery gry.

Słowo wyjaśnienia czym jest tearing i jak powstaje.
Przyczyną jego występowania jest brak synchronizacji między klatką obrazu generowaną przez kartę graficzną, a matrycą monitora. Gdy karta generuje Np 80 kl./s zaś odświeżanie matrycy to 60Hz. Monitor jest wstanie wyświetlić prawidłowo jedynie 60 z nich. Ale gdy jest ich więcej, na monitorze pojawiają się artefakty w postaci poprzecznych linii, które rozdzierają widziany obraz na kilka części przesuniętych względem siebie.
Zjawisko to powinno pojawiać się na szerokości całego ekranu, a nie tylko w poszczególnych punktach jak miało to miejsce w przypadku BF4 i BF3.

Dłuższą chwilę zastanawialiśmy się z chłopakami o co chodzi?

Xor jako chodząca encyklopedia IT (bez urazy) zaczął omawiać temat. Po, ktorym wszyscy doszliśmy do wniosku, że występowanie tego zjawiska jedynie na elementach otoczenia, prawdopodobnie jest błędem w silniku gry.

Temat trzeba oczywiście zbadać na innych grach, ale prawdę mówiąc cieszę się że jednak nie zwariowałem :P

Użytkownik Bakak edytował ten post 01 grudnia 2014 - 10:38

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#93 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 10:48

Czy nie zwariowałeś...

 

 

BF to nie jest gra przyrodnicza, gdzie chodzimy i zwiedzamy krajobraz. Zaś patrzenie się w skrzynkę i poruszanie myszką, to idealna sposobność, aby ktoś grający władował takiemu przyrodnikowi magazynek w plecy.

 

W dalszym ciągu nie uważam tego za normalne, ale rozumiem, że niektórzy kupili GTA żeby kłócić się o trawę na PS4 i XB1, więc jak można podziwiać florę w GTA, to można też oglądać kontenery w BF.


KRUL FORUMKA 


#94 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 11:02

No i znów przekręcasz moją wypowiedź. Od początku twierdziłem, że z obrazem jest coś nie tak i że w trakcie grania są momenty kiedy to zauważam. Nigdy nie siedziałem przed monitorem i nie gapiłem się w ekran tylko po to aby sprawdzać co jest z nim nie tak. W normalnej sieczce mam to w dupie ale zdarzają się, momenty ze to widzę o których wam mówiłem. Na co wy chórem odpowiadaliście że na oczy mi padło. Więc szukałem sposobu, aby pokazać zagadnienie. Niestety okazał się on nieprofesjonalny. Potem ty nagrałeś film w ktorym juz widac to znacznie lepiej.
Sedno tematu jest takie ze ja cos widzi ale wy mi nie wierzyliście a wczoraj okazało sie ze jednak cos w tym jest. Koniec :P

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#95 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 11:03

Tak zauważyliśmy to wszyscy wykonując bardzo - bardzo szybkie (nienaturalne) ruchy przy pionowej krawędzi ściany. Wszystko działo się na pustym serwerze. W normalnej rozgrywce taka sytuacji nie miałaby miejsca.

Pisałem wcześniej, że takie anomalie w szybkich FPS-ach to dla mnie Xora, Czerwonego i całej rzeszy graczy są normalnie niedostrzegalne. Tak po prostu nikt ogarnięty nie gra. To są szybkie gry akcji, a nie wycieczki przyrodnicze.

To co Bakakowi podobno tak przeszkadza dla nas wszystkich zakrawa o chorobę psychiczną. Taki wniosek wysuwam ponieważ - i tu moje uzasadnienie:

- Bakak walczy z minimalnie widocznym (przy nienaturalnych ruchach) tearingiem, próbuje to nienaturalnie wyolbrzymiać i sprawi wrażenie osoby przywiązującej ogromną wagę do jakości obrazu, grafiki, kolorów i detali. Wszystkich na to wyczula i poświęca na to wiele czasu.

- Prawda jednak nieco inna. Bakak ma kompa na wypasie i grafe całkiem wydajną, we wszystkich FPS-ach, w które gramy razem (BF3/BF4) ustawia detale graficzne na najniższy możliwy poziom by karta generowała mu jak najwięcej FPS-ów (100-200FPS).

Więc jaka jest prawda ? Czy Bakak ceni sobie wierną grafikę, prawdziwe kolory (nie te jakie ma na TN-ce), cienie, super detale, tekstury i mega płynność ? Raczej nie. Bakak ma schizę na punkcie teraingu i ja w tym miejscu wymiękam.

To jest właśnie ta hipokryzja człowieka, który "podobno" ceni jakość obrazu w pełnym tego słowa znaczeniu.

Życzę przynajmniej mniej tearingu w normalnym życiu.

Pozdro Bakak.


Blackwhite (02 grudnia 2014 - 12:17 ):
Ban na 30 za brak kultury i obrazę innych.
Uzbierało się niestety na dłuższego bana.

Użytkownik omar2033 edytował ten post 26 listopada 2014 - 11:06

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#96 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 11:14

W Multi gram na niskich. Kampanie i singla w każdej grze przechodzę na ustawieniach Bardzo wysokich lub Ultra. To tyle w temacie mojej shizy.

Nigdy nie wyolbrzymiałem tematu i nie miałem takiej intencji. Zawsze mówiłem o tym ze cos tam czasem widzę i czasem mi przeszkadza. A wy nato "jesteś wariat i masz nerwice". Niestety w ostatecznym rozrachunku wyszło na to, że nagrałem materiał, który zamiast pokazywać sporadyczny dla mnie problem. Rozdmuchał kolejna wojenkę o odświeżanie obrazu. A nie to było moją intencją.

Użytkownik Bakak edytował ten post 26 listopada 2014 - 11:28

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#97 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 11:25

Wojna zawsze jest ciekawa i dla nas wszystkich pouczająca.

Bakak - kieruj się moim mottem

Choćbym nawet szedł ciemną doliną… zła i tearingu się nie ulęknę!


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#98 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Autor tematu
  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 11:28

Hehe Spoko :P

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#99 ToxicViperTV

ToxicViperTV

    Strefa-Moddingu.pl

  • Użytkownik
  • 680 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 03:20

Ach jak ja kocham ten temat wałkowany już od X czasu, ja Bakaka rozumiem w 100% ma prawo widzieć to co widzi w końcu to jego oczy a nie kogoś innego, ludzki wzrok jest bardzo zróżnicowany, to nie oczy widzą a mózg, sygnał który dociera musi być odpowiedni przetworzony aby to co oczy widzą mogło zostać odebrane prawidłowo. Badania że ludzie widzą w większości do około 60 klatek wyświetlanego obrazu jest prawdą a jak się ma do tego teraz wyświetlany obraz na monitorze 120 czy 144Hz, prosta odpowiedź podwójna ilość klatek sprawia że odbierany obraz jest bardziej dynamiczny i sprawia wrażenie płynniejszego, oko i tak jest w stanie wyłapać max do 1/2 czy 3/4 wszystkich obrazów czyli klatek, mózg może to zinterpretować jako bardziej spójny i dynamiczniejszy ruch. Kwestia tearingu nawet na 120/144Hz jak dla mnie jest zrozumiała pomimo tego "płynnego" obrazu występuje ten efekt choć nie do końca aż tak widoczny, jeżeli kogoś wzrok a także mózg przetwarza ilość klatek inną niż u reszty nie jest w stanie dostrzec tych ułamków klatek które widzi dana osoba. Mógłbym tu podać kilka przykładów lecz nie wiem czy będą one miały do końca swoje przełożenie względem omawianego zjawiska które zaobserwował Bakak, takim przykładem może być np. czas reakcji podczas jazdy samochodem jest on nie tyle zależny od zmysłów czy wyuczonych zachowań na drodze czy torze a kwestia dobrego wzroku, czas reakcji otwierania się źrenicy i jej zwężania, reakcja na kolory i częstotliwość ich zmiany a także sama budowa gałki ocznej nie każdy ma taką samą jej kształt jest różny lecz budową podobny. Dochodzi również kwestia unerwienia oka i głębokości oczodołu, każde oko jest u człowieka osadzone w różnej głębokości. System nerwowy i układ krążenia też mają na to wpływ neurony w jakiś sposób muszą docierać z oczu do mózgu aby mógł on odpowiednio zinterpretować to co oglądamy. Te wszystkie czynniki są odpowiedzialne za wzrok i to jak coś widzimy, ja czy Bakak mamy wadę wzroku, okulary czy soczewki mają korygować go abyśmy mogli "normalnie" widzieć, lecz jest kilka różnych wad a nie tyle co wad a rodzajów soczewek i rogówek więc u niektórych osób występują genetyczne zmiany kształtu właściwego oka: astygmatyzm. nadwzroczność. Nie chcę się bardziej nad tym rozpisywać ponieważ i tak już czytając to macie pewnie wrażenie ze piszę 3 po 3 lecz jeżeli macie chwilkę i trochę chęci poczytajcie sobie na temat wzroku ludzkiego jak jest w kwestii jego budowy, pola widzenia, załamań katów i interpretacji sygnałów oczy a mózg no i również wady wzroku i czy się charakteryzują.

Nie pisałem tego w obronie Bakaka tylko w kwestii zwrócenia uwagi na wzrok a interpretowany obraz, różnica między 60Hz a 120/144Hz jest i nie da się zaprzeczyć, obraz jest bardziej płynny ale bez przesady by widzieć coś na zaś :D

Omar mnie rozwalił jednym tekstem :D

 

Nie wiem o co kaman z tym becikowym ale pozdro dla kumpli w kopalni i dobranoc.


Użytkownik ToxicViperTV edytował ten post 26 listopada 2014 - 03:25


#100 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 12:27

Dyskutowac mozna w kulturalny sposob Ci, ktorzy nie potrafia poszli na urlopy.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Benq, XL2411Z, 60 Hz, 120 Hz, 144 Hz, Monitor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL