Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Procesor czy karta graficzna?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nerten

Nerten

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 listopada 2014 - 12:48

Witam.

Od pewnego czasu jako posiadacz słabego peceta jestem dość wk*rwiony działaniem mojego komputerka. Gdy gram w bf3 na low mam ok. 15-30fps, lecz czas to najwyżej zmienić i postanowiłem do kupić jakiś podzespół i rodzi się pytanie.

Jako posiadasz słabego peceta co warto kupić? Procesor z płytą główną, czy kartę graficzną? Nie znam się zbytnio na informatyce, więc jestem całkowicie zielony. Mój komputer:

 

CPU: amd athlon 64 x2 6400+ 3.2 GHz

GPU: nvidia geforce 9600

RAM: 4gb

MOBO: Jakiś Gigabyte

Zasilacz: Procomp atx ky-450w

 

Więc co polecacie? Komputer wcześniej się nie wyłączał i jest z nim ok. tylko wymagające gry lagują. Mój budżet to 700zł, więc szału nie ma ;(

Pozdrawiam

 

Edit: Gram na starym monitorze (1440x960), ale nie długo wymienię na FULL HD, więc nie wiem czy wydajność się zmieni przy wyświetlaniu obrazu.


Użytkownik Nerten edytował ten post 20 listopada 2014 - 01:10


#2 P4EDRO

P4EDRO

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 20 listopada 2014 - 01:21

Na pierwszy ogień zmiana zasilacza, ponieważ jest to jakiś kompletny no name. A jeśli chodzi o upgrade pod względem wydajności - to wziąłbym nową płytę i procesor, a następnie dozbierał kaski do jakiegoś fajnego GPU lekko używanego z allegro oczywiście z gwarancją. Pamiątki posiadasz DDR3?

 

Płyta główna: http://www.morele.ne...85m-d3h-582757/

Procesor: http://www.morele.ne...46g3258-647919/

Zasilacz: http://www.morele.ne...0s-x2b9-419031/



#3 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 20 listopada 2014 - 01:33

Trzeba wymienić oba i jak kolega wyżej napisał również zasilacz. 


1j23-=401y251ph42=


#4 Nerten

Nerten

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 listopada 2014 - 01:39

Dziękuje za szybkie odpowiedzi.

Co do wymiany nie stać mnie na wymianę karty oraz procesora. Jak powiedzieliście kupię procesor, a kartę graficzną dokupię za pół roku. Co do zasilacza nie rozumiem dlaczego mam wymieniać. Jest jeszcze dobry i nie miałem jeszcze żadnych komplikacji, a [W] ma sporo. Proszę o wytłumaczenie ;). A na tym Pentium odczuję jakąś różnice? Jeśli będzie potrzeba to mógłbym podkręcić procesor, bo mój wujek zna się na podkręcaniu i tutaj jest kolejne pytanie, czy mógłbym podkręcać na boxowym chłodzeniu czy trzeba było by dokupić? Ramy nie dawno co dostałem za darmo od kolegi. Mówił, że są to najnowsze. Oddał mi, bo kupił se nowe z 8gb.


Użytkownik Nerten edytował ten post 20 listopada 2014 - 01:41


#5 P4EDRO

P4EDRO

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 20 listopada 2014 - 01:44

Jeśli chodzi o zasilacz należy on do "czarnej listy" zasilaczy, czyli jak to mówi mój znajomy "przepuszcza tylko prąd", nie posiada aktywnego układu PFC, po prostu tzw. "Bomba zegarowa" i jak to ma zasilać nietanie podzespoły, to bałbym się niesamowicie go w ogóle wkładać do obudowy, tym bardziej jak chcesz kręcić procka. ;) Jeśli chodzi o procesor to jest bardzo wydajny w swoim przedziale cenowym i da sobie radę z nowymi tytułami :) jeśli potrzebujesz to możesz lekko podkręcić na tej płytce, ale bez przesady. Jeśli chodzi o chłodzenie CPU, to pasowałoby zakupić jakieś, jeśli masz zamiar kręcić tego Pentum'a.;)

 

Podaj dokładnie jak się zowią te pamięci :) (producent, taktowania pamięci, pojemność, timingi)

 

EDIT:

A co jeszcze do zasilacza, to ten Twój nie posiada odpowiednich wtyczek zasilających, np. do poprawnego zasilenia CPU, a płyta wymaga 8-pinowego złącza EPS, nie posiada zasilania SATA, jeśli byś chciał zasilić HDD lub napęd, no to jak? :P (Chyba nie masz zamiaru bawić się w jakieś przejściówki w dodatku w "Bombie zegarowej"):)


Użytkownik P4EDRO edytował ten post 20 listopada 2014 - 02:00


#6 Nerten

Nerten

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 listopada 2014 - 02:07

Niestety w tej chwili nie mam dostępu do komputera. Ogólnie to jeszcze poczekam do świąt to jeszcze zobaczę z kwestią kartą graficzną. Ogólnie to do tego pentium'a będę kupował najlepszą kartę do niego, ale to się jeszcze okaże. Co do zasilacza to mnie już kompletnie przeraziłeś D: i wymienię :D

I pytam się jeszcze raz. Odczuję jakąś różnice po wymianie procka? np: w bf3 zagram chociaż na low (ustawienia graficzne mnie nie obchodzą, chyba że wyciśnie więcej to ustawię na wyższych) przy stałych 30 klatkach z wyż.? Jeżeli chodzi o procek to nie chcę kupować chłodzenia, bo po prostu w najbliższych czasach nie będzie mnie na to stać, bo mam tyle marzeń ;( To ile wycisnę na tej płycie OC procesora przy box'ie?



#7 P4EDRO

P4EDRO

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 20 listopada 2014 - 02:12

Jeśli masz takie wymogi co do grania to ten Pentium na Stock'u da sobie spokojnie radę i przeskok z tamtego AMD na pewno odczujesz, :)

ale musisz wymienić GPU na start. I bez problemu taki konfig da sobie radę z BF3 ;) 

Jeśli chodzi o OC na boksie, to nie jestem w stanie Ci napisać ile dasz radę z niego wycisnąć:-/



#8 Nerten

Nerten

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 listopada 2014 - 02:26

Ok. Dzięki za odpowiedź :) Teraz już wszystko wiem i dzięki za pomoc. Ogólnie to jeszcze poczekam do świat i zobaczę jeszcze co się da zrobić.

Temat do zamknięcia.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL