Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw dla dźwiękowca


Najlepsza odpowiedź Stanley , 13 listopada 2014 - 01:31

Wydaje mi sie, ze troche od zlej strony podchodzisz do tematu.

Do celow pracy z dzwiekiem wyciszanie podzespolow komputera NIE powinno byc priorytetem - cokolwiek bys nie zrobil, zawsze bedzie za glosno. Sa 2 wyjscia:
1. Komputer umieszczony poza pomieszczeniem, w ktorym pracuje sie nad dzwiekiem (czyli uzywasz dlugich kabli i systemow bezprzewodowych)
2. Komputer umieszczony w specjalnej obudowie z materialami wyciszajacymi (czyli Nanoxie, ktora wybrales wsadzasz do wlasciwej obudowy wyciszajacej).

 

Oczywiscie pierwszy sposob jest duzo lepszy. Uzyskuje sie halas 0dB i nie ma wowczas problemu z odprowadzaniem ciepla.

Pozdrawiam,
Piotrek
http://sfx-design.com/blog-pl - blog o tworzeniu efektow dzwiekowych

Przemyślałem Twoje sugestie i zastosuję opcje nr1. Dzieki, pozdrawiam

Przejdź do postu


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stanley

Stanley

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 listopada 2014 - 12:57

Witam.

Próbuje dobrać komponenty do jednostki centralnej na której będę pracować nad dzwiękiem. Na obecna chwile jestem przy następującej konfiguracji:

 

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W
Pamięć HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 
Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, 
Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 
Dysk SSD Samsung evo 840 256GB  
Procesor Intel Core i7-4790K 
Obudowa nanoxia DS1 

 

Dodam że  mam juz 1TB HDD na ktorym obecnie pracuje 

 

Priorytetem dla mnie jest cisza zestawu. Chciałbym aby przy maxymalnym obciażeniu procesora komputer nie przekraczał 40dBA. Budżet to 4000zł. Jeżeli za tą kwotę można złożyć cichszy lub wydajniejszy sprzęt proszę o sugestie. Pozdrawiam

 



#2 mordrag87

mordrag87

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 250 postów

Napisano 12 listopada 2014 - 05:17

Sugerowałbym płytę na chipsecie z97 zamiast z87. w mierę taniej masz z97 pro 4 od asrocka. Z 97 extreme 4 jes w cenie 530 zł/ Obudowę można ewentualnie fractal define r4 także fabrycznie wyciszona. Tutaj zalezy która sie podoba.


CPU: I5 4590

ICE: SPC FORTIS 2 XE1226

MOBO: GA H87-HD3

RAM: CORSAIR 2x4gb 1600 LP BLUE

GPU: GA GTX 460 1 gb OC

SSD: PLEXTOR M5 PRO 128

HDD: WD 250 gb

PSU: CHIEFTEC GPS 550AB-A

BUDA: SPC BRUTUS 410

 

 


#3 PiotrSFX

PiotrSFX

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 12 listopada 2014 - 09:42

Wydaje mi sie, ze troche od zlej strony podchodzisz do tematu.

Do celow pracy z dzwiekiem wyciszanie podzespolow komputera NIE powinno byc priorytetem - cokolwiek bys nie zrobil, zawsze bedzie za glosno. Sa 2 wyjscia:
1. Komputer umieszczony poza pomieszczeniem, w ktorym pracuje sie nad dzwiekiem (czyli uzywasz dlugich kabli i systemow bezprzewodowych)
2. Komputer umieszczony w specjalnej obudowie z materialami wyciszajacymi (czyli Nanoxie, ktora wybrales wsadzasz do wlasciwej obudowy wyciszajacej).

 

Oczywiscie pierwszy sposob jest duzo lepszy. Uzyskuje sie halas 0dB i nie ma wowczas problemu z odprowadzaniem ciepla.

Pozdrawiam,
Piotrek
http://sfx-design.com/blog-pl - blog o tworzeniu efektow dzwiekowych


Użytkownik PiotrSFX edytował ten post 13 listopada 2014 - 12:06


#4 Stanley

Stanley

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 listopada 2014 - 01:31   Najlepsza odpowiedź

Wydaje mi sie, ze troche od zlej strony podchodzisz do tematu.

Do celow pracy z dzwiekiem wyciszanie podzespolow komputera NIE powinno byc priorytetem - cokolwiek bys nie zrobil, zawsze bedzie za glosno. Sa 2 wyjscia:
1. Komputer umieszczony poza pomieszczeniem, w ktorym pracuje sie nad dzwiekiem (czyli uzywasz dlugich kabli i systemow bezprzewodowych)
2. Komputer umieszczony w specjalnej obudowie z materialami wyciszajacymi (czyli Nanoxie, ktora wybrales wsadzasz do wlasciwej obudowy wyciszajacej).

 

Oczywiscie pierwszy sposob jest duzo lepszy. Uzyskuje sie halas 0dB i nie ma wowczas problemu z odprowadzaniem ciepla.

Pozdrawiam,
Piotrek
http://sfx-design.com/blog-pl - blog o tworzeniu efektow dzwiekowych

Przemyślałem Twoje sugestie i zastosuję opcje nr1. Dzieki, pozdrawiam



#5 Stanley

Stanley

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 listopada 2014 - 01:42

Przemyślałem Twoje sugestie i zastosuję opcje nr1. Dzieki, pozdrawiam

Witam ponownie. Chciałem sie podzielić wrażeniami z zestawu jaki zakupiłem. Hałas jaki słychać generują dyski talerzowe. Wentylatory w obudowie, w cpu i w psu pracują nieznacznie powyżej progu otoczenia. Jak wymienie HDD na SSD to nie bede musial sie przenosic z kompem do innego pomieszcczenia. Pozdrawiam





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL