Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Mój zestaw marzeń do obróbki video 4k


106 odpowiedzi w tym temacie

#51 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 10 listopada 2014 - 05:55

Monitor mam do pracy eizo a drugi acer pomocniczy wiec w monitor nie bede sie pchal . Caly czas mysle tez o 1150 ale tak jak inni pisali na wymarciu jest ta podstawkaaaa.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#52 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 11 listopada 2014 - 12:02

Musisz sam się zdecydować . Wszystkie za i przeciw już znasz. 

 

Na swoim doświadczeniu mogę powiedzieć że przesiadłem się z 1156 (i7 860) na 2011 (i7 3930k) to wyrwało mnie z butów. Tak jak poprzednio podczas grubszego renederowania to na pc nic innego się robić nie dało poza przeglądaniem neta. tak na 2011 mogłem grać , renderować i streamować jednocześnie. Jedyny problem jaki miałem z tą platformą to taki że stare kości w trybie cztero kanałowym wieszały mi PC.  Poza tym wszystko do dziś śmiga gicior.  

 

 

Ja na tą nową platformę pomysł mam taki : 

 

- Prawdopodobnie wezmę te mobo: 

 

sranie w banie i zbędnych bajerów ze 100 kilo ale

dodają 2 lata Premki na Xsplita a to prawie 400 zł z hakiem , nie będę musiał dodatkowo kupować.

- Ubezpieczenie na OC proca od intela  (50$ około) Jak by płyta się zwęgliła razem z procem a MSI nie chciało by mi za niego  zapłacić to odeślę go do intela i tam mi wymienią. 

- Ramy na razie najtańsze dziadostwo jakie jest a później na Ebay i zakup jakiś lepszych z niższym CL 

- Grafika od Evagi, Pomimo że się ostatnio popsuli i ich 970 to syf i wodorosty to jednak ich Servis jest n1 . Sądzę że nawet jak bym rozpalił grilla w środku PC i odesłał im stopioną kartę w słoiku po ogórkach to przysłali by funkel nówkę.

 

Może coś ci się przyda z moich przemyśleń ;P 


Użytkownik Finkregh edytował ten post 11 listopada 2014 - 12:03

1j23-=401y251ph42=


#53 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 11 listopada 2014 - 01:34

Dobra dobra przyznaj się dla czego bierzesz te mobo :) na pewno ta gąska z filmiku Ci się spodobała . A teraz tak na serio dzięki za zainteresowanie .... Na dniach napiszę ostateczną decyzje i jak będę miał pytania to napiszę . Dzięki wielkie !



#54 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 listopada 2014 - 10:06

Witam, miałem podobny dylemat od 2 m-cy co do konfiguracji nowego komputera i przypadkiem wygooglowałem to forum, jestem w trakcie składanie zestawu, robie to na spokojnie bez pośpiechu

Sam przeanalizowałem wszystkie za i przeciw 1150 vs 2011v3

Niejako wtrące swoje uwagi do tej dyskusji

 

LGA 1150 - można uwazać faktycznie jako wymierającą, intel broadwell zapewne wyjdzie jeszcze w formie jednego procesora

na Z97 w nowej technologii 14nm z obsługą DDR3 następnie może jakiś z obsługą DDR3/DDR4 jako forma przejściowa -

choć wątpie,

potem niestety nastąpi koniec jak napisał jeden z tu obecnych,dalsze nowe procesory bedą miały zaimplementowaną technologie obsługi DDR4, kilka mniej istotnych bajerów w stylu grafika intel 6100 i ciut wiecej pamieci, co do wzrostu wydajności to max 5% przewidują specjaliści , jeszcze jedna ważna sprawa mianowicie czapka bedzie lutowana a nie jak w przypadku DK 4790K uciapana byle pastą zeby sie trzymało i robiło norme TDP

reasumując skutkuje to tym ze obecne Z97 odejdzie do lamusa najdalej za 2 lata , wystarczy wejść na strone intela lub pogooglować,

wadą samego procesora jest możliwość przegrzewania, oczywiście można go oskalpować i dać nową lepszą paste, na YT można zobaczyć jak to sie robi prawidłowo , ale to jako ostateczność

kolejna sprawa ze coraz wiecej obecnie sprzedawanych procesorów jest w pewien sposób wadliwa oczywiście spełnia norme 4Ghz

ale w trybie turbo nie spodziewajmy sie szału i ciężko polecieć na zapowiadane 4,4 z turbo - oczywiście można kupic nawet takiego ze na OC poleci do 5Ghz ale taki to jak wygrana w totka - trzeba wiedzieć jakie ma bathe czyli innymi słowy czy jest zrobiony z dobrego wafla krzenowego,

kolejnym minusem jest ograniczenie w postaci linii PCI zarówno w chipsecie jak i procesorze, to nie tylko grafika ale również USB EATA SATA III M.2 o kartach rozszerzeń na PCI nie wspominam, wiele osób o takich detalach zapomina

 

jedyne aktualne podejście do kwestii przyszlościowej jaką ja równiez widze to wybór LGA 2011v3 X99

po pierwsze jest to platforma która przebija sie na rynku owszem kosztowna są plusy i minusy

minusy -

cena całości zestawu, u mnie z poprzedniego kompa idzie tylko dysk SATA II reszta w dobre ręce,

nie spożytkowana obecnie moc zestawu, 6 rdzeni to na pewno teraz zdecydowanie za dużo, w moim przypadku to o 5 wiecej niż mam teraz a nie oszczędzałem na składaniu aktualnego zestawu - nowy kosztował 3 x minimalna pensja w/g ZUS działa już od 8 lat ale ledwo daje rade, konwersje i przekodowania robie u kolesia reszty nie bede pisał można sie domyśleć

/ ma taki zestaw kupiony na firme i moge spokojnie porównać wady i zalety/

-jako plus -

gwarancja ze spokojnie bedzie rozwijana przez następne kilka lat, broadwell wyjdzie dopiero w 1 kwartale 2016 roku i napewno bedzie działał na tej płycie, są pewne doniesienia ze bedzie wydajniejszy ale TDP zostaje na poziomie 140W, obsługa DDR4

przynajmniej kilka lat z głowy jeśli chodzi o pamieci ceny taż bedą mniejsze, nowe technologie M.2 Esata i jeszcze pewnie kilka innych które zapewne wyjdą w czasie przyszłym ew bedą bardziej popularne jak TunderBolt

jeśli chłopak potrzebuje DDR4 w wiekszej ilości do renderingu są kości w cenie 300 złoty za 8 giga, do tego nie trzeba jakiś super wydajnych z CL12 lub 14, to zdecydowanie obniża koszt zestawu , a pakowanie sie w wiecej niż 16 giga na początek nie ma sensu, weź kup max 4 x 4 giga i starczy.

-----co do procesora, najbardziej opłacalny to i7 5820K w cenie około 1550 złoty ,macie tu tabele OC

4,0 Ghz - mnożnik x 40 szyna x 101,98 Mhz napięcie 1,180 v
4,2 Ghz - mnożnik x 42 szyna x 100,16 Mhz napięcie 1,223 v
4,5 Ghz - mnożnik x 45 szyna x 99,98Mhz napięcie 1,319 v
4,6 Ghz - mnożnik x 46 szyna x 100,0Mhz napięcie 1,348 v
4,7 Ghz - mnożnik x 47 szyna x 101,98 Mhz napięcie 1,349 v

zapewniam działa stabilnie 2 ostatnie wyniki to był raczej test czy da rade nie pracowałem z tym ustawieniem ale 4.5 daje spokojnie rade

5930 i 5960 raczej sobie odpuść nie ma sensu wydawać kasy a poprawa praczy o 10 czy 15 % jest za mała by zakupić te procesory, w przypadku jeśli brodwelle bedą bardziej wydajne spokojnie sprzedasz tem procesor ku uciesze następnego właściciela, jeszcze jedna informacja, w zależności od płyty w UFI można wyłączyć te rdzenie które sa za wolne lub przeszkadzają w OC - teraz kombinujcie to zrobić w 4790K - nie da sie na normalnej płycie

-----płyta główna w zasadzie minimum to 1000 złoty, jeśli chcesz podkręcać procesor co na pewno zrobisz to patrz na sekcje zasilania plyty to ważne jak i również chłodzenie mosfetów, wg mnie najrozsądniejszy wybór to MSI xpower lub mpower asus rampage odpuszczam z przyczyn ekonomicznych, MSI z natury są przystosowane do podkręcenia i odpowiednio zabezpieczone testy i specyfikacje są na necie

asus x99 jeśli kupisz to zalecam kupno płyty z nowym biosem po nowym roku, stary bios był powodem spalenia kilku płyt - złe sterowanie napęciami w OC - to oficjalne oświadczenie asusa zalecają upgrade nowego biosu - z płyt to spaliła sie też MSI z serii gaming tylko nie wiadomo czy 9 czy 7, ale 9tke po cichu chyba wycofali bo są problemy z kupnem u nas i w EU za to wprowadzili wersje ACK

pozostałe jak asrock evga to raczej egzotyka,gigabyte owszem czemu nie - innymi słowy im drozej tym lepiej

osobiście po nowym roku biore MSI X99S Xpower z i7 5820K,

-----chłodzenie zestawu

do 4 GHz spokojnie można jeszcze dać chłodzenie powietrzem dobry markowy cooler, minimum noctua lub bequiet w cenie ok 400złoty , powyżej niestety już wodne 1 pompa + 1 chłodnica z 2 wentylatorami, jeśli nie chcesz sie bawić w składanie to gotowce są dobre w pewnym sensie najbardziej wydajne corsair, wiekszość testerów takie ma w zestawie, ja montuje samodzielnie

jedna mocna pompa z rezerwuarem 1 chłodnica na 2 x 120mm wentylator plus 1 chłodnica na 2 x 80mm wentylator - czemu tak dziwnie zeby było ciszej )) mniejsza prędkość wentylatorów = mniejszy chałas co do głośności pompy jest zwodowana co zapewnia bezgłośną prace, wersja 750tka co do kosztów są miesznie niskie poszukasz znajdziesz

http://www.xs-pc.com/water-pumps/

-----zasilanie niestety minimum z 1 kartą graficzną np GTX 970 to 650W , 2 karty 850W - przy minimalnym OC max 4 Ghz

na stronie bequiet jest konfigurator zasilaczy dzięki temu dobierzesz odpowiednią jednostke a przynajmniej bedziesz wiedział jakie masz minimum- optymalna wartość pracy zasilacza to 60% do 80% jego mocy wtedy zasilacz pracuje najefektywniej, wbrew pozorom nie bierze sie za dużego zasilacza np 40% zaczyna nie równo pracować - dławiki cewki i inne podzespoły muszą mieć odpowiednie warunki do efektywnej pracy

----- gry i multimedia domowe

wiele osób pyta jak z grami, grałem już na takim zestawie, fakt nie widać różnicy - teraz - ale pogadamy za 2 lata

jesli teraz piszecie ze 4 rdzenie to max co potrzeba to dlaczego wiele ludzi kupiło core 2 lub przypadkiem kupiło core 2 duo i teraz beczy ze połowa gier i programów nie rusza lub muli niemiłosiernie - trzeba też patrzeć po takim kątem - troche samokrytyki na tym polega postęp, nie siedzimy w miejscu tak myśli teraz tylko AMD w segmencie LGA

ciekawostka jest taka ze o ile gra ma wymagania powiedzmy 3,8 Ghz na 1150 to na 2011 lub 2011v3 bedzie o 300 Mhz mniejsze wiec można spokojnie odjąć ten poziom z wymagań

----- grafika, co można napisać najlepsza pod względem ceny i wydajności karta to GTX 970 4 giga, opcji zakupu GTX 980 nawet nie ma sensu opisywać 40% droższa za 10% wydajności, za to plusem jest jej zużycie energii 160W maksymalnie średnio 150W

procesor maxwell czyli najnowszy, oczywiście możesz kupić 2 lub 3 mniej wydajne karty i połączyć je w sli lub cf ale kup od razu do tego odpowiedni zasilacz i szykuj sie na opłaty za prąd - tu nie ma zlituj - lepiej kupić 1 b dobrą karte o niskim zużyciu prądu niż kombinować z wieloma kartami

----- rozpisywanie sie o liniach PCI mija sie z celem 28 linii z procesora na PCI w zupełności wystarczy

 

jesli bedą jakieś pytania lub wątpliwości postaram sie odpowiedzieć



#55 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 listopada 2014 - 10:18

aha co do obudowy, wybrałem najlepszą moim zdaniem ale oczywiście kwestia gustu, mam HAF XB EVO, obudowa 2 poziomowa

jedyna wada to tylko 2 zewnętrzne kieszenie 5,25", i dla mnie akurat nie - ale spore rozmiary za to nic w środku sie nie bedzie kisić z gorąca

zaletą 2 zewnętrzne kieszenie 3,5" z szufladami jak opisałem 2 poziomy, sporo miejsca na dodatki fotki masz w necie,



#56 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 29 listopada 2014 - 11:24

Ulala Bogdanie stawiam Ci browara :) dzieki za tak dovre opisanie decyzja padla na lga 2011v3 okolo 5 stycznia kupuje sprzet

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#57 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 12:16

@Bogdan
Rozpisałeś sie nieziemsko palnąłeś kilka glupot. Głównie w kwestii płyty głównej i chłodzenia.
Nie wiem jakie testy czytałeś, ale do procka który wybrałeś w zupełności starczyłaby MSI X99 SLI za okolo 800zł.
Chłodzenie wodne to tez chyba lekka nadinterpretacja dziwnego testu. Ten procesor spokojnie podkrecisz na 4,4-4,5 GHz na NH-D15 a LC to przerost formy nad treścią. Natomiast Twoja wizja tego układu to jakiś żart :P

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#58 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 12:18

I znowu bakak maci mi w glowie hehe ja do swojego zestawu wybralem noctue wracajac do poprawki biosu to jak bym kupil teraz plyte to potem moge zrobic upgrade biosu ? Czy to musi byc plyta z nowym biosem ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#59 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 12:35

Nie musi :) i problemy pojawiały sie tylko po OC. Wiec nawet gdyby płyta jakiś cudem miała stary bios to nic sie nie spali. Dasz rade go zaktualizować za nim skończy marnie :P

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#60 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:23

MSI x99 SLI - 4 fazowy układ zasilania podwojony, już niestety to świadczy czemu taka cena tej płyty , oczywiście za 800 złoty można kupić i cieszyć sie z posiadania ale dotykanie sie za OC raczej bym już odpuścił, może z 5820 dał by rade ale z wydajniejszą jednostką już bym nie ryzykował o następcach broadwell nie wspominam, inną kwestią zest chłodzenie sekcji zasilania przydał by sie pewnie dodatkowy wiatrak

Napisałeś ze chłodzenie nadinterpretowałem, raczej nie wybacz ale widziałem kilka gotowców w akcji, szału nie ma

dokładny wygląd u mnie ma być taki, zmiana jedynie w postaci systemu rezerwuar i pompa

scr.hu/11lw/uug6z

po za tym sam też licze sie z podobnym budżetem i oszczędzanie na płycie uważam za błąd, ale cóż jak ktoś kiedyś napisał skoda i mercedes to samochody też dowiozą cie na miejsce ale......

MSI x99s xpower - 1450 złoty - biore ze względu na lepsze UFI i podkręcanie bardziej dokładne oraz posiada blututa i wifi

                                               uboższa wersja to Mpower bez BT i wifi koszt w okolicy 1000 złoty reszta wyposażenia ta sama

procesor i7 5820K - 1550 złoty

grafika GTX 970 - 1600 złoty -

DDR4 4x4 Gb - kingstone hyperx - 1400 złoty

zasilacz 850 W bequiet power zone -550 złoty - leży i czeka - ciekawostka jest w opisie zasilacza

zestaw chłodzenia kompletny - 600 złoty - leży i czeka -

Dysk SATA jest i działa

dysk M.2 okazyjnie mam w prezencie od kolesia, na system bedzie jak znalazł

monitor podobnie jak ty mam i działa 22 cale jeszcze na długo starzczy ale myśle nad 27 cali

ceny po nowym roku spadną kupowanie teraz to przepłacenia ze względu na świeta,można kupić za granicą taniej

 

wracając do płyt głównych naprawde czytajcie dokładnie opisy wyposażenia i opisy techniczne już porównanie kilku płyt wyjaśni troche i da do myślenia, nieraz widać fajną płyte ale jej komponenty są gorszej jakości to wpływa na warunki pracy, przecież szybciej kupisz nowszego procka niż kolejną płyte główną , na tym polega właśnie dobre złożenie zestawu

na początku listy powinien być zawsze zasilacz i płyta główna reszta to dodatki



#61 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:32

Chłopie ten Xpower ma zaledwie dwie fazy więcej niż X99 Sli, w dodatku na tych samych komponentach, więc wielkich różnic w OC nie będzie, co najwyżej sekcja będzie o 5 st chłodniejsza :P natomiast ty chcesz zrobić ciche LC, czyli wolnoobrotowe wentyle będą zabijać Air Flow w obudowie i twoja hiper-mega sekcja na tej płycie będzie się gotować ;) Życzę szczęścia :D

Użytkownik Bakak edytował ten post 30 listopada 2014 - 09:34

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#62 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 10:11

Bakak bardzo ciekawe filmy na YT, przyda sie kilka informacji :zdziwko:



#63 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 10:12

sekcja też bedzie wodowana



#64 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 10:27

No to widzę ze sie szarpnąłeś na kozacki sprzęt. Ale LC to doga impreza z której sam niedawno zrezygnowałem. Poza tym kłopotliwa jeśli często rotujesz podzespoły w kompie, tak jak ja.

Użytkownik Bakak edytował ten post 30 listopada 2014 - 10:29

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#65 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 12:02

pierwszy poważny komp rok 2000 drugi komputer 2008 aktualnie kompletuje na rok 2015, czyli wynik dość dobry )) w tzw międzyczasie do gier używane sony ps2 i xbox, czyli też szału nie ma, niestety lata leca i jak by to napisać siedzenie z padem w rękach na dywanie przed TV już raczej nie wypada - co kobieta powie o dzieciakach nie wspomne

wniosek z tego taki ze zawsze kompletowałem sprzęt dość rozsądnie zeby starczył na kilka lat, dlatego staram sie poradzić wg własnej wiedzy jaką posiadam

jeśli chodzi o pł główną to czy Asus czy MSI czy inny producent to w zasadzie rzecz gustu i portfela, w tych zestawach co mialem i mam dotychczas wyborem byl Asus zawsze w wersji z górnej półki aktualnie A8N32SLIdelux LGA 939 czyli na dzisiejsze standarty dość leciwy produkt ale spokojnie cudawianki sie robiło swojego czasu

co do LC to pierwsza przymiarka do własnego sprzętu choć już miałem kontakt z tym tematem i podzespołami od 2 lat



#66 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 12:18

co do obudowy coolermaster zaleca wydmuchanie ciepła na zewnątrz korzystając z LC, nie wiem czy zauważyłeś ale w obudowie na górnym wieku jest spora - dziura - z przeznaczeniem na wentylator 200 mm , oczywiście kwestia na ile to polepszy przepływ powietrza przy połączeniu z wentylatorem jest czysto akademicka

scr.hu/11lw/hylpt

na screenie jest opcja chłodzenia powietrzem, na LC wentylatory przednie 2x120mm trzeba założyć odwrotnie jak i wentylator tylny 1x120mm , reszta pozostaje bez zmian



#67 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 02:02

Bogdan a co powiesz na temat Asusa x99 deluxe ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#68 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 02:16

Ja widzę tylko jeden problem. Za hajs wydany na podzespoły premium (LC , Płyta itp) można by już myśleć o 5960X który 5820k pozamiata. 

Więc średnio to opłacalne i należy identyfikować taki zestaw w kategorii Lans Maszyna. 


Użytkownik Finkregh edytował ten post 30 listopada 2014 - 02:16

1j23-=401y251ph42=


#69 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 02:40

w zasadzie to b dobra płyta, pomijajac tą wpadke ze strownikiem zasilania, ale całe szczęście jest to kwestia programowa a nie sprzętowa, niestety nie miałem jej w ręku i nie znam osób które maja ja w kompie sugeruje sie jedynie opiniami z neta nie tylko "prasowymi" ale od osób prywatnych z blogów itp

osobiście mam ją powiedzmy w spisie płyt, nie twierdze ze bezapelacyjnie tylko MSI ale kto wie, cenowo taki sam poziom

pod względem wyposażenia jest aż na wyrost dla każdego wygląd ładny i estetyczny

musisz tylko zwrócić uwage czy w opakowaniu znajduje sie karta pci M.2 x4, powinna być ale może sie zdażyć ze zniknie po drodze do sklepu, dlaczego to ważne ? bowiem producent dziwnym sposobem umieścil slot M.2 w taki sposób ze montuje sie go podstawką do płyty głównej co niestety jest dość kłopotliwe w niektórych konfiguracjach sprzętowych, rozwiązaniem tego problemu jest dodatkowa karta wpinana w PCI ,

nie mam pewności wiec jak ktoś wie niech mnie poprawi ale widze to tak, M.2 na płycie obsługuje chipset natomiast M,2 w PCI obsługuje procesor, jeśli tak by miało być to supre sprawa na przyszłość, jeśli nie to i tak nic sie nie stanie

niestety nigdzie nie znalazłem opisów dot tego zagadnienia, owszem można by podesłać posta do asusa z tym zapytaniem ale nie widze wiekszego sensu zawracania tym głowy

plusy z OC socket mało zauważalne nie tylko u naszych ale i u zagranicznych testerów , może to znowy kwestia biosu lub UEFI nie wiadomo, jak widać wiele rzeczy raczkuje i rozwija sie pomału do przodu

jesli nie bedziesz szalał z OC to spokojnie polecam, jak już sprawy programowe sie unormują i bedą stabilne to można zaszaleć

---- jak byś chciał zwodować płyte to radiator wodny do tego asusa na sekcje zasilania kosztuje ok 165 złoty pełna nazwa tego wynalazku to ::

EK Water Blocks EK-MOSFET ASUS X99

jak wygooglujesz bedziesz miał też obrazki jak to wygląda, moim zdaniem to bardziej efektywne chłodzenie niż powietrze a taki wydatek plus 2 dodatkowe złączki po 10 złoty i kawałek rurki nie doprowadzi do bankructwa

BAKAK powinien jak by co doradzić czy lepszy bedzie do tego pasek termiczny zdjęty z oryginału czy pasta



#70 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 02:49

oki można sie zgodzić hajc jest spory, kazdy myśli ze to segment premium, różnica tylko taka ze przestańcie patrzeć tylko oczami polaka, to ze nie każdy kupuje nową furę co kilka lat to nie znaczy ze nie kupi sobie komputera za odpowiednią kwote, polska to biedne podwórko i trzeba sie z tym pogodzić ale jak już tak jest to nigdy nie kupuje sie taniochy i tzw budżetowego badziewia

na zachodzie to co nazywamy segmentem premium to dla normalnie pracującego człowieka robola jak np ja jest normalnym sprzętem lekko ponad to czego powinienem oczekiwać, wystarczy zobaczyć jak w polandii sklepy walą w rogi płyta główna zachód cena 1220 złoty polska 1500 / 1600 złoty

ciekawostka kilka dni temy radeon opuścił o połowe cene swojej top karty 2 rdzeniowej do poziomu 700 dolarów obnizka dokładnie o 50 % teraz kto wie ile ta karta kosztuje w polsce??? nie mam pytań dalej w okolicach 1200 1300 dolarów,

wczoraj sprawdzałem różnice w cenach ebay amazon allegro, zal patrzeć jak sie robi z nas wała



#71 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 03:04

5960X owszem pozamiata ale nie do tego chyba co zamierza robić Mati, po za tym w przypadku zmiany procesora straci na jego odsprzedaży procentowo wiecej niż na sprzedaży najtańszego 5820K, jeśli broadwell bedzie na tyle dobry jak zapowiadają to najtańsza wersja zakupu jest najbardziej opłacalna ekonomicznie i na tyle wydajna ze starczy mu na pierwsze 2 do 3 lat, potem nawet wartość dzisiejszej kasy 1600 złoty moze nie być taka, jeśli nowe procesory nie bedą zadowalające wtedy zakup 5960X nie bedzie skutkował wydaniem na niego równowartości 1000 $, najzwyczajniej bedzie tańszy

hipotetycznie powiedzmy ze w 2016/17 roku bedzie taka sytuacja

logicznie ujmując 50% straty na sprzedaży 5820 to 800 złoty

zakup o 50% mniejszy 5960 1800 złoty

i kolejne 3 lata spokoju, i mamy 2020 rok

każdy nawet najlepszy komp w 6 lat już bedzie naprawde dziadkiem widząc tempo rozwoju jakie jest teraz

intel zapowiedział ze pracuje nad tecjnologią 10 nanometrów, 39/40 nanometrów nie było tak dawno to były czasy gdzie grafike zintegrowaną mieliśmy na płycie a nie w procesorze, jak by to było wczoraj



#72 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 08:32

W Polsce jest drożej nie przez sklepy tylko przez Rząd 23% Vatu (UK 20% , Niemcy 19% , Szwajcaria 7% , Hamburgery 0%) 

Więc porównywanie cen z innymi krajami mija się z celem. 

 

Jeśli chodzi o pieniądze to nie miałem na myśli że drogo tylko że nie opłacalnie.

 

Przypuśćmy że obaj mamy do wydania 12 000 zł 

Ty zainwestujesz w 5820k + Super pro komponenty (LC płyta itd)

Ja wezmę 5960x na tańszej równie dobrej głównej + powietrzne chłodzenie. Może nawet wystarczy kasy na SSD w PCIE lub SLI 

 

Efekt będzie taki że będziesz miał 5 stopni chłodniej i z 10 Db ciszej ale mój zestaw będzie zamiatał twój o 20 - 30%.

 

Rozwalić 20 K zeta to każdy potrafi. Sztuką jest osiągnąć najlepszy kompromis Cena/Wydajność. 


1j23-=401y251ph42=


#73 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 08:48

Na dzień dzisiejszy obaj nieco wróżymy z fusów,

patrzyłem na porównanie na www.benchmark.pl obu procesorów

http://www.benchmark...l-core-i7-5960x

 

w google wpiszmy i7 5820K vs i7 5960K

jest tam troche porównań z innych stron głównie z zagranicznych

jakiegoś oszałamiącego wzrostu wydajności oprócz poboru energii nie ma na tą chwile


Użytkownik Bogdan1971 edytował ten post 30 listopada 2014 - 08:51


#74 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:07

procesor 5820K w amazonie kosztuje 383 dolary, i nie jest z za oceanu tylko z magazynu niemieckiego średnia cena dolara na dzisiaj to 3,35 złotego to daje 1283 złote plus koszt wysyłki idźmy dalej cena w niemieckim sklepie odpowiednik naszego saturna lub media marktu

http://www.hardwares...5820K-p21901139

cena 356 euro średnia cena waluty na dzisiaj to 4,18 złoty co daje 1488 złoty

nie jest to najtańszy sklep w DE jak sie poszuka to można znaleźć go w cenie 320 euro

w polsce ceny na ceneo i skąpiec zaczynają sie od kwoty 1500 złoty, różnica w podatku to 4% PL vs DE, o tym ze kupując za granicą nie płacimy vat już nie wspominam za przesyłke nigdy nie zapłaciłem wiecej niż 10 euro



#75 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:09

Bogdan a to moze polecisz jakis dobry i tani sklep zebym zamowil czesci ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#76 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:12

6 rdzeni vs 8 rdzeni + 5mb pamięci więcej. 

 

Więc aplikacje które potrafią wykorzystać wszystkie rdzenie będą zamiatać przynajmniej 20% lepiej.

(po to chyba się tą platformę kupuje by z nich korzystać ) 

 

Nie trzeba żadnych dziwnych testów by tego dowieść . 


1j23-=401y251ph42=


#77 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:14

oki nie ma sprawy, proponuje to zrobić po nowym roku z 2ch powodów

ceny na święta są ogłupijące przynajmniej w polsce a po nowym roku firmy kombinuja już z podatkami, przynajmniej te duże i szykują sie do zamknięcia roku podatkowego wiec muszą wykazywać straty lub niewielkie zyski, odpowiednie linki z cenami wkleje ci tutaj,



#78 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:21

Jeśli zarabiasz w złotówkach to nie opłaca ci się kupować w Euro a tym bardziej w dolarach. 


1j23-=401y251ph42=


#79 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:21

oczywiście finkregh , ale on tego za chiny nie wykorzysta teraz, chyba ze poda dokładnie jakie programy bedzie mial na kompie

jeśli podobne do tego co mam czyli - konwertery dekodery obrazu i inne wynalazki - to 8 rdzeni za duuużo 6 wystarczy mu w zupełności, bardziej patrzylem ze również chce mieć kompa do codziennego użytku multimedia i gry wtedy po raz kolejny 6 rdzeni jest bardziej uzasadnione, oczywiście może mieć 5930K ale w zasadzie róznica jest tylko w liniach PCI 40 jedynie przydatne do 3 kart graficznych



#80 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:22

zarabiam w złotówkach i w euro ale to nie jest akurat temat na posty :ninja:



#81 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:25

Temat Matiego jest już dla mnie zamknięty :P .

Teraz prowadzimy wolną dyskusję o twoim planie zwodowania PC na "premium" częściach. 

Linie PCI to nie tylko Karty ale również złącza usb , Dyski SSD itp . 


1j23-=401y251ph42=


#82 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:31

nie raz składałem znajomym zestawy, zapewniam cie radze sobie z tym całkiem dobrze, jeszcze nikt nie skopał mi tyłka z tego powodu, założenie jest proste

płyta + procesor = 50% ceny zestawu, jako najmniej wymieniany podzespół

pozostałe to grafika 20% do 25% ceny zestawu

oraz 25% do 30% max na dyski napędy i zasilacz

chłodzenie zawsze było dobierane osobno i nie wchodzilo w cene kompa chyba ze procesor był w wersji BOX



#83 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:34

napewno dam znać jak skompletuje części i zaczne zabawe w składanie oczywiście okraszone fotami i dokładną specyfikacją z cenami zakupu

w zasadzie dla mnie też sprawa jest zamknięta, podam Matiemu jak napisałem odpowiednie linki i ułoże logicznie w odpowiednie zestawy wraz z opisem co i jak, sam zdecyduje jaką opcje wybierze



#84 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 09:38

Co do rdzeni nigdy za wiele przy profesjonalnej robocie . Bez problemu W sony vegas czy Affter Effecie robię 90 - 95% obciążenia na wszystkich 6 rdzeniach (3930k na 4.0 GHZ) 


1j23-=401y251ph42=


#85 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 30 listopada 2014 - 10:00

Dzieki bogdan czekam na linki ja tez bede wodowal maszyne ale na poczatek wsadze noctue

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#86 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 09:07

Nawet jeśli wg mnie i Finktegh pewne wydatki na pewne rzeczy są durnym pomysłem to wcale nie musi być tak dla Bogdana i Matiego. Jeśli mają kasę i możliwości to mogą z nich skorzystać tak jak uważają za stosowne. A to co my uważamy za wyrzucanie kasy w błoto oni zrozumieją za parę miesięcy :P

Użytkownik Bakak edytował ten post 01 grudnia 2014 - 10:27

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#87 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 07:30

Bakak mozesz dokladniej napisac oco chodzi z tym wyrzucaniem "milionow" w bloto ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#88 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 10:00

http://www.newegg.co...N=-1&isNodeId=1

 

to tak dla niedowiarków co do cen i wywalania kasy w błoto, ustawiłem od razu przelicznik złotówkowy oczywiście w plecy na wymianie lepiej przelać z konta dewizowego w banku ,

pomijam fakt idiotycznej ceny w polsce tej karty reszte dopowiedzieć musicie sobie sami, dzwoniłem do dużej znanej firmy komputerowej - nazwy nie wymienie - niestety nie ma szansy zeby załóżmy opuscili cene do tego poziomu jak bym chciał dzisiaj czy jutro ją kupić - kolejny dowód na walenie klienta

jak wcześniej napisałem skoda i mercedes to samochody i też pojadą ale jazda nie bedzie taka sama,

koszt przesyłki ubezpieczonej UPS jest w cenniku,

w polsce zachwyt nad GTX 980 , a tu w tej samej cenie jest ten wynalazek, oczywiście nie namawiam do kupna )) otwieram wam oczy

w polsce na taki zestaw co chce MATI kosztuje około8 tysięcy złoty, prawda jest taka ze wydając kase za granica 2 tysiące bedzie miał w kieszeni za to samo

jeszcze raz pisze i tłumacze w tym kraju kupuje sie art spożywcze i codziennego uzytku, całą reszte z przykrością ale w krajach gdzie zarabia sie lepiej niż tutaj a konkurencja dba o ceny dla klienta detalicznego



#89 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 10:17

z góry odpowiem na opinie ze nie jestem patriotą jeśli chodzi o zakupy, był bym ale nie widze jakiegoś w 100% polskiego sklepu w 100% z polskim towarem elektroniki i elektrotechniki a walenie mnie w rogi przez polskich sprzedawców i polskie firmy raczej mnie nie zadowala, czasy gdzie były paszporty i nie było neta a zakupy robiło sie za pomocą kogoś zaprzyjaźnionego który gdzieś pojechał na zachód już mineły, choć w wielu głowach taka mentalność została

 

mati jak bedziesz robił zakupy to

- konto dewizowe i sam wymieniaj walute w kantorze a nie w banku , podobne sklepy są w DE ale niestety ceny mają wyższe

nieco taniej jest w irlandii i szkocji niż u niemców

- przesyłki staraj sie ubezpieczać na watrość zakupu , najpewniej DHl i UPS, paczki otwieraj przy kurierze mając ze sobą kopie zamówienia z maila, numery bedą sie zgadzać na przesyłce

- i cała przyjemność po mojej stronie udanych zakupów

 

poszukaj sobie na spokojnie poszperaj po necie zobacz co w amazonie mają itd zapisz sobie co cie interesuje i patrz na ceny

 

jak napisałem zestaw skompletuje ci spokojny, cieszyć mnie bedzie jak bakak i finkregh wniosą poprawki, ja wiem czego mam oczekiwać od sprzętu niestety nie wiem jak ty



#90 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 10:20

Gdzie znajde w amazonie informacje z jakiego magazynu jest towar wysylany ? Ten link co podales to do karty radeon :| . Posiadam karte walutową w dolarach i zawsze kupuje dolary w kantorze internetowym najlepiej sie tak oplaca . 

 

Z USA nie chce kupować ponieważ cło i podatek ;/



#91 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 10:45

http://www.newegg.com/global/pl/

http://www.amazon.co...5834640-3435534



#92 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 10:49

co do podatków i cła, jak zamawiałem towar to starałem sie nie przeginać z wartością zamówienia, w USA kupowalem 2 lata temu i nie zapłaciłem wiecej niż za towar plus kurier


XarduneK (01 grudnia 2014 - 11:33 ):
Za liczne posty pod postem nagradzam, kolejne również zostaną nagrodzone.
Przypominam iż jest opcja edycji.


#93 Mati_Snd

Mati_Snd

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 10:53

to Ci sie udało ostatnio 3 paczki z Chin 2 oclili ;/ moze amazaon i magazyn eu ? Newegg gdzie ma magazyny ?



#94 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 11:14

@Bodan

Jak masz coś do dodania w danej kwestii to zacznij z łaski swojej edytować posty, a nie pisać jeden pod drugim to nie Gadu Gadu czy Skyp :)

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#95 jasio

jasio

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 12:33

Sam pracuje w podobnej branży co autor tematu. W większości nagrywam filmy w 1080p bo klienci nie bardzo chcą dopłacać do 4K, ale i na takich rozdziałkach zdarza mi się montować i nagrywać. Sam potrzebowałem pomocy co do komputera pod 4K i niestety wszystkie rady na forach były bardzo mało pomocne. Najlepsze udało się uzyskiwać na forach Adobe. Tutaj widzę jest podobnie, chociaż widzę, że niektórzy próbują przystopować autora i chwała im za to. W ciągu 2 lat w swojej branży 3 razy zmieniałem podzespoły w swoim komputerze bo ciągle coś za wolno szło, a na czasie w mojej branży bardzo mi zależy. Największym problemem ludzi jest bazowanie na testach w internecie i teorii. W praktyce nie jest tak kolorowo.

 

Pracowałem na 4770K, 4790K, a teraz na i7 5960X. Muszę Ci powiedzieć, że różnica w czasie jest bardzo mała i strasznie nie opłacalna.

Największym błędem jest doradzanie dużej ilości ramu gdzie większość programów przy renderowaniu wykorzystuje max 8GB. Jedynie przydaje się on przy obróbce gdzie na żywo w dużej rozdzielczości korzystamy z poglądu.

Dlatego jeśli nie zarabiasz w swojej pracy kokosów nie pakuj się w 2011v3. Na chwilę obecną różnica między moim starym komputerem, a nowym jest tak mała, że mając bezpośrednie porównanie i czasy renderowania na obu platformach przy tych samych ustawieniach są tak niewielkie, że jedynie co mi zostało to załamać się i czekać, aż komputer zarobi sam na siebie.

 

Ja radziłbym zakup 4790K + jakieś dobre chłodzenie (H100i jest strasznie głośne, więc wymień od razu wentylatory, sam miałem więc od razu uprzedzam). Wykręcisz go na 4,7GHz i dużej różnicy nie odczujesz między i7 5960X. No chyba, że 10 minut szybciej przy renderowanym materialne o łącznym czasie renderowania 2 godziny to dla Ciebie tak duża różnica, że warto te kilka tysięcy więcej dać na procka i płytę główną. Za oszczędzone pieniądze kup jakieś dobre SSD bo do obróbki bardzo się przydają i różnica między zwykłym dyskiem jest już bardzo zauważalna. Można też zastanowić się nad jakaś kartą Quadro.

 

Od siebie dodam, że najbardziej byłem zadowolony z 4770K w połączeniu z GTX 560. Były to stare karty, które dziś chodzą za bezcen, ale z pomocą CUDA naprawdę działały CUDA. Czas renderowania był w 1080p pamiętam o 3 razy krótszy niż na samym procesorze. Gdyby nie to, że lubię też od czasu do czasu pograć w gry i GTX560 już nie wyrabiał w życiu bym go nie wymienił. Nie wiem po jaką cholerę Nvidia blokuje moc obliczeniową przy renderowania w nowszych produktach. Zakładać można jedynie, że karty te były zbyt dużą konkurencją do ich kart z serii Quadro. Jeśli spojrzysz na forach jakich konfiguracji używają zagraniczni profesjonaliści w naszej branży to w większości Xenony + Quadro lub właśnie karty graficzne serii 5xx. Przemyśl kolego 10 razy, abyś nie wpakował się w tak jak ja.


Użytkownik jasio edytował ten post 02 grudnia 2014 - 12:38

i7 5960X | ASUS Rampage V | Corsair Dominator 3200MHz 64GB | ASUS GTX 780 | 3x1TB WD Black

 


#96 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 12:49

Bakak mozesz dokladniej napisac oco chodzi z tym wyrzucaniem "milionow" w bloto ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Koszta, koszta, kosztaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#97 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 06:48

Sorry za posty , zapomnialem zrobilem to niejako z rozpędu

 

Bakak kosztaaaa?

jesli kosztami nazywasz 1400 czy 1600 złoty różnicy w całej platformie ( procesor płyta pamięć - kupowane np w komputroniku) między 1150 a 2011v3no to gratuluje poczucie humoru , oczywiście można kupić płyte pod 1150 nawet za 200 złoty jak sie poszuka w promocji, ale powtarzam dobre rzeczy kosztują, jak ktoś ma kase to takie rzeczy kupuje, a ten co nie ma kasy tym bardziej powinien, cóż do wiekszości polaków to nie dociera niestety, prosta sprawa na zachodzie komp do domu to wydatek 1000 euro jak u nas 1000 złoty , ale widać dalej nie rozumiecie aluzji

łopatologicznie jeśli masz kase na auto sportowe to po co je kupować mozna kupić AYGO

ograniczenie prędkości do 50km/h obowiązuje każdego )) ale po za miastem to wolał bym sie poruszać czymś konkretniejszym

 

zeby było milej to intel prowadzi cashback do 27 grudnia nie wielki ale zawsze wystarczy pogooglować, kupując płyte np asusa i procek zwrot w zależności od procesora chyba do 580 zloty przy płytach MSI zwrot jest troche większy jakieś 800 złoty, dodając do tego promocje w sklepach niestety nie polskich ))) jak sie poszuka można 30% kasy mieć w kieszeni

 

jasio zawodowo widze robisz w temacie wiec musisz mieć mocny sprzęt - pytanie kiedy kupiłes przedostatniego kompa?? 2- 3 lata wcześniej, ta konfiguracja którą chce mieć Mati ma być na kilka dobrych lat bez zbędnego oszczędzania, chyba ze dotyczy to RAM w tym przypadku jakieś super hiper nie potrzebne


Użytkownik Bogdan1971 edytował ten post 02 grudnia 2014 - 07:21


#98 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 08:01

Czy ty jesteś nieprzytomny?
Widzę, że masz takie samo pojecie o LC jak Mati. I na dodatek wtrącasz się ze swoimi mądrościami nie na temat!

Chodziło o LC, które generuje koszta, których nie da się zamknąć w konkretnej kwocie, szczególnie, że przypadkowy wyciek z wadliwej złączki może zniszczyć inne podzespoły w komputerze.
Jak ktoś nie zna się na tym lepiej niech się nie tyka bo będzie bolało po kieszeni.

Co do samej platformy to cofnij się parę postów wcześniej i jeszcze raz sprawdź jaki komp proponowałem Matiemu. Co prawda w Polskim sklepie, bo kupowanie za granica jest bardzo kłopotliwe w przypadku reklamacji
, ale napewno nie odwodziłem go od 2011v3.

Pozdrawiam

Użytkownik Bakak edytował ten post 02 grudnia 2014 - 08:04

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#99 Bogdan1971

Bogdan1971

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 08:39

   po pierwsze , sprawdziłem dzisiaj dostępne LC na socket oraz na sekcje w sklepie, za kaucją /równowartość towaru/ zostanie mi to wypożyczone, niestety zapomniałem napisać bo nie było powodu zajmuje sie mechaniką precyzyjną z zawodu oraz mam jeszcze dodatkowy zawód blisko związany z precyzją, więc mam możliwości zeby sprawdzić dowolnie taki sprzęt na szczelność zarówno pod ciśnieniem wody jak i powietrza majac do dyspozycji odpowiednie manometry - swoją drogą dostępne w każdym dobrym sklepie - trzeba sobie poszukać -

   po drugie był bym szaleńcem wsadzając takie coś do drogiego komputera przed sprawdzeniem, o którym nomen omen sam nawet chyba nie wspomniałeś na filmie - próba na ściereczke czy ręcznik niestety nie jest profesjonalna, takie nieszczelności zawsze sprawdza sie metoda gazową pod cisnieniem maximum+ - 3 x dopuszczalnym przez dany wyrób w tym wypadku pompe,

metodyka i obliczenia wartości cisnień do wygooglowania jak sie na fizyke nie chodziło lub nie uważało na lekcji

dla bardziej opornych w wiedze wystarczy kompresor samochodowy z manometrem dobrej jakości - zaślepić jedną złączke pompke podłączyć do drugiej i zamontować odpowiednie zaworki, z budową tego poradzi sobie gimnazjalista - no chyba ze bedzie :sciana:

oczywiście dowolność ciśnienia jest wskazana może byc wiecej może być niewiele mniejsza, okres wydaje mi sie 24 godzin starczy do oceny na tyle jestem umówiony ze sklepem,

jeszcze raz ponownie apeluje do czytających i komentujących ten temat , nie traktujcie ludzi jak niemoty, które na niczym sie nie znają i głupoty pisza, mam swoje lata i sporą wiedze na wiele tematów, zamiast jak wielu ryć po necie i czytać podręczniki od 28 lat pracuje i wiedze mam dodatkowo z praktyki a nie z czytanek dla studentów

 jeśli są osoby które uwazają ze LC do komputera musi złożyć tylko absolwent politechniki no to gratuluje, chodze na wykłady i konsultacje do politechniki wrocławskiej i czasem płakać mi sie chce jacy ludzie dostaną dyplomy

 

 na tym skończe dewagacje bo widze ze nie ma to najwiekszego sensu,

to co dla jednych jest kosztowne dla innych nie, to co dla wielu jest trudne dla innych nie, jeśli jest problem nalezy postarać sie go rozwiązać w każdy dostępny i możliwy sposób - niech to zagości w głowach a wiele to ułatwi w życiu,

bo zapewniam jak bym kilku z was zabrał do samodzielnego zrobienia czegoś od początku do końca cieńko bym to widział a jeszcze jak bym miał za to zapłacić to pewnie bym stracił



#100 Finkregh

Finkregh

    Ortalionowy Paladyn

  • Moderator
  • 1 393 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 09:31

Tak tylko z 5820k można się zmieścić w 7000. Z bokami wodnymi i płytami głównymi do lansu to może wyjść nawet z 12 000 a różnica będzie w ciszy i 3 stopnie mniej. 

Nie wiem ile kosztują bloki wodne na X99 czy 970 ale tanie to to nie jest. 

 

Codo 5960x ten procesor ma niskie zegary i musi dostać oc co najmniej do 4.0. W takim stanie powinien niszczyć 4790k w profesjonalnym użytkowaniu do 50% . Nie ogarniam więc dlaczego pan wyżej ma tylko 10 minut zysku na 2 godzinach./  


1j23-=401y251ph42=




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL