Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Programowanie w DOS problem.

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Trupek

Trupek

Forumowicz

• Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 06 październik 2014 - 04:14

Witam,

Mam problem ponieważ mam za zadanie wykonać pewien program w pliku wsadowym i nie za bardzo rozumiem 2 poleceń i proszę o wyjaśnienie jak je wykonać.

1. Program ma przekazać trzykrotnie sterowanie do pliku plik.bat podając kolejno argumenty w formie zmiennych zewnętrznych %1.. itd.

2. Po wykonaniu polecenia plik ma wrócić do pliku z którego zostało wywołane polecenia plik.bat

Chodzi tutaj np o to, że plik.bat po zakończeniu pracy ma przejść do innego pliku z rozszerzeniem .bat za pomocą komendy call i po wykonaniu poleceń program ma znowu wrócić do programu plik.bat jednak problem jest w tym, że w programie chodzi o to, że ma sprawdzić czy w folderze istnieje już pewienplik w rozszerzeniu txt i jeżeli on istnieje ma go usunąć. Później ma utworzyć ten sam plik .txt tylko że pusty i ma przekazać sterowanie innemu programowi. I jeżeli znów wywołam komendą call powrót do plik.bat to wszystko się zapętli i plik będzie cały czas się kasował i zapisywał itp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

@edit

Całe zadanie wygląda tak :

http://screenshooter...0278775/uahgrfx

To co jest podkreślone na zielon albo jest obok tego gwiazdka to własnie nie wiem jak to zrobić.

Spis.bat już w połowie zrobiłem tylko nie wiem jak przekazać to trzykrotne sterowanie.

Proszę o pomoc.

Użytkownik Trupek edytował ten post 08 październik 2014 - 04:26

image-5213.jpg

Wentylator – to maszyna przepływowa do transportowania powietrza z otoczenia do pomieszczenia lub odwrotnie

Wiatrak – budowla drewniana, niekiedy murowana, wyposażona w skrzydła poruszane siłą wiatru

#2 Trupek

Trupek

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 08 październik 2014 - 04:26

f5

image-5213.jpg

Wentylator – to maszyna przepływowa do transportowania powietrza z otoczenia do pomieszczenia lub odwrotnie

Wiatrak – budowla drewniana, niekiedy murowana, wyposażona w skrzydła poruszane siłą wiatru

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL