Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw do ok. 4200zł - proszę o opinie

granie gry zestaw

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 needhelp

needhelp

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 sierpnia 2014 - 12:15

Witam Wszystkich

 

Jestem laikiem jeśli chodzi o komputery, dlatego z góry wielkie dzięki za pomoc :)

 

Mój zestaw to efekt kilkudniowego przeglądania stron i for. Jeśli uznacie, że efekt moze być lepszy przez pogorszenie któregoś podzespołu kosztem polepszenia innego, lub zwyczajnie coś Wam nie gra w moim zestawie, to dajcie proszę znać. 

 

Chcę zmieścić się w okolicach 4200zł, ale wiadomo jak da się taniej to będę szczęśliwszy, a jak trochę przekroczę ten próg to nic wielkiego się nie stanie :)

Cele - głównie zwykłe użytkowanie, oglądanie filmów, słuchanie muzyki. Lubię sobie jednak czasami pograć i zależy mi na tym, aby możliwie jak najdłużej komp działał bez zarzutu na jak najwyższych detalach. 

Mniej więcej na jak długo jest to w ogóle możliwe przy tej cenie zestawu?

 

Do zestawu nie wliczam jedynie monitora i myszki. Monitor to Eizo Foris FS2331 oferujący rozdzielczość 1920x1080. Niedługo chcę jednak kupić dobry telewizor i prawdopodobnie wtedy będę grać i oglądac filmy właśnie na tym TV, a monitor będzie jedynie do zwykłego użytkowania.

System - będe musiał poczytać odnośnie Windowsa 7 i 8. Do tej pory miałem XP ale czas przesiąść się na nowszy.

 

Zaznaczam również, że nie będę zestawu podkręcał, bo w ogóle się na tym nie znam. Chcę po prostu na zestawie który kupię, cieszyć się jak najdłużej możliwie najlepszymi detalami w grach, bez jakiejkolwiek mojej dalszej ingerencji. Dlatego jeśli uznacie, że jakaś część będzie u mnie - laika - marnotrastwem i lepiej wybrać coś tańszego. to dajcie śmiało znać:)

 

Orientujecie się może czy będę potrzebował jakiekolwiek dodatkowe kable, taśmy, śruby itd.? czy może kupując proponowany zestaw uda mi się to zebrać w całość bez problemów?

 

Przejdźmy do rzeczy.

 

ZESTAW:

Najlepszy zestaw - 4747zł + Asus DVD-REC ASUS DRW-24F1ST SATA czarny box - 73zł zamówiony w Komputroniku - w Morele.net nie ma wersji box.

Niestety całość znacznie przekracza budżet, ale jeśli zestaw ten jest zdecydowanie najlepszy i uznacie, że trudno szukać na siłę kompromisów, to będę się musiał zastanowić nad zwiększeniem budżetu, chociaż nie ukrywam, że zależałoby mi na znalezieniu oszczędności jak najmniej wpływających na jakość użytkowania .

Poniżej opisałem swoje wątpliwości i wskazałem miejsca, na których moim zdaniem da się chyba oszczędzić. Np. niepotrzebne dodatkowe chłodzenie, trochę gorszy procek, gorszą płytę główną, czy ewentualnie dając tańszą grafikę - pytanie o wydajność, karta użyta w zestawie jest dużo bardziej wydajna od proponowanych niżej lub przez Was tańszych zamienników?

 

Procesor: Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX (BX80646I54690) - Haswell Refresh - 778zł - potrzebny mi aż taki procesor? Można delikatnie zjechać z ceny i kupić gorszy, czy lepiej zostać przy najlepszym możliwym? Ewentualnie np.Intel Core i5-4590 3.3GHz - 709zł

 

Płyta główna: Na początku wybrałem tę płytę ze względu na duzą ilość bardzo dobrych opinii ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX - 477zł. Później zapoznając się forumowymi zestawami z podobnej półki cenowej wywnioskowałem, że płyta głowna nie musi chyba być jakaś wybajerzona i lepsza jest zapewne użyteczna, gdy ktoś się zna trochę bardziej na rzeczy i umie ją wykorzystać w odpowiedni sposób.

Zatem ewentualnie trochę Gigabyte GA-Z97-D3H, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI D-Sub, ATX (GA-Z97-D3H) - 397zł - ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance) - 345zł - i sporo tańszy zamiennik ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN (B85 PRO4) - 239zł. 

Czy te tańsze płyty spokojnie wystarczą mi do zwykłego użytkowania i grania? Jeśli tak to polecacie którąś z wymienionych przeze mnie, czy macie jakieś inne typy?

 

Karta graficzna: Początkowo wybrałem kartę MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI GTX770 - (N770 TF 2GD5/OC) - 1189zł. Później gdy uznałem, że oszczedzę na płycie głównej, zasugerowałem się forum i skierowałem się ku Readonom R9 290, np. Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 (512 Bit) 512BIT 2DVI HDMI DP (11227-03-40G) - 1535zł. Zauważyłem jednak, że Radeony 290 nie mają nieskazitelnych opinii i niektórzy użytkownicy mieli z nimi problemy. Kartami trochę droższymi, ale jednocześnie mającymi ogólnie lepsze opinie niż Radeony 290 są GTXy 780 np.Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GTX780-DC2OC-3GD5) - 1859zł. Jak myślicie warto dopłacić do niej? Rzucając nieświadomym okiem na parametry, nie ma zbytnich różnic porównując do tańszych Radeonów, ale więcej jest jednak o GTXach opinii bez jakiegokolwiek negatywu. Co doradzacie?

 

RAM: Czytałem, że RAM to w sumie obojętne jeśli chodzi o firmę (oczywiście w granicach rozsądku), bo wszystkie prezentują podobny poziom i nie ma co przepłacać. Zdecydowałem się na GoodRam PLAY 8GB/1600 (2*4GB) CL9 - GY1600D364L9/8GDC (GY1600D364L9/8GDC) - 299zł

 

Dysk SSD: Początkowo nie miałem w planach dysku SSD, jednak troszkę o nich poczytałem i zmieniłem zdanie. Takie dynamiczne działanie systemu i co częściej używanych programów (np przeglądarka internetowa) na pewno bardzo mi się spodoba. Zdecydowałem się na HyperX 120GB 3K SSD SATA3 2.5'' 85K IOPS MLC (555/510MB/s) (SH103S3/120G) - 303zł. Rozważam jeszcze Transcend SSD340 128GB SATA3, (speed 530/145MB/s), 7mm, TRIM, SMART, AES, NCQ (TS128GSSD340) - 225zł, który jest sporo tańszy od Hypera, ale jednak ma dużo mniejszą prędkość zapisu, co chyba finalnie go zdyskwalifikuje.

 

Dysk HDD: Tutaj wybór między 2 dobrej jakości dyskami. Zdecydowałem się na Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) - 199zł. Rozważałem jeszcze oczywiście Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) - również w cenie 199zł.

 

Napęd: Zdecydowałem się na Asus DVD-REC ASUS DRW-24F1ST SATA czarny box - 73zł

 

Zasilacz: Wybrałem Corsair VS 550W ATX 120mm wentylator, EU version (CP-9020050-EU) - 189zł

 

Obudowa: Wybór padł na SilentiumPC Gladius X60 Pure Black (SPC095) - 239zł. Obudowa akurat średnio trafia w mój gust, jednak jest chyba najlepsza (z tych które przeglądałem) pod względem cena/jakość, więc jestem w stanie zaakceptować tę wadę. Zastanawiam się jeszcze nad SilentiumPC Aquarius X90 Pure Black - 323zł., bo akurat ta prosta forma trafia w mój gust (prosty chłopak jestem :)). Sprawia również niezłe wrażenie, jednak jest droższa i mimo wszystko ma chyba mniej zalet od Gladiusa X60.

 

Ewentualnie dodatkowe chłodzenie: Wiadomo nigdy nie zaszkodzi dodatkowe chłodzene, ale ze względów finansowych muszę zapytać czy jest ono w ogóle konieczne albo chociaż mocno wskazane? Jeśli tak to czy wystarczyłby taki wiatraczek? Chłodzenie CPU Be Quiet! Shadow Rock Slim BK010 - 168zł

 

Klawiatura: Tutaj nie przewiduję zmian. Prosta i tania, a po opiniach wnioskuję, że bardzo porządna - Microsoft Wired Keybord 600 - 47zł

 

Głośniki: W tym przypadku również nie zmieniamy niczego :) Genius SP-HF1800A 50W(RMS) 3-drożne drewniane Czarne (31730908100) - 189zł

 

Wielkie dzięki za poświęcony czas i ewentualną pomoc !

Pozdrawiam.



#2 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 02 sierpnia 2014 - 12:40

Procesor bez K czyli nie podkręcisz więc płyta do wymiany na jakąś z chipsetem H97 :)

i5 4690 + AsRock H97 PRO4 jak nie chcesz tego AsRocka to wybierz płytę z chipsetem H97 pamiętaj o tym. 

Zasilacz do wymiany na XFX XTR 550W lub Antec True Power 550W, co do dysku SSD to weź Curcial MX100 128Gb lub Samsung 840 :)

A co do karty to oczywiście R9 290X lub R9 290 na inne nie patrz :) Chłodzenie na nie podkręcone i5 wystarczy Ci SPC Fera 2 :) Nie bierz Aquariusa bo ma wysoką cenę i dość kiepską jakość w tej cenie popatrz na Geild Dark Force lub FD Arc Midi 2 

@Gra na telewizorze to zły pomysł.... system wybierz Windows 8.1


Użytkownik mati89 edytował ten post 02 sierpnia 2014 - 12:48


#3 mozomenku

mozomenku

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 02 sierpnia 2014 - 03:40

W pełni zgadzam się z mati89, a co do dysku HDD to weź WD. System masz, czy ma być on wliczony w te 4,2 k?



#4 needhelp

needhelp

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 sierpnia 2014 - 03:41

Dzięki za odpowiedzi.

Obudowa - FD Arc Midi 2 - genialna :) pasuje mi idealnie no i jest bardzo dobrej jakości. Nie szkoda dodatkowych pieniędzy.
SSD - dlaczegocruciala? ma dużo wolniejszą prędkość zapisu i jest dużo droższy. Crucial to po prostu bardziej sprawdzona marka niż HyperX?
Grafika - nie znam się, dlatego proszę o jakieś argumenty jeszcze dlaczego tylko Radeony R9 a GTX odpadają? :) Z ciekawości oczywiście. Nie chcę polemizować, bo się nie znam; chciałbym po prostu wiedzieć, dlaczego tak uważacie?
Która karta lepsza? Sapphire Radeon R9 290 Vapor-X Tri-X OC 4GB DDR5 (512-bit) 2xDVI-D, HDMI, DisplayPort (11227-04-40G) czy Asus Radeon R9 290X OC 4GB DDR5 (512bit) DVI HDMI DP (R9290X-DC2OC-4GD5)? Różnica w cenie 200zł na korzyść Sapphire 290, a patrząc na specyfikacje wydaje się ona lepsza od Asusa 290X. Oczywiście mówię o gołych cyferkach. X faktycznie daje coś, co sprawia, że warto dopłacić 200zł?
Chłodzenie - SPC Fera 2 jest juz niedostępne, więc zostawiłem Bequiet - jest to chyba porzadne chłodzenie?
Zasilacz - wezmę XFX XTR 550W
Procesor i płyta główna - zacząłem sie jednak wahać czy nie wziąć z opcją do podkręcenia w przyszłości ... najwyżej poprosiłbym kiedyś kogoś kto sie na tym zna o podkręcenie. Chyba warto dać sobie furtkę, no nic musze pomyśleć.
 
Mam jeszcze pytanie. Taki zestaw bez podkręcenia na mniej więcej jak długo pozwoli bawić mi się bez przeszkód płynnie i na najwyższych detalach?
A ewentualne podkręcenie jak długo może wydłużyć żywotność?
 
Cena wzrosła do prawie 5k ... no ale trudno, wolę wydać kilkaset złotych więcej i mieć pewność, że zrobiłem możliwie dla mnie najlepszy zakup.

Co do systemu, to będe kupował, ale cena nie wlicza się w zestaw. Windows 8.1 widze, że jest to już coś zupełnie nowego :) nie wiem czy chcę aż taką zmianę hehe. A co o Windowsie 7 myślicie? nowy design 8 jest funkcjonalny?
 
A co powiecie na ten zestaw? został mi zaproponowany przez kogoś innego. Komentarz dodany do niego.
"Zestaw z wydajnym wielowątkowym procesorem. Jest to tańszy i realnie praktycznie tak samo wydajny procesor jak I7 4770. 8 GB wysoko taktowanej pamięci RAM spokojnie wystarczy z zapasem obecnie do gier. Super szybki SSD na system i programy, który objęty jest 5 letnią gwarancją producenta oraz klasyczny HDD o pojemności 1 TB na dane. Obudowa fabrycznie została wyposażona w 4 wentylatory w standardzie, z czego przedni posiada niebieskie podświetlenie LED. Zasilacz jest pół-modularny. Wydajna karta graficzna z w miarę dość dobrym systemem chłodzenia oraz 3 letnią gwarancją. Jest to znacznie opłacalniejszy wybór od droższego GTX'a 780 i około 20 % wydajniejsza karta od niewiele tańszego GTX'a 770. Do tego cooler w celu poprawy kultury pracy komputera."
Moje pytania do tego zestawu
Procesor - jest w nim możliwość podkręcania skoro proponowana jest płyta Z97? Nie ma mnożnika odblokoanego jak I5 4690k, więc jak to z nim jest? Faktycznie jest mocniejszy niz I5 4690?
Płyta - lepsza anniversary czy pro4?
Grafika - na pewno wezmę którąs z 2 kart wspomnianych wczesniej. Obie są lepsze chyba niż karta podana tutaj?
RAM - Warto dopłacić do częstotliwości 2133? CL10, wiec opóźnienia większe. Lepiej znaleźć 2133 CL9? np.Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB). Czy może lepiej 10CL ale 2400mhz? np. Team Group Xtreem LV DDR3 2400 2x4GB lub G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10. Jeśli lepsza druga opcja, to TG czy GSkill? nie znam ani 1 ani 2?
SSD - plextor ma 5 lat gwarancji. Co myślicie o tym dysku?

Napęd - ogólnie czytałem, że napędy na podobnym poziomie są w miarę i w sumie nie ma znaczenia, który się wybierze. Wiecie może która jest cichsza? Asus czy Liteon?
Chłodzenie - zostałbym przy swoim chyba
Obudowa - zostaję przy FD Arc Midi 2
Zasilacz - jest różnica? czy nieważne który wybiorę a efekt będzie ten sa?
HDD - zostaję przy WD
Napęd - jest jakakolwiek różnica między tymi napędami?
 
Pozdrawiam.


Użytkownik needhelp edytował ten post 04 sierpnia 2014 - 03:58


#5 zibi305

zibi305

    Dużo pisze

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 04 sierpnia 2014 - 07:29

MX100 spokojnie Ci wystarczy, bo i tak tej prędkości nie wykorzystasz. Ewentualnie z tego co pamiętam trochę droższy plextor m6s. :) Co do pamięci RAM to nie opłaca się dokładać do częstotliwości bo wydajności to i tak nie zmieni chyba, że w bench...

#6 needhelp

needhelp

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 10:38

Dziękuję wszystkim za wskazówki. bardzo mi pomogliście.
Zestaw jest już niemal pewny, a ostatnie drobne wątpliwości mam do karty graficznej i nagrywarki
 
ProcesorIntel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz LGA1150 BOX
Płyta głównaMSI Z97-G43, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX - wybrałem Z97 mimo braku możliwości podkręcania, ze względu na częstotliwości RAM
Karta graficzna - Sapphire Radeon R9 290 Vapor-X Tri-X OC czyli karta. która ma na papierze bardzo dobre parametry. Czy Sapphire produkuje dobre karty? Czy może z jakichś względów, o których ja nie mam pojęcia, któraś z tych kart byłaby lepsza? MSI R9 290 4096MB DDR5/512 D/H PCI-E gaming 4GSapphire R9 290 Tri-X OC; Gigabyte Radeon R9 290 Windforce 3x
RAMG.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9
HDDDysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
SSDCrucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 - zdecydowałem się jednak na SSD 256mb. Trudno zatem o inny wybór pod kątem cena/jakość
Nagrywarka - Asus DVD-REC ASUS DRW 24F1ST SATA czarny box Nie ma w sumie nagrywarki wewnętrznej, którą kupiłbym z czystym sumieniem; głównie chodzi mi o generowany hałas. Zacząłem zastanawiać się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby nagrywarka usb, która ma niższe prędkości, ale jest dużo cichsza, przynajmniej tak twierdzą użytkownicy np. Transcend 8X Portable DVD Writer Black. Nie jest ona dużo droższą, a ma pozytywne opinie. Podłączałbym ją tylko w razie potrzeby, bo mimo że sama w sobie jest łładna, to wolałbym nie miec jej non stop na obudowie:) Czy taki wybór mija sie z celem i uważacie, że zdecydowanie lepszym zakupem jest zwykła nagrywarka wewnętrzna? Nie korzystałem nigdy z nagrywarek usb, stąd trudno podjać mi decyzję. Nadają się one jako główny napęd w komputerze?
ZasilaczXFX Black Edition XTR 550W Fully Modular 135mm
Chłodzenie procesoraBe Quiet! Shadow Rock Slim - wiem, że wystarczyłoby tańsze chłodzenie, ale zdecydowałem się na to z powodu cichej pracy.
ObudowaObudowa Fractal Design Arc Midi R2
KlawiaturaMicrosoft Wired Keybord 600
Głośniki - Genius SP-HF1800A 50W(RMS) 3-drożne drewniane Czarne
 
Pozdrawiam


Użytkownik needhelp edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 07:12


#7 zibi305

zibi305

    Dużo pisze

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 08:05

Dlaczego Xeon? Za te pieniądze dostaniesz najlepszą i5 4690k lub 4690 jeżeli nie zależy Ci na oc. Grafikę brał bym od asusa direct cu ii. Nie wiem czy jest sens kupić tak wysoko taktowane pamięci. Na wydajność to i tak prawie wogóle nie wpływa.

#8 needhelp

needhelp

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 09:37

Xeona polecono mi na innym forum. Zacząłem czytać i doszedłem do poniższych wniosków.

Porównując do I5 4690, Xeon ma tylko o 0,1GHz niższe taktowanie procesora (zarówno w trybie normalnym, jak i trubo), więcej pamięci podręcznej L3 o 2mb i 8 wątków, czyli już tyle ile znacznie droższy I7. W przypadku, gdy nie decyduję się na podkręcanie, różnica w cenie to jakieś 150zł na korzyść I5. Uznałem, że procesor z 8 wątkami będzie dłużej wystarczalny. Teraz niewiele gier wykorzystuje większą ilość wątków, ale być może w przyszłości tak będzie.

W przypadku gdybym jednak zdecydował się na podkręcanie i I5 4690k to różnica w cenie wynosi raptem 50zł na korzyść I5 oczywiście. Podkręcić można do nawet do 4,7ghz co w niektórych grach potrafi dać zapewne dużo większy komfort grania. Nie wiem czy nie musiałbym wtedy jednak brać droższego chłodzenia. Problem polega na tym, że nie znam się zupełnie na podkręcaniu procesora i nie wiem, czy chciałbym ryzykować zabawę z tym, a płacić informatykowi też mi się nie widzi, bo to dodatkowy koszt:)

Stąd uznałem Xeona jako kompromis. Skoro nie będe podkręcał, to dopłacę trochę, aby mieć 8 wątków i jakąś szansę, że procesor będzie dzięki temu dłużej wystarczalny. Jeśli mój tok rozumowania jest błędny, to poprawcie mnie;)

 

Odnośnie grafiki, to zauważyłem, że w opiniach sklepowych więcej opinii bez negatywów mają GTXy. Natomiast na forach ludzie częściej polecają Radeony, stąd uznałem, że jednak coś musi w tym być i skupiłem się na Radeonach. Sapphire, którego wybrałem, ma taktowanie pamięci gorsze o 400Mhz, ale lepsze o 140Mhz taktowanie rdzenia. Dodatkowo Radeon jest na szynie 512mb, a GTX na 384. Co też dla mnie istotne Sapphire jest tez 200zł tańszy od proponowanego GTX.

Dlaczego wiec uważasz, że warto dopłacać do GTXa?

 

Co do RAMu, to dopłacam niecałe 50zł do tej wysoko taktowanej pamięci, więc uważam, że warto zaryzykowac. Może teraz różnice są niewielkie, ale kiedyś były one pewnie jeszcze mniejsze. Być może stopniowo zatem będzie to wyższe taktowanie wykorzystywane. Jeśli nie, to trudno, dopłacam tylko 50zł, a mam dużo wyżej taktowaną pamięć z tym samym opóźnieniem CL9, co może opłacić się w niedalekiej przyszłości.


Użytkownik needhelp edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 09:40


#9 zibi305

zibi305

    Dużo pisze

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 09:56

Nie napisałem nic o gtx'ie. :) Chodziło mi o r9 290 tylko od asusa. Co do taktowań. Porównywanie kart pod tym kątem nie ma sensu, ponieważ różne karty wykorzystują różne architektury. Nie zawsze wyższa częstotliwość to wyższa wydajność.

#10 needhelp

needhelp

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 10:30

Nie napisałem nic o gtx'ie. :) Chodziło mi o r9 290 tylko od asusa. Co do taktowań. Porównywanie kart pod tym kątem nie ma sensu, ponieważ różne karty wykorzystują różne architektury. Nie zawsze wyższa częstotliwość to wyższa wydajność.

Masz rację, Wklepałem w google to co napisałeś i wyświetliły mi się GTXy, mój błąd :). Zdecydowałem się na  Sapphire R9 290 Tri-X OC. Jest ponoć porządniejsza od Vapora. Ma też lepsze parametry od Asusa, dlaczego uważasz, że Asus jest lepszy? nie znam się, dlatego jakieś argumenty mogą mnie przekonać za Twoją opcją.

Asus ma też trochę negatywnych opinii, no ale jest popularniejszy niż Sapphire.

 

Hm składanie kompa to złożona sprawa :) nie zawsze to co lepsze teoretycznie, naprawdę jest lepsze hehe. jest możliwość, że te RAMy pogorszą mi wydajnośc? :) czy raczej mogą po prostu nic nie wnieść do mojego zestawu?


Użytkownik needhelp edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 10:32


#11 zibi305

zibi305

    Dużo pisze

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 01:59

Direct cu ii od asusa zawsze były chłodne i dobrze wykonane. Do tego asus daje dłuższą gwarancje jeśli dobrze pamiętam.



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: granie, gry, zestaw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL