Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Obudowa Brutus m25


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 ziomek00

ziomek00

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 296 postów

Napisano 27 lipca 2014 - 09:35

Witam, czy obudowa Brutus m25 jest warta zakupu?

#2 ARNO_PL

ARNO_PL

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 27 lipca 2014 - 09:42

To zależy jaki budżet masz na obudowę.


LAPTOP: SAMSUNG RF511  

PC:
 CPU: i5-2310
 MOBO MSI h61-p23 (b3)
 GPU Asus R9 270X
 DYSK Segate 1TB
 PSU XFX 550W

 

 

Propozycje zestawów komputerowych.

 

 

SPEEDTEST


#3 Piranha15PL

Piranha15PL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 03:04

ja polecam ci Zalmana Z3PLUS


CPU - AM3 Athlon II X2 250 3.00Ghz RAM - GOODRAM PLAY 4GB 1600Mhz GPU - Radeon HD 5450 MOBO - ASRock 960GC-GS FX PSU - XFX TS 550W ODD - ASUS DRW-24F1ST HDD - Western Digital Caviar Blue 250GB SSD - Będzie SOUND - Sound Blaster 5.1 VX COOLER - SPC Spartan PRO v2 CASE - ZALMAN Z3Plus OS - Windows 7 32 BIT


#4 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 08:45

Zdecydowanie lepszy będzie Zalman Z3 Plus.

M25 to niemal "papierowa" konstrukcja - 4,2kg.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#5 ziomek00

ziomek00

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 296 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 09:51

Tak się tylko pytam. Zainteresował mnie HDD dok i czytnik kart pamięci no i cena.

#6 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 10:33

Jeśli to jest dla Ciebie priorytetem, a budżet jest ograniczony to pozostaje M25.

Jeżeli możesz dołożyć to wybierz Gelida Darkforce - on ma hot swap.

Z tym wszystkimi dodatkami do obudów (szczególnie tych tanich) jest tak, że użytkując je intensywnie nie wytrzymują one na ogół długo.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#7 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 01 sierpnia 2014 - 12:59

Z3 Plus z którymi miałem do czynienia były gorsze jakościowo od Brutus M25.Wagę Z3 Plus zawyżają wentylatory i masywny Top, inaczej też byłaby to papierowa obudowa.Wykonanie Z3 Plus zostawia dużo do życzenia.

#8 NextGenerationPL

NextGenerationPL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 01 sierpnia 2014 - 08:58

Ew. Bliźniaczy Antec gx500. ;)

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Intel Pentium G3258 @3.8GHz (box cooler) | Gigabyte GA-B85M-D3H | ASUS Radeon R7 260x OC 2GB | 4GB GOODRAM Play 1600mhz | Thermaltake Smart SE 530w | Zalman Z3 plus | Windows 7 64bit


#9 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 02 sierpnia 2014 - 12:56

Najlepszą w cenie z3 i brutusa to Enermax Ostrog :) 

http://allegro.pl/ob...4391739429.html



#10 t.luk

t.luk

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 07:08

@ UP

Wygląd fajny ale poza tym blaszki cieniutkie :D

 

enermax_9.jpg


wielu wie dużo ale nikt nie wie wszystkiego...


#11 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 10:30

Tak samo cieniutkie jak w Z3, brutusie i innych obudowach w tej cenie ;D 



#12 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 11:24

Tak samo cieniutkie jak w Z3, brutusie i innych obudowach w tej cenie ;D 

Tak ? To może wstawisz zdjęcia z pomiaru grubości blach w Z3/Z3 Plus ???


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#13 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 11:31

Generalnie to są obudowy budżetowy więc, grubych blach w żadnej z tych obudów nie będzie..  0.63 w zalmanie też dupy nie urywa... 
Tu dosyć ciekawa opinia o obudowie Z3 :) 
"Nie polecam tej obudowy, zakupiłem i okazało się, że posiadała rdze w środku (trzeba się dobrze rozejrzeć). Oddałem, poszedłem do innego sklepu i znów to samo, sprawdziłem w kilku różnych sklepach i w każdym z nich obudowa Zalman Z3 posiadała rdzę w środku... Radze trzymać się z daleka od tego badziewia :/ (Już nie wspomnę o zarysowaniach oraz dziwnych plamach na plastiku i metalu czy chociażby kiepskim lakierowaniu...)"


Użytkownik mati89 edytował ten post 06 sierpnia 2014 - 11:32


#14 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 11:35

Zalman Z3 to ten sam szkielet co Antec GX500. Papier niesamowity. 

Po opiniach widać, że te zamlany to szroty. Pełno takich opinii pod wszelkimi testami i w sklepach. 


Sygnaturka.png


#15 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 12:13

A Ty MarTum przypadkiem nie kupiłeś sobie tego papieru niesamowitego - czyli GX500.

 

Ta różnica 1,5-2kg na korzyść Z3 względem M23/M25 i tragicznego Anteca to pewnie ta rdza :cyklop:

Zaraz, zaraz ? Od tej rdzy to powinna ta waga trochę spaść - nie ?

 

Morelowe opowieści Martumów i Mati89 ze świata mchu i paproci można sobie w buty wsadzić.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#16 bl4d3pl

bl4d3pl

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 387 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 12:17

Posiadam Z3 PLUS - brak rdzy, wentylatory działają tak jak powinny, żaden nie hałasuje, jak za tą cenę to jestem zadowolony.



#17 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 12:19

A Ty MarTum przypadkiem nie kupiłeś sobie tego papieru niesamowitego - czyli GX500.

 

Ta różnica 1,5-2kg na korzyść Z3 względem M23/M25 i tragicznego Anteca to pewnie ta rdza :cyklop:

Zaraz, zaraz ? Od tej rdzy to powinna ta waga trochę spaść - nie ?

 

Morelowe opowieści Martumów i Mati89 ze świata mchu i paproci można sobie w buty wsadzić.

Ja tylko zacytowałem opinie jednego z użytkowników Zalmana Z3 :) To nie są moje opowieść :) 



#18 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 12:38

Ok nie ma sprawy.

Przy okazji rdzy :cyklop:

To ja pamiętam wielki temat na PcLabie w dziale mini recenzje jak gość 3 razy reklamował obudowę SPC - Regnuma L50 z powodu wielu wad i rdzy.

Gość na kilku stronach powklejał dziesiątki fot wad Regnuma - bardzo dobrej jakości foty rdzy na blachach i siatce itp.

Temat się ożywił - gość opisał dokładnie procedurę 3-krotnej reklamacji chyba w Komputroniku. W rezultacie zrezygnował z zakupu i opisał wszystko z fotami na forum.

 

Było to bardzo dobrze udokumentowane i opisane i ciężko były w to nie uwierzyć.

I wiecie co się stało z tematem ? Ano moderacja PcLab na wniosek przedstawicieli SPC z tamtego forum (mareczq/cooling_pl/t.luk) ukryła temat bo uznała, że to prowokacja.

To taka historia z Laba przy okazji rdzy.

 

Na dowód podaję linka do tematu, który niestety został skrzętnie ukryty przez moderację na wniosek SPC.

http://forum.pclab.p...L50-Pure-Black/

 

Pozdrawiam.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#19 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 12:53

Morelowe opowieści Martumów i Mati89 ze świata mchu i paproci można sobie w buty wsadzić.

 

A czemu już się prujesz i szukasz guza ?  To nie moje słowa tylko użytkowników obudowy. Dlaczego sam siebie wykluczasz i prujesz się o rdze, skoro za chwile sam piszesz o rdzy w obudowie ?

To L50 miało rdze i klaszczesz typowi, że to opisał i go uwielbiasz, a jak poszło słowo o rdzy w Z3 to już opowieści z krypty i wyzywanie ?   

 

Mati napisał o rdzy i już buchasz jak by ci batona zabrali, a zaraz sam piszesz o rdzy. 


Sygnaturka.png


#20 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 12:58

Po pierwsze gimbusie się nie pruję tylko piszę. Guza o ile pamiętam sam szukasz wybierając się podobno do mojego pięknego miasta.

Co do buchania to może buchnij sobie jakiegoś wilczura to spuścisz sobie z krzyża.

 

Masz gimbus jednak coś z garem i to poważnie :facepalm:


XarduneK (06 sierpnia 2014 - 04:06 ):
Przyhamuj słownictwo - warn.

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#21 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 02:39

GX500 to nie jest ten sam szkielet, co Z3/PLUS. GX500 to szkielet M30, a Z3/PLUS nieco inna konstrukcja. Powiem tak, w tej cenie nie ma obudowy na serio porządnej... ale 10x wolałbym lepiej wyposażoną Z3 PLUS (4 wentyle, okno, etc) niż Brutusia M25... który jest faktycznie ładny, ale doświadczenia z obudowami SPC nie pozwalają mi go komukolwiek polecać. 

 

 

A czemu już się prujesz i szukasz guza ?  

Ooo a potem Marcinek napisze, że to my jesteśmy agresywni i się odgrażamy :P Czekamy na kolejne wypociny w tej kwestii i następne próby manipulacji faktami:) :) :)


Użytkownik gtxxor edytował ten post 06 sierpnia 2014 - 02:43

KRUL FORUMKA 


#22 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 02:46

GX500 to nie jest ten sam szkielet, co Z3/PLUS. GX500 to szkielet M30, a Z3/PLUS nieco inna konstrukcja. Powiem tak, w tej cenie nie ma obudowy na serio porządnej... ale 10x wolałbym lepiej wyposażoną Z3 PLUS (4 wentyle, okno, etc) niż Brutusia M25... który jest faktycznie ładny, ale doświadczenia z obudowami SPC nie pozwalają mi go komukolwiek polecać. 

 

 
 

Ooo a potem Marcinek napisze, że to my jesteśmy agresywni i się odgrażamy :P Czekamy na kolejne wypociny w tej kwestii i następne próby manipulacji faktami:) :) :)

Brutus m25 ?? Wolisz okno i 4 wentylatory niż , czytnik kart pamięci i stacje dokującą HDD ? 

@Generalnie to nie ma co dyskutować bo są fani M25 i są fani Z3 :) 


Użytkownik mati89 edytował ten post 06 sierpnia 2014 - 02:49


#23 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 02:53

Przecież te stacje dokujące w SPC sypią się po 2 tygodniach, na co przykładów jest wiele.... Po co mi coś, co zaraz padnie


KRUL FORUMKA 


#24 DarkishSimang

DarkishSimang

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 04:19

O, to fajnie, że w mojej m40 stacja dokująca ma się dobrze po ponad roku użytkowania ;) 

 

Czasami na tym forum odnoszę wrażenie, że tylko mi produkty SPC się nie psują (co nie oznacza, że każdy ich sprzęt jest pozbawiony wad) 


i5 3570 | Boxowe Chłodzenie | R9 270X Gigabyte 3xWindforce | Asus P8H77-I (ITX) | ADATA XPG V1.0 1600MHz CL9 2x4GB | XFX TS 550W  |  Samsung 2,5" 1TB | Crucial MX200 250GB | Bitfenix Prodigy


#25 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 04:27

Na tym forum produkty SPC psują się tylko tym którzy ich nie posiadają.


Sygnaturka.png


#26 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 04:32

Porównując blachy Z3 Plus nawet z Brutus 410, stwierdzam, że te w Brutusie były naprawdę lepsze / grubsze.

#27 t.luk

t.luk

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 06:14

@ UP

Nie no, bez przesady. Obudowy Brutus 310/410 miały w swoim czasie tzw. standardową blachę. Poza tym nie miały przetłoczeń na bokach a one jednak sporo dają :)


wielu wie dużo ale nikt nie wie wszystkiego...


#28 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 06:57

Akurat Brutki 310/410 miały bardzo przyzwoitą powłokę lakierniczą i spasowanie. Faktycznie gięły się oporowo, ale były do przełknięcia. SPC od czasów Pilum prezentuje spadkową tendencję jakościową. Może i na papierze to wygląda lepiej, ale muszę przyznać, że na Pilum to ja chorowałem... a teraz szkoda gadać. 

 

 

Na tym forum produkty SPC psują się tylko tym którzy ich nie posiadają.

Jaaasne... 2 popalone Deusiki z 2 różnych partii to też przypadek albo atak na SPC ;p ;p ;p


Użytkownik gtxxor edytował ten post 06 sierpnia 2014 - 06:58

KRUL FORUMKA 


#29 t.luk

t.luk

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 07:16

Akurat tak się składa, że od czasów Brutusów 310/410 oferta SilentiumPC wzbogaca się przede wszystkim w porządne konstrukcje (tak jesli chodzi o coolery jak i o obudowy) i moja już w tym głowa i ręka :) Myślisz, że dlaczego tak duży nacisk jest na filtrach w obudowach SPC albo większe boczne wytłoczenia? ;) A to, że jakiś pojedynczy egzemplarz trafi się słabiej wykonany to niestety standardowa konsekwencja produkcji w Chinach i każdy z branży IT o tym wie. Popatrz sobie jednak na Morele.net na opinie przykladowo o polecanych Zalmanach Z3/Z3 Plus. Myslisz, że to obudowy idealne w swojej cenie i zawsze idealnie wykonane? Jakoś nie bardzo to widać ale tak po prostu jest - zawsze w partii produktów trafią się pojedyncze słabsze sztuki i dotyczy to każdej marki :) EOT.


wielu wie dużo ale nikt nie wie wszystkiego...


#30 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 10:47

Jedyny nacisk jaki stawiacie odnośnie doboru produktów to jak najniższa cena zakupu. Wytłoczenia boczne oczywiście wiele dają szczególnie przy tak papierowych konstrukcjach jak ostatnie Brutusy. Dzięki nim możecie zamawiać obudowy z jeszcze cieńszymi blachami (coraz tańsze). Oczywiście Zalman Z3/Z3 Plus to żadna super obudowa i hi-end jednak doskonale zdajesz sobie sprawę, że w przedziale do 150zł nie mają konkurencji. Z3 pozamiatał wam dość istotnie sprzedaż. 

Co do słabych sztuk to masz całkowitą rację - trafiają się wszystkim tyle, że nie ztaką częstotliwością jak Wam. Weź przykłada obudów jakie otrzymał do recenzji Bakak. Nikt nawet nie raczył ich przed wysyłką do niego ogólnie obejrzeć.

I co dostał. M23 za 2 razem nadawała się do recenzji. X60 miała różne wady (lakierowanie, wgniecenie) - potem padł Bakakwoi regulator (po paru minutach, godzinach :facepalm:). Wasz kompleta wtopa sprzedażowa - tj. Aquarius X90, której konstrukcja chwieje się jak choinki w ostatnim odcinku Alternatywy 4 (video recka Blacka) także przyszła do Bakaka z wadą.

Jeśli więc recenzent (podobno świadomy - tak o nim pisze mareczq) otrzymuje po kolei 3 modele waszych obudów i każda ma wadę kwalifikującą ją do wymiany/reklamacji to strach pomyśleć co otrzymuje zwyczajny Kowalski.

Rzekłbym, że Wam w partii produktów trafią się pojedyncze dobre sztuki bo reszta ma mniejsze bądź większe wady.  


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#31 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 11:02

Wszystko co budżetowe ma to do siebie, że jest mocno przeciętne pod niemal każdym względem ;)

Użytkownik Bakak edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 11:40

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#32 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 11:09

Wszystko co budżetowe ma to do siebie, że jej mocno przeciętne pod niemal każdym względem ;)

Oczywiście ale płacąc nawet za coś przeciętnego należy spodziewać się przynajmniej sprawnego i pełnowartościowego produktu.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#33 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 11:14

Jedyny nacisk jaki stawiacie odnośnie doboru produktów to jak najniższa cena zakupu. Wytłoczenia boczne oczywiście wiele dają szczególnie przy tak papierowych konstrukcjach jak ostatnie Brutusy. Dzięki nim możecie zamawiać obudowy z jeszcze cieńszymi blachami (coraz tańsze). Oczywiście Zalman Z3/Z3 Plus to żadna super obudowa i hi-end jednak doskonale zdajesz sobie sprawę, że w przedziale do 150zł nie mają konkurencji. Z3 pozamiatał wam dość istotnie sprzedaż. 

Co do słabych sztuk to masz całkowitą rację - trafiają się wszystkim tyle, że nie ztaką częstotliwością jak Wam. Weź przykłada obudów jakie otrzymał do recenzji Bakak. Nikt nawet nie raczył ich przed wysyłką do niego ogólnie obejrzeć.

I co dostał. M23 za 2 razem nadawała się do recenzji. X60 miała różne wady (lakierowanie, wgniecenie) - potem padł Bakakwoi regulator (po paru minutach, godzinach :facepalm:). Wasz kompleta wtopa sprzedażowa - tj. Aquarius X90, której konstrukcja chwieje się jak choinki w ostatnim odcinku Alternatywy 4 (video recka Blacka) także przyszła do Bakaka z wadą.

Jeśli więc recenzent (podobno świadomy - tak o nim pisze mareczq) otrzymuje po kolei 3 modele waszych obudów i każda ma wadę kwalifikującą ją do wymiany/reklamacji to strach pomyśleć co otrzymuje zwyczajny Kowalski.

Rzekłbym, że Wam w partii produktów trafią się pojedyncze dobre sztuki bo reszta ma mniejsze bądź większe wady.  

Wiesz... chwieje się też Corsair 760T który jest 2 razy droższy od Aquariusa, nie mówiąc już o 600T na którego black tak narzekał, min. strzelające okno, plastiki itd. 



#34 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 11:17

Wiesz... chwieje się też Corsair 760T który jest 2 razy droższy od Aquariusa, nie mówiąc już o 600T na którego black tak narzekał, min. strzelające okno, plastiki itd. 

Pamiętam tamte recki Blacka jednak nie pamiętam by którąkolwiek obudowę tak pojechał jak X90. Mam na myśli głównie sztywność i stabilność konstrukcji.


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#35 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 11:29

Jak ktoś chce w miarę dobrą jakość i niską cenę niech kupi Fractala Core 1000 :) Dla niektórych wadą może być zasilacz montowany na górze, brak możliwości aranżacji okablowania i możliwość zamontowania płyt tylko w formacie micro ATX i mini ITX :) Ale obudowa jest solidna jak na 110zł 



#36 t.luk

t.luk

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 08:16

Wiadomym bylo, że omar2033 - super-obiektywny doradca i wielki specjalista ds obudów i coolerów - odpowie w taki sposób ażeby wybielić swoją ulubioną markę a zaraz potem ponownie odbije pileczkę w stronę rzekomej wielkiej awaryjności występującej tylko i wyłącznie u SilentiumPC. Przepraszam zatem moderację i autora wątku ale czuję potrzebę sprostowania wszelakich rzeczy, które jak to zwykle w sobie wiadomym celu przeinacza nasz "wielce obiektywny" omar2033 aka Todis:

 

Jedyny nacisk jaki stawiacie odnośnie doboru produktów to jak najniższa cena zakupu.

Każdy producent ma po prostu oferty produktów na różne półki cenowe i chyba każdy to rozumie :) Pomijam już fakt, że to właśnie raczej Zalman ostatnio jakoś mocno obcinał ceny zakupów / produktów. Naturalnie wszystko to jest lepiej dla klienta bo ma większy wybór w danej cenie. Poza tym co jest złego w tym, że w cenie rzędu 150 zł obecnie możemy dostać obudowę lepszą niż niż 3-4 lata temu? To chyba właśnie lepiej dla osób zainteresowanych :)

 

Wytłoczenia boczne oczywiście wiele dają szczególnie przy tak papierowych konstrukcjach jak ostatnie Brutusy.

Gdyby GX500 Z3/Z3 Plus nie miały tych przetłoczeń byłoby to samo więc...? :) Zresztą tematu nie ma bo i M23 i M25 mają przetłoczenia więc Twój argument jest jakiś taki...na siłę wydumany?

 

Dzięki nim możecie zamawiać obudowy z jeszcze cieńszymi blachami (coraz tańsze).

A to ciekawe bo Brutusy 310/410 miały blachy od 0,6 mm wzwyż, Brutus M23 ma podobnie, Brutus M25 ma podobnie zaś Gladius M40 ma blachy od 0,7 mm wzwyż. Coś tuaj chyba nie zgadza się z Twoją "obiektywną polityką" (zdajesz też sobie sprawę, że po prostu podajesz nieprawdziwe informacje?). Nauralnie zaraz pewnie powiesz, że takie kilkupunktowe pomiary na żywo są niewiarygodne i ustawiane? W takim razie dlaczego sam tak mocno opierasz się wylącznie na jednym zdjęciu PCFoster z pomiaru grubosci blach Gelid Darkforce kiedy polecasz ją jako najlepszą w swojej cenie bo ma grube blachy? Halo, halo. Gdzie Twoja wiarygodność? Pomijam już fakt, że wszyscyy producenci obudów po prostu mocniej więli się za rynek obudów do 200 zł (Antec, BitFenix, Cooler Master, SilentiumPC, Zalman). To źle? Przecież dzięki temu ludzie mają więcej oocji do wyboru :)

 

Oczywiście Zalman Z3/Z3 Plus to żadna super obudowa i hi-end jednak doskonale zdajesz sobie sprawę, że w przedziale do 150zł nie mają konkurencji. Z3 pozamiatał wam dość istotnie sprzedaż.

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że tak było do momentu pojawienia się Antec GX500 oraz Brutusa M25? Owszem, Z3 Plus miała przez pewien czas spore przebicie w danym przedziale cenowym ale...ten czas już przeminął ;)

 

Weź przykłada obudów jakie otrzymał do recenzji Bakak. Nikt nawet nie raczył ich przed wysyłką do niego ogólnie obejrzeć.

I co dostał. M23 za 2 razem nadawała się do recenzji. X60 miała różne wady (lakierowanie, wgniecenie) - potem padł Bakakwoi regulator (po paru minutach, godzinach :facepalm:).

Hmmm...Policzmy na palcach ile to daje nam takich niezadowolonych głosów? (pomijam fakt, że jakoś Bakak nie robi z tego wielkiej afery a tylko Ty to wyolbrzymiasz). A teraz zajrzyjmy do opiniii zwykłych użytkowników o Z3/Z3 Plus z Morele.net. Też widzisz tam słabsze opinie w dosłownie pojedynczych egzemplarzach czy jest ich jednak przypadkiem trochę wiecej? Nie ma to jak używać tylko sobie wygodnych arguemntów...

 

Wasz kompleta wtopa sprzedażowa - tj. Aquarius X90, której konstrukcja chwieje się jak choinki w ostatnim odcinku Alternatywy 4 (video recka Blacka) także przyszła do Bakaka z wadą.

Jak dostałem na testy Zalman GS1200 w postaci mega-potestowej i uszkodzonej sztuki oraz bez kompletu akcesoriów to jakoś potrafiłem pozostać obiektywnym (bo wiem, że takie rzeczy się po prostu zdarzają) a Ty z kolei argumentujesz swój światopoglą sprawami, które były załatwiane przez serwis szybko, sprawnie, pozytywnie? Halo, halo. Gdzie Twoja obiektywność? A, i byłbym zapomniał. Aquarius X90 to taka "ftopa", że nawet za oceanem postanowili ją wydać (vide Rosewil) zaś Corsair 450D jakoś tak...podejrzanie przypomina trochę X90. Podobny szkielet ale lżejsza konstrukcja (większe "sitko") co zapewne oznazca niestablny szkielet bez panelu bocznego ale jakoś o tym nie raczysz wspomnieć bo to niewygodne, prawda? Ciekawe zatem, że jak zawsze wyolbrzymiasz rzekome niedociagnięcia tylko tej marki, której Ty nie lubisz.

 

Rzekłbym, że Wam w partii produktów trafią się pojedyncze dobre sztuki bo reszta ma mniejsze bądź większe wady.  

I raz jeszcze zaglądamy do mini-recenzji i opinii o Z3/Z3 Plus na Morele.net...Dla mnie oczywistym jest, że wszystko wynika po prostu z masowej produkcji w chińskiej fabryce i dotyczy to każdej marki. "Ktoś" tutaj chyba celowo próbuje je pominąć bo to po prostu niewygodne, prawda? ;)

 

Ode mnie to tyle i sugeruję wszystkim zachować zdrowy dystans do życia, wszelakich ekspertów i wszelakich wypowiedzi "obiektywnego" użytkownika omar2033 aka Todis. Wszyscy będą wtedy i zdrowsi i mądrzejsi :)


wielu wie dużo ale nikt nie wie wszystkiego...


#37 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 08:33

Przyznam,że miałem tylko raz styczność z Z3,i było w niej wszystko jak najbardziej w porządku.Żadnej rdzy,żadnych ubytków lakierniczych,kompletnie nic do czego "mechanicznie" można by się przyczepić.A że to budżetowe konstrukcje,to chyba każdy powinien wiedzieć.Jeżeli się na takie decydujemy,to nie oczekujmy nie wiadomo czego.Oczywistym jest,że sprzęt który kupujemy powinien być sprawny,i nie ulegać ciągle awariom.Tego powinniśmy wymagać.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#38 t.luk

t.luk

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 08:58

Oczywiście, ze tak :) Po prostu nie dajmy się zwariować różnym dziwnym teoriom tzw. "wybiórczych znaffców" i tyle :) Zdrowy dystans jest najczęściej najlepszym doradcą podczas zakupów :)


Użytkownik t.luk edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 08:58

wielu wie dużo ale nikt nie wie wszystkiego...


#39 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 09:24

Już kiedyś to pisałem, ale napisze drugi raz: Omar nie powinien w ogóle udzielać się w dyskusjach na temat produktów firmy SPC, bo nic sensownego do tej dyskusji nie wniesie :) Tak samo gtxxor, jest jakiś wątek/dyskusja o Gladiusie X60, a oni już wyjeżdżają z tym zdjęciami i krytyką, Bakak trafił na uszkodzoną sztukę, trudno miał pecha ale to nie odznacza że wszystkie X60-tki będą uszkodzone...:sciana:

Co do zasilacza Deusa M1, jak wiadomo podczas testu overclock.pl, spaliły się 2 sztuki zasilacza... zdarza się ale to nie kwalifikuje zasilacza na czarną listę, to że jednemu z użytkowników zasilacz za 660zł Corsair AX760i padł też kwalifikuje go na czarną listę ??

Nie wiem jak inni, ale ja chciałbym żeby portal overclock powtórzył test Deusa M1 przy tym samym sprzęcie, najlepiej na 2-3 sztukach i ciekawe jaki byłby wynik testu :)

@Co do grubości blach w obudowie, wydaje mi się że obudowa stoi na lub pod biurkiem i najczęściej jej panele boczne są zamknięte a przeciętny użytkownik otwiera ją raz na 6 miesięcy.. rok ? Więc co to za różnica czy jego blach będą miały grubość 0.46 czy 0.8mm, tak samo ze sztywnością np. Aquariusa... na co dzień masz otwarte panele boczne w obudowie, wieszasz się na niej, huśtasz itp. ? Nie wydaje mi się a problem ze sztywnością znika po założeniu paneli.... Niektórzy szukają problemów tak gdzie ich nie ma, kiedyś ludzie kupowali obudowy na długie lata za 70zł bez bajerów i nikt nie narzekał.. a dziś jakieś filtry, regulatory, aranżacje okablowania... i później za obudowę trzeba bulić 300zł... 

Nawet za głupi jeden wentylator można wyrzucić 100zł.... to jest głupota i nic więcej :)


Użytkownik mati89 edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 09:38


#40 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 09:45

 

Co do zasilacza Deusa M1, jak wiadomo podczas testu overclock.pl, spaliły się 2 sztuki zasilacza... zdarza się ale to nie kwalifikuje zasilacza na czarną listę, to że jednemu z użytkowników zasilacz za 660zł Corsair AX760i padł też kwalifikuje go na czarną listę ??

Nie wiem jak inni, ale ja chciałbym żeby portal overclock powtórzył test Deusa M1 przy tym samym sprzęcie, najlepiej na 2-3 sztukach i ciekawe jaki byłby wynik testu :)

 

2 zasilacze z 2 różnych partii poszły z dymem... ile mamy jeszcze ich spalić i ile mamy potracić sprzętu (kart graficznych), żeby udowodnić, że zasilacz ten nadaje się tylko na czarne listy? sama jakość lutowania, a zwłaszcza niedoluty i zalewanie cyną wszystkiego, już mówi doskonale o jakości tego zasilacza. 

 

2 zasilacze, ten sam sprzęt, ten sam test - 2 spalone... coś jeszcze?

 

PS: Od moich opinii się odfanguj, bo poparte są doświadczeniem z tymi produktami. SPC od czasów Pilum nie wypuściło żadnego produktu, który można byłoby określić mianem dobrze wykonanego (no jeszcze X80, Grandis (ale minus za montaż) i pasta PT1). "produkty" spod szyldu SPC to niestety głównie problemy, i oddaję hołd za dobre RMA ... ale czy o to chodzi? walić masówkę i wymieniać do skutku? hehe 

 

PPS:Mam nadzieję że za ten bastion obronny dostałeś coś więcej niż 2 zefirki i spartana, bo to byłby wstyd inaczej :D :D :D


XarduneK (08 sierpnia 2014 - 03:27 ):
Ostatnią część mogłeś pominąć.
Takie zachowanie dłużej nie będzie tolerowane - warn

Użytkownik gtxxor edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 09:50

KRUL FORUMKA 


#41 Gregu82

Gregu82

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 10:29

sam posiadam Brutusa od roku, i jestem bardzo zadowolony. w ostatnich 2 tygodniach zmieściłem to co w stopce i powiem że wystarczyło miejsca. A chłodzenie jest też OK.


sygnatura.png


#42 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 10:44

2 zasilacze z 2 różnych partii poszły z dymem... ile mamy jeszcze ich spalić i ile mamy potracić sprzętu (kart graficznych), żeby udowodnić, że zasilacz ten nadaje się tylko na czarne listy? sama jakość lutowania, a zwłaszcza niedoluty i zalewanie cyną wszystkiego, już mówi doskonale o jakości tego zasilacza. 

 

2 zasilacze, ten sam sprzęt, ten sam test - 2 spalone... coś jeszcze?

 

PS: Od moich opinii się odfanguj, bo poparte są doświadczeniem z tymi produktami. SPC od czasów Pilum nie wypuściło żadnego produktu, który można byłoby określić mianem dobrze wykonanego (no jeszcze X80, Grandis (ale minus za montaż) i pasta PT1). "produkty" spod szyldu SPC to niestety głównie problemy, i oddaję hołd za dobre RMA ... ale czy o to chodzi? walić masówkę i wymieniać do skutku? hehe 

 

PPS:Mam nadzieję że za ten bastion obronny dostałeś coś więcej niż 2 zefirki i spartana, bo to byłby wstyd inaczej :D :D :D

Dostałem Deusa M1 550W podłączyłem do i7 875K@3.6GHz i GTX 590, i zasilacz działa bez problemu :diabel:



#43 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 11:28

Dostałem Deusa M1 550W podłączyłem do i7 875K@3.6GHz i GTX 590, i zasilacz działa bez problemu :diabel:

Wiesz, że tak nie jest :) Bo Deus KONSTRUKCYJNIE nie wytrzyma więcej niż 420-440 W z 12V i widać to ze zdjęcia :P


KRUL FORUMKA 


#44 schuldiner

schuldiner

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 11:31

Myśleliście że wzrośnie wam czytalność za palenie zasilaczy spc?

Ten portal jest tyle warty co jego redaktorzy którzy trolują na innym forum,bo na ich pies z kulawa nogą nie zagląda.


XarduneK (08 sierpnia 2014 - 03:24 ):
Takiego zachowania nie tolerujemy - warn

Użytkownik schuldiner edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 11:32


#45 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 07 sierpnia 2014 - 11:42

Ten portal mieści się w pierwszej piątce, jeśli chodzi o liczbę wyśw / dzień wśród polskich wortali IT ... i ostatnio idzie niemal pionowo w górę jeśli chodzi o statystyki ;p Odpowiada też za pokazy ekstremalnego OC do spółki z firmą ASUS i takie tam inne... ale co ja wiem :P :P :P

 

Taki nic nieznaczący portal, a wielkie sklepy się proszą, żeby posługiwać się w celach reklamowych wyróżnieniami z tego portalu ;d ;d ;d


Użytkownik gtxxor edytował ten post 07 sierpnia 2014 - 11:44

KRUL FORUMKA 


#46 Michausz

Michausz

    Młody

  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 08 sierpnia 2014 - 12:31

2 zasilacze z 2 różnych partii poszły z dymem... ile mamy jeszcze ich spalić i ile mamy potracić sprzętu (kart graficznych), żeby udowodnić, że zasilacz ten nadaje się tylko na czarne listy? sama jakość lutowania, a zwłaszcza niedoluty i zalewanie cyną wszystkiego, już mówi doskonale o jakości tego zasilacza.

2 zasilacze, ten sam sprzęt, ten sam test - 2 spalone... coś jeszcze?

PS: Od moich opinii się odfanguj, bo poparte są doświadczeniem z tymi produktami. SPC od czasów Pilum nie wypuściło żadnego produktu, który można byłoby określić mianem dobrze wykonanego (no jeszcze X80, Grandis (ale minus za montaż) i pasta PT1). "produkty" spod szyldu SPC to niestety głównie problemy, i oddaję hołd za dobre RMA ... ale czy o to chodzi? walić masówkę i wymieniać do skutku? hehe

PPS:Mam nadzieję że za ten bastion obronny dostałeś coś więcej niż 2 zefirki i spartana, bo to byłby wstyd inaczej :D :D :D

Dziwne,ze tylko na waszych testach zasilacze się popaliły ;)

Podpięli GTX590 (TDP 365W) + I7 850K @3.6Ghz (TDP ~120W) i resztę peryferii i dziwią się,że zasilacz padł a na watomierzu mieli 740W mocy z gniazdka. A to dobre. Przeciążyliście zasiłkę i tyle.


Użytkownik Michausz edytował ten post 08 sierpnia 2014 - 01:03

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#47 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 08 sierpnia 2014 - 01:33

A od czego są zabezpieczenia w zasilaczu? Ktoś kupuję kartę za 1.5k (i więcej) i pali mu ją chiński pomyślunek ze zlutowaniem linii 12V? Celem afiszowania się jedną mocną linią 12V ;> No tak.....w końcu w portfolio będą sobie mogli to wpisać



#48 t.luk

t.luk

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 08 sierpnia 2014 - 07:11

Co do zasilacza Deusa M1, jak wiadomo podczas testu overclock.pl, spaliły się 2 sztuki zasilacza... zdarza się ale to nie kwalifikuje zasilacza na czarną listę, to że jednemu z użytkowników zasilacz za 660zł Corsair AX760i padł też kwalifikuje go na czarną listę ??

Właśnie najfajniejsze jest to, że żadnej innej redakcji na świecie nic się nie stało a jedynie w Overclocku rzekomo coś poszło nie tak. Pomijajjąc fakt, że zasilacz im nie wytrzymał to po prostu nie ma opcji żeby nie zadziałały zabezpieczenia. Sami te zasilacze najpierw spradzamy przy maksymalnych obciążeniach a potem wysyłamy jeszcze na ekspertyzy i nie było ani jednego przypadku żeby zabezpieczenia nie zadzialały ;) A to, że wadliwe egzemplarze trafiają się każdej marce to oczywista sprawa dla każdego kto składa chociaż kilka kompów rocznie i śledzi fora. Ile było przypadków, że jakiś zasilacz Fractal Design wywala korki? Ile było wątków z dziwną pracą XFX Core lub ich wentylatora? Mimo to te zasilacze są polecane bo obiektywni doradcy wiedzą, że to po prostu pojedyncze egzemplarze i tyle :)

 

Niektórzy szukają problemów tak gdzie ich nie ma, kiedyś ludzie kupowali obudowy na długie lata za 70zł bez bajerów i nikt nie narzekał.. a dziś jakieś filtry, regulatory, aranżacje okablowania... i później za obudowę trzeba bulić 300zł... 

Dlatego pisałem, - zachować przede wszystkim zdrowy rozsądek a nie wierzyć "wybiórczym znaffcom" :) Dobra, kończmy to bo tylko wątek zaśmeicamy autorowi ;)


wielu wie dużo ale nikt nie wie wszystkiego...


#49 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 08 sierpnia 2014 - 08:07

Powiem wam ze te wasze przepychanki robią się co raz zabawniejsze. Jedna strona usilnie przestrzega, druga próbuje umniejszać znaczenie niezaprzeczalnych faktów.
Moim skromnym zdaniem, obudowie można jeszcze wybaczyć pewne niedoróbki bo zazwyczaj większości z nich poprostu nie widać i nie kolą w oczy, ale niedziałających zabezpieczeń w zasilaczu już nie można pozostawić obojętnie. I co byś t.luk nie napisał i jak rzeczywistości nie zaklinał to Deus M1 jest marnym zasilaczem. W dodatku jego cena jest zdecydowanie za wysoka i stawia go niemal na równi lub nieco niżej z lepszymi od siebie, co sprawia, że osoby chcące kupić teoretycznie coś dobrego, ale tańszego niż konkurencja kuszą się właśnie na ten zasilacz. A nie oszukujmy się, większość kupujących mających marne pojęcie o zasilaczach jak słyszą że Np XFX za 260 zł to wypas, więc sądzą, ze tańszy o 30zł Deus nie może być gorszy? Nie...? Tym sposobem ludzi to kupują cos co może nie wytrzymać obciążenia. A na dokładkę PcLab w swoich ostatnich zestawach (pewno jakaś umowa) dawał do kompów za 5k Deusa M1, co wg mnie jest absurdem!

Użytkownik Bakak edytował ten post 08 sierpnia 2014 - 12:59

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#50 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 08 sierpnia 2014 - 09:34

 

 

PPS:Mam nadzieję że za ten bastion obronny dostałeś coś więcej niż 2 zefirki i spartana, bo to byłby wstyd inaczej :D :D :D

 

Wiesz, że tak nie jest :) Bo Deus KONSTRUKCYJNIE nie wytrzyma więcej niż 420-440 W z 12V i widać to ze zdjęcia :P

Jakies dowody na Twoje teorie, czy kolejny hejt z Twojej strony?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL